Bedrijfsbrandweren huizen op de spoten burcht nat Wie vangt de grootste vis? Ivoren strijd 12/2-jarig jubileum H. v. d. Ploeg Reisclub was uit Bridge-nieuws Een brief uit Australië AH-FLITSEN over het Zwet, en een kopje koffie. Ue brandweerlieden van Zaandam gaven voor een talrijk publiek een kundige demonstratie spuiten. Op zaterdag 7 mei bestond de V.V.Z.B. de Vereniging van Zaanse Bedrijfsbrandweren - 10 jaar. Dit feit is op een bijzon dere wijze herdacht, n.l. door het organiseren van een brand weerdag. Omdat deze vereniging een uni cum in ons land is, had deze dag een tweeledig doel, n.l. het herdenken van haar 10-jarig be staan en een propaganda voor de bedrijfsbrandweren in de an dere delen van ons land. De diverse commissies hebben vele weken hard gewerkt om een zo goed mogelijk resultaat te boeken. Men is hier wonderwel in ge- hele morgen bezig waren geweest om diverse objecten te maken, s Middags om twee uur bood de Burcht een schilderachtige aanblik, met een aantal Zaanse geveltjes om zoomd. Velen vonden het zonde, dat de hele zaak m de brand zou gaan. Toch moest dit gebeuren, opdat gedemonstreerd kon worden op welke wijze de Zaanse bedrijfs brandweren een brandje blussen. Alle soorten branden hebben hier gewoed en ook alle soorten blus middelen zijn hier gedemonstreerd. Verder ook redmiddelen. Zo was de brandweer van ons aangewezen om te demonstre ren met ons springzeil. Er werd gesprongen van ongeveer 5 mtr hoogte. Na afloop van de demonstratie hield het bestuur een druk be zochte receptie in de raadszaal, terwijl diverse leveranciers van brandweermateriaal een tentoon stelling van hun materiaal hielden en de blusboot „de Weer" een demonstratie met waterkanonnen gaf. De verbrande resten van de doelen werden inmiddels opge ruimd, en om 5 uur ging een ieder naar huis, om 's avonds om 8 uur Op jachi naar brasem, karper en voorn Te beginnen met 1 juni 1960 gonzen de boorden van de Hol landse wateren weer van het visserslatijn. Het jachtseizoen op de talrijke vissoorten is geopend. Om ca. half een bood de directie in Krommenie een cabaretavond van AH een koffietafel aan, waar- bij te wonen ^^ZelfSP/6kend 6f? dankbaar Na deze drukke dag, waar alle le- gebruik werd gemaakt - b' den aan hadden meegewerkt, was Na afloop hiervan kwamen alle ge- I iedereen overtuigd dat het tienja- nodigden en manschappen op de rig bestaan op een waardige en Burcht bijeen, waar enkele leden de zeer geslaagde wijze was gevierd. 's Morgens om half tien werden de genodigden ontvangen in ons O.G., waar een kopje koffie werd aangeboden, waarna met een rondvaartboot een tocht langs de Zaan werd gemaakt naar Wormer- veer, waar een half uurtje werd genoten van het wijde uitzicht Dinsdag 3 mei was de heer H. v. d. Ploeg (cor- veëer VA) 12% jaar in onze dienst. Doordat hij reeds ge ruime tijd door ziekte afwezig was, hebben wij hem in zijn wo ning opgezocht, teneinde deze dag voor hem toch tot 'n feestdag te maken. De hr. v. d. Ploeg is na de zware operatie nog geen 100%, voordat hij weer het werk kan hervatten. Op het ogenblik ver toeft hij op doktersadvies in Bus- sum ten einde wat op te knappen. We hopen hem weer spoedig op zijn werk terug te zien. De heer H. Duin bij zijn 50-jarig zakenjubileum (dit bericht is met vertraging opgenomen); mevrouw de weduwe Vonk bij het overlijden van haar echtge noot; de heer en mevrouw Boom bij hun 25-jarig huwelijk; de heer en mevrouw de Graaf bij hun huwelijk; de heer en mevrouw Maas-Duyn- hoven bij de geboorte van hun dochter; de heer C. de Ligt bij zijn ziekte; de heer H. v. d. Ploeg bij zijn 12l/2~jarig zakenjubileum; even- eens bij zijn ziekte; de heer W. Krom en de heer W. v. d. Werff bij hun ziekte. Het vorig jaar heeft er in ons blad een prijsvraag gestaan. Een uitdaging aan alle vis-minnende AH-ers van kantoor, CM en fabrieken om te pro beren een grote knaap" op het droge te brengen en wel een brasem, karpet of voorn. Deze wedstrijd heeft een behoor lijke deelname gekregen. We doen het dus dit jaar weer. Dit zijn de bepalingen: 1. Het gaat om de vissoorten: brasem karper voorn. 2. De wedstrijd duurt van 1 juni tot 1 september (dus langer dan het vorig jaar). Zaterdag 14 mei is de Reisclub, hoofdzakelijk bestaande uit leden van het toezichthoudende perso neel, uit geweest. Voor een onbe kend schaap in een sloot, ergens bij Buitenhuizen, was dit een groot geluk. Want na een ren van 500 m werd hij door de secr. in zijn wolletje gegrepen en op de kant gehesen. De reis ging verder via de Velsertunnel door het hartje van de bollenstreek. Zoals te ver wachten was, waren de meeste soorten al uitgebloeid, maar in Keukenhof had men nog zeer veel moois voor ons bewaard. Onder ideale weersomstandigheden heb ben we dit prachtige park kunnen bewonderen. Van Keukenhof naar Scheveningen. Hier hebben we •ustig een halfuurtje op een ter ras aan de Boulevard de zee, het strand en de consumptieprijzen bewonderd. Van Scheveningen zijn we naar het eigenlijke doel van de reis, Avifauna, gegaan. In dit prachtige restaurant heb ben we het buitengewoon goed ge had. Eten en drinken waren voor treffelijk ofschoon er iemand was die met de soep nogal moeilijkhe den had. Op dat moment was een verre vriend beter dan een goede buur. Na nog een half uur in het vogel park te hebben gezworven zijn we om 9 uur naar huis gegaan. En het bewijs van een perfecte orga nisatie van deze dag? De over weg bij Sloterdijk was open en voor de pont moesten wij niet wachten. De mannen van AH's bedrij brandweer. Zaterdag 21 mei j.l. werden de biljartwedstrijden door de ver enigingen Albert Heijn, Pieter Schoen en de Verblifa in het O.G. gespeeld. Onze nieuwe tegenstander, Verblifa, speelde bij ons de eerste wedstrijd. Voorheen bestond het trio uit personeelsleden van A.H., Pie ter Schoen en Bijenkorf. De Bijenkorf is afgevallen, dus zochten wij contact met Verblifa, welke bereid was de handschoen tegen ons op te nemen. En zowel Pieter Schoen als AH is aan de weet gekomen, dat wij in de Ver blifa-gasten een degelijke tegen stander hebben gevonden. Uit de ze wedstrijden behaalden Verblifa 16 punten le prijs Pieter Schoen 12 punten 2e prijs AH 8 punten 3e prijs. De wisselprijs wordt voor een jaar toevertrouwd aan de Verblifabil- jarters. Wij kunnen terug zien i op sportieve, prettige wedstrijden. Volgend jaar april zullen de ver- volgwedstrijden plaatsvinden en 1 zullen de AH biljartex-s opnieuw aan de tand gevoeld worden. Goed trainen heren! Onze paas-drive was weer als van ouds, gezellig, en dit jaar, door de medewerking van het goochel-duo Henry ook iets an ders van opzet. Dit eerste optreden van het duo Als slot van het seizoen 1959-'60 viel dan ook erg in de smaak, en werd er nog een wedstrijd ge- wrj kunnen ze dan ook aanbevelen speeld tegen Bruynzeel. Waren bij onze andere clubs. Op bijgaan de foto de finale van hun optreden. De strijd om de clubtitel was dit jaar ongemeen spannend. Het was zo, dat op de laatste speel-avond nog 3 paren serieuze aanspraken wij er van ovei'tuigd deze wed strijd ruimschoots te gaan verlie zen, het eindresultaat viel ons al leszins mee. Weliswaar moest 't eerste twaalf tal het onderspit delven met 103 hadden. Uiteindelijk was het toch tegen 112 matchpunten, het twee- weer het paar Vos Sr.—v. d. Ha- de twaalftal zorgde voor de fijne zei dat met nog flinke voorsprong verrassing door Bruynzeel II met de eerste plaats bezette, gevolgd 116 tegen 108 matchpunten te door het paar Rismevr. Ver- kloppen. meeren. Het eind-resultaat van Het was een mooie en gezellige de eerste 3 was: bx'idge-avond, en begin volgend sei- 1. en Club-kampioen zoen spelen we de revanche. S. Vos Sr.A. v. d. Hazel We gaan nu met zomervakantie 56.26% en hopen voor het volgende sei- 2. Rismevr. Vermeeren 55.08% zoen veel nieuwe leden te mogen 3. Richter—v. Petten 53.28%, begroeten. 3. De vissen kunt u laten op meten bij: W. P. Fischer (postloper HK) A. v. Scheltemaplantsoen H Zaandam. A. v. d. Hazel (chef SKB, be drijfsbureau Zuiddijk 405 F, Zaandam, de portier van de fabriek, al leen van 18.00 u. tot 22.00 u. Voor de winnaars van de ver schillende klassen zijn geldprijzen beschikbaar a f 10,te besteden aan vis-attributen. Men kan slechts één prijs in de wacht slepen. De stand van de competitie zal op de publicatieborden worden ge publiceerd. Velen zullen zich nog wel herin- nex-en dat het de inmiddels ge- pensionneerde heer H. Holkamp was die het vorig jaar met een vis van 24 cm de prijs behaalde in de voornklasse. De beste brasem jager was de heer J. de Jong (ge- pens.). Een knul van 55% cm was voldoende. De heer Posthuma die een karper van 42 cm xiit het water sloeg, was de derde prijs winnaars. De wedstrijd van dit jaar duurt op verzoek langer om iedereen gele genheid te geven een visje op het droge te halen. Wie vangt de grootste Beste meneer Bartelson en A.H. Heb de A.H.-krant ontvangen, waarin mijn brief was opgenomen. Mijn har telijke dank hiervoor. Hoe gaat het met u en A.H.Ik hoop goed. De Hollanders hier in de straat hopen, dat we gauw wat A.H.-pro- dukten zullen zien of is dat niet mo gelijk? Ja, dat weet ik natuurlijk niet. De pindakaas hier in Australië was de eerste keer erg vreemd. Ze is na melijk erg onvoordelig, allemaal halve pinda's. De V.A. doet het veel beter, zoals zoveel meer dingen. Ik wilde vanaf deze plaats enkele groeten over brengen aan de V.A. I en V.A.-hoog. Een speciale groet wil ik geven aan Ans Imminga van Heersum. Je hebt zeker wel gelezen over de pindakaas? Houdt A.H. hoog, Ans, Ida en Trees. Diasy, blijf jij nog maar bij de honing; hier is dat pet met dt. En nu V.A. I-hoog, aan alle dames en vooral Tante Mien, waarvan ik niet weet of ze nog bij A.H. werkt, de har telijke groeten van mij. Ook de har telijke groeten aan de heren Hogen- dijk en Knauff en de heer Broek, ns naam ik m'n hele leven niet vergeet, omdat hier namelijk ook Hol landers in de straat wonen met de naam Broek. Ik weet niet of het familie van u is, meneer Broek. Het zal wel niet. O ja, meneer Bartelson, ik zou u bijna vergeten. Mejuffrouw de Wit op kantoor mag ook niet vergeten worden. Dus ook de hartelijke groeten van mij. Als ik nog eens met vakantie naar Holland kom, dan wilde ik graag weer eens een kijkje nemen in de fabriek. Maar ja, dat duurt nog wel een paar jaar tjes, denk ik. Nu, ik ga eindigen. Als ik meer zie of hoor hier, hoort u het wel, meneer Bartelson. Komt deze brief ook in de A.H.- flits? Zo ja, dan hoop ik, dat ik hem weer mag ontvangen. Met hartelijke groeten uit Australië van SONJA DE WIT, 28 Cleveland T.C.E. Ottaway (S.A.) Het duo-Henry, de vrolijke noot op de paasdrive van de bridgeclub. Aan de bridgetafel v.l.n.r. mevrouw Delforno. de heer G. Hek, mevrouw van de Brink en de heer H. van Petten.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 3