De vakantietijd nadert rap In Vijfhoek wordt de oplossing voor woningnood gebouwd Bloedgroepbepaling La Tzigane sloeg in De heer Holkamp met pensioen Gaslicht AH-FLITSEN QE VAKANTIEGIDSEN zijn verschenen. Hun aanlokkelijke in houd doet de lezer watertanden. Golvende landschappen, idyllische tafereeltjes, inheemse schonen dagen hem uit voor een bezoek. Vakantie. Een toverwoord. De vakantiedagen mogen be perkt zijn, maar betekent de voorpret niet een nauwelijks te onderschatten genoegen vooraf? Maar maakt U geen fouten bij het maken van Uw vakantieplannen. Het machtige complex maisonnettes koestert zich in een voorjaarszonnetje. ZAANDAM-ZUID ONDERGAAT een ingrijpende gedaante verwisseling. Het vredige polderleven heeft plaats gemaakt voor een driftige bouwactiviteit. Als paddestoelen schieten de woningen uit de grond. Het is thans al zover gekomen dat de eerste woningen betrokken zijn. Maar pal daarnaast is het hamer- geklop nog niet van de lucht. Een nieuwe stadswijk van Zaan dam, de Vijfhoek, krijgt gestalte. Eensgezinswoningen. De Centrale Medische Bloed transfusiecommissie van het Ne- derlandsche Roode Kruis heeft onze aandacht gevraagd voor het bepalen van de bloedgroep van onze werknemers. Deze bloedgroepbepaling is van be lang voor de toepassing van eventuele bloedtransfusie bij bedrijfsongevallen of verkeers ongevallen. Een juiste toedie ning van bloed kan uw leven redden. Om echter het goede bloed te kunnen toedienen is het van be lang dat uw bloedgroep bekend is. Het bedrijf onderschrijft dit be lang en zal graag medewerken aan de bovengenoemde aktie. Voor diegenen die per auto regel matig in het verkeer zijn, wordt reeds de bloedgroep vastgesteld, doch voor alle overige werkne mers stelt het bedrijf deze moge lijkheid ook gratis open. U be hoeft slechts eenmaal 8 cc bloed af te staan en u ontvangt daar na de bloedgroepkaart, die u al tijd bij u dient te dragen. Iedereen die dit belang inziet en van de, door het bedrijf gestelde, moge lijkheid gebruik wil maken, gelie ve dit op te geven bij de perso neelsafdeling van het hoofdkan toor, de heer H. Koerse, of de per soneelsafdeling van de fabriek. Dit object verdient zeker een plaats in ons blad, omdat het in grote mate 't woningprobleem van onze werknemers zal kun nen oplossen. Vier maten Er worden onder beheer van de woningbouwverenigingen „Zaan- dams Volkshuisvesting" en „Goed Wonen", een groot aantal wonin gen gebouwd. Te weten: 48 flats, 21 bejaardenwoningen, 24 eenge zinswoningen en 396 maisonnettes. Ook komen er 4 winkels. Diverse Zaanse bedrijven levei'den voor dit bouwobjekt in de Vijfhoek een financiële bijdrage. Daarvoor krijgen zij in overleg met het huisvestingbureau van de gemeen te een aantal woningen toegewe zen. Het Ontspanningsgebouw was za terdag 19 maart jl. weer vol toen de Zaandamse Operette vereni ging „Czaar Peter" de operette „La Tzigane" van Johan Strausz ten gehore bracht. De populaire melodieën werden vlot gezongen en de muzikale me dewerking van „Het Operette Or kest" kon het talrijke bezoek al leszins bekoren. „La Tzigane" is bij de AH-ers goed ingeslagen en het applaus aan het einde maakte de personeelsvereniging duidelijk dat zij een goede keus had gedaan Redenen Voor ons bedrijf zal deze toe wijzing geschieden in overleg met directie en personeelsza ken. Alle werknemers die nog met woningnood kampen, zul len kunnen worden geholpen. Dit wil niet zeggen dat elke werk nemer die mooier of beter wil wo nen, zonder meer naar de Vijfhoek kan gaan. Er moeten zakelijke of sociale gronden zijn waarop de toe wijzing gebaseerd kan worden. Wel zal het mogelijk zijn eventu eel een woning in de Vijfhoek te krijgen op minder dringende mo tieven. In dat geval moet echter een opschuiving plaats vinden, waarbij een AH-werknemer, die dringend geholpen moet worden de vrijkomende woning kan krij gen. Iedere maand 7 Vermoedelijk zullen iedere maand, te beginnen half april, ongeveer 7 woningen worden toegewezen. In het totaal aantal zijn begrepen 12 flats met 4 slaapkamers, 36 met 2 slaapkamers en een zeer groot aantal maisonnettes. De huur van deze woningen varieert van 17,70 tot 20,70 Als u dit stukje leest, zijn de eerste woningen reeds be trokken De oud-concierge van het hoofd kantoor. de heer Stijf, woont met zijn echtgenote in het pas klaar ge komen blok bejaardenwoningen. Aanvankelijk zagen zij er beiden wat tegenop een nieuw huisje te gaan betrekken, maar nu zijn ze geweldig in hun sas. Alles lekker gelijkvloers en precies groot genoeg voor hun tweetjes. Alleen ziet mevrouw Stijf, pijnlijk nauwkeurig als ze is, met bezorgdheid de zandboel op de straat. En als goed echtgenoot verhelp je dat euvel even! Voor alle zekerheid geven wij hier voor de collega's in de fabrieken een kort overzicht van het aantal dagen dat u er uit kunt vliegen. ...Ons vakantiejaar loopt van 1 augustus t/m 31 juli. ...Een vol dienstjaar geeft recht op 14 dagen vakantie, waarbij de zaterdag als een halve dag geldt. ...Dit jaar zijn als verplichte snip perdagen aangewezen: zaterdag 2 juni 1960 en Pinksterdrie (7 juni 1960) In totaal dus 1% dag. ...Personeelsleden met meer dan 25 dienstjaren beschikken over 16% dag vakantie. Degenen die hun 25-jarig jubileum vierden vóór 1 januari 1955 hebben 16% dag exclusief de 1 dag ver plichte snipperdagen; de jubilaris sen na deze datum hebben 16% dag inclusief de verplichte dagen. ...De avonddames hebben 2 ver plichte snipperavonden n.l. Pink sterdrie (7 juni 1960) en St. Nico- laasavond (5 december 1960). Oudejaarsavond wordt niet in mindering gebracht. Tot slot geven wij onderstaand een tabel waarop kan worden nage gaan hoeveel vakantiedagen U dit jaar hebt. Let wel, deze tabel geldt niet voor degenen die 5 da gen of minder per week werken en niet voor hen die halve dagen of 's avonds werken. De opgave is met inbegrip van de verplichte dagen. In dienst gek. Aant. vak.dagen 2/ 8 t/m 16/ 8 13,5 17/ 8 t/m 1/ 9 13 2/ 9 t/m 16/ 9 12,5 17/ 9 t/m 1/10 12 2/10 t/m 16/10 11,5 17/10 t/m 1/11 10,5 2/11 t/m 16/11 10 17/11 t/m 1/12 9,5 2/12 t/m 16/12 9 17/12 t/m 1/ 1 8,5 2/ 1 t/m 16/ 1 8 17/ 1 t/m 1/ 2 7 2/ 2 t/m 16/ 2 6,5 17/ 2 t/m 1/ 3 6 2/ 3 t/m 16/ 3 5,5 17/ 3 t/m 1/ 4 5 2/ 4 t/m 16/ 4 4,5 17/ 4 t/m 1/ 5 21 5 t/m 16/ 5 17/ 5 t/m 1/ 6 2/ 6 t/m 16/ 6 17/ 6 t/m 1/ 7 2/ 7 t/m 16/ 7 17/ 7 t/m 1/ 8 Mochten er nog vragen overblij ven dan kunt U te rade gaan bij Uw chef. De heer K. HOLKAMP heeft eind februari Albert Heijn vaar wel gezegd om te gaan genie ten van een welverdiend pen sioen. Hl '■•ïjl 25 februari was de dag dat hij 12% jaar bij de firma in dienst was en T*" sj ondanks ziekte is deze dag toch gevierd, niet zoals de jubilaris ge- hoopt had op kantoor doch thuis, evenals zijn 65ste verjaar dag een maand daarvoor. In het begin van zijn dienstperiode werkte de heer Holkamp op de fabriek als corveeër in pand 38 en in het Ontspanningsgebouw, later in de bakkerij. De langste tijd echter, ruim 8 jaar als postloper op het HK aan de Westzijde. Zoals hij zelf zegt: „Ik heb altijd mijn werk met plezier verricht. Menige avond ben ik echter thuis gekomen, dat ik te moe was om te eten en de volgende morgen was je evengoed weer om 7 uur aan het postkantoor voor je post". Ja, de laatste jaren werden de postzakken steeds zwaarder ook al door de vele obligaties, die verzonden moesten worden. De heer Holkamp is daarom dan ook blij, dat hij nu van zijn pen sioen mag gaan genieten. Zijn gezondheid gaat gelukkig weer vooruit en dat mag ook wel, want vader en moeder Holkamp hebben grootse plannen. Nog deze zomer, waarschijnlijk in juli gaan ze naar Canada om te kijken naar hun dochters. Zoals de heer Holkamp zei: „Ik zal Marie van alle bekenden de groeten over brengen en als ik daar ben schrijf ik nog wel hoe het er is". Wij houden de heer Holkamp aan zijn woorden doch willen hem nu al vast een onvergetelijke reis toewensen. De heer en mevrouw Stijf in hun pas betrokken bejaardenwoning. Tijdens een excursie liep één van de bezoekers in de kaasafdeling. In plaats van de goudgele kazen, werd zijn aandacht getroffen door de bruingeschilderde pijpen welke langs het plafond lopen. Het toe val wilde, dat op dat moment fan, een brandweerman van AH, in de buurt was, en de bezoeker vroeg aan deze AH-er: ,,Zeg meneer, er is hier vroeger zeker gaslicht geweest hè?" en hij wees hierbij naar de pijpen. Jan was wel even verbluft door dit gezegde, maar humoristisch als hij altijd is. zag hij hierin al direct een goede grap en met een lach op z'n gezicht antwoordde hij beleefd: „Ja meneer, dat is nog niet eens zó lang geleden en die doppen, die u daar ziet zitten, waren vroe ger de houdertjes waarop de gas- kousjes werden gezet." De heer knikte begrijpend, be dankte Jan en ging weer verder. Hij weet nu nog niet, dat die pijpen en die doppen de sprenk- lers zijn, welke in geval van brand een watergordijn produceren.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 3