Koffie i Nederlands modernste supermart in Zaandam feestelijk geopend in Reorganisatie binnen Bouwafdeling UIIUIllllUll Feest in Zaandam Grotere activiteit noodzaakte tot: Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 17e jaargang No. 5 - Juni 1960 Donderdag 19 mei is het dan eindelijk gebeurd. Albert Heijn opende de achtste supermart. Maandenlang hebben wij allen met spanning uitgezien naar deze dag waarop de schuttingen ver wijderd zouden worden, en eindelijk is het dan zo ver, 560 vier kante meter supermart zullen dagelijks door vele enthousiaste huisvrouwen worden benut door er hun inkopen te doen. In deze supermart is het een sensatie Uw inkopen te doen. Men rolt van de ene verbazing in de andere, maar daarom is het dan ook Nederlands modernste supermart. Prettig voor de winkelende - 'j. huisvrouwen dat achter sSktfpv de supermart f| gezellig een i?V jpA kopje koffie 'jm kunnen drinken «gT/«jf in de koffiebar. A m..*™ v «VJH Voor liefhebbers van een frisse dronk is er een tweede keuze, een glaasje si naasappelsap. Geheel nieuw voor Nederland is de drogisterij op zelfbedie ningsbasis wel ke onderge bracht is in het midden der win kel. Alle schoon heidsartikelen als crèmes, lo tions, poeder, lippenstiften enz. kunt U daar zelf xiit- zoeken. Ook de heren kunnen hier te recht voor een uitgebreide serie artikelen. Deze afdeling staat on der beheer van een gediplomeer de drogiste en apothekerassisten te. De airconditioned slagerij, waar zomer en winter de temperatuur gelijk blijft, biedt een rijk assor timent van meer dan tachtig soor ten vlees en vleeswaren. Keurig verpakt liggen in de gekoelde vi trines de vleeswaren voor U ge reed, verschillende pakjes ver schillend van gewicht en prijs. Ook de groente wordt in de su permart bij binnenkomst onmid dellijk overgebracht in gekoelde vitrines, waardoor zij een hogere voedingswaarde blijft bezitten. Het bovenstaande is natuurlijk maar een klein gedeelte van het geen de klanten te wachten staat. Alle kruidenierswaren, aardappe len, groenten en fruit, vlees en vleeswaren, sigaretten en tabak staan in de AH supermart voor de kopers uitgestald. In totaal vindt men er een assortiment van 2800 artikelen waarvan de totale waarde alleen al 105.000 be draagt. Aanwezig waren ook mevrouw A. de Zeeuw-Sijbx*ands, die als 71- jarige oudste klant op de ope ningsdag de supermart officieel opende door met een schaartje 'n lint door te knippen. Op dat mo ment stroomden de vele honder den nieuwsgierigen groepsgewijs de zaak binnen daarbij van de ene verbazing in de andere rollend. De gehele dag bleef een onoverzichte lijke stroom bezoekers af en aan lopen, daarbij profiterend van de onnoemelijk vele vooi'delige aan biedingen die de nieuwe Super mart hen bood. Daarbij maakten vele dames al gebruik om in de koffiebar een kopje koffie te ge bruiken. Bedrijfsleider van de supermart is In een meterslange rij wachtten de Zaandammers geduldig tot zij in het gloednieuwe winkelpaleis konden gaan winkelen. Slinken deed de'queu de hele dag niet. Mevrouw A. de Zeeuw-Sijbrands, de oudste klant van de Westzijde, neemt van het zoontje van de heer A. Heijn Jzn. de schaar in ontvangst. Even later was het lint doorgeknipt en de Supermart geopend. de 36-jarige heer J. F. T. Spelt, sedert 1955 in dienst bij Albert Heijn. Aanvankelijk begon hij als administratie controleur, door studie en via vele andere functies is hij opgeklommen tot zijn huidi- i ge functie, die veel van hem zal vragen, doch tevens veel voldoe- ning zal schenken. Prettig is voor- al dat wij ook de heer Martens, reeds 23 jaar chef van de voor- j malige AW winkel in de westzijde ook in de supermart weer terug zien. Een prettig bericht vooral voor de klanten, die de heer Mar- I tens nog niet willen missen. Als chef van de slagerij is aan gesteld de heer M. J. van den Berg en voor de afdeling groente en fruit is dit de heer A. A. Alting. Machtig en groots in het drukste gedeelte van de Westzijde staat thans dus gereed om haar klanten te ontvangen de AH Supermart, een bouwwerk waarop iedere AH-er trots zal zijn. Op de laatst gehouden ver gadering van directie en contact-commissie heeft de heer Eggers meegedeeld, dat na Pinksteren zal wor den gestart met de verstrek king van koffie 's morgens onder werktijd. De regeling hiervan is in handen gelegd van de kan tine-commissie in overleg met de bedrijfsleiding en een aantal details van deze mededeling worden ter ver gadering besproken. Ten aanzien van de betaling is voorgesteld de koffie onder werk tijd gratis te geven, doch gelijk tijdig de prijs van de koffie in ons Ontspanningsgebouw gedurende de middagpauze te brengen op 5 cent. Enerzijds is dit in overeenstem ming met de regeling op ons Hoofdkantoor, anderzijds schept dit een evenwicht tussen degenen die thuis gaan koffiedrinken in de middagpauze en degenen die over blijven. De Contactcommissie gaat met de financiële voorstellen accoord en nadere mededelingen zullen bin nenkort volgen. Meer over die vergadering leest u op pagina 2. De plaat, die voor zichzelf spreekt. V.l.n.r. de heren G. J. Heijn (directeur Supermarts), L. de Wit (directielid Simon de Wit N.V.J, G. Heijn (lid raad van bestuur) en diens zoon. Feest voor Zaandam, feest voor Albert Heijn, maar ook feest voor de Zaandamse huisvrouwen. In die zin was het ook dat onze Direkteur voor de Supermarts, de heer G. J. Heijn, op de officiële receptie ter gelegenheid van de opening van onze 8e supermart de vele genodigden toesprak. Burgemeester, wethouders, ver tegenwoordigers uit het bedrijfs leven etc. etc. wandelden bewon derend door de grote ruime super mart met zijn hypermoderne sla gerij, volwaardige drogisterij op zelfbedieningsbasis, prachtige vi trines met vers gekoelde groenten, de overzichtelijke en logisch inge deelde schappen met levensmidde len en huishoudelijke artikelen etc. Bewondering vooral voor de talrijke snufjes als zelfrekenen- de kassa's, gezellige koffiebar, wonderklok met verrassingen, het binnentreden door een luchtgor dijn en deuren die via electronisch oog en „magie carpet" (tover- matje) vanzelf open gaan. Geen wonder dat er die woensdagavond 18 mei talrijke felicitaties en com plimenten werden uitgedeeld aan directie en de kundige vakmensen, die deze fraaie aanwinst ondanks de vele moeilijkheden, zo keurig op tgd hebben afgeleverd. Het grootste feest kwam echter de volgende dag. Lang voordat de oudste klant het traditionele lint zou doorknippen, stond er een enorme rij mensen te wachten om binnengelaten te worden. Die rij- vorming is er tot sluitingstijd ge weest. Alles verliep echter orde lijk en plezierig, zonder inciden ten zodat we u met recht kunnen vertellen dat 18 mei en voor Zaan dam en voor Albert Heijn een bij zondere feestdag is geweest. Apropos, bij de opening zou het cijfer 8 met een aantal ballonnen de lucht ingaan. Dit cijfer acht was echter te zwaar, de ballonnen kwamen terug. Om misverstand te voorkomen vertellen wij u even dat dit ons echter niet zal weer houden om met spoed aan de „ne gende" te gaan werken. En gelooft u ons, wat Beethoven niet gelukt is, zullen wij klaar spelen. HE ONTWIKKELING VAN DE BOUWAFDELING heeft de laatste jaren zo'n vlucht genomen, dat de aandacht van de heer C. J. Koomen en zijn medewerkers vrijwel geheel wordt opgeëist door ons filialenbedrijf. De heer Koomen is dan ook enige jaren geleden toegevoegd aan de staf van de heer Leger stee, nadat hij voordien tot de fabrieksstaf had behoord. De werkzaamheden van schilders In de lijn van de nieuwe organisa- en timmerlieden zijn ook steeds tic leek het daarom gewenst het meer gericht op het filiaalbedrijf, het inrichten en verbouwen van winkels en het onderhouden van inventarissen. onderhoud van de fabrieken eigen hand te nemen en aan de dienst van de heer v. d. Heuvel enkele schilders en timmerlieden toe te voegen. Daar er evenwel nog inventaris goederen moeten worden opge knapt en opgeslagen moest hier voor een oplossing gezocht wor den. Deze oplossing is gevonden door in de loods achter de Blikkenwas- serij ruimte te maken voor deze inventarisstukken. Intussen hebben zich ook wijzi gingen voltrokken in de functies van de heren W. Huisman en E. Roos, die behalve bij het werk op het hoofdkantoor en in de fabrie ken ook bij het onderhoud van woningen veelal betrokken waren. Al deze punten tesamen hebben tenslotte tot de volgende organi satie geleid: 1. de gehele Bouwafdeling onder nisatie, resp. de heren J. Le gerstee en G. J. Heijn. 2. het onderhoud van de fabrie ken geschiedt onder leiding van de heer J. v. d. Heuvel. 3. voor timmer- en schilderwerk zaamheden op het hoofdkan toor wendt de heer C. Kraaij zich eveneens tot de heer v. d. Heuvel. 4. het onderhoud van woningen geschiedt door derden in op dracht van de B.A. 5. voor het onderhoud van inven tarisstukken wordt een deel van de loods achter de Blikken- wasserij bestemd, met 'n eigen ingang, onder supervisie van de B.A. De leerlingen van de timmer- en schilderswerkplaats hebben in verband met deze reorganisatie 'n andere opleidingsmogelijkheid ge vonden in onderling overleg met de controleurs van het leerlingen stelsel en de leiding van de Bouw afdeling en Fabrieken. Verschillende leidinggevende func tionarissen krijgen een plaats op het bouwbureau dat onlangs is uitgebreid. De heer D. Verdonk krijgt o.l.v. de heer v. d. Heuvel de verant woordelijkheid voor het schilder de heer Koomen stelt zich ten j en timmerwerk binnen de fabrie- dienste van de verkoop-orga- ken.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 1