Cursus statistische kwaliteitscontrole AH-ploeg dong mee naar de zilveren hamer Verslag Kantoorfonds 1959 Nieuws van het voetbalfront QOE-HET-ZELF-WEDSTRIJD De heer en mevr. C. v. d. Leij- Hiddinga bij hun 12 JA-jarig hu welijk; de heer en mevr. J. Sikkes-v. d. Ende bij hun 25-jarig huwelijk, de heer B. Vinke bij zijn 25-jarig zakenjubileum. de heer R. van Dijk bij zijn 12J/2- jarig zakenjubileum: de wed. Stappers-Reijerman en de heer J. Daub bij hun ziekte; de jam. van Staveren bij de ge boorte van hun zoon: de heer en mevr. G. J. Hcijn- Engel bij de geboorte van hun zoon; mej. Rukkert en mevr. Bayens bij hun ziekte; de heer en mevr. J. Koel-van der Steen bij hun huwelijk, mej. A. Glandorf bij haar 7M- jarig zakenjubileum; richeltje, dus moest het stuk board daar kleiner zijn. Ja ja, daar hadden de heren niet op ge let. En zij maar meten en zagen en plakken. Allebei de stukken even groot en keurig afgewerkt met geschaafde randjes en nog een extra klopje op het opgeplak te houtZe zwoegden en blie zen en ze deden zo hun best. r\OE 'T ZELF! Een kreet die de laatste jaren van mond tot mond gaat. Geen wonder dus dat ook op de Huishoudbeurs, die dit jaar voor de tiende achtereenvolgende maal in het Amsterdamse R.A.I.-gebouw plaats had, een Doe 't Zelf afdeling was te vinden. Het Wierings Weekblad, dat in Wa-t was nl. het geval. Het kast- Amsterdam met zijn vele adver- dei'rfJe moest aan beide zijden tentiekolommen grote bekend- "leed^VaS TuitermetTood" van" heid geniet, organiseerde in die binnen met wit gaatjesboard. Aan Doe 't Zelf-afdeling in samen- de binnenkant zat echter een klein werking met Balamur-wandbe- kleding, K3 verf en Nové Board- platen een grote wedstrijd in schilderen, balamurplakken en board bekleden van kastjes en muren. Vanzelfsprekend ontbrak Albert Heijn niet op het strijdtoneel. De heer Engel stak zijn licht eens op Toch kwam Albert Heijn nog in de bij de heer H. Martin van de holle- halve finale. Het schilderwerk van rith-afdeling, die als bijzonder han- de heer Stolp en het balamur van dig bekend staat, en zo traden naast de heien Schijf en Bruyn was nl. de heer Martin dc heren J. Schijf zoveel beter dan dat van de „bier- bedrijfsbureau), Stolp (afd. groot handel), J. Hartog reclameen D. Bruijn (afd. Factuurcontrole en prij zen) op het strijdtoneel tegen de Amstelbrouwerij Wat moest er gebeuren? Op het eerste gezicht leek het een peule schilletje. Er moest een muur met balamur worden bekleed, een deur en een muurtje hadden dringend een kwastje verf nodig en een piepklein kastje vroeg om een paar platen board. Nu had ik bij het kijken zo het idee, dat de heer Stolp, die de schilderkwast hanteerde, het beste baantje had uitgezocht. Uiteraard heb ik het meest kun nen letten op de verrichtingen van de heren Martin en Hartog die zich aan de werkbank beijverden in het op de juiste wijze afzagen van stukken board die op het kastje moesten worden geplakt of getimmerd. De heren Schijf en Stolp, die het plakken van de ba lamur voor hun rekening namen, kropen nl. zo over de grond bij het opmeten, dat ik dat niet alle maal goed heb kunnen zien. mannen" (en eigenlijk vond ik het kastje van Albert Heijn" ook netter) dat zij het die eerste avond wonnen. De volgende avond ging het ech ter minder goed. Toen moesten de „Albert Heijners" het opnemen tegen de „Batco" (de British Ame rican Tobacco Company). De heren Martin en Hartog deden extra hun best op hun kastje, maar nu hadden ze jammer ge noeg door de gaatjes heengezaagd. Bij het balamur plakken verloren de heren Schijf en Bruijn een hal- \*e punt en het verven was maar een half puntje beter dan dat van de Batco. Zo bleef Albert Heijn dus hangen op het kastje. Jam mer, want de zilveren hamer ging hun neus nu voorbij. Die ging trouwens aan alle mannen voor bij, wanten u wilt het mis schien niet geloven, de dames gin gen met de pluim strijken. Er deden nl. ook twee damesteams mee. De modinettes van Doyes confectie atelier en de conductri ces van het Amsterdams gemeen telijk vervoerbedrijf. Een moderne fabriek vraagt modern denken. In wetenschappe lijke zin. Een mens is niet onfeilbaar, maar feilloosheid van de machines aan te nemen is een zware overschatting van de tech niek. Nee, een controle op de vele mechanische installaties die onze fabriek kent is vast geen overbodige luxe. Het is een onaanvechtbaar feit dat weeg-, vul- en spuitmachines niet helemaal precies doen wat ze moeten doen en vandaar worden de artikelen die de machines ver laten regelmatig op verschillende tijdstippen van de dag gecontro leerd op hun gewicht. Worden er afwijkingen geconstateerd, dan moet de conclusie zijn dat de ma chine enigszins moet worden bijge steld. Dit doen een paar mensen van de Statistische Kwaliteitscontrole die als ze niet door de fabriek lopen, hun bureau hebben staan op de afdeling Arbeidsstudie. Dit is zeer nuttig en noodzakelijk werk want als we artikelen afle veren met een te hoog gewicht, is dit economisch niet verantwoord. Te lage gewichten aan de andere kant duperen de klanten en doen het vertrouwen verliezen. Een goed controle-systeem voorkomt deze moeilijkheden. Er zou voor ons geen reden zijn hieraan aandacht te besteden als niet enkele weken geleden een cursus ten doop was gehouden die deze hele controle-techniek over brengt op alle chefs en voorlieden van de fabriek, S.K.B.-cursus ge heten. Achtereenvolgens komen er tel kens groepen van ca. 12 Albert Heijners bijeen in het zaaltje naast het Onspanningsgebouw. De hele cursus duurt 7x1% uur. De heer W. Haeser, die de cursus ook ontworpen heeft, treedt op als onderw ijzer en geeft aan de hand van tabellen, grafieken en turf- staatjes les en geeft de leergie rige cursisten duidelijk uitleg over de wijze waarop de SKB-mensen hun berekeningen maken. Aan het eind v^n dg,cursus heeft een exa men plaats, een test die de „leer lingen" gelegenheid geeft hun ver worven kennis te toetsen. Het doel van de cursus i$ niet twij felachtig. Nl. het bereiken van een beter samenspel tussen de mensen van de praktijk enerzijds en de af deling S.K.B. anderzijds, omdat dus doende een zo goed mogelijk resul taat van het controlesysteem te ver wachten is. De cursus bevat voor degenen die de schoolbanken al lang verlaten hebben nog heel wat voetangels en klemmen. Ditmaal in de vorm van worteltrekken, een wiskundige be werking, die in de fabriek veel stof heeft doen opwaaien, v'5,33 is in middels voor de oud-cursisten een open boek, terwijl termen als standaarddeviatie hen vooraan in de mond liggen. De AH-ploeg druk in dc weer. V.l.n.r. de heren Bruin, Schijf, Hartog en Martin. Rechts boven o.m. de heer Schenk in actie. Die conductrices bleken daarbij hun mannetje te staan. Ze ver sloegen de modinettes en alle flinke stoere mannen, die eens eventjes hadden willen laten zien dat klusjes in de huishouding al leen door mannen kunnen worden opgeknapt. Zo zie je maar weer... Dankbetuiging Mede namens onze echtgeno ten brengen wij aan de directie en het bestuur van het perso- neelsfonds onze welgemeende dank voor de blijken van be langstelling en het daadwerke lijk medeleven tijdens de over stroming welke ons trof d.d. 14 jan. 1960 in Tuindorp Oost- zaan. B. Snijders W. R. Hovius K. Jansen D. Streefkerk A. Nooijens Saldo 27 december 1958 33,46 Maandelijkse inhoudingen personeel 2.202,14 Bijdrage directie vanaf 11e periode 437,86 Rente 3,68 2.677,14 Uitgaven Huwelijken 859,75 Verlovingen 35, Zieken 179^4 Geboorten 155,20 Jubilea 512,89 Diversen 115,75 Saldo 2 januari 1960 819,31 2.677,14 In 1959 werden met betrekking tot het kantoorpersoneel 14 huwelij ken gesloten, terwijl 7 Albert Heijners een stap in deze richting ondernamen door zich te verloven, 22 collega's en de echtgenote van een collega werden tijdens hun ziekte verrast met een fruit- of bloem- bakje, 15 collega's kregen gezinsuitbreiding waarbij de pasgeborenen niet vergeten werden en 15 collega's ontvingen attenties ter gele genheid van het bereiken van een zakenjubileum. Onder de post diversen valt: Het sturen van bloemen bij belangrijke promoties en het zenden van een attentie bij zeer speciale gelegen heden. Onze voetbalvereniging is actief geweest. De oproep aan onze voetballende A.H.-ers om tot de club toe te treden heeft een bevredigend resultaat gehad. De oogst was meer dan 10 nieuwe leden. Toe traden: J. Aafjes (H.K.) G. van Dongen (H.K.), H. Ever- hard (C.F.), J. Hupkes (Opl,school), L. Janssen (K.B.), H. Rosiëlle (C.M.), J. Schortinghuis (et.), J. v. d. Stelt (emb.), C. de Wit embJ. Stolp (Grh.), L. Heistek (K.B.)P. de Vries (Emb.) De cursisten lossen een lastig probleem op. V.l.n.r. J. Hogendijk, A. A. In de 5 oefenwedstrijden die de afgelopen anderhalve maand zijn gespeeld hebben alle spelers gele genheid gehad weer kennis te ma ken met het bruine monster. En als je dan zo'n paar maanden geen andere beweging hebt gekend dan van huis naar 't werkEnfin, de resultaten wijzen het uit. Een paar fikse nederlagen heeft onze club moeten slikken maar beter in de vriendschappelijke wedstrij den dan in de competitie! We kun nen nu met zekerheid zeggen dat althans de ergste kortademigheid tot het verleden behoort. Als gevolg van de toegenomen belangstelling in de Zaanstreek voor het bedrijfsvoetbal komen de deelnemende 17 elftallen uit in 2 afdelingen. Als nieuweling traden toe: de v.v. Chromos met één elf tal, terwijl de v.v. PV-AI en NBM inplaats van met één, thans met twee elftallen uitkomen. Ditmaal heeft de commissie be drijfsvoetbal de beschikking over het L.S.V.-terrein, het terrein van Pieter Schoen, en een terrein op het sportpark Oostzijderveld. Met vreugde hebben we het bericht de heren P. C. Vink, J. Jansen. J. Hekkert, leraar W. Haeser, begroet dat het beruchte Kraaien- Koopman en A. Castelein. B-veld van de lijst is afgevoerd. OUDER AUSPICIËN VAN Wierings Week]

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 3