Nijmegen, Daalseweg wint Pluspluim D.C. groeit (op papier) met de dag tot een toonbeeld van vernuft Kaas van Boerke Naas Beeld van IS jaar geleden Oliebollen Kelder Van cle Waal naar de Zaan 4 AH-FLITSEN Nijmegen, 6 april 1960 GISTEREN hebben wij het telegram ontvangen", vertelt be drijfsleider Nijholt, van ons filiaal Daalseweg te Nijmegen. „Wij hebben er reuze ons best voor gedaan! U kunt het wel aan de gezichten van de verkoopsters en verkopers zien dat ze er trots op zijn!" Recht om trots te zijn heeft dit team zeer zeker. Zij hebben het weten te presteren om in hun groep achtereenvolgens van vier plusartikelen in verhouding het meeste te verkopen. „Wij hebben eigenlijk elke gelegenheid aange grepen, die zich maar voordeed". Wie is wie in Nijmegen Hr. TH. A. EDELIJN (ass. chef) kan reeds bogen op een ervaring van zes jaar in ons bedrijf, ,,'n Bekende naam voor A.H. 't Is maar hoe U het bekijkt. Mijn va der is steeds bedrijfsleider ge weest. Ik heb twee broers, die mo menteel ook bedrijfsleider bij A.H. zijn. Mijn zuster is mijn collega verkoopster en een derde broer is A.H.er in militaire dienst. Om het geheel af te ronden: ik ben reeds voor de wet getrouwd met mej. van Megen, verkoopster in filiaal Lange Burgstraat te Nij megen". J. H. HAVEKES (19) heeft zich in vijf weken al tot een ingebur gerde A.H.er gemaakt. Hij is 19 jaar en heeft reeds naast zijn mid denstands-, kruideniers- en ta- Omliggende filialen stuurden bloemen. baksdiploma bijna zijn drogisterij en groenten en fruitdiploma in zijn bezit. Een ware prestatie. Mej. J. B. M. KLAASSEN (17) leest graag meisjesromans, danst graag en plakt foto's tegen het behang van haar kamer. Hr. G. VAN KUYK (15) is de jongste van de groep. Over 24% jaar hoopt hij zijn 25-jarig jubi leum te vieren. Hij leert op de Handelsavondschool en heeft veel zin in het vak. Hr. G. LAMERS (18) zwaait da gelijks de scepter in het magazijn. Is reeds 4 jaar in dienst en bekend bij alle klanten. Verk. J. H. Havekes ontbrak aan hei appèl toen bovenstaande groeps foto werd gemaakt. Hr. J. C. MUNSTER (19) was oorspronkelijk van plan timmer man te worden. Leert nu echter voor de diploma's die elke kruide nier moet hebben en bewaart zijn timmerkunst om straks zijn eigen meubels te fabriceren. Hr. J. S. NIJHOLT (bedrijfsleider) begon zijn loopbaan bij Albert Heijn in Friesland. Is nu drie jaar bedrijfsleider in Nijmegen, Daalse weg, een filiaal dat ook tot zelf bediening verbouwd zal worden ,Dan gaan we alle records bre ken!" Mej. H. RUCKEN (15) is pas vijf maanden bij AH. Kijkt graag naar de T.V. en leest vooral veel detec tive-romans. Mej. D. SCHNEIDERS (16) gym- nastiekt in haar vrije tijd en heeft al meer dan 5600 postzegels. Mej. J. THXJSSEN (25) is reeds 3 jaar verkoopster. „Thuis hebben wij een boerderij toch ben ik geen „boerendochter". Ik hou van tafeltennissen en muziek". „En vanvroegen we. „Nee nog niet!" zei ze. 29-3-1960: Ch. Ietswaard (Utrecht, Twijnstraat) Gerda v. d. Brink. 20-4-1960: B. Heystek (fil. Schie dam) -Tiny v. Herk. 20-4-1960: N. van de Berg (fil. Rotterdam, Nw. Bin nenweg) H. C. Roo- denburg. 23-4-1960: L. Wensink (fil. Win terswijk) Lies Ren- sink. 3-5-1960: B. Ooms en A. Mulder (Boskoop). 4-5-1960J. Hovius (fil. Milver- sum, G. van Amstel) Annie Vat. 9-5-1960W. J. Pas en Margare- thea M. Sletering (fil. Arnhem, v. Law. van Pabstr.). 10-5-1960: Th. Stam (fil. Amstel veen, Randwijcklaan) Ria van de Jagt. Het hiernaast beschreven team tijdens het erebezoek aan hel hoofdkantoor. Wat zegt u? Dit vindt u geen tijd om over Oliebollen, Appelbollen, Krentebollen of zelfs maar over Ber- linerbollen te praten goed, goed, dan praten we er niet meer over. Waar zullen we het dan over heb ben? Over iets dat fris is, zegt u? Nou, dat is niet zo moeilijk. Limo nade b.v. ach nee, die is zo goed koop en zo lekker, dat ze momen- tel bij u de deur uitvliegt natuurlijk. Zomerdrups dan och, daar komt u allemaal zo massaal en geraffineerd mee uit en u wordt daarbij ook nog zo gesteund door de nieuwe frisse kleurige verpakking, dat we hier ook gauw over uitgepraat zijn. Nee, laten .we dan liever iets zeggen over onze nieuwste stunt: Onze vier-smaken-pak-thee, wij U verwijzen naar pag. 5. Bolero In ons zakwoordenboekje lezen we achter de naam Bolero: Een be roemd muziekwerk van Ravel met een aangename en indringende melodie; een karakteristieke, pit tige Spaanse dans; een leuk vlot jasje. Zoeken we een klein stukje ver der naar de naam Boffie, dan vin den we bijna dezelfde uitleg terug, namelijk: een beroemd merk kof fie van Albert Heijn met een aan gename, indringende geur, een karakteristiek en pittig aroma, in een vlotte verpakking Waarmee we maar willen zeggen, dat Bolero en Boffie in het woor denboek letterlijk en figuurlijk niet zover uit elkaar liggen. voor de komende editie dient uiterlijk 28 mei a.s. in het bezit van de redaktie te zijn. kaar en in richting Oost-West 10 meter. Als we deze afstanden eens even in gedachten nemen en morgen in onze afdeling rondklijken en bedenken hoe het er daar dan wel uit zou zien, dan komt U alras tot de conclusie dat er dan niet veel pilaren over zouden blijven. A NZE ARCHITECTEN vorderen gestaag met het uitbroeden van hun D.C. plannen en natuurlijk komen vele vragen bo ven, die een verder onderzoek vragen. In ons voorgaande over zicht schreven wij reeds iets over de gigantische afmetingen en U begrijpt wel, dat dit voor de constructeurs van dit complex wel enig rekenwerk vergt. Enorme heipalen van beion zul len onder dit gebouw komen, de lengte is n.l. 22 meter en het aantal stuks vormt bijna ons jaartal, het zijn er n.l. 1952. De palen zijn 40 x 40 cm in het vierkant en wegen per stuk on geveer 8 ton, dat is geen klei nigheid vindt U niet? En wat dacht U van de vloer, die alleen reeds bestaat uit 15.000 m3 beton! En waarin 1500 ton staal verwerkt gaat worden? Voor de constructie van liet gebouw is een prefab-beton-constructie geko zen. Dit betekent een voor-gefabriceer de beton-constructie en wil dus zeggen dat de bouw een blok kendoos-systeem wordt; de beton nen balken zijn voorgefabriceerd. Voor dit blokkendoossysteem zal Uw zoon wel diep zijn pet afne men want om zo'n balk op zijn plaats te leggen zijn wel machtige hulpmiddelen nodig. Alleen 1 balk weegt al 25 ton, de breedte van deze balken zijn ook 1,50 meter en de dikte is 50 cm, in de midden minder, omdat de vorm een zgn. dubbele T-construc- tie is. Deze balken komen op pilaren te rusten van 50 cm in het vierkant en deze pilaren we gen zelf al 4 ton per stuk. Als we over pilaren spreken dan schrikken we meestal want die dingen staan je al tijd in de weg. Ook dit probleem is met de architecten besproken en ge lukkig zijn de pilaren tot een minimum beperktde afstand van de kolommen of de ko- lommenpilaren zo U ze maar Schreven we tot nu toe in dit stukje over beton, de wanden zullen echter van steen worden wat het gebouw een mooi aanzien zal geven. Wat we u nog niet vertelden is, dal onder dit gebouw ook een reusachtige kelder komt van 4000 m"2, dat is bijna vier maal zoveel als de oppervlakte van de begane grond van het nieuwe pand '55. Deze kelder vormt een ideale op slagplaats voor onze zuidvruchten en nog vele andere artikelen, wel ke op een koele temperatuur op geslagen moeten worden. Van buiten af is deze keider be reikbaar door een inrit van 40 meter lengte Heftrucks en zelfs auto's kunnen vanaf deze inrit naar binnen. Voor auto's geldt echter: tot aan de deur! Want de reuk van de uitlaatgassen zouden eventueel ook onze pro- dukten nadelig kunnen beïnvloe den en dat kan de eis van „AH voor kwaliteit" niet verdragen. Ook van binnenuit is een oprit ge projecteerd, wat vanuit de kelder gezien natuurlijk een oprit is van 46 meter. We kunnen dus van bui ten als van binnen de kelder in rijden. De lengtes zijn zo gekozen, omdat de heftrucks slechts een helling van ongeveer 15% kun nen nemen. Er is nog overleg gaande met de PTT, Gemeente energiebedrijven, verzekeringen enz., want al deze organisaties moeten geraadpleegd worden voordat de definitieve plannen geheel gereed zijn, opdat wanneer eenmaal begonnen wordt met de bouw vertraging en teleur stellingen voorkomen worden. Zelfs de fotograaf zei: „Cheese" en bewoog de camera. Zaandag 29 maart 1960. Deze groep mag het zijn, die een erebezoek aan Zaandam brengt. „En zeer zeker verdiend" kunnen wij er bij vermelden want alsof de pluspluim alléén nog niet ge noeg was, kon hun rayonleider, de heer J. W. NOORTMAN, ook een prijsvaan van de le prijs OPW koffieronde uitreiken Op 5 mei herdenkt Nederland voor de 15e keer zijn bevrijding. Menigeen, ook uit ons bedrijf, kan over die dag en de tijd daarvoor blijde en trieste verhalen vertellen. Bovenstaande veelzeggende foto ontvingen wij van be drijfsleider H. J. G. Osewoudt, filiaal Sophialaan, Amsterdam. noemen wilt zijn in Noord- Bedrijfsleider J. Zuid richting 25 meter uit el- filiaal Sliedrecht, stuurde ons deze foto i „O.P.W." is enig juiste titel.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 4