Muziekkorps luistert manifestatie op J Initiatieven van de P.V. jiiiu: ui iiin n mi I -peest Agcvwfz Ideeënbuscommissie kon met gulle hand belonen Tussen hemel en aarde Greinmachine SAH002000072 Flilsen Fabr/Zaan april/mei 1960 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 17e Jaargang No. 4 - April-Mei 1960 M dag U MANIFESTAT/ê 7 3UNI 1960 12.UUR Twintigduizend M-brigadiertjes uit alle delen van het land zullen op derde Pinksterdag met 500 bussen in de kolossale Bernhard- hal van het Jaarbeursgebouw in Utrecht bijeenkomen. 3-5. H. J. v. d. Ploeg, div. fabr. 12%-jarig zakenjubileum. 9-5: R. Boom, Mag. 25-jarig huwelijksfeest. 1-6: J. J. Bracco-Gartner, Lab. 12%-jarig zakenjubileum. Lambertus Gerssen, Bouw- afdeling. Hendrikus Johannes An- tonius van Staveren, K.B. Gerda Johanna Maas, Ma gazijn I. Op de laatst gehouden bestuurs vergadering is reeds gedacht aan het programma 19601961. Er zijn ons allerlei geruchten ter ore gekomen: o.a. zou er belangstel ling zijn voor zgn. clubwerk, zoals dat ook bij andere personeelsver enigingen wordt toegepast. Zo zou er belangstelling zijn voor een club ltei/.eii en trekken Programma: onderlinge voorlichting en uit wisseling van ervaringen. Daar naast uitnodigen van enkele spre kers die aan de hand van films en dia's iets vertellen van hun reizen. Zo'n club kan doorgang vinden wanneer zich hiertoe min stens 25 deelnemers opgeven met de wil iedere maand één avond bijeen te komen. De ideeënbuscommissie had onlangs weer een prettige bijeen komst, omdat er goede ideeën uit de bus zijn gekomen, waardoor de commissie behoorlijke beloningen kon geven. Door een kleine achterstand in de werkzaamheden moesten 30 inzen dingen beoordeeld worden. Het hoogstbeloonde idee was van 1 60,beloning voor de heer H. Bertus Gruijs (S.B.) (warmte- straler op pomp gietmachine), be- j loning 125, de Kroon K.B. (verandering van de oliedruppelaars der Derby's), oliebesparing. f 30.- voor de heer Ruckert (min der beschadiging aan de beschuit- doppen) 20,voor P. J. van Gogh C.F. juiste dosering van de hazelnoten in de vormen 15,voor Gijsberti Hodenpij! (cementen vloer om spoelmachine ter wering van gebroken glas on der deze machine) 10,voor M. Schipper L.F. (wij ziging flessenbakken, dikke latten op de bodem plaatsen). Verder twee kleine ideeën welke met 7,50 beloond worden, ter wijl tevens 2 x 5.toegekend werden als aanmoedigingspremie. Wij hopen dat er nog betere ideeën in de bus komen. Een goe de beloning staat u te wachten. Als u een idee-formulier inzendt, vermeldt dan s.v.p wel de afde ling waar u uw idee op gericht heeft, dit helpt de commissie de bedoelde ideeën op te sporen. B.v. idee no. 1200 betreft machine no. 245 op de K.B. 2e verdieping enz. Zo ingezonden weet de commissie direct waar zij uw inzending be kijken moet. Tot nog toe zien wij alleen ideeën van de mannen, waar blijven de meisjes??? Jullie wer ken toch ook met machines! Mn sen in clu b Programma: een aantal bezoeken aan musea, waar wij vakkundig worden rondgeleid. Eventueel vooraf gegaan door een paar le zingen met dia's en films. Artisclul» Programma: een aantal bezoeken aan Artis waar wjj vakkundig worden rondgeleid. Engels voor beginners in samenwerking met de BBC een club vormen voor hen die al wat van Engels weten maar hun En gels graag weer op een gezellige manier willen ophalen. Via de Engelse radio ontvangen zij dan een weekblaadje met de programma's die worden uitgezon den onder de titel „London Call ing Europe". Speciaal wordt op de club aandacht besteed aan de lessen voor beginners (Elemen tary) o.m. de serie „Ann and her Grandfather" en „Points to Prac tice". De lessen worden op de ra dio geheel in het Engels gehouden maar worden op de clubs vooraf in het Nederlands besproken. Ge schikt voor hen die een paar klas sen van de Ulo hebben of zich zelf al iets van het Engels hebben bijgebracht. De club houdt in de winter wekelijks bijeenkomsten. N Vanaf een fikse hoogte heeft de I heer J. O ver meer de sprong in het zeil gewaagd. De brandweer mannen zetten zich schrap. Een detail van de oefeningen voor de komende wedstrijden. Zo ziet de speelse fantasie van Car el Br iels het grandioze schouw- spel op de derde Pinksterdag. Daar wordt een nationale mani festatie op touw gezet door het Hoofdkwartier van de M-Briga- de, die hiervoor kosten noch moeite heeft gespaard. 1200 medewerkers Liefst 1200 medewerkers zullen de kinderen op de speciaal ge- Enige weken geleden is op de Office een nieuwe greinmachi ne in gebruik genomen. Een machine die er voor zorgt, dat er om het produkt een laagje suiker gevormd wordt, zoals dit met onze vruchtenkoekjes het geval is. Reeds jaren werd gebruik ge maakt van een zeer oude machine, die met zijn capaciteit de produk- tie bij kon houden. Maar door de steeds toenemende omzet kon het huidige tempo niet meer bijge houden worden en werd besloten tot de aanschaf van een nieuw ap paraat, dat gezien mag worden. Nu het nieuwe apparaat opgesteld en in werking is, is het verschil duidelijk naar voren gekomen. bouwde tribunes een klinkend pro gramma voorschotelen dat onder leiding staat van Carel Briels. Deze dag staat onder het motto: „Melk gezondheid voor alle kin deren ter wereld" en heeft tot doel de aandacht van alle landen te vestigen op het grote voedselge brek dat de kinderen in vele on derontwikkelde gebieden lijden. Ons muziekkorps zal op deze dag samen met de korpsen van de AKU en Philips een goed deel van de muzikale omlijsting verzorgen en onder meer ten aanhore van vele duizenden Utrechtenaren het volkslied spelen. Het moet de mannen van voorzitter E. Vinke wel een grote voldoening geven dat Carel Briels juist hen voor dit zeer representatieve werk heeft uitgekozen. Vanzelfsprekend zal de t.v. van deze indrukwekkende kindermani festatie een reportage geven en zijn wij goed ingelicht dan is ook de Eurovisie geïnteresseerd. Deze demonstratie tegen de on dervoeding die een internationaal karakter draagt, zal worden bijge woond door vele autoriteiten uit binnen- en buitenland. In memoriam In de leeftijd van 60 jaar is op 22 april j.l. overleden de heer Op heterdaad betrapt1 Maar het is ook zo moeilijk weerstand te bieden als zo'n machtige wagen vol suiker voor AH's fabrieken stilstaat (zie on der). Aan een boom zo volgeladen D. VONK De heer Vonk heeft 16 jaar in onze fabriek gewerkt op de be schuitbakkerij. Het laatste jaar was de overledene door een ernstige ziekte niet in staat zich aan zijn werkzaamheden te wjjden. Zowel zijn collega's als zijn chef hebben hem gewaardeerd als een rustig en betrouwbaar collega en medewerker. Dit kwam duidelijk tot uiting in de belangstelling die hij bij zijn ziekte mocht ondervinden. Ook zijn begrafenis trok van de zijde van het bedrijf veel be langstelling. Wij hopen dat de slag die zgn echtgenote en dochtertje door zijn overlijden heeft getroffen enigszins kan worden verzacht door de steun die zij van hun omgeving zul len ondervinden. Dat hij ruste in vrede.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 1