Via de varkenshandel naar de Supermarts Erehaag? Buitenlands bezoek Actueel en origineel Vier siiiiiUcii pak thee Hé knipperbol, 't is je tijd! Bolwerk Ik zit! De schijnwerper op de heer J. van Zanten AH-FLI TSEN 5 OAT A H KAAS'N STÜKH VAN PE WERELD IS v;:-; Als koopman ben ik geboren, uit nood slager geworden". Dit zegt van zichzelf de heer J. VAN ZANTEN, 41 jaar oud, vers-vlees-inkoper en leider van de slagerijen. Maar beide kwaliteiten heeft hij dagelijks broodnodig. Het koopmanschap bij de inkoop, de slagersvaardigheid bij de leiding der vijf slagerijen. In 1956 verkocht de heer van Zanten zijn in Hilversum geves tigde slagerij en trad in dienst in ons bedrijf. Daarmee sloot hij een periode af in de particuliere bedrijfssector, die reeds direct na de lagere school was begonnen. Zijn vader dreef een varkenshan del in het Betuwse plaatsje Beu- sichem. De zoon koos hetzelfde vak en dreef al heel jong zelfstan dig handel. Ze lieten ook slachten en omdat dit een onkostenpost be tekende ging van Zanten junior het slagersvak leren. De verslap ping van de handel in de crisistijd was mede aanleiding tot deze stap. Van de grond af De oorlog doorkruiste alle ge maakte plannen vestiging van een vleesgrossierderij maar de heer van Zanten, die inmiddels getrouwd was, zag toen wel een boterham (en een belegde) in het slagersvak. In 1942 kocht hij een zaak in Nunspeet, die al na een jaar weer van de hand gedaan werd en geruild voor een zaak in Geldermalsen. Tien jaar bleef hij daar gevestigd, met nog gedurende drie jaar een filiaal in Tiel. Toen was het ook daar weer genoeg en verhuisde het gezin naar Hilversum, waar het nog steeds woont. Het contact met Albert Heijn ont stond reeds in Geldermalsen, door vleeswarenleveranties aan ons fi liaal aldaar. Later in Hilversum werd de kennismaking met iemand uit het bedrijf hernieuwd en deze vestigde de aandacht op de moge lijkheden, die er op dat moment waren voor een slager. De eerste volledige Supermart was er al (in Rotterdam) en de tweede was in Haarlem in aanbouw. Levend ambacht De heer van Zanten dacht er eens over na en ging eens een kijkje nemen in Rotterdam, zag er wel wat in om dat van de grond af weer op te bouwen. Het met Zaandam opgenomen contact leid- „Allerbeste kwaliteit". de tenslotte tot zijn indiensttre ding als vleesinkoper en verkoop leider voor de vleesafdelingen. Op dat moment had Rotterdam nog geen eigen slagerij. Het vlees werd elders gereed gemaakt. Eerst in januari 1959 werd ook daar al les in eigen hand genomen. Bij de inrichting kon toen een goed gebruik gemaakt worden van de ervaringen in Haarlem opgedaan. De daar gevestigde Supermart be zat vanaf de opening, een grote, goed geoutilleerde slagerij. Bij de voorbereidingen voor de bouw hiervan werd de heer van Zanten al direct bij zijn indiensttreding betrokken. Slager Hoewel dus „uit nood slager ge worden", houdt hij voor 100 °/0 van zijn vak. Het is een levend ambacht met veel facetten. Het produkt wordt geheel verwerkt en niet alleen de in- en verkoopprijs bepalen de bedrijfs- uitkomsten, maar vooral eigenlijk de wijze waarop alles verwerkt wordt. Zijn werk bij Albert Heijn, in prin cipe weinig verschillend van zijn vroegere bezigheden, trok èn trekt hem sterk, omdat hij het van de grond heeft kunnen opbouwen en nu nog steeds verder kan uitbreiden. Overigens is deze sector reeds zo ver uitgebreid (5 slagerijen en 7 verkoopafdelingen) dat het voor één man teveel is geworden. Daar om zijn de taken kortgeleden zo verdeeld, dat de heer van Zanten de inkoop en leiding van het am bachtelijk gedeelte heeft behou den, doch de verkoopleiding heefi overgedragen aan Drs. P. J. de -Jongh, die eveneens uit de sla gerswereld afkomstig is. Hierdoor is het de heer van Zan ten mogelijk verdere uitbreidingen op te vangen en tevens alle aan dacht te schenken aan zijn uitein delijke opdracht: het leveren van de allerbeste kwaliteit vlees te gen een zo laag mogelijke prijs. Pluspluimwinnaar Schiedam, waarover wij in ons vorige num mer schreven, heeft er voor ge zorgd dat zij zich niet kunnen vergissen wat betreft de periode, die ze gewonnen hebben. Op 26 februari 1960 werd de naam van verkoopster A. Weerink ver anderd in mevrouw Koopal. Tijdens deze plechtigheid wist zij niet, dat een groot aantal collega's haar ston den op te wachten. Of ze onder een erehaag van kilo's pakken suiker door moest, vertelt de geschiedenis niet! Onder leiding van de minister van de voedselvoorziening van Israël, Dr. Karl Bayer, zijn op 8 maart j.l. een tiental vooraanstaande Israëlische zakenlieden onze gast geweest. Des morgens werd onze Supermart in Haarlem bezichtigd, geluncht werd in Formosa, Den Haag, en des middags werd een rondgang gemaakt door de nieuwe fabriek van Sterovita in Rot terdam. Op de foto ziet u Ir. Glazen- burg uitleg geven bij de maquette van deze zeer moderne fabriek, die bin nenkort officieel wordt geopend. Drinkt U thee omdat U het zo lekker vindt, of omdat het toevallig theetijd is In het eerste geval heeft U het ge troffen, U drinkt dan precies de thee naar Uw smaak, maar in het tweede geval moet U toch beslist onze vier beste melanges eens proberen. En kunt U dan nog niet helemaal voor de volle 100% keus ma ken, meng dan bijvoorbeeld eens 1/3 Tarry Melange 2/3 MacQueen thee (wij ne men maar een willekeurig voorbeeld). U heeft een zeer grote kans dat U uiteindelijk de thee proeft waarvan U kunt zeggen: „Dit is nu precies de thee naar myn smaak". Wanneer U het met ons eens bent, dat heel veel mensen gewoonte-theedrinkers zijn, zult U ongetwijfeld alles op alles zetten om deze aktie te doen slagen. „Wat een geluk!", het ons allen bekende Nederlandse liedje van het laatste Eurovisie songfestival is aanleiding geweest voor de filialen Breda, Plancius- plein, en Oosterhout tot een bijzondere stunt. Bovenstaande foto geeft een duidelijk beeld van de actie, die vooral tijdens de OPW kaasronde zijn doel niet miste. „Wij hebben Rudi Carrell ook een foto gezonden", schreef een van de beide bedrijfsleiders. Toen men mij vroeg een stukje over knipperbollen te schrijven, dacht ik onmiddellijk aan mijn oom Berend. De goeie man placht zijn tijd te ver delen tussen de ovens en deegtrog gen in zijn bakkerij en zijn bed. Daartussen door bezemde tante Aagt het vuil en zijn schaarse prettige ogenblikken weg. Na het middageten placht-ie in zijn stoel weg te zakken en als hij dan geluk had, zag hij zichzelf weer als kleine dikke jongen schavuitenstre ken uithalen in zijn geboortedorp. Maar meestal werd hij in zijn aan loopje naar zon zalige droom wreed gestoord door de geschuurde stem van tante Aagt, die hem dan liefjes toebrulde: „Hé knipperbol, 't is je tijd". Maar zonder gekheid, ik hoop toch niet, dat de tijd voor de echte knip perbol ook om is, ook al gaan er geruchten in die richting. Zijn wij Nederlanders dan werkelijk zo ongedisplicineerd en weinig Heer in 't Verkeer, dat de knipperbol in tal van Europese landen en zelfs in Marokko een succes kan zijn, terwijl hef hier weer op een sof of slipper - bol gaat lijken? Gaat u eens een half uurtje (in uw eigen tijd uiteraard) bij zo'n knipper bol staan. Ergert u aan de mensen, die de spelregels overtreden en leer het van de mensen, die er wel en goed gebruik van weten te maken. Misschien roept u dan straks met mij „LEVE DE KNIPPERBOL". 20-3: Genio, zoon van de heer en mevrouw Smulders-Verken- nis, fil. Geldrop. 21-3: Benny, zoon van de heer en mevrouw Schapendonk- Nannes, fil. Roosendaal. 24-3: Karen, dochter van de heer en mevrouw Spoelstra-de Bruyn, fil. L. Leidsedwars- str., Amsterdam. 25-3: Grada, dochter van de heer en mevrouw Boersma-de Mol. fil. Katwijk. 25-3: Lidia, dochter van de heer en mevrouw Entius-Stave- nuiter, fil. A'dam, Beetho- venstraat. 7-4: René, zoon van de heer en mevrouw Lensen-Moes, fil. Blerick. 13-4: Margret, dochter van de heer en mevrouw Rood- Kuyn, fil. Alkmaar, Fnid- sen. 15-4: Eric, zoon van de heer en mevrouw Hor jus-de Vos, fil. Laren. 16-4: Ronnie, zoon van de heer en mevrouw de Vries-Bous- sen, fil. Voorschoten. 16-4: Marja, dochter van de heer en mevrouw Schortingshuis- Burcksen, Supermarts. 17-4: Henk Paul, zoon van de heer en mevrouw van der Poel-Vissei*, Vleeswaren-in structeur 19-4: Jolanda, dochter van de heer en mevrouw Waare- Keijzer, openingsploeg. De democratie is een machtig bol werk' tegen de dictatuur. Hygiëne en goede voeding zijn bolwerken tegen allerlei ziekten. Frans de Munck is een machtig bolwerk tegen de Belgen. Croetsjew is letterlijk en figuur lijk een machtig bolwerk op z'n eentje. Misschien kunnen we redetwisten over de juistheid van deze uit spraken, maar dat Albert Heijn in deze dure tijd voor de Neder landse huisvrouw een bolwerk is van kwaliteit en lage prijzen, daar zijn we het natuurlijk allemaal over eens. U zit toch ook wel eens? Ja, van zelfsprekend niet op en in een super- martwagentje meestal op een stoel, een bank of „aan tafel". Als u dan tóch aan tafel zit, schrijf de redactie dan eens een aardige be levenis uit uw filiaal. Uit tien zin nen van u maken de redacteuren een stukje „voor de Flitsen". Ende tippremie (f 2,50) is

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 5