Via de varkenshandel naar de Supermarts a Voetbal Bartelson bezoektDe schijnwerper op de heer J. van Zanten Voetbal Jelle Tonkes is vol van de duivensport 6 AH-FLITSEN Als deze Flitsen uw huiskamer binnen komt, zitten wij al weer in de maand juni en worden er weer plannen gemaakt voor de vacantie. De één gaat zeilen en een ander slaat zijn tent op bij een mooi plekje en weer een ander wil de benen eens strekken en doet mee aan de vierdaagse wat ook een prima ontspanning is (en maar zingen: laat mij maar lopen want misschien krijg ik nog eens geld om een auto te kopen). Laten wij elkander maar toewen sen een heel prettige vakantie met veel mooi weer en niet te vergeten, vele mooie foto's voor onze krant. Onze grote AH familie is weer vergroot, want bij de familie J. Maas werd een dochter geboren (er was wel een stille hoop op een zoon) maar niettemin werd zij met grote vreugde ontvangen, echt al een leuk meisje met heel lang haar (wat ik met eigen ogen heb mogen aanschouwen). Ook bij de fam. Stroet werd een dochter, Mirjam, gebox'en. Wij feliciteren deze ouders en hopen dat ze in de beste gezondheid moge opgroeien tot grote vreugde van vader en moeder. Wij hadden ook nog een bruidje in ons midden. Joke de Die van de BB afd. koos het pad naar het gemeentehuis. Er was ook een bruidegom in de BA en wel de heer A. de Graaf. Ap heeft er goed over nagedacht, maar zijn bruid zette alle zeilen bij en zo togen ze samen op de ambtenaar van de burgerlijke stand af. Wij willen dan ook de bruidjes en de bruidegom heel veel goeds toewensen in hun huwe lijk. Jubilaris H. J. v. d. Ploeg was op 3 mei 12% j. in dienst en daar hij al een geruime tijd ziek is to gen de heren Ypma en v. Rooyen en ik per auto even naar de jubi laris toe, en 't was nog even een gezellig samenzijn. V. d. Ploeg had gezorgd voor een sigaar en zijn vrouw voor een kopje koffie. De heer en mevr. R. Boom hebben dan him 25-jarig huwelgksfeest weer gehad; de drukke dagen zijn weer tot het gewone geworden. Zoals wij in onze vorige Flit sen vertelde is de heer Bracco (Lab.) op 1 juni 12% jaar in dienst. Als deze krant verschijnt is dat al reeds gevierd en hebben wij onze felicitatie al aangeboden. De heer en mevr. de Boer (Gep. CM) hopen op 18 juni te mogen vieren hun 40-jarig huwelijksfeest. Wij feliciteren u beiden met deze grote feestdag en hopen dat u nog tal van jaren voor elkaar ge spaard zal mogen blijven, en wen sen u beiden een heel prettige dag toe temidden van onze gepension- neerden in de boot op 11 juni waar u dan als bruidspaar begroet zal worden. Wij gaan nu onze zieke mensen eens bespreken. Gelukkig, mogen wij zeggen, is het aantal de laatste maand niet groot. De heer J. Mooy is weer enkele dagen aan het werk geweest maar moest het helaas weer opgeven. De heer Bets moest opgenomen worden in een ziekenhuis in Utrecht, dus zullen wij hopen op een goede uitslag. Mevr. Weidema en mevr. Broek zijn beiden weer uit het ziekenhuis en kunnen thuis weer opknappen. De heer W. Krom is na de operatie aan zijn voeten, die in het gips heb ben gezeten, thuis om af te wach ten hoe alles 'n verloop zal hebben. De hr. Venema en Vethaak werken nog voor halve dagen, hopende dat dit weer gauw hele moge wor den. De heer v. d. Ploeg moet ook nog steeds rust houden en verblijft nu in Bussum in het Franse kamp. Oosthuizen en Finke waren nog op bezoek gegaan maar troffen hem niet thuis. De heer Middelbeek is na in het Gem. ziekenhuis te zijn geweest weer thuis. Mevrouw Duyvis gaat langzaam vooruit, dit is ook een geval dat veel tijd en geduld vraagt. Ook de fam. Tang zit nog steeds met ziekten te kam pen, en wij hopen voor dit gezin dat spoedig de gezondheid van me vrouw terug mag keren, want als de vrouw er niet bij is, mist men toch veel en het is voor de man een zeer zware opgaaf. De heer W. v. d. Werf werkt nog halve da gen, dit gaat aardig goed en we hopen dat de gezondheid zo mag blijven. Wij willen dan ook aan het einde van al deze ziekenverhalen onze Harmonie die straks zo'n mooi uitstapje gaat maken naar Duits land, heel veel plezier en mooi weer toewensen. Als koopman ben ik geboren, uit nood slager geworden". Dit zegt van zichzelf de heer J. VAN ZANTEN, 41 jaar oud, vers-vlees-inkoper en leider van de slagerijen. Maar beide kwaliteiten heeft hij dagelijks broodnodig. Het koopmanschap bij de inkoop, de slagersvaardigheid bij de leiding der vijf slagerijen. I In 1956 verkocht de heer van Zanten zijn in Hilversum geves tigde slagerij en trad in dienst in ons bedrijf. Daarmee sloot hij een periode af in de particuliere bedrijfssector, die reeds direct na de lagere school was begonnen. Zijn vader dreef een varkenshan del in het Betuwse plaatsje Beu- sichem. De zoon koos hetzelfde vak en dreef al heel jong zelfstan dig handel. Ze lieten ook slachten en omdat dit een onkostenpost be tekende ging van Zanten junior het slagersvak leren. De vei'slap- ping van de handel in de crisistijd was mede aanleiding tot deze stap. Van de grond af De oorlog doorkruiste alle ge maakte plannen vestiging van een vleesgrossierderij maar de heer van Zanten, die inmiddels getrouwd was, zag toen wel een boterham (en een belegde) in het slagersvak. In 1942 kocht hij een zaak in Nunspeet, die al na een jaar weer van de hand gedaan werd en geruild voor een zaak in Geldermalsen. Tien jaar bleef hij daar gevestigd, met nog gedurende drie jaar een filiaal in Tiel. Toen was het ook daar weer genoeg en verhuisde het gezin naar Hilversum, waar het nog steeds woont. Het contact met Albert Heijn ont stond reeds in Geldermalsen, door vleesvvarenleveranties aan ons fi liaal aldaar. Later in Hilversum werd de kennismaking met iemand uit het bedrijf hernieuwd en deze vestigde de aandaeht op de moge- lykheden, die er op dat moment waren voor een slager. De eerste volledige Supermart was er al (in Rotterdam) en de tweede was in Haarlem in aanbouw. Levend ambachf De heer van Zanten dacht er eens over na en ging eens een kijkje nemen in Rotterdam, zag er wel wat in om dat van de grond af weer op te bouwen. Het met Zaandam opgenomen contact leid de tenslotte tot zijn indiensttre ding als vleesinkoper en verkoop leider voor de vleesafdelingen. .Allerbeste kwaliteit in januari 1959 werd ook daar al les in eigen hand genomen. Bij de inrichting kon toen een goed gebruik gemaakt worden van de ervaringen in Haarlem opgedaan. De daar gevestigde Supermart be zat vanaf de opening, een grote, goed geoutilleerde slagerij. Bij de voorbereidingen voor de bouw hiervan werd de heer van Zanten al direct brj zijn indiensttreding betrokken. verkoopafdelingen) dat het voor één man teveel is geworden. Daar om zijn de taken kortgeleden zo verdeeld, dat de heer van Zanten de inkoop en leiding van het am bachtelijk gedeelte heeft behou den, doch de verkoopleiding heefi overgedragen aan Drs. F. J. de Jongh, die eveneens uit de sla gerswereld afkomstig is. Hierdoor is het de heer van Zan ten mogelijk verdere uitbreidingen op te vangen en tevens alle aan dacht te schenken aan zijn uitein delijke opdracht: het leveren van de allerbeste kwaliteit vlees te gen een zo laag mogelijke prys. G.K.W. 1 - A.H. 1 3-2 In een vlot gespeelde wedstrijd op het terrein van LSV heeft ons eer ste de vlag moeten strijken voor GKW 1. Spoedig na aanvang scoorde v. d. Een verkoelend plaatje bij deze dagen. 32 achterstand. Eén goal op magnifieke wijze gescoord, de an der in buitenspelpositie. De wed strijd was pure reclame voor het E -f Z voetbal. Het spelpeil stond op heel behoorlijke hoogte! N.B.M. I - A.H. 1 1-6 Op een groen, groen knollenland, behaalde AH I een duidelijke over winning in de eerste competitie wedstrijd. NBM was het willige slachtoffer. Voorzover behoorlijk voetbal op een capriolenveld mogelijk is, Stelt met een zacht maar effectvol kwam dit uit de koker van de on laag schot (01). GKW kwam sterk terug en na een fraaie voor zet van hun naar de buitenplaats geswitchte middenvoor, die ove rigens van Hartsuiker niet de minste ruimte kreeg, kopte de linksbinnen prachtig in (11). Nog mooier was het antwoord dat onze voorhoede gaf. Van der Stelt kreeg de bal te pakken en na een korte ren knalde hij het leer van zeker 15 meter op kniehoogte in (12). Rust. De eerste minuten na rust werden ons noodlottig. Binnen 3 minuten was onze zo mooie voorsprong omgezet in een zen, die een samenhangend spel letje op het maanlandschap leg den. De voorhoede was snel en doortastend en het schot was aan wezig. De stand was met de rust 21 door doelpunten van v. d. Bijl en Hupkes. Na rust spande het even voor ons doel, maar al gauw rolden de aan vallen weer op de NBM-veste af. Door goede treffers van Drost, v. d. Stelt (2x) en Bruinenberg, van wie de laatste wel heel fraai in- kogelde, kwam het einde met een verdiende 61 overwinning. Slager Hoewel dus „uit nood slager ge worden", houdt hij voor 100% van zijn vak. Het is een levend ambacht met veel facetten. Het produkt wordt geheel verwerkt en niet alleen de in- en verkoopprijs bepalen de bedrijfs- uitkomsten, maar vooral eigenlijk de wijze waarop alles verwerkt wordt. Zijn werk bij Albert Heijn, in prin cipe weinig verschillend van zijn vroegere bezigheden, trok èn trekt hem sterk, omdat hij het van de grond heeft kunnen opbouwen en nu Op dat moment had Rotterdam nog steeds verder kan uitbreiden. J:„ nog geen eigen slagerij. Het vlees Overigens is deze sector reeds zo- P EEN LIEFHEBBERIJ, die in onze contreien veelvuldig wordt beoefend, is de „Duivensport". Een bewijs hiervan zijn de duizenden duivenliefhebbers en de vele duivenverenigingen hier te lande. Om eens iets van deze sport aan de weet te komen staken we een bezoek af bij onze col lega J. Tonkes, Rosmolenstraat 21a, alhier. Jelle deed voorheen veel aan sport, o.a. voetballen, wielrennen en vissen. De laatste 10 jaren verwisselde hij deze werd elders gereed gemaakt. Eerst ver uitgebreid (5 slagerijen en 7 de duiven. L.S.T. 1 - A.H. 1 1-3 Met twee doelpunten als gevolg van goed doorzetten schoot v. d. Stelt de 10 achterstand weg die j onze elf in de eerste helft had op- gelopen. De 21 voorsprong was zeker verdiend want technisch en tactisch waren de AH-ers in de meei'derheid. Herhaaldelijk daal den hoge voorzetten van de bui tenspelers Bruinenberg en Bloem berg voor de LSV-veste neer. Maar aan de afwerking ontbrak de nauwkeurigheid. Vooral in de eer ste helft. De tweede helft leverde, behalve de 2 genoemde goals nog een doelpunt op, gescoord door Bloemberg, die hiermede zijn goe de spel op de buitenvleugel be loond zag. lie Zaan 1 - A.H. 1 1-0 De kous op de kop voor ons eer ste, hoewel het vrijwel de gehele wedstrijd domineerde. De voorhoede kon dit maal geen openingen vinden al waren ze af en toe dicht bij een doelpunt. Voor de rust kreeg „de Zaan" een penalty te nemen die Kloos echter uit zijn doel hield. De pe nalty na de thee schoof echter langs de staander in het net (1-0). Ondanks fanatieke aanvallen slaagde ons team er niet in de overigens hechte cacaodefensie te doorbreken. Een wat ongelukkige nederlaag! De heer J. Tonkes met een paar van zijn gevleugelde vrienden, met wie hij kennelijk op goede voet staat. Bij een tuinbe- zittende (zulks vindt men nu eenmaal niet op een bovenhuis) heeft hij een stuk van de zol der ingericht, voor zijn ge vleugelde vrien den. Een keurig hok, voorzien van glaswan den, biedt het aan een 40-tal duiven een woonplaats. We maakten eens een praatje met hem over zijn hobby, en zijn gewaar gewor den, dat zo'n sport veel van je vrije tijd vergt. Jelles is lid van de duivensport vereniging „Ons Genoegen". Z'n duiven doen vaak mee aan de lange afstandvluchten zaterdagsvlie gers). Hij zendt zijn duiven naar het Zuiden van Nederland en Bel gië. Noord- of Zuid-Frankrijk. een verzorger o.a. naar Bordeaux gezonden, en daar bij gunstig weer losgelaten op vrijdag, dan kunnen zij 's zaterdags in de loop der mid dag weer op het thuis zijn. Via de radio wordt bekend gemaakt hoe laat de duiven gelost worden, zo dat men thuis kan gaan rekenen, hoe laat de dieren terug kunnen zijn. De duivenklok staat gestied (verzegeld door de vereniging) gereed om de tijden te noteren van de aankomst. Bij aankomst van de duif wordt deze ontringd, deze ring gaat in de klok en men prikt deze door middel van een slinger „af", waardoor de tijd van aan komst genoteerd is. Zijn enige die ren binnen dan wordt de klok bij de vereniging ingeleverd en uit gemaakt wiens dieren het best gevlogen en zodoende een prijs verworven hebben. De „afstand" vliegtijden liggen tussen april en september. Wij zijn overtuigd, dat de duivensport een mooie sport is, doch het kost veel tijd, en er moet veel zorg aan besteed worden. Op de vraag of Jelle 's winters alle duiven aan houdt, kregen wij ten antwoord, dat tegen dien tijd de duiven ge selecteerd, en de minder goeden verhandeld worden. Wij vroegen vanzelfsprekend ook eens even wat deze sport voor kosten met zich medebracht. Ja, er gaat geld inzitten (lid zijn van een vereniging - voeder - trans portkosten bij afstandvliegen enz.) Maar er worden ook wel geld prijzen beschikbaar gesteld voor de beste vliegers en dan is het mogelijk dat door deze opbreng sten de kosten weer gedekt wor den. Komen alle duiven wel altijd op het hok terug na zo'n lange afstand? vroegen wij. Neen, het gebeurt wel eens, dat een duif niet terug komt of een of 2 dagen la ter thuis komt. De laatkomers zijn om de een of andere reden op gehouden, of uit de koers geraakt. Als we Jelle laten uitvertellen, dan kunnen wij gerust een gehele Per trein worden pagina van de Flitsen vullen. Hij de dieren met j is er vol van!

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 6