Gouden jubilaris warm gehuldigd AH-korps naar verbroederingsfeest in Neukölln bij West-Berlijn iiiiiiiiiiiiiiii Uitslag OR-verkiezing -f~eestaqendx Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 17e Jaargang^No. 3 Maart 1960 SAH002000071 Flitsen Fabr/Zaan ntaarl 1960 i8Sa$»sssss*Mw-v" Het apéritiei in de hall van het O.G. luidde een gezellige avond in voor de heer Duin en zijn familie. In de plaats van de heer J. van Dijk, die, zoals bekend, m.i.v. 1 jan. j.l. in een chefs-functie is benoemd, is op 4 maart j.l. de heer C. J. Way in de onderne mingsraad gekozen. Het is wel een i nek-aan-nek race geworden en met een minimaal ver- schil heeft onze collega het gewonnen van de andere candidaat, de heer M. J. Huisman (afd. kostprijs). De heer Way is gehuwd, heeft drie kinderen en werkzaam op de loonadministratie en daardoor j - bij velen van ons bekend. Wij wensen de heer Way een vruchtbare werkperiode toe in de i OR. De heer G. Heijn feliciteert de heer H. Duin met zijn gouden jubileum. 21-3-1960: J. Sikkes, 25 jarig hu welijksfeest. 1-4-1960: G. Brehler, B.B., 12% jarig huwelijksfeest. 2-4-1960: Mej. A. Glandorf, Vrio, 7% -jarig zaken jubi leum. 9-4-1960: M. J. C. J. v. Noort, B.F., 12% -jarig huwe lijksfeest. 17-4-1960: B. Vinke, S.B., 25-jarig zakenjubileum. 12-4-1960: M. J. v. d. Weyden, Re- tourafd. 40-jarig za kenjubileum. 17-4-1960: J. van Vliet, Fil. boek houding, 40-jarig za kenjubileum. r EESTELIJK WAPPERDEN DE VLAGGEN op vrijdag 18 1 maart j.l. op de fabrieken en het hoofdkantoor. Het was feest voor het bedrijf. Een van de werkers van het eerste uur, onze koffiebrander de heer H. Duin, vierde zijn 50-jarig jubi leum. Q NS MUZIEKKORPS gaat deze zomer in West-Berlijn zijn kunnen tonen! Dit grote nieuws is kortgeleden bekend ge worden nu de directie de knoop heeft doorgehakt en de trip van onze muzikanten met hun dames van 29 juni tot 4 juli a.s. een feit gaat worden. Vijf randgemeenten van de hoofd steden van België, Engeland, Frankrijk, Nederland en West- Duitsland, hebben enkele jaren geleden de koppen bij elkaar ge stoken en besloten om een nauw contact met elkaar aan te gaan. Niet door het opstellen van offi ciële verklaringen en het uitwis selen van nota's, maar door zoveel te te stellen van in het kort gezegd eikaars manier van le ven. Jumelage is die uitwisseling gedoopt. In nlphabetische volgorde zijn het Anderlecht (Brussel), Boulogne- Billancourt (Parijs), Hammer smith (Londen), Neukölln (W. Berlijn) en Zaandam (Amster dam) mogelijk gemeentenaren eikaars Deze contacten hebben het hele stad te laten zien en op de hoog- jaar doorlopend plaats. Het fraaie, prachtig gelegen sportterrein van Neukölln, waar ons muziekkorps ter afwisseling van de wedstrijden pittige marsen zal blazen. hem als een vakman eerste I klas, die, prettige collega als hij was, een werkperiode heeft afgesloten die er zijn mag. Een onverwachte spreker was de gepensioneerde heer G. On rust. Hij zette even haarfijn enkele misverstanden recht De heer G. A. van Rooijen, die zeer lang met de gouden jubilaris had samengewerkt, bracht verschillende episoden uit de bedrijfsgeschiedenis in herinnering. Daarbij schetste hij de heer Duin als een pret tige en rustige medewerker. die bleken te bestaan over de Tenslotte kreeg de jubilaris zelf historie van het koffiebran- het woord. Hij bracht vriendelyke den. Ook wist hij nog enkele dank aan allen die hem dit feest anecdoten te berde te bren- hadden bereid. In het bijzonder was gen waarbij de jubilaris en hij- hy dankbaar voor de waarderende zelf samen betrokken waren woorden die waren gesproken en geweest. de lof die hem was toegezwaaid. Namens de contactcommissie De heer Duin was overig >ns kenne- afbijten. De Jumelage spreekt de bevolking van Zaandam sterk aan en vooral bij de schooljeugd is er veel belang stelling. Om een paar voorbeelden van uit wisseling te noemen: Zaandam heeft onlangs bezoek gehad van Engelse scholieren en kwekelingen, die bij particulieren waren ondergebracht. Van de andere kant hebben enkele tientallen Zaandamse kinderen het afgelopen jaar zich 2 maanden in vakantiekolonies van Boulogne- Billancourt met hun Franse vriendjes vermaakt, en dat voor een prijs die een fractie bedroeg van de werkelijke kosten, 'n Laat ste voorbeeld is de Zaandamse ac tie voor de stichting van een sporthal, welk idee rechtstreeks uit Neukölln stamt. Maar deze vorm van samengaan vindt zijn luisterrijke hoogtepunt in de jaarlijkse samenkomst van de 5e gemeenten. Het vorig jaar was dat in Anderlecht en daar voor in Boulogne-Billancourt. De ze zomer zal Neukölln als gast- I heer optreden. Uit onze gemeente trekt een ge- zeischap van bijna 400 stadgeno- j|ten naar onze oosterburen. Onder hen bevinden zich niet minder dan 70 AH-muzikanten met hun da mes. De reiskosten van onze in strumentalisten heeft de directie voor haar rekening genomen, 'n ge baar dat door het korps op hoge prijs wordt gesteld. De verblyf- kosten zyn voor Duitse rekening. De Zaandamse delegatie bestaat verder uit de burgemeester en wethouders, het dansorkest „De Micro Solisten", het gemengde koor „The Kaper's Choir", scho lieren, sportlieden, vertegenwoor digers van vakverenigingen, etc. Bovendien zullen de 5 randge meenten in Neukölln een amateur fototentoonstelling opzetten. Het muziekkorps wacht een eer volle taak. Zij zal de onderlinge sportontmoetingen met pittige muziek moeten opluisteren en ook staat er een concert voor de plaat selijke bevolking op het program ma. Als de massale optocht van alle deelnemers 1200 man door Neukölln plaats heeft zal tenslotte AH's korps fier de spits sprak de heer D. Verdonk. Hij lijk van plan het spoedig nog eens overhandigde de feesteling on- over te doen. Hij besloot zijn toe- het aanbieden van zijn spraak namelijk met de woorden, toe- die er getuigenis van aflegden dat hij een onvergetelijke dag had ge- had: tot de volgende keer. der beste wensen voor de komst, een enveloppe met in houd. Onze muzikanten zullen zeer waarschijnlijk veel eer gaan inleggen met hun komst. Want een korps van een der gelijke omvang is in het bui tenland absoluut onbekend. 70 muzikanten in één koips is ongekend!! Voorzitter E. Vinke heeft de en thousiaste stemming van alle korpsleden onder woorden ge bracht. De mannen (en hun da mes) vinden het 'n prachtig voor uitzicht. En omdat hun deelne ming aan het grote verbroede ringsfeest pas vrij laat is komen vast te staan, zegt de heer Vinke: „We gaan flink repeteren". Tijdens een hartelijke ont vangst door de Raad van Be stuur werd de gouden jubi laris door de loco-burgemees ter van Zaandam, wethouder Hille, de vererende mededeling gedaan dat Hare Majesteit de Koningin hem bij bevordering de eremedaille, behorende bij de Orde van Oranje-Nassau, in zilver, had toegekend. In zijn toespraak wees de heer G. Heijn er op, dat de onderscheiding niet alleen voor de jubilaris een eer volle gebeurtenis was, maar ook voor het bedrijf. Hij prees de feestvierende koffiebrander voor de grote zorg, die hij voor zijn meest geliefde artikel had gehad. In de 50-jarige goede samenwerking zag hij een bewijs voor het feit hoe na de zaak aan hem aan het hart had gelegen. Hij over handigde de jubilaris een enveloppe met inhoud onder het uitspreken van de wens. dat de heer Duin een blijvende en mooie herinnering aan zijn jubileumdag zou bewaren. Hierna volgde een receptie in de hall van het Ontspanningsgebouw, waar vele collega's van de heer Duin en belangstellenden, hem, zijn echtgenote, hun zoon en enkele fa milieleden kwamen gelukwensen. De heer C. J. van der Laan sprak namens de afdeling de jubilaris toe in dichtvorm en overhandigde een fraaie vulpen. Mcj. T. Groothues- heitkamp bood mevrouw Duin bloemen aan, alsmede een doos bonbons. Van de heer G. J. Hermanides, met wie de jubilaris dagelijks contact heeft, mocht hij een roya le doos sigaren in ontvangst ne men. s Avonds werd de heer Duin en zijn familie een diner aangeboden door de directie van Albert Heijn. Tussen de gangen door traden met veel bijval 2 muzikale artisten op. Chic en Co. De heer Ir. W. A. Eggers open de de rij van sprekers. Hij roemde de plichtsgetrouwheid van de jubilaris t.a.v. zijn werk, dat, zei hij, ondanks alle technische vooruitgang een waas van geheimzinnigheid had behouden. De heer Eggers had uitgerekend dat het totale aantal koffiebonen dat de heer Duin onder behandeling had gehad een lengte besloeg van ca. 12% maal de omtrek van de aarde. En opdat de jubila ris als hij over een paar jaar met pensioen zou gaan zijn „wereldreizen" niet zou mis sen, bood hij hem een groot beeld televisietoestel aan. De chef van de jubilaris, de heer J. Hogendijk, schetste

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 1