Fok Spits traint judoka's van jong tot oud Nieuw personeel fabrieken kantoor Muziekkorpsdraaitop volletoeren Zonnebloemcursus voor jongens 0|i Hoop van %egen op 3 april in O.C»J. Ronald Jan Heijn AH-FLITSEN 5 De heer C. Kat dirigeert vol overgave het muziekkorps De jongens die meedoen aan de Zonnebloemcursus werden door de heren Eggers (r.) en Ypma (m.) ontvangen. Van links naar recht: Kees de Graaf (V.A.). Jan van der Wiel (K.B.), Jan van Dongen (K.B.), Hilke Kooiker (V.A.) en Ger van Ruiven (O.D.) Rexon, de cabaretière, heeft de lachers op haar hand. DE ZAANSE PERS MELDDE het met flinke koppen: Fok Spits clubkampioen bij Sportschool Ruth Kef. De leden van de judoclub Albert Heijn krulden hun neus. Maar erg verbaasd waren ze eigenlijk niet dat hun kameraad en instructeur Fok het 'm had geleverd. Hij kon er immers wat van! „Ippon" zegt Fok Spits, en de val lende jongen weet dat hij de partij heeft verloren. Fok Spits, die zich de sterkste toonde van de ruim 50 judoka's van de Zaandamse judoschool Kef, had zich stevig op de wedstrijden voorbereid. Maandag- en vrijdag avond, zaterdagmiddag en zondag morgen reserveerde hij voor een intense training. En dan de dins dagavond! Die is hij sinds een paar jaar ook kwijt sinds hij aan de weet kwam dat er bij AH op die avond „gejudo'd" wordt. De nieuwe clubkampioen en drager van de zwarte band woont vlak tegenover het ontspanningsgebouw in de Klampersstraat. Zo kon het ge beuren. dat hij op een goede dinsdag avond een schimmenspel door de dichte gordijnen zag opgevoerd. „Judo" stelde zijn geoefend oog vast. Meedoen" was zijn daarop volgend verlangen. Het mocht. En de niet- Albert Heijner Fok Spits stelt nu al 3 jaar zijn aanzienlijke kwaliteiten als sportman èn als instructeur met enthousiasme ter beschikking van AH's judoclub. Hij is niet gemakkelijk Een worp die niet correct wordt uitgevoerd staat onverbiddelijk bloot aan zijn critiek. En niet uit betweterij r 1 Wij heien welkom E. Hooijschuur-Vis K.B. M. Vis-van Saane K.B. P. P. Brandhof K.B. P. A. Vlaar S.B. A. H. Oostenbroek-Drie B.W. B. Jongejans-Sicr K.B. C. Jongejans-Holkamp K.B. T. v. d. Meer-Wit C.F. E. G. W. VlckkcrtK.B. C. v. d. Heuvel-Zonneveld Vrio W. Norder-v. d. Meer C.F. J. de Vries-Holkamp C.F. IV. Teiwes C.F. L. Sjollema-Uijthoven K.B. Mej. A. B. C. de Hesse Corr.afd. Mej. tV. Berghege Retourafd. Mej. J. C. M. Schouten. Bedr.ec. afd. D. Mulder Zegelafd. Mej. I. A. L. Born Hollerith Mej. J. Buhrs Corr.afd. Mej. J. L. M. de Vries Fil.bur. Mej. M. Vrouwe Fact.afd. Mej. H. v. d. Berg Secretariaat J. Bakker Loonafd. Mw. M. Hillebrants-Schipper, Secretariaat Mej. C. Slootmans Hollerith Het aanzetten van een armklcm is nog niet zo eenvoudig. of om te laten zien hoe goed hij het zelf wel kan. Fok heeft zijn eigen mening. Zijn critische instel ling ten opzichte van zijn clubge noten komt voort uit zijn liefde voor de sport der sporten. Hij is zelf zo reuze enthousiast (zijn eigen woorden) voor de behendig- heidssport uit het land van de rij zende zon, dat hij zijn kennis vol ledig wil overdragen aan anderen. De techniek moet de basis zijn van judo vindt hij. zoals bij iedere sport. Daarnaast zijn enthousias me, doorzettingsvermogen en vechtlust belangrijk. Het mag nu geen verwonde ring meer wekken dat hij ook zijn vrouw voor zijn sport i warm heeft gemaakt. De gele band heeft zij. Gerrie (4), hun zoontje, leert het zodoende spelendei'wijs. Met de paple pel om het zo te zeggen! De jeugd van AH van ca. 8 tot 12 jaar. die vóór de senioren op de mat komt en tijdens hun oefe ningen de bewondering oogst van een talrijk „publiek", heeft hij ook regelmatig onder handen. In dit opzicht heeft hij ervaring op gedaan toen hij nog in Amsterdam woonde en les gaf aan de jongeren van de Judoschool Tung Yen. Praten met Fok Spits is praten over judo. Zyn kennis van zaken I is groot, zijn enthousiasme aanste kelijk. In een gesprek met deze promotor van de „zachte kunst" moet een leek die uit onwetendheid wat huiverig tegenover het judo staat, weldra andere gedachten krijgen. Geen vechtsport maar een wed strijdsport. Geen domme kracht i en bisceps maar behendigheid en snelheid van reactie. Een bezoek van dezelfde leek aan het ontspanningsgebouw op dins dagavond, als de prachtige wed- strijdmat 12 m'- van de vloer be dekt, zal hem de overtuiging geven dat de theorie hier wonderwel met de praktijk klopt. Fok Spits, van harte gefeliciteerd met je kampioenschap. Toen op zaterdag 6 februari Zaterdag 12 maart speelden wij voorzitter Vinke de avond open- mede in het OG voor de avond de voor ons concert was het van de Zaandamse Gemeenschap. Op Koninginnedag 30 april vroeg O.G. geheel bezet. Hij heette ^e veren om 's morgens te van harte welkom de heer en spelen om 7 uur. Wij vertrouwen mevr. Eggers die deze avond dat aI onze leden aanwezig zullen dus kennis maakten met ons Zljn korps. Ook was aanwezig de heer van Beekum, secretaris van de Unie, de bond in Den Haag, waarbij wij zijn aangesloten. Het programma werd hierna vlot afgewerkt. Achtereenvolgens speelde het korps Place d'Armes March, Le Due d'Olonne, Ouver ture, 4 Antwerpse Kunstschilders, Militaire Polonaise, Espana Wals, en tot slot 3 Dansen voor Harmo nieorkest. Volgens de pers werd er uitstekend gemuciseerd. Na de pauze traden op de Flezki's Goo chelaars; Elly Rexon, Cabaretière en Jip Vogel, piano-accordeon. Na afloop was er nog een dansje met de Micro Solisten en balleider Jan Eshuis. Vrijdag 12 februari vond onze jaarvergadering plaats. Aan de beurt van aftreden waren de he ren E. Vinke, R. Boom, J. Boer- koel en J. Ph. Zwart, welke allen weer werden herkozen. Op zijn verzoek trad de 2de voorzitter af. Bevrijdingsdag 5 mei spelen wij de heer G. Dartel. In zijn 's avonds in de Slotermeer in Am- plaats werd benoemd de hr. H. v. sterdam. Een korte mars, een con- 't Loo. Van deze plaats danken r,,. f cert en tot slot een taptoe. Dit al- wy de heer Dartel voor zijn I 1 werkzaamheden verricht voor ons korps. Een even aandachtig als trouw publiek slaat de verrichtingen van zijn favorieten gade. Begin januari 1960 is voor een 60-tal jongens uit de Zaanstreek een cursus gestart in Ons Huis te Koog aan de Zaan. Deze cur sus gaat uit van de Stichting Karaktervormend Onderwijs en om vat handenarbeid, sport en algemene karaktervorming. Ook ons bedrgf is van de partij I jaar in de belangstelling komen les vindt plaats bij de Supermart van AH. Op 2 april wordt in het O.G. Herman Heijermans'meesterwerk ,,Op Hoop van Zegen" opgevoerd. We geven hier vast een korte inhoud. met 5 jongens en na de eerste er varingen hadden zij een gesprek te staan. Daar deze onderwerpen zeer sterk uiteen lopen en de cur sus pas enkele weken loopt, kun- Op 6 maart 1960 is het gezin van de heer en mevrouw Heijn-Engel uitgebreid door de geboorte van een zoon. Ronald Jan heet hun jongste telg. Namens het hele neel wensen wij de harte geluk. >anse perso- m. Heijn van met ir. W. A. Eggers, waarbij zij nen wij hiervan nog geen beeld van hun enthousiasme blijk ga- geven. Wij wensen onze deelnemers veel succes en hopen dat zij t.z.t. hun diploma zullen behalen. De cur sus bestaat momenteel uit IV2 uur sport, 1% uur handenarbeid en 1 uur theorie per week. De sport staat onder een speciale sportleider en neemt een belang rijke plaats in bij het vormings werk. Er wordt o.a. gedaan aan judo, boksen en voetballen. Bij de handenai'beid zijn als grond stof klei, hout, steen in gebruik en de vervaardigde voorwerpen mogen mee naar huis genomen worden. In een klein vissersplaatsje aan onze Noordzeekust woont Knier tje, een vissersweduwe, met haar 2 zoons, Barend en Geert, en haar nicht Jo. Geert, in dienst bij de Marine, zit in de gevangenis we gens mishandeling van een van zijn superieuren. Hij kan elke dag thuiskomen. Reder Bos komt Ba rend polsen of hij zin heeft in de 47, de Hoop van Zegen. Barend wil niet op zee, zijn vader en 2 broers zijn op zee verdronken, hij blijft liever aan wal. Kniertje doet een goed woordje voor Geert. Geert verschijnt en vertelt zijn moeder en Jo over zijn ervaringen en de gevangenis. Maar, zegt hij, 2 dagen zee en ik ben weer de oude. De theoretische lessen behande len diverse aktuele onderwerpen j die op bepaalde tijden van het 2e bedrijf. Kniertje is jarig en de buurvrou wen komen haar feliciteren. Om half 3 zal de Hoop van Zegen uit varen. Barend en Geert gaan ook mee. Wanneer Geert in een over moedige bui een socialistisch lied aanheft, komt Reder Bos zeggen dat Barend van boord is wegge lopen; hierna volgt een woorden wisseling tussen Geert en Bos. Geert wijst Bos tenslotte de deur. Geert en Jo gaan naar de haven. Barend komt binnensluipen en smeekt zijn moeder, Geert niet te laten gaan, want de Hoop van Zegen deugt niet. Kniertje ge looft hem niet, en tenslotte wordt Barend door twee veldwachters naar boord gebracht. 3e bedryf. Een stormavond. De visservrou wen zijn bij elkaar bij Kniertje. Dan vertellen de vrouwen hun ver haal van de zee. En intussen giert de wind om het vissershuisje. Jo, die zich de hele avond groot heeft gehouden, barst plotseling in angstgehuil uit en vlucht het huis uit. Wanneer de vrouwen ver trokken zijn, komt Jo weer binnen en terwijl zij huilend van angst Kniertje een bekentenis doet, bidt Kniertje voor het behoud van de vissers op zee. 4e bedrijf. Op het kantoor van reder Bos nog steeds geen bericht van de Hoop. Tot er van uit Nieuwe Diep een telefonisch bericht komt dat er een luik gemerkt 47 is aange- spoelt. De rest moet u zelf gaan zien.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 5