Pinkster-prij spuzzel Paasschietwedstrijden in O.G. „Op Hoop van Zegen" Nieuw personeel fabrieken kanfoor Jubileum van M. J. v. d. Weyden Nieuwe voorjuffrouw AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 17e jaargang No. 4 April-Mei 1960 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Aan dit nummer werkten mee: Mevr. Gerdy Atsma-Prins, J. Ph. Bartelson, J. Boon, J. Bree- schoten, mej. C. Buntsma, W. Geerling Jr., A. H. Groot, J. Hali, L. J. A. S. Kloos, A. Pilger, G. A. van Rooyen, J. Schijf, mej. L. van der Vliet, J. Zeeman. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché s: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Zaterdag 9 april hield de bewakingsgroep A.H. haar traditionele paasschietwedstrijden. Dat deze zaterdag voor Pasen zeer in trek is, bleek wel uit de grote drukte die er heerste. Onder de vele genodigden zagen we o.m. Burgemeester Franken en de wethouders Hille, Metselaar en Tilkema. Verder commissaris IJzendoorn en de heren G. J. Heijn, J. Legerstee en D. A. ter Wee. Allen deden hun best om met een zo'n groot mogelijk aantal eieren naar huis te gaan. wat een aantal ook goed lukte. Alleen wethouder Tilkema bracht ons nog even in verlegenheid, door in plaats van de roos te raken, een lamp kapot te schieten, wat onder de aanwe zigen de nodige hilariteit veroor zaakte. De lamp wordt als curiosi teit bewaard. Het was een duur schot. De wedstrijdploegen die streden om de zilveren weegschaal lever den weer de nodige spanning op en pas in de laatste ronde, werd de uitslag bekend en luidde: 1. Re serve Politie 273 punten; 2. Gem. Politie 267 pt.; 3. Albert Heijn 264 pt.; 4. Art. Inr. 262 pt.; 5. Sterel en Wechgelaar 250 pt.; 6. PTT 219 pt. Elke ploeg bestond uit 6 man, waarvan de laagst geklasseerde automatisch reserve werd. Om 4.15 uur reikte de heer Upma de prijzen aan de winnende ploe gen uit, na allen dank gebracht te hebben voor de opkomst en de organisatie, die de gehele dag stond onder leiding van de heer J. Hogendijk. De bewakingsploeg kan weer te rugzien op een zeer geslaagde dag. Superfliisen Wij vermoeden, dat u wel zeer nieuwsgierig zult zijn hoe ver men gevorderd is met de supermart. Wij zijn er inmiddels in geslaagd weer enige bijzonderheden aan de weet te komen, die wij echter nog nader uit moeten werken. In het vol gend nummer van dit blad hopen wij een uitvoerig artikel over de super- mart te kunnen plaatsen. Tot zolang dus nog even geduld. Wat een verfje al niet doet hè? Dat kunnen we thans zien in de oude gang van het hoofdkantoor, waar alles keurig in de verf gezet is. Tevens heeft men ook hier zeil ge legd in een frisse gezellige kleur, zodat het momenteel een waar ge noegen is daar door die gang te wandelen. Maar aangezien het bedrijf Albert Heijn niet van wandeler, in een gang kan blijven voortbestaan, hebben wij deze bezigheid dus na enkele uren 'moeten staken. De E.H.B.O.-dienst van het hoofd kantoor heeft de laatste weken ook druk werk. dan weer een hand door een raam. een stukje ijzer in een oog. een slagaderlijke bloeding enz., dergelijke klusjes worden daar aan de lopende band afgewerkt. Als het zo doorgaat, zullen wij binnenkort een apart spreekuur gaan houden. De toneelvereniging hield haar laatste bijeenkomst in het seizoen voor een goed bezette zaal. Zij had op haar programma „Op Hoop van Zegen" van Heijermans. Een stuk dat zeer veel van de spelers eist. De strekking van het stuk houdt in, dat het één schreeuw is tegen een onderdrukking. Het is een tendensstuk, dat een enorme beroering gebracht heeft in het begin van onze De schietwedstrijden trokken veel be langstelling. In schicthouding de he ren IJzendoorn (I.), hoofdcommissaris en burgemeester Franken. Op de achtergrond wachten de wethouders Hille. Metselaar en Tilkema het resultaat af. Artsenrjbereider Deel van Engeland Luid lachen Werelddeel Nederlands dichter Dag van de week Simpel Gestorven Trekkabel van een schip Aanzwellend (muziek) Ziekenhuis Ternauwernood Uitspansel Receptie Nederlandse provincie Lekkernij Wandversiering Muziekstuk Dwingen Laatste wil Speech Baron Harmonika Bouwkundige Grote plaats in Gelderland Adellijke titel Kwijtraken Versch. aan de daghemel Telwoord een Invullen de gevraagde woorden rode bus bij Personeels/, van 9 letters, waardoor op de Voor Hoofdkantoor bi kruisjes een bekend Hollands j Buntsma. spreekwoord ontstaat. Inzendin- Onder de goede oplosser gen voor of op 11 juni a.s. in de 5 prijzen van 7,50 verloot. Geen personenvervoer in de lifien Nogmaals maken wij er onze personeelsleden op attent, dat het de liftbediendes ten streng ste verboden is passagiers mee te nemen in de liften. Wij heien welkom R. de Bruijn S.B. D. Bakker K.B. S. A. Lesage C.F. J. M. van Oorschot S.B. G. Hofman O.G. H. van Brienem T.A. H. Netel C.F. Schaft K.B. A. M. C. Fraikin B.W. G. Hoek Div. L. van 't Kruis S.B. J. Odenthal Emb. S. Spijkstra C.M. E. E. Vas Dias O.G. H. H. M. A. de Koning- Snijders Div. A. L. van Leeuwen Div. K. L. N. de Weerd-Oe K.B. J. Nijdam Holl. Mej. I. Busser Verk. Mej. H. Mooy Bedr.Ec. W. Busch Kostpr. K. de Vries Zegel Mej H. Loers Retour F. J. Deswerl Fact. Op 12 april j.l. vierde de heer M. J. v. d. Weyden, sous-chef op de retourafdeling van het hoofdkantoor zijn 40-jarig zakenjubi- leum. Een 40-jarig jubileum is toch wel een gebeuren waar extra aandacht aan geschonken mag worden. Vanzelfsprekend heeft het hem op deze dag niet aan belangstelling ontbroken Vrijdagavond werd de generale ge speeld met de zaal geheel gevuld met bejaarden; vol aandacht werd geluisterd, menig zakdoek kwam voor de dag, de spanning in de zaal kon men grijpen. Dat zij ge noten hebben van het spel van de tonelisten kon men horen uit het applaus. De bejaarden hadden een beste avond. Hoe zou het zijn op de officiële uitvoering, hoe zou het publiek er op reageren, van te voren liepen de meningen nogal uitéén, maar uit de goedgevulde zaal kon men toch wel opmaken dat er genoeg belangstelling voor dit stuk, één van Heyermans allerbeste, be stond. I Een critisch verslag is niet nodig, dat liet ik over aan de plaatse lijke pers, het bewijs dat een plaat selijk dagblad één van zijn beste toneelcritici gestuurd had, bewees van die kant de grote belangstel ling die er bestond. Nu, de grootste pessimist is niet teleurgesteld, de spelers konden zich in dit stuk geheel geven en speelden dan ook met volle over gave en wisten tot het einde de zaal te boeien, ook nu weer de spanning in het laatste bedrijf, velen was het te machtig en moes ten de zakdoeken er ook nu weer aan te pas komen, en dat niet al leen van de ouderen die dergelijke toestanden meegemaakt hebben, ook de aanwezige jeugd was er door geboeid en volgde het spel vol aandacht. Het was dan ook muisstil, een compliment aan de zaal (het publiek) en eenvoor de toneelvereniging A.H. Het was een goede avond! De heer v. d. Weyden is op het hoofdkantoor een zeer geziene man. Voor een belangrijk deel is dat te wijten aan de rustige en kalme indruk die hij maakt, ter- I wijl hij anderzijds eventuele moei lijkheden altijd langs een aange name wijze tracht op te lossen Voorts is hij een man die niet graag op de voorgrond treedt. En juist daarom is het zo prettig hem eens voor het voetlicht te halen. De heer v. d. Weyden begon in 1920 als administratief employé bij de firma van Amerongen waar hij 30 jaar van zijn leven zijn beste krachten heeft gegeven. Het bleek dat hij een technische knob bel had, en die knobbel heeft hem veel goede diensten bewezen. Zo wist hij het bij van Amerongen tot chef van de afdeling technische dienst te brengen. De omschakeling die hij moest doormaken toen het bedrijf van Amerongen overging naar Albert Heijn heeft hij gemakkelijk kun nen maken, aangezien de laatste jaren bij van Amerongen reeds in Albert Heijn verband werd ge werkt. Op technisch gebied wa ren de mogelijkheden bij Albert Heijn kleiner, zodat hij eenmaal bij Albert Heijn in dienst via de functie administratie controleur in binnen- en buitendienst opklom tot zijn huidige functie. Een speciale hobby heeft de heer v. d. Weyden niet. Hg interesseert zich voor vele dingen als b.v. foto graferen, muziek en tuinieren. In Amsterdam heeft hij een grote tuin achter het huis waar aan te zien is dat er met de nodige ken nis aan gewerkt is. „Er komt zeker een grote brui loft?" vroegen wij aan de heer v. d. Weyden enkele dagen voor zijn jubileum. Verontwaardigd keek hij ons aan. ,,Nee, veel te on persoonlijk, ik ben 100% anti brui loft; nee hoor, het wordt een ge zellige knusse avond in huiselijke kring". Hij lachte vergenoegd. Een gezellig tevreden mens. Op de dag van het jubileum werd de jubilaris toegesproken door de heer C. Kraaij. De heer W. P. J. Coppee sprak hem toe als chef van zijn afdeling en tevens na- mens het personeelsfonds. Als hopen, dat mevr. Sjollema zich bij blijk van waardering werd hem 'n ons ook spoedig thuis zal voelen, enveloppe met inhoud overhandigd. Dato 29-2-1960 trad bij ons in dienst mevr. L. Sjollema-Uyt- hoven, als voorjufrouw in de koek- inpakkerij. Mevr. Sjollema heeft reeds eer der een derge lijke functie bekleed in andere fabrieken, waardoor ze bij ons niet voor een vreemde taak stond. We zullen

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 2