cfllP KAMPIOEN! ^^verwinningsP rijs voor assenaar iiimnimiiiiw .'.■■.I' T*— ©.P.W. H SAH002000208 Flilsen Landelijk juni 1960 BERT HEiJN HEEFT voor de tweede maal Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 17e Jaargang No. 5 - Juni 1960 Wassenaar voor de lens In hun eigen „huis" werd één van onze succesvolste teams even van het werk gehaald voor de overwinningsfoto. Zaandam, 28 juni 1960, 13.30 uur. Een prettige spanning hing er in het Ontspanningsgebouw te Zaandam; een spanning, die slechts eenmaal per jaar voorkomt, n.l. bij de uitreiking van de O.P.W.-prijzen. Om 2 uur kwam er echter aan deze verwachtingsvolle toestand een einde, toen de Heer G. HEIJN het podium betrad, en de Heer en Mevr. J. DE JONG uit WASSENAAR naar zich toe riep en hen de O.P.W. wisselbeker overhandigde. „Ik hoop, dat U, nu U reeds voor de tweede maal deze beker gewonnen hebt, spoedig de trotse bezitter van deze trofee mag worden! Ik weet alleen niet of ik de beker een volgend jaar zal kunnen uitreiken, want voor mij komt langzamerhand de tijd, dat ik de O.P.W. voor de A.O.W. moet verwisselen," aldus de Heer G. Heijn. In volgorde van uitreiking waren dit: De Heer en Mevr. C. W. J. Esters, fil. Nij megen, Lange Burchtstraat. De Heer en Mevr. D.J.van Bekkum, fil. Wageningen. De Heer en Mevr. P. G. J. Otten, filiaal Sittard. De Heer en Mevr. J. H. Rijvordt, fil. Bergen. De Heer en Me Boer sma, Katwijk De feestelijke bijeenkomst werd geopend door een welkomst- speech van de Heer A. Heijn Jzn., waarin hij de bizondere betekenis van deze dag aan haalde. Nadat de Heer de Jong zijn prijs in ontvangst genomen had, richtte de heer G. Heijn zich tot de 6 bedrijfsleiders, die de kampioen het dichtst benaderd waren. Allen werden zij en hun echtgenoten niet vergeten en gekomplimenteerd voor de bi zondere prestaties door hen ge leverd. De Heer en Mevr. J. v. d. Berg, filiaal Sliedrecht. Toen de officiële prijsuitreiking achter de rug was, werd een ver loting gehouden waar dus weer prijzen aan te pas kwamen. Een ware prijzenregen. Aan de lopen de band werden o.a. een draag baar radiotoestel, een zilveren koffiepot, een electrisch scheerap- paraat enz. verloot. Op de ons zo bekende en ver trouwde wijze maakte de heer H. Valk vervolgens gebruik van de gelegenheid om de aanwezigen toe te spreken. In zijn betoog noemde liij de heren bedrijfsleiders terecht de steunpi laren van ons bedrijf. „Hoewel de moeilijkheden voor velen uwer, on dermeer op het personeels-ter- rein, ons allen bekend zijn en wij j tevens overtuigd zijn van de be langrijkheid van de onontbeerlijke steun van uw echtgenote, is het toch uw persoonlijkheid, uw lei ding en uw inzicht, die deze moei lijkheden zeker zullen bestrijden. Moeilijkheden zijn er nl. om over wonnen te worden". „Persoonlijkheid! Steeds klaar te staan, beg rip en gevoel te heb ben voor zijn medemens, is zo'n i belangrijke factor ook in 't za kelijk leven. Het bewijs voor de juistheid van deze stelling put ten wij weer uit uw aanwezig heid," aldus de heer H. Valk. Spoedig daarna werd de reis naar Amsterdam aanvaard in een eindeloze file personen auto's. Het doel was het Ame rican Hotel op het Leidseplein, waar eerst een gezellig borrel uurtje gehouden werd. Aldus op temperatuur gekomen zette men zich aan het voortreffe lijk diner waar velen nog lang met genoegen aan zullen te rugdenken; vooral aan de ar tiesten, die voor de opluiste ring zorgdroegen. Allen hebben zich kostelijk ge amuseerd om de geestige con ference van Johnny Kraay- kamp, de ingenieuze toeren van Dave Parker en het on derhoudende pianospel van Tonny Bakkenes. Tijdens het diner wees de heer Ligtenstein de heren bedrijfslei ders op hun waardevolle taak. De Heer J. LEGERSTEE sprak het afscheidswoord. Hij uitte een woord van dank tot de Heer H. VALK, aan wiens brein de O.P.W. ontsproten is. „Ik zal trachten het in weinig woorden te zeggen," aldus de Heer Le gerstee, „Heer Valk, voor mij hebt U de GOUDEN PLUIM verdiend!" ZE VLOGEN ME ALLEMAAL J. DE JONG, bedrijfsleider van met een stralend gezicht. Daaro de O.P.W. willen winnen! Niemand had meer op een prijs gerekend, want volgens de rayonleider de heer de Roode zouden de prijswinnaars vóór 10 uur bericht hebben. Wim v. Turenhout, onze chauf feur, heeft die morgen wel vijf keer opgebeld om te informe ren of we al wat wisten. En toen kwam het telegram: om kwart voor twaalf! ledereen danste van vreugde! Het personeel kwam met bloe men aandragen en mijn vrouw had voor ons allemaal een cor sage gekocht. De klanten in de winkel waren allemaal verbaasd. Toen we hen vertelden dat we de O.P.W. ge wonnen hadden was hun com mentaar: „Daar hebben wij ook aan meegewerkt!" Die middag hebben we aan een ver sierde tafel met het hele personeel de lunch gebruikt. om mijn nek, vertelde de heer het kampioensfiliaal Wassenaar, m alleen al zou ik wel elke dag De dames spraken met elkaar af mijnheer de Roode bij zijn komst om zijn hals te vliegen. Maar toen hij 's middags kwam was het alleen mevrouw De jong die haar belofte nakwam! „Ze zijn anders niet zo bescheiden", vectelde mevrouw De jong die voor het hele personeel „de tweede moe der" is. Er staat altijd een logeerbed klaar. En als er één niet goed is stopt zij die er lekker in. Elke dag is zij paraat en als het nodig is helpt ze mee in de winkel. „Ik vind het leuk om voor mijn „kroost" te zorgen", vertelde mevrouw De Jong, die haar man heeft leren kennen toen ze bei den in het filiaal Den Helder werk ten. In 1931 werd mijn man, die toen 22 jaar was, bedrijfsleider in filaal Enkhuizen. We hebben samen zoveel meegemaakt dat ik er wel een boek over zou kunnen schrijven en dan zou ik het noemen: „Waf beleefden wij toch veel". Na afloop van het officiële gedeelte van de dag werd deze zonnige foto gemaakt van de overwinnaars in de O-P.W. „Nu iets over de O.P.W., mijn heer de Jong?" vroegen we. ,,'t Is moeilijk om een dergelijke wedstrijd in een paar woorden samen te vatten. We hebben elke mogelijkheid om te ver kopen van 's morgens half ne gen tot 's avonds zes uur geza- melijk aangegrepen. Naar mijn mening heeft het zeer bedacht opstellen van elk artikel en in 't bijzonder de „O.P.W.'ers" een groot aandeel in 't succes. In één zin: We hebben 100 ons best gedaan!" Want hard gewerkt hebben ze, ieder op haar of zijn plaats. Mej. M. H. Rijsdijk, die voor haar pre mie een luchtbed heeft gekocht waarop ze gaat uitrusten in de vakantie en haar zusje Leni, die met Dineke van Es op de inpak- afdeling werkt. Truus Pomv- Kraan die dagelijks 36 km moet fietsen en met Rilde v. d. Poel achter de vleeswaren staat; en Jan de Boer, die van zijn beloning een horloge heeft gekocht; de zus jes Corel, van wie de oudste straks in het huwelijksbootje gaat varen; Jaap van Belkum en Wim Ber- kelmans in het magazijn en Tiny van der Blom met haar zusje Ria, Tiny van Elzen achter de kassa en Aad Lems en Henk Boeff.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 1