Nieuws van de ideeënbus 1bjngo6ö 6 AH-FLITSEN IffiBlüf Zaandagbezoek(st)ers op 26 april. 10 en 17 mei j.l. In de afgelopen periode zijn de volgende ideeën binnen geko men, waarvan er twee voor een beloning in aanmerking kwa men. De heer A. J. v. d. Knaap, B.L. van filiaal Sperwerstraat stuurde het volgende idee in dat werd beloond met een premie van ƒ25.-. D 29. Kunnen wij de henneëieren I Dit idee is reeds meer ingezonden. niet in een doorzichtige plas- Het is echter niet uitvoerbaar, tic zak gaan verpakken en deze daar niet iedere bedrijfsleider hier- dichtkroppen met een klemmetje. Op vóór is en liever zelf spaart. Dit 'is zeker het geval met de filialen die veel Choba verkopen en die bij loting dezelfde kans hebben als een filiaal, dat weinig ver koopt. D 37. Voor een artikel waar wel eens iets over in de krant ge schreven wordt, dus niet in adver tenties, maar waar in een „kook hoek" of speciale „vrouwenhoek" aandacht wordt besteed o.a. rozen- botteljam, het betreffende stukje uit knippen en bij de artikelen hangen of plakken met een vergrootglas er bij. In eerste instantie valt het ver grootglas op, de rest komt dan wel. Dit idee is niet uitvoerbaar. Wij zijn al tevreden, indien de bedrijfs leiders advertenties, die gemakke lijk leesbaar zijn bij het betref fende artikel hangen. Bovendien als de klanten door zo'n vergroot glas gaan kijken, bestaat er kans op opstoppingen in het gangpad. D 38. De meeste filialen maken de chocolade-hazelnoot brokken stuk met hei grote kaasmes, waar door er vele kruimels ontstaan, die onverkoopbaar zijn. Wanneer men dit nu met een klein vleeswarenpunt- mesje stuk maakt ontstaan er min der kruimels en je kunt de stukken net zo groot krijgen als je wilt. Dit is geen idee. Men kan het met elk mesje doen, tenzij het maar voorzichtig gebeurt. D 39. Op het pakje Mac Queen-tea de volgende tekst aanbrengen. Met vermenging met zilvermerk thee krijgt men een iels meer uitgesproken krachtige smaak. Men kan ook een kaartje bij het theeschap plaatsen. Onze Mac Queen tea wordt juist geprefereerd om de melange als zodanig. Wij willen niet adviseren deze soort nog weer eens te gaan meieren met andere soorten. D 40. De theeverpakking van Mac Queen teaballs is af. Echter er is een moeilijkheid soms. name lijk het losmaken van het keurig strak bevestigde cellofaan. Wanneer men dit nu voorziet van een speciaal strookje (zoals bij sigaretten) zal het los maken veel gemakkelijker gaan. De kostprijs van de verpakking- van het pakje teaballs wordt dan belangrijk hoger, zodat we er vooralsnog niet toe zullen over gaan. Als in de toekomst de kos ten van het aanbrengen van zo'n strip dalen, dan kunnen wij alsnog overwegen er toch toe over te gaan. deze manier zien de klanten de eieren en men kan er massaal mee uitkomen. Dit zal de verkoop zeer zeker stimuleren. Dit idee is prima en zal uitgevoerd worden. De verkoop zal er zeker door gestimuleerd woi-den. De heer H. Wijma uit filiaal Leeu warden, Schrans kwam op 't vol gende idee en werd beloond met een aanmoedigingspremie van 5,—. D 42. De nieuwe verpakking van vruchtenhagel niet op zij in de doos verpakken doch plat liggend. Wanneer men de zakjes op zij in de doos verpakt, drukken de vouwen van de zakjes in de onderliggende zakjes. Inzender heeft gelijk. De zakjes werden inderdaad verkeerd inge pakt en worden nu plat liggend verpakt. D 29, Is het niet voordeliger om voor de bedieningszaken met een optelkassa de rekenboekjes voor bedienden in enkelvoud te maken. De klant krijgt in deze zaken de kas sabon mee, zodat het tweede blaadje in het rekenboekje niet nodig is. Dit is niet mogelijk, zolang de ar tikelen in onze bedieningszaken nog niet geprijsd zijn. Het boven ste blaadje van het rekenboekje moet dus medegegeven worden, aangezien de klant aan de hand van de controlestrook geen juiste controle op de boodschappen kan uitoefenen. D 33. Bij spek zonder zwoerd is het de bedoeling dat er zo min mogelijk spek aan het zwoerd blijft zitten. Dit kan bereikt worden door het zwoerd er niet af te snijden, doch er af te trekken. Dit kan eenvoudig geschieden. Men snijdt eerst een klein randje los en daarna kun je het er zo aftrekken. Op deze manier bijna geen verlies. Inderdaad kan men soms het zwoerd van het spek af trekken. Daar dit echter niet altijd mogelijk is wilen wij hier geen verdere in structies over geven. D 35. B.Z.Z. spaarrace bonnen. Ieder filiaal moet de bonnen naar Zaandam inzenden. Voor con centratie de bonnen op één punt verzamelen. Tot aan 2000 x 20 certificaten automatisch 200 x inzen den. Met recht op T.V. toestel. Dit toestel te verloten onder de bedrijfs leiders met aantal kansen naar inge zonden certificaten. Na aankomst in Zaandam werden de 40 voor de O.P W. prijsuitreiking uitgenodigde bedrijfsleiders èn hun echtgenotes ontvangen aan een geanimeerde koffietafel. D 41. Wij hebben in ons filiaal de nieuwe verpakking voor de vleeswaren gekregen. Volgens het systeem komen de kaartjes van de vleeswaren boven op het cellofaan, maar deze hebben toch de neiging om te krullen. Volgens mij kunnen de kaartjes er beter tussen verpakt worden. Indien het etiketje mee verpakt zou worden, zal dit vet worden, waardoor het uiterlijk slechts tij delijk beter zou zijn. Bovendien is de voorgeschreven methode een voudig en snel. Tot voor kort was het verplicht het etiketje aan de buitenzijde te bevestigen (art. 7a van het Vlees en Vleeswaren besluit). Dit besluit wordt gewij zigd, waardoor het niet onmoge lijk is dat straks een geheel an dere wijze van aanbrengen van het etiketje uit de bus komt. D 43. De verpakking van onze zo mer snoep ('s prachtig en er zal veel van verkocht worden en hier door zijn veel diolam zakken no dig. Volgens mij kunnen deze zak ken nog best gebruikt worden. Een mededeling op weekbericht om deze zakken retour te zenden en iedere B.L. zal hieraan medewerking ver lenen. Wij hebben hieraan wel even ge dacht toen wij met deze zakken begonnen. Wij geloven echter niet, dat we er veel mee opschieten als we deze zakken laten terugko men. Een groot gedeelte van de zakken zal zeker vuil, gescheurd etc. aankomen. Vooral als ze in de winkels geplaatst worden als display. Er is dus geen statiegeld berekend en geen verzoek gedaan om ze te retourneren, omdat naar onze berekening de kosten van deze handeling duurder zijn dan de zakken zelf. We kunnen alleen zakken gebruiken die gegaran deerd luchtdicht (dus heel) er schoon zijn. D 44. Bij het inpakken van de ta blet suiker kwam ik op het idee om het deksel van de doosje: anders te vouwen. Op deze manier kan men het deksel er veel gemak kelijker en vlugger invouwen. Deze methode gaat beslist niet vlugger. Bovendien kan de machi ne deze manier van vouwen niet verwerken. D 46. De filialen hebben een schrij ven ontvangen over te krap wegen van diverse artikelen. Kan men nu de weegschaal geen vaste plaats geven en op de plaats waar de wieltjes onder de schaal zitten een inkeping in het toonbankblad maken van 1 cm diepte. Wan neer men dan tegen de schaal stoot kunnen de wieltjes niet verdraaien en blijft de schaal waterpas staan. De wieltjes onder de schaal zullen ook in de uitsparing verdraaien, indien er tegen de schaal gesto ten wordt. We kunnen de wiel tjes namelijk niet in de uitsparing laten klemmen, daar deze ver draaid moeten worden om de schaal waterpas te stellen. Bo vendien verdient het geen aanbe veling om in toonbanken uitspa ringen te maken. Tevens zouden wij dan aan bepaalde types snel wegers gebonden zijn gezien de af stand tussen de uitsparing in de toonbank of er zouden bij het plaatsen van andere snelwegers weer nieuwe gaten geboord moe ten worden. Volgens instruktie moet men iede re morgen controleren of de schaal waterpas staat. D 47. Betreft gebruik verkoopover zichten. Eens in de 14 dagen moeten de lijsten afzonderlijk worden omgeslagen en opnieuw van de juis te prijzen voorzien. (Het invullen van prijzenkolommen)Om nu de tijd, nodig om de prijzen opnieuw in te vullen te bekorten, kan een velletje carbon tussen 2 lijsten (bladzijden) worden ingeschoven, waardoor we eens zolang met de lijsten kunnen doen, dus 4 weken. Uiteraard moeten tussentijdse prijswijzigingen op de lijsten worden aangebracht. Volgens instructie dienen alleen dan prijzen genoteerd te worden wanneer het artikel aangevuld moet worden. De enige controle op de prijzen bestaat dan hieruit, dat bij bestelling aan magazijn de prijs van de rail over genomen wordt. De prijs op de rail dient dan ook juist te zijn. Een goede controle met prijzenboek is dan ook noodzakelijk. Is de gestelde controle vervallen dan zal na enige I tijd de beprijzing niet meer aan de gestelde eisen voldoen. Hoe de stemming „er in zat" tijdens het diner op het O.P.W.-feest te Amsterdam, getuigt deze foto, genomen nadat één der artiesten een „goeie mop" getapt had! Margaretha, dochter van de heer en mevrouw Blom- Plune, den Haag, Leyweg. Maria T. J., dochter van de heer en mevrouw Wulms-v. d. Elshof, Dordrecht. Marie-Louise, dochter van de heer en mevrouw Akker - mans-v. Goethem, Kerkrade. Jacqueline, dochter van de heer en mevrouw Adelaar- Balk, Vlaardingen. Leon, zoon van de heer en mevrouw Ritzen-Zeelen, res. chef rayon 13. Yvonne, dochter van de heer en mevrouw Bakhui- zen-Siewert, Soestdijk. Ronald, zoon van de heer en mevrouw Horsman-Jon ker, Lisse. Jocé, dochter van de heer 28-5: 30-5: 30-5: 31-5: 3-6: 3-6: 3-6: 7-6: en mevrouw Gankema-Fa- ber, Ommen. Jan, zoon van de heer en mevrouw Versteegt-Smit, Noordwijlt aan Zee. Marcel, zoon van de heer en mevrouw Opstal-Stok man, (Etaleur), Haarlem. Johannes, zoon van de heer en mevrouw Askes-v. d. Eist, Enschede. Fons, zoon van de heer en mevrouw v. d. Leen-'t Lam, Amsterdam. Arnold-Hugo, zoon van de heer en mevrouw Stroo-de Rijke, Vlissingen. Jacqueline, dochter van de heer en mevrouw Léon-de Jonge, Adm. contr. Breda. Frederika, dochter van de heer en mevrouw Bakker-de Feijter, Middelharnis. Adrianus, zoon van de heer en mevrouw Hensen-Tuk, Oud Beijerland. Ina, dochter van de heer en mevrouw Kamps-Zwaan, Medemblik. 'Dg^

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 6