over vergaderden Barteison bezoekt. Waar Jjredie en C.C. Berend Vinke in het zilver AH-FLITSEN Zo zouden wij dan nog even terug komen om de feestelijkheden van de laatste weken nog even te be lichten. Nu voor mej. A. Glandorf (afd. Vrio) is 't een mooie dag geweest. Op haar afd. hadden haar chef en collega's het echt gezellig gemaakt, en hier werd namens hen een mooie kleurige paraplu over handigd. Bij de fam. G. Erehler was het ook gezellig ter ere van hun 12% jarig huwelijksfeest, alle medewerkers (sters) waren uitge nodigd voor een gezellige avond. De fam. v. Noort uit Beverwijk mochten ook hun 12% jarig huwe lijksfeest vieren, en de heer B. Vinke mocht onder grote belang stelling zijn 25-jarig zakenjubi- leum vieren en het is voor zijn vrouw en zoon een onvergetelijke dag geworden. Leni Akkerman is in ondertrouw. Wq wensen haar met haar brui degom veel gezondheid toe en een goed huwelijk. Bij de fam. v. Staveren werd een zoon geboi'en en de fam. Gerssen werd ook met een zoon verblijd. Wij wensen deze ouders veel geluk met hun kindei'en en hopen dat ze in de beste gezondheid mogen opgroeien. Ook bq de familie J. Maas werd een dochter geboren, onze felicitatie. De heer en mevrouw v. d. Leij (Lab.) mochten in maart ook hun 12% jarig huwelijksfeest vieren. Zo waren er de afgelopen weken weer heel wat feestgangers. In de maand mei en wel op de 3de mei heeft de heer v. d. Ploeg (Div.) (nu al geruime tijd ziek) zijn 12% ja rig zakenjubileum gevierd. De heer en mevr. Boom zijn in de bruidsdagen voor hun 25-jarig huwelijksfeest. En dan willen wij niet te ver vooruitzien, maar op 1 juni is de heer Bracco (Lab.) 12% jaar in ons bedrijf en op 18 juni zijn de heer en mevr. de Boer (gepens.) 40 jaar getrouwd. Maar daar komen wij nog wel op terug als het zo ver is. Zo hadden wij de eerste helft van dit jaar weer heel wat vreugde te melden. Tot ons leedwezen berichten wij u dat zeer plotseling op donder dag 28 april j.l. is overleden me vrouw de weduwe H. J. M. Boom- Zwankhuizen. Nu gaan wij onze ziekenlijst eens doorneanen. De heer H. J. v. d. Ploeg die geruime tijd aan huis is gebonden wegens ziekte, wensen wij het allerbeste toe. Zo is het ook met de heer Bets (Exp. al vele maanden thuis en ook dit is een ziekte die veel vergt van je geduld. Maar de dokter doet zijn uiterste best en daar moet men dan ook maar op vertrouwen. De heer J. Mooy (B.B.) hoopt ook op een spoedig herstel van zijn ge zondheid al is dit ook een ziekte van veel geduld, ook voor vrouw en kinderen, dus Jan, houd goede moed. De heer Veenema van de V.F. moet ook nog steeds rust houden, zou eerst nog opgenomen moeten worden, maar kan nu thuis zijn best doen om weer gauw beter te zijn. De heer C. de Ligt heeft het ziekenhuis in Purmerend verlaten om zich weer bij vrouw en kinderen te voegen. De heer Kok is van zijn griep hersteld en weer aan het werk gegaan. De heer Middelbeek moest ook opgenomen worden in het ziekenhuis en wij wensen hem het allerbeste toe en een spoedige thuiskomst. De heer Kerver (P.M.) is ook al ruim een maand wegens ziekte thuis en wij hopen dat hij weer gauw hersteld mag zijn. Ook mevr. Duyvis en mevr. Broek wensen wij het aller beste toe. W. K. Lauppe uit de Kaas is nu weer thuis na vele weken in het ziekenhuis te heb ben doorgebracht, het allerbeste namens ons allemaal. Mevr. Boon begint weer aardig op te knappen, is ook al bijna drie maanden ziek. waarvan zes weken in het zieken huis. Dc heer J. Daub is na zijn ongeval weer normaal aan zijn werk getogen. Ook de heer W. v. d. Werf werkt nu weer voor halve dagen, al valt het nog niet mee, maar laten wij hopen dat al les weer goed zal komen zoals het geweest is. Ook de heer C. Vet- haak gaat prima vooruit en halve dagen werken bekomt hem heel goed, dus laten wij hopen dat dit gauw hele dagen mag worden. Son ja de Vries uit Australië har telijk bedankt voor je leuke brie ven, gaarne eens wat foto's waar je zelf ook op staat. De heer Eggers opent de vergadering, waarbij hij ingaat op het juist uitgegeven organisatieschema. Deze hele organisatie-op bouw moet niet gezien worden als doel, doch slechts als middel om het doel - efficiente produktie te bereiken. In het Orga nisatie-schema zullen uitsluitend diegenen genoemd worden die een leidinggevende functie bekleden. Specialistenfuncties den in dit schema niet genoemd Het organisatieschema heeft ten doel, ieder personeelslid duidelijk te maken wie zijn baas is. In dien iemand dus geen onderge schikten heeft, hoort hij in dit schema niet thuis. Vooral mensen die leidinggeven dragen het direktiebeleid uit. Ook voor anderen geldt dit, doch voor leidinggevende functionarissen is dit dubbel belangrijk. Verder deelde de heer Eggers me de, dat er hard gewerkt wordt aan een taakomschrijving enz. voor het nieuwe Distributie Centrum. Over 2 maanden hoopt de heer Eg- gex-s ook hierin duidelijke taal te kunnen spreken. Na deze opening komt punt 2 van de agenda aan de oikle: Mededelingen direktie. a. de opbx-engst van het Rampen fonds bleek 182,61. Dit lage bedi-ag is te wijten aan het feit, dat er reeds vele andei'e col lectes aan de onze zijn vooraf gegaan. Donderdag 7 april was het de grote dag voor Berend, de dag waarop hij 25 jaar trouwe dienst vervuld had in de Suikerwerk- fabriek. Berend werd op 12 de cember 1919 geboren in Kam pen, een bekend oord om z'n sigarenfabrieken. Berend's va der J. Vinke werkte daar ook in die fabrieken. Door de lage verdiensten aldaar kwam de familie Vinke naar Zaandam. Zo belandde Berend ten slotte bij Albert Heijn in de Sui- kerwerkfabriek waar hij geplaatst werd in de expeditie. In de Paas- en St. Nicolaastrjd werkte hij in de conserfafdeling (paaseitjes en figuren, en St. Nicolaas conserffi- guren). Later werd hij assistent in de Dragé-afdeling. Dat was niet zo gemakkelijk voor hem. Het dragévak was een enigszins geheimzinnig vak. Je moet van „zien doen" het vak leren, je moet het als het ware aanvoelen. Be rend kreeg gelegenheid genoeg om het wei-k in die afdeling te leren, hetgeen hem ook volledig gelukt is. Buiten zijn werkzaamheden heeft hij veel aan voetballen gedaan, tevens is hij een liefhebber van vissen. In ons tamboercoi-ps neemt hij een belangrijke plaats in. Vei'der is hij een goede brandweerman, die al tijd klaar staat als er in de fabriek iets gaande is. Wij wensen hem nog vele jaren prettig wei-ken toe. De nieuwe C.A.O., die inge gaan is op 1 januari 1960, be tekent een grondloonverhoging van 5%, terwijl de tijdelijke ta riefverhoging weer is afge schaft. De verrekening van de afgelopen 12 weken za.1 op 1 april plaats vin den, waax-bij het nieuwe loon defi nitief ingaat en ook de huurcom- pensatie 3,75 in het loon woi-dt verwelkt. Over deze verrekening verschijnt een aparte publikatie. Een klein punt bij de nieuwe CAO is de regeling van het doktersbe zoek, waarbij als maximale tijd 2 uur woi-dt genoemd. Dit is uiteraard alleen van belang voor de Zaankanters, die tot dus verre 1% uur mochten verzui men. De soepele toepassing van de re geling in het vei'leden maakt, dat deze wijziging voor de meesten weinig betekent, teiwijl er van de zijde der leiding op vertrouwd wordt, dat onze pex-soneelsleden niet langer zullen verzuimen dan zij wei-kelijk nodig hebben. c. Bij 25 dienstjaren wordt de extra vacantie in het jaar, waarin het jubileum gevierd wordt, toegekend. De extra vrije dag wegens het jubileum zelf, blijft buiten deze regeling gehandhaafd. Bij dit punt licht de heer Eggers toe. hoe de organisatie was bij het jubileum van de heer H. Duin, daar dit in de ogen van een aan tal aanwezigen wat teleurstellende reacties heeft gewekt. d. Ten aanzien van de vacantie- verschuivingen hoopt de heer Eggers, dat binnenkort deze zaak rond zal zqn. De veiligheidscommissie is in de vei-gadering van de direktie en de staf aan de orde geweest, en er is een nieuwe veiligheids commissie samengesteld uit 4 leden, waarbij de vertegen woordiger van de Contactcom missie nog moet worden aan gewezen. De heer Eggei-s ver zoekt de contactcommissie uit hun midden een gegadigde te zoeken. De leiding blijft uiteraard voor de veiligheid aansprakelijk, doch suggesties en bijdragen vanuit het personeel worden op hoge prijs gesteld, tex-wijl ook het niet naleven van de voor schriften punten zijn, die in de Ondernemingsraad thuis horen. Derhalve zal de veiligheids commissie ook in de Onderne mingsraad rapport uitbrengen. Wat voor de veiligheidscom missie geldt, is in grote lijnen ook zaak voor de ideeënbus commissie, die momenteel ach ter is op haar schema. Deze achterstand wordt inmiddels ingelopen, waarbij ook de uit- kering van de extra beloning spoedig verwacht kan worden. (Heeft inmiddels plaats ge vonden). g. Ten aanzien van de tariefcur sussen, deelt de heer Eggers mede, dat er in aansluiting op de cursus S.K.B. een cursus over tarieven zal worden gege ven. Deze cursus is bestemd voor alle leidinggevende func tionarissen, doch ook de leden van de Contactcommissie zul len in de gelegenheid gesteld woi'den deze cursus mee te ma ken. Hun deelname zal zelfs op prijs gesteld worden, omdat zij op deze wijze in staat zullen zijn enigszins deskundig mee te praten over tariefproblemen. De heer Eggers spreekt de hoop uit, dat de opleiding van de chefs op dit vlak er toe zal bijdragen dat eventuele proble men snel en effektief zullen worden opgelost. 3. Lengte ziekengelduitkering. De duur van de ziekengelduitke ring bedraagt in algemene zin 1 jaar. Voor longaandoeningen is deze verlengd tot 2 jaar. Nadat de ziekengelduitkering heeft plaats gevonden komt betrokkene in aan merking voor een invaliditeits- rente. In elk geval zal bekeken worden of er een verlengde zie kengelduitkering mogelijk is op u ond van richtlijnen die per 1 ja nuari 1960 zijn uitgegeven door onze bedrijfsvereniging. Indien verlenging van ziekengeld mogelijk is, zal deze in alle ge vallen worden benut. Indien er geen verlenging mogelijk is van ziekengelduitkering, zal via ons ondersteuningsfonds worden nage gaan wat er voor betrokkene kan worden gedaan op het financiële vlak. Een algemene regeling voor dit laatste is niet te geven. 4. Gezinshulp. Bij ziekte thuis komen veel werk nemers in moeilijkheden, die be staan uit de regeling van de huis houding (vooral als de echtgenote ziek is) en de financiële lasten van een gezinshulp. Een aantal jaren geleden was ons personeelsfonds aangesloten bij di verse organisaties voor gezins hulp. Toen dit is geëindigd, werd iedere werknemer geadviseerd zich zelf standig aan te sluiten bij de ver eniging voor gezinshulp, waar hij krachtens zijn politieke of gods dienstige overtuiging toe wilde behoren. De overgrote meerder heid heeft dit advies gevolgd. Ge- zinszoi'g tracht in dit geval zo snel mogelijk iemand te sturen en de kosten die aan betrokkene in re kening worden gebracht worden voor 2/3 vergoed door ons perso- neelfonds. Indien het verkrijgen van gezins hulp moeilijkheden geeft wordt 'n beroep gedaan op onze maat schappelijk werkster en lukt het in het algemeen spoedig tot een oplossing te komen. In die geval len. waar geen hulp is, blijft de echtgenoot wel eens één of enkele dagen thuis en het bedrijf heeft ten aanzien van deze afwezigheid altijd een soepele houding aange nomen. Indien iemand geen lid is van een instantie voor gezinshulp, wordt hem een tegemoetkoming in de kosten gegeven door ons perso neelsfonds, die gelijk staat met de vergoeding die hij zou ontvan gen als hij wel lid was van gezins hulp. 5. Introduktie. Het personeelsvei'loop, vooral van mensen die kort in dienst zijn, brengt met zich mee, dat een aan tal nieuwelingen introduktiebijeen- Eind maart begin april hadden de dames en heren die van de cantine gebruik maken de primeur in het proeven van een voor ons nieuw soort „kaas", Cottage Cheese ge heten. Deze cottage cheese een soort quark werd tijdens de proefneming afwisselend met zoet en zuur om ringd opgedist. De meningen over dit produkt waren zeer verdeeld, maar de meesten van onze collega's lieten zich maar al te graag overhalen om een smakelijk schoteltje bij hun twaalfuurtje te pro beren. Het was af en toe wel een drukte om alles niet alleen op tijd doch ook zo aantrekkelijk mogelijk te laten zien. Het grote aantal porties bewees wel, dat velen deze nieuwe „Cheese be slist wel op hun waarde wisten te schatten en er zelf ook wel eens thuis mee zullen experimenteren. Het smaakt Bep best. komsten meemaken doch daarna spoedig verdwijnen. Dit is niet de opzet van de intro duktie en voor degenen die zich hiex*voor inzetten eveneens onbe vredigend. De CC vraagt zich af of er 'n an dere organisatie mogelijk is. Bij de gesprekken hierover is men het er mee eens dat het nalaten van een introduktie aan nieuwelingen of het uitstel er van zeker geen verbetering is. Wel is reeds in het verleden vastgesteld, dat de ihtro- duktie in tweeën gesplitst kan worden, namelijk: aan het begin en einde van de proeftijd. Volgens deze regeling zullen wij dan ook wel blijven werken, zodat ten dele aan de opmerkingen, die nu ook uit de C.C. komen, gehoor is ge geven. 6. Jubileumviering en afscheid dokter Smit. Over de jubileumviering is hier voor reeds gesproken en ten aan zien van het afscheid van dokter Smit, deelt de heer Eggers mee, dat op persoonlijk verzoek van dokter Smit dit slechts in kleine kring heeft plaatsgehad, waarbij de CC. vertegenwoordigd was door haar voorzitter. 7. Is gepensionneerde verzekerd Een gepensioneerde die voor be paalde werkzaamheden wordt in geschakeld in ons bedrijf, treedt op dat zelfde moment weer in loondienst en is als zodanig verze- xerd. Daar er verder geen punten aan de orde zijn en het reeds laat is geworden, sluit de heer Eggers de vergadering met dank voor de aandacht.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 4