Waar directie en C.C. over spraken Tien jaar Huishoudbeurs, een lustoord voorde huisvrouw Allerhande tip» van tlerdj Alleen voor Vier smaken pak thee SKB-cursus f GEHUWDE AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 17e jaargang - No. 5 Juni 1960 Verantwoordelijk eindredacteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Aan dit nummer werkten mee: Mevr. Gerdy Atsma-Prins, J. Ph. Bartelson, J. Breeschoten, H. Eijben, W. Geerling jr., A. H. Groot, A. v. d. Hazel, T. Hekkert, H. van Petten, G. A. van Rooijen, J. Stroet. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. de dames De Huishoudbeurs, die dit jaar in het Amsterdamse R.A.I.-ge- bouw haar 10e verjaardag vierde, heeft meer dan 126.000 be- zoekers(sters) getrokken. Zeer waarschijnlijk bezochten ook velen onder U deze altijd zo aantrekkelijke tentoonstelling, maar voor hen die er dit jaar niet wa_ren, wil ik toch niet nalaten erProbeer in een is. Omdat het zo uitzonder lijk laag in prijs is, slechts 3,25, verdient het dubbel aanbeveling. Nu eindelijk ook voor de vrouw met een smalle beurs een grill. Zo toonde een fabrikant in draad werken, dat er ook nog andere droogrekken bestaan, dan die wij In de vergadering van de CC op I zullen vanaf heden worden inge- I De heer Bartelson wijst op de on- 1" mei il deelde de heer Eggers schakeld bij de doorvoering van de I veiligheid van de klapdeuren in I plannen. De inschakeling van alle de steeg, die onlangs nog een on mede, dat tot toekomstige chefs nprsoneelsleden zal hiei, in het Distributie Centrum zijn benoemd de heren J. Maas, E. F. Martens, M. van Vliet en S. Vos. De verdere functies moeten nog nader bekeken worden en over de benoemingen moet nog beslist worden. De chefs die in verband met het Distributie Centrum met de vraag rond liepen hoe het met hen in de toekomst zal gaan, hebben 1111 allen antwoord gekregen. De heer de Grooth blijft op zijn verzoek op de fabriek en de heer Teunissen gaat in verband met zyn gezondheid met vervroegd pen sioen. Ten aanzien van de voorlieden hoopt de heer Eggers ook spoedig mededelingen te kunnen doen. Aan de hand van een aantal plat tegronden geeft de heer Eggers uitvoerige uitleg over de indeling in de werkwijze. Bij dit laatste is vooral een nauwe samenwerking noodzakelijk daal de werkzaamheden bijzonder sterk in elkaar grijpen. Een belangrijke rol als tussenscha kel bij deze werkzaamheden speelt het Distributie Bureau waar alle gegevens over binnenkomende en uitgaande goederen worden ver zameld en waar de instrukties over de te verzenden partijen worden verwerkt en doorgegeven. Bij de beslissing over de benoe mingen is uitgegaan van de groei die het Distributie Centrum in de komende jaren zal doormaken. De heren Hoorn, Verweij, Haeser en Driesser (van Bureau Beren schot) hebben bijzonder veel werk gedaan ter voorbereiding van het Distributie Centrum en zij zullen ook in belangrijke mate deelnemen aan de voorlichting over en het op gang brengen van de werkzaamhe den. De chefs die zoëven genoemd zijn personeelsleden zal hierop volgen, geval hebben veroorzaakt. Vol- een en ander over te vertellen. Er was weer heel wat te zien in de 240 verschillende stands. tot nog toe kennen. Hij liet zien wat voor mogelijkheden een droog- ek in parasolvomi biedt. Het ding neemt in ruststand al heel weinig plaats in en kan in uitgeklapte toestand, zowel worden neergezet als opgehangen. De drooglengte bedraagt 15 m. Bijzonder handig voor wie er niet van houdt op het strand in de wind te zitten, was een eenvoudig strandschermpje, bestaande uit enkele metalen pootjes en wat doek, dat gemakkelijk kan wor- Tarieven Tijdens de vorige vergadering is gesproken over ruimte in onze ta rieven. De heer Eggers heeft dit de Direktievergadering be sproken, doch ziet geen mogelijk heid uit te gaan boven de huidige norm van 20 Hier staat tegenover dat de Zaan- se werkgevers op de 11e mei een telegram hebben doen uitgaan naar het College van Rijksbemid delaars om de Zaanstreek tot eer ste gemeenteklasse te verheffen. Indien dit zal worden goedgekeurd zal dit een loonsverhoging beteke nen van plm. 1,terwijl de huurcompensatie bovendien 0,25 hoger zal worden. Ten aanzien van de jubileumca- deaux is besloten dat er een keuze gedaan kan worden uit een aantal mogelijkheden. Het couvert zal blijven bestaan voor degenen die dit wensen, doch daarnaast kan men desgewenst een horloge, een zilveren asbak, een sigarettenaansteker of een fo totoestel kiezen. Van deze cadeaux zal een monster op de personeelsafdeling beschik baar zijn. gens de heer Bartelson moeten er op een lager gelegen punt ook mikaruitjes komen. De heer Rep verontschuldigt zich voor het te laat komen, hetgeen verband hield met de verbouwin gen op de Beschuitafdeling. Men is nu zo ver met de verbouwing- gevorderd, dat de automatische snijmachine door één meisje be diend kan worden. Ideeënbus Ten aanzien van de ideeënbus merkt de heer Delforno op dat een gemaakte afspraak betreffende 'n Wie onder u zo gelukkig is, in het bezit te zijn van een eigen huis, ziet misschien iets in luxaflex zon wering. Maar dan niet aan de binnenkant van het raam, zoals we dat gewend zijn, neen, als mar kies. Ik moet er bij zeggen, dat het niet goedkoop is, maar ja, als je er wat voor over hebtHet verschiet natuurlijk niet en 't kan ook niet stukscheuren in een al te felle storm. Het is berekend op al le mogelijke ramen, zoals vaste, naar buiten draaiende- en tuimel- w ramen, uitvoering van een idee op SB I\ em nieuwtje voor de ramen. met is nagekomen. E pro|jlceni voor veel huisvrou- De heer Eggers zal dit onderzee- P hoeve,en 0r ken. Een vraaj Ach en zo waren er zoveel aardige nieuwtjes op deze beurs. Prente- doek gordijnen bijvoorbeeld naar de versjes van Annie M. G. Schmidt, muurblikopeners, aller hande wasmachines, centrifuges, kooktoestellen, kachels, brei- en naaimachines, koffiezetapparaten, een gezichtsmasker om in een dag griep te boven te komen, een nieuwe koudwaterverf om zelf bo venkleding en lingerie te verven, een soort gelatinepudding die in lVs uur klaar is in plaats van tijdrovend werk te vergen. Een ge latinepudding die lekker fris den neergezet en waarachter het j smaakt en die niet in de ijskast heerlijk schuilen is. hoeft te staan. Zelfs bij een hitte- Drinkt U thee omdat U het zo lekker vindt, of omdat het toevallig theetijd is? In het eerste geval heeft U het ge troffen, U drinkt dan precies de thee naar Uw smaak, maar in het tweede geval moet U toch beslist onze vier beste melanges eens proberen. En kunt U dan nog niet helemaal voor de volle 100% keus ma ken, meng dan bijvoorbeeld eens 1/3 Tarry Melange 2/3 MacQueen thee (wij ne men maar een willekeurig voorbeeld). U heeft een zeer grote kans dat U uiteindelijk de thee proeft waarvan U kunt zeggen: „Dit is nu precies de thee naar myn smaak". Wanneer U het met ons eens bent, dat heel veel mensen gewoonte-theedrinkers zyn, zult U ongetwijfeld alles op alles zetten om deze aktie te doen slagen. C*eziushulp De discussie over gezinshulp wordt aangehouden in verband met de behandeling van het concept-re glement van het Personeelsfonds. Alle leden van de Contactcommis sie zullen een concept reglement ontvangen met de toelichting die hierop door het huidige bestuur van het Personeelfonds is gegeven. In de volgende vergadering zal dit reglement behandeld kunnen wor den en zal er tevens gediscussieerd kunnen worden over het al dan niet aanstellen van een gezinshulp. Vijfdaagse werkweek Dit punt is door de Contactcom missie op de agenda geplaatst, hetgeen de heer Egers aanleiding geeft te informeren hoe sterk dit onder het personeel leeft. De Contactcommissie is van me ning dat het personeel het bij zonder op prijs zou stellen als de vrije zaterdag ook in ons bedrijf kon worden ingevoerd. Zij meent dat Albert Heijn als één van de grote bedrijven hierin voor aan moet staan en doet enkele suggesties die hierbij van belang zouden kunnen zijn. De heer Eggers wijst er op dat er niet alleen een loonstijging uit een verkorte werkweek voortvloeit doordat het weekloon gelijk zal moeten blijven, doch dat daar naast ook een vermindering van de produktie zou kunnen ontstaan die op één of andere wijze opge vangen zou moeten worden. Zoals in het begin van het jaar al is gezegd heeft dit onderwerp de aandacht van de directie. De heer Eggers dankt de aanwezi gen voor de gemaakte opmerkin gen. De Contactcommissie heeft uit haar midden de heer Kuijt aange wezen als lid van de veiligheids commissie. De heer Eggers wenst hem in dit werk veel succes toe. Alvorens punt 6 (Distributie Cen trum) aan de orde te stellen, infor meert de heer Eggers naar vragen van de CC-leden. over hetzelfde onder werp over de grootte van de be loningen wordt in verband ge bracht met het reglement van de ideeënbuscommissie, dat nog bij de Ondernemingsraad in behande ling is. Op de volgende vergade ring zal een concept reglement aan de orde worden gesteld. De heer Verdonk wijst er op dat de vraag naar zomerhuisjes onder ons personeel nog steeds leeft. Destijds is al eens getracht bij de firma Wessanen iets gedaan te krijgen doch de beperkte vakantie spreiding maakte dat dit onder zoek niet geslaagd is. De heer Verdonk acht het moge lijk zelf wat te gaan bouwen. Het zal zeker moeilijk zijn een eventuele plaats voor nieuwe huisjes te vinden doch de heer Eg gers wil zich hierover met de di- rektie beraden. De heer Boom vraagt of het mo gelijk is enkele ramen open te hou den op de expeditie afdeling daar het in deze afdeling wel erg be nauwd is. Eén en ander is reeds met de chef opgenomen. Verder vraagt de heer Boom of er in dit deel van de expeditie muziek kan komen. De aard van het werk en de werkzaamheden in deze afde ling zijn te vergelijken met de af deling van de heer Maas. Dit in verband met de vraag of de mu ziek niet storend werkt op het tellen en controlewerk. De heer Eggers zal dit bespreken. Ook bij chef Vos blijft de vraag naar muziek leven. De emballage afdeling was één van de eerste afdelingen waar men naar mu ziek gevraagd heeft en waar deze vraag nog steeds leeft. ook onder u die daar mee kam pen) dat de ramen aan de buiten kant zo moeilijk te wassen zijn. Vooral als je hoog woont. Daarvoor is nu de „telewasher" uitgevonden. Een soort borstel aan een lange steel waarmee men dus „ver kan wassen". De borstel is er een van de „roterende soort", dus een die draait en wel met een snelheid van maar liefst 1500 om wentelingen per minuut. In de steel zit voorts nog een reser voirtje voor wasmiddelen en het hele geval is uitschuifbaar tot 18 m hoogte. Een bijzonder aardig nieuwtje voor liefhebsters van geroosterd brood was een apparaatje dat broodrooster, vlamverdeler en grill golf is dit smakelijke nagerecht te maken. Over lekker eten gesproken. Onze Amerikaanse vrienden kalkoen fokkers stellen ons in staat het he le jaar door kalkoen te eten. Diep vrieskalkoen dan, tegen bijzonder lage prijs, maar enfin, dat zult u waarschijnt al weten, kan ik me niet voorstellen, dat Albert Heijn daar nog niet van op de hoogte is. Het is daarom misschien een wat overbodige aanbeveling, maar pro beer het eens. Het smaakt verruk kelijk. Dan zag ik ook nog een nieuw soort bladerdeeg. Patisse heet het en het komt uit Zwitserland. Ook al weer een diepvriesprodukt, dus duikt U eens in de diepvrieskast, misschien zit het er in. Je kan er allerlei heerlijkheden mee maken, zoals tompoezen, Italiaanse Pizza gerechten, kaasstengels, pastei tjes, loempia'sh en nog veel meer. Ach, wat was er eigenlijk niet op deze beurs. Ik heb er eigenlijk niets gemist. Je kon er zelfs je vermoeide voeten laten masseren. Ja, ik weet ineens wat er niet was. Een bruid van het jaarWeet u het nog, Mien Zinnemers, cas- sière van Albert Heyn die met haar bruidegom Dirk Bakkum uit Wormer een huwelijksreis naar Mallorca kregen aangeboden Jammer dat zoiets niet elk jaar gebeurt. Foto boven v.l.n.r. mej. Tak, de heren Schuiten, Delforno, Dop, Keune en Haeser. Foto onder: v.l.n.r. de heren de VriesMaas, Heijstek, van Drooge en Kloos. 28-3-60: Dick Vastenhoud, zoon van D. Vastenhoud (opl. sch.) en G. Timmer. 4-5: Maria Catharina Theodora Stroet (S.B.) 9-4-60: De heer A. Dekker (Ink. Adm.) met Mej. G. Brou wer.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 2