Omvangrijke agenda voor vergadering van directie en contactcommissie Suiker in een handomdraai Nieuwe silo chocoladefabriek Annie Maijer (O.G.) vierde jubileum Nieuwe theezakjes-machine AH-FLI TSEN Op de vergadering van Direktie en leden der Contactcommissie op 10 februari stelde de heer Eggers, die de vergadering open de, als eerste punt de rondvraag aan de orde, teneinde aan het einde van de vergadering te kunnen bepalen hoeveel tijd hij voor een uiteenzetting over Organisatie beschikbaar heeft. Dit betekent dat er te laat met het werk begonnen wordt en dat de geldende voorschriften in deze worden overtreden. De Contactcommissie wordt er- Het eerste punt wordt door de heer Bartelson aan de orde ge steld, die voorstelt een regeling te treffen voor de door hem uit te oefenen controle op de spitsuren. Vooral 's morgens om 8.00 uur heeft hij een piek in zijn werk. die hem niet in staat stelt een juiste controle op de tijd van bin nenkomst van de maandloners uit te oefenen. (Door een verandering van de in- struktie is dit probleem ten dele opgelost De heer Eggers verwacht 'n voor stel tot een juiste oplossing door de Huishoudelijke Dienst in over leg met de heer Bartelson. Punt b. De heer Engberts herinnert aan de belofte om de lijst met EHBO's bekend te maken. Deze belofte is nog niet ingelost omdat de gesprekken met dokter Moussault gestagneerd zijn door de vele lopende ziektegevallen. Punt c. Op de vraag wanneer de extra va kantiedagen bij 25-jarig dienst verband gaan gelden, verwacht de heer Eggers dat dit eerst het vol gend jaar het geval zal zijn. De heer Eggers zal nog informeren hoe dit in concernverband is op gelost. Punt d. Een ontslagkwestie die in wezen met mej. van Houts behandeld moest worden is alleen met de hr. Verdonk opgenomen. In het vervolg zal ook het kernlid van de betrokken afdeling worden ingeschakeld. Punt e. De instelling van een veiligheids commissie heeft wel de aandacht gehad, doch staat nog op het pro gramma. Wij hopen dan ook op de volgende vergadering met een voorstel te kunnen komen. Punt f. Over de vergoeding voor klompen bleken er vragen te zijn op de SB IV die met de personeelsafdeling in detail behandeld zullen worden. Na deze rondvraag stelt de heer Eggers de agenda aan de orde. 1. Aftreden Mevrouw Mouw- Broekhuis. De heer Eggers brengt dank aan Mevrouw Mouw-Broekhuis, of schoon zij afwezig is, voor de taak die zij in het verleden in ons bedrijf heeft vervuld. 2. Uitbreiding Contactcommissie. In de C.C. leeft de wens in plaats van Mevrouw Mouw twee nieuwe leden te verkiezen. Voordat deze wens ingewilligd kan worden dient echter in de O.R. in de vacature voor Mevrouw Mouw-Broekhuis voorzien te zijn en moet ook het uitbreiden van de C.C. overlegd worden. 3. Instelling tariefcommissie. Eén van de leden van de C.C. vraagt of het mogelijk is perso neelsleden uit de fabriek op te lei den tot leden van een tariefcom missie d.w.z. hen een cursus te la ten volgen voor tariefmaker. De bedoeling hiervan is dat deze mensen bij conflicten tussen Ar- beidsstudie en personeelsleden voorlichtend kunnen optreden. De heer Eggers vraagt zich af of dit dan leden van de C.C. moeten zijn, terwijl hij verder wijst op het feit dat problemen over tarie ven in eerste instantie door de chef of de hoofdchef enz. opgelost dienen te worden. 4. Jubilea-cadeaux. Uit de vergadering komt de wens naar voren om i.p.v. couverts iets anders te kiezen als jubileumca deau. Deze vraag is ook door één van de jubilarissen aan de orde gesteld. De heer Eggers zal aan de Direk tie voorstellen om een 12 \'o jarige jubilaris de keuze te laten maken uit 3 nog nader te noemen moge lijkheden. 5. Afstempelen op eigen afdeling. Dit punt is aan de orde gesteld omdat het nog veelvuldig voor komt, dat personeel van de KB, van op de hoogte gebracht dat degenen, die zich aan deze over tredingen schuldig maken, zich blootstellen aan de geldende straf maatregelen. Te laat komen. Hoewel het aantal telaatliomers niet overmatig groot is, ontstaan er in diverse afdelingen moeilijk heden door de telaatkomers. De oorzaak hiervan is, dat in ver band met trein- en busvervoer reeds vele faciliteiten aan het personeel gegeven zijn, terwijl ook bij doktersbezoek de absentie na tuurlijk storend werkt Er wordt via de Contactcommissie een beroep gedaan op het perso neel om dit telaatkomen zoveel mogelijk tegen te gaan. 7. Direktie mededelingen. De heer Eggers deelt mede, dat er onlangs een cursus is gestart voor de Statistische Kwaliteits Beheer sing. De hoofdchefs hebben deze cursus gevolgd, de chefs zullen haar bin nenkort volgen en ook de machi- nebédieners, die met deze SKB te maken hebben zullen in de loop van dit jaar geïnstrueerd worden. Het ligt in de bedoeling dat iedere machinebediener die met de SKB te maken heeft de lijst die bij de machine hangt, begrijpt en op grond hiervan aan de verbetering van de kwaliteit van verpakkingen enz. kan medewerken. Smaaktest. De smaaktest die o.l.v. de heer Hartsuiker is ingevoerd loopt be vredigend en het doel van deze test het verkrijgen van inzicht in de i smaak van het publiek wordt al aardig benaderd. 9. Opschuiving Technisch Bureau De heer Van Mechelen zal op 1 april van het Technisch Bureau verhuizen naar de Bouwafdeling. De plaats die hij vrij maakt wordt per diezelfde datum ingenomen door de heer H. Eyben. 10. Avondploeg Bandovens. Er wordt naar gestreefd de Band ovens in de loop van het voorjaar ook 's avonds te laten draaien. 11. Trysverlaging. De heer Eggers licht het principe van de laatste prijsverlaging toe. Overeenkomstig het doel dat de heer Albert Heijn Sr. zich destijds reeds stelde, wordt nog steeds ge streefd naar een vergroting van de omzet en een verlaging van de verkoopprijs. 12. Ideeënbus. In de samenstelling van de Ideeën buscommissie is een wijziging ge komen in die zin dat de commissie voortaan zal bestaan uit de heren G. A. van Rooijen (secr.), W. Eng berts (pers. vert.), P. C. Vink en J. Ph. Ypma. Dit houdt verband met het feit dat voor de dagelijkse efficiency problemen een commis sie is ingesteld onder voorzitter schap van de heer J. B. H. v. d. Heuvel met als secretaris de heer J. M. Jansen. Verder zal deze commissie bestaan uit die hoofdchefs of die stafleden die met de te behandelen proble men te maken hebben. In deze commissie zullen ook de voorstellen van de ideeënbus wor den bestudeerd zodat deze com missie adviezen over de toepas sing en het nut van deze ideeën aan de ideeënbuscommissie, die niet uit deskundigen bestaat, kan voorleggen. Naast deze efficiëncy-commissie bestaat een efficiëncy-commissie voor problemen op langere ter mijn, waarvan de heren Eggers, Verwey en Haeser deel uit maken. Overzicht taak directie. Aansluitend op de mededelingen geeft de heer Eggers een overzicht van zijn eigen taak. Om deze te kunnen vervullen is het noodza kelijk dat bepaalde gedeelten van De stafleden hebben geen bevels bevoegdheid in de produktiesec- tor, die onder de heer Vink res sorteert; iedereen geeft n.l. alleen instrukties binnen zijn eigen afde ling. Verder wijst de heer Eggers er op dat de heer Vink op zijn beurt be paalde gedeelten van zijn taak toewijst aan zijn hoofdchefs, de hoofdchefs aan hun chefs enz. Door hun taak te accepteren wor den zij allen mede verantwoorde lijk. Er zal nu op korte termijn besloten worden wie van de diverse leiding gevende functionarissen chef zijn en wie voorman. Zo spoedig mogelijk daarna zullen chefsbijeenkomsten worden inge steld. Een geheel andere vraag over de verwachten produktie binnen onze fabriek wordt door de heer Eggers beantwoord met de mededeling, dat de gehele bezetting van onze fabrieken, in overleg met de heer de klokkaart afstempelt op de af- deze taak worden toegewezen aan deling waar zij zich gaan verkle- de produktieleider en de verschil den (kleedkamer op de pakkamer) j lende stafleden. Zij worden door en niet op de afdeling waar zij te het accepteren van hun taak hier- werk gesteld zijn. i voor mede verantwoordelijk. Makkelijk, vlug en economisch, zijn de titels van de nieuwe suikersilo in de chocoladefabriek met ere gaat dragen. Op de tweede verdieping wordt namelijk de laatste hand gelegd aan een 9 meter lange en 3 meter hoge bunker, Hoorn als hoofd van de Centrale me^ een capaciteit van 25 ton suiker. Planning, wordt onderzocht. Op een in dit verband gestelde De werking is erg simpel. En wat I hun plaats lagen, kwam er nog vraag antwoordt de heer Eggers. een besparing aan energie! Want heel wat mankracht aan te pas. dat dus ook suggesties via de tot nu toe moest de suiker zak De balen wogen maar liefst 50 ideeënbus of van de afdelingschef voor zak vanuit een dekschuit kilo per stuk en waren onhandel- bij kunnen dragen tot verhoging moeizaam naar 2-hoog worden baar groot. en verbetering van onze produktie. „gelierd". En voordat ze dan op Het nieuwe systeem maakt een einde aan sjouw- en stortproble- men. Via een buis wordt de sui ker rechtstreeks van de Oostzijde uit de auto van de leverancier met een compressiepomp naar 2-hoog gespoten. In minder dan geen tijd wordt zo de silo gevuld; moeiteloos en zonder dat iemand de suiker heeft gezien! Zoals de foto aantoont loopt de tank schuin naar beneden af. De bodem kan op 8 plaatsen worden geopend. Onder de houder loopt een transportband die, aangedre ven door een lichte motor, de vrijkomende suiker opvangt en in een buis deponeert. Via deze leiding verdwijnt de sui ker in de diepte, naar de ma lerij. Het installeren van het bouwwerk had nog heel wat voeten in de aarde. Vooral omdat de gevulde silo zo'n 30 ton weegt. De vloer moest met 4 ijzeren binten wor den versterkt. Onze cacaobrander, de heer N. de Wit, is de man, die vooral in zijn vuistje lacht. Hij had immers het meest met het oude systeem te maken! „Als ik gewaarschuwd werd, dat er suiker nodig was, kwam dat meestal ongelegen. Dit is het ei van Colum bus; een aanmerkelijke verbetering." Geen suikerzakken meer in de CF, die zich voortaan in een „handomdraai" van suiker kan voorzien. Het is de bedoeling de pas ge bouwde suikerhouder met ingang van 1 april in gebruik te nemen. Woensdag 2 maart was het voor Annie Maijer feest. Zij vierde namelijk haar 7V2"jarig jubi leum. Zij begon haar werkzaam heden in de beschuit fabriek, waar zij 2 jaar ge werkt heeft. Daarna ging zij het eens op de verpak kingsafdeling proberen. Ook daar bleef zij 2 jaar. Het specifieke fabrieks werk kon zij, ondanks haar goede wil niet volhouden, zodat zij op nieuw overgeplaatst zou worden. Aangezien er een plaatsje vrij kwam in het Ontspanningsgebouw voor huishoudelijk werk, nam zij deze taak met plezier op. De werk zaamheden in het OG liggen haar goed. Zij verzorgt er o.a. het kof fiezetten in de „Bravilor"; een se cuur werk, maar haar wol toever trouwd. Op haar f tdag .ntving zij uit handen ven i W. A. Eggers een zilveren couvert. Frieda Prosperi (l), Gijs Schetselaar en Nel Vree hebben geen moeite met de zo gewillige theebuiltjesmachine. Sinds korte tijd is in onze fabriek een machine geplaatst, die in Allerhande al ruimschoots de aandacht heeft gehad. Een op het oog uit louter radertjes, schroefjes en knopjes bestaand appa raat, dat volautomatisch thee in builtjes verpakt. De robot heeft onderdak gekregen op de V.A. Zo bijzonder groot is de glim mende machine niet. Je zou hem gezien zijn omvang eigenlijk de super-prestatie van 160 builtjes per minuut niet aan zien. Toch doet hij het, geassis teerd door 2 meisjes en Gijs Schetselaar, die al goede maat jes met hun nijvere kameraad zijn geworden, Wat geen won der is, want veel werk hoeven ze niet te doenl Toen het loodgrijze wonderappa- raat in kisten verpakt hier aan kwam, was zijn faam hem al voor uit gegaan. En ook zijn stofge- voeligheid. Onze timmerlui heb ben dus een mooie afgesloten ruimte voor hem gemaakt, en hun collega-schilders streken er een licht verfje over. De maizenama- chine in de buurt kan dus zijn werkritme met geen spoortje stof verstoren. Toen de machine door onze on derhoudsdienst geplaatst was en door een fabrieksmonteur zuiver was afgesteld, kwam de productie op gang. „Het is geen jachtige machine", bevestigt de hoofdchef de heer J. Hogendijk. Wij kunnen daar nog aan toevoe gen: en geen herriemaker. Hoog stens het geluid van een flinke naaimachine. De zoveelste ver bluffende eigenschap van dit tech nische wonder! Een vrolijk plaatje van de V.A. Rietje Landheer en Tiny Kwast aan een inpakmachine.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 4