Invulbon probleem van de maand A.H. Altijd Hoorbaar Distributie-Centrum Achtersluispolder Perron Verzorging er vakmanschap Cake-mix - uitschieter in Hillegom Het paard van de schilleboer 4 AH-FLI TSEN De oplossing luidt: Naam Filiaal Oplossing bedenken - bon invullen - bon uitknippen en via Uw bedrijfsleider naar redactie A.H.-Flitsen versturen. Dat er bepaalde problemen kunnen ontstaan wanneer men als buitenstaander veel in kontakt komt met AH-mensen, moge het volgende schrijven aantonen: Mijne Heren, Hiermede deel ik U mede, dat ik als slager in Bilthoven werkzaam ben en in een pension woon samen met personeel van de Fa. Albert Heijn. Ilc verzoek U nu, indien het moge lijk is, deze heren uit het filiaal Bilt hoven andere lektuur te verstrekken dan de romans van A.H. om ze zo doende ook over andere onderwerpen te laten spreken. Het gesprek gaat nl. 365 dagen van het jaar over de Fa. Albert Heijn. Hoogachtend, N. H. OSKAM De heer A. Heijn Jzn. beantwoord de dit schrijven als volgt: Geachte Heer Oskam, Wij namen met belangstelling ken nis van Uw prettige suggestie met betrekking tot de lektuur voor onze medewerkers. Wij betwijfelen echter of de verandering van spijs in dit geval bekroond zal worden met het gev>enste sukses. Het is nl. een praktisch niet te wijzi gen verschijnsel, dat er in onze AH- familie gesproken wordt over A.H., ook in de vrije tijd van de betrokkenen. Zeer zeker zult U ook getracht heb ben om andere onderiverpen met onze geachte medewerkers te be spreken. Zij kunnen dit wel, doch zij willen dit niet. De wederwaardig heden, opgedaan tijdens hun verrich tingen in ons bedrijf, vragen om uit wisseling in het late avonduur. Zelfs bij onze heren slagers in de diverse Supermarts, vindt U een geest, zoals bij Uw mede-pensiongasten. A.H. be tekent in dit geval Altijd Hoorbaar. Wij vertrouwen, dat U deze „A.H.- instelling" zult kunnen billijken en dat een en ander voor U geen ver andering van pension ten gevolge zal hebben. U dankend voor Uw luister-bijdrage in de verleden A.H.-gesprekken, ver blijven wij, Hoogachtend, A. HEIJN Jzn. Zo heeft U dan in de vorige flitsen kunnen kennisnemen van het ontwerp-plan van ons DISTRIBUTIE-CENTRUM. Natuurlijk moe ten deze ontwerpen nog diverse overheidsinstanties passeren voor goedkeuring. Maar zeker is dat de heren architecten met hun medewerkers hun best gedaan hebben, om niet alleen een zeer practisch gebouw te construeren maar dat er ook uiter lijk mag zijn. Velen zullen met voldoening hebben kennisgenomen van dit grote project, waardoor ons be drijf met ere zijn loopbaan in de rij der grote bedrijven kan ver volgen. „Het begin is er", zullen velen gezegd hebben, waarbij zij niet gedacht hebben aan het vele werk dat hieraan vooraf ging, voordat de architecten hun werk konden aanvangen. Reeds in januari 1957 werd een begin gemaakt met de berekenin gen en plannen voor dit grootse project, want het is geen Albert Heijn stijl om over ijs te gaan van één nacht. Een speciale commissie werkte reeds lange tijd aan alle voorberei dingen en er werden verschillende onderzoekingen verricht en bezoe ken afgelegd aan Engeland, Duits land en Amerika om overal kennis te nemen van de gang van zaken om zodoende tot een goede voor bereiding van de werkzaamheden te komen, welke in het DC moe ten gaan plaatsvinden. Vanaf een plein gaat men de royale ingang binnen met ge scheiden in- en uitgaand verkeer, met daarnaast nog een speciale doorrit over een weegbrug, zodat alle producten, waarvoor dit no dig is, gewogen kunnen worden. We denken hierbij vooral aan de kaas, het wegen met manden komt hiermee te vervallen. Voor de kaas is een eigen perron geprojecteerd, van daaruit worden de kazen automatisch in het kaaspakhuis getransporteerd. De groothandel, waar vele kleine auto's dagelijks langs komen heeft een apart perron, zodat deze ver zendingen niet dwars door de fi liaalbestellingen lopen. Ook de emballage-afdeling heeft een goed perron, zodat gemakke lijke aan- en afvoer ook hier mo gelijk is. Alle perrons zijn op wagenhoogte zodat rechtstreeks in de auto's gereden kan worden. Het perron waar de auto's gela den worden, is geheel overdekt, zodat de weersinvloeden, de warm te en de kou geen invloed op de verzendingen kunnen hebben. De deuren van deze boxen moeten gesloten blijven, want de tempe raturen worden binnen in het ma gazijn zo constant mogelijk gehou den. Hiervoor zal ook een speciale dakisolatie gebruikt worden, zodat het 's zomers koel en 's winters behaaglijk zal zijn in het grote magazijn. Doch over de inrichting vertellen wij u later meer! Bent u misschien nieuwsgierig naar enkele maten, hier volgen ze danPerronlengte aan de voor zijde 193 meter. Hierbij zijn de perrons voor de kaasafdeling groothandel en emballage-afdeling niet meegerekend. Het DC is ongeveer 230 meter lang, dit is in het midden gemeten vanaf de parallelweg tot aan de insteekhaven. De diepte van het gebouw is 120 meter. De vrije hoogte in het magazijn is 6 me ter onder de balk gemeten. Een 6 meter brede steiger aan de wa terzijde maakt dat we hier zelfs met auto's kunnen rijden. Een groot plein maakt het moge lijk dat de auto's zich gemakkelijk kunnen verplaatsen. De kantoorruimte komt boven de laadboxen van de auto's. Hierbo ven is tevens een mooie kantine met dakterras, kleed- en wasge legenheid. Ook is aan ruimte voor de medische dienst gedacht. Er zal nog veel werk verricht moeten worden, alvorens ons DC in gebruik genomen kan worden en wij zulen proberen u steeds van de stand van zaken op de hoogte te houden. Een groepsfoto van de trotse bezitters van het zesde Delfts Blauwe bord in gezelschap van direktieleden. Zie verder pag. 1 Piet van Leeuwen (16) uit Rotterdam behoorde tot de tien jeugd- prijswinnaars van de nationale fotowedstryd „Richt uw lens op de werkende mens", die in 1959 werd georganiseerd. De winnaars mochten een rondreis maken langs diverse Nederlandse fabrieken, zoals Philips, Daf en andere. Albert Heijn had zelfs een aparte wedstrijd ter ge legenheid van en met als onderwerp de excursie in onze fabrieken. Hierboven het fraaie resultaat, dat Piet van Leeuwen de le prijs opleverde en verdiend. In een van onze oudste bedie ningszaken van Nederland zijn wij op bezoek geweest om te vragen waarom zij in de week, dat cake-mix plusartikel was, zo'n opvallend aantal stuks van dit ar tikel verkocht hebben. „Cake-mix?" was het antwoord van de bedrijfsleider, de heer J. C. Suurmond, ,,'n prachtartikel!" Een kolfje naar onze hand. Wij hebben het op verschillende op vallende plaatsen in de winkel op gesteld en elke verkoper en ver koopster heeft aan iedere klant gevraagd om ons nieuwe artikel te proberen. Zo is dat van dag tot dag gegaan. Nu is het een zeer gewild artikel geworden hier in Hillegom. Het heeft daarna weer zijn normale plaats in het schap gekregen en de klanten gingen cake-mix vragen en vragen er nog steeds naar." Wij spraken ook even met verko per S. K. R. van Egmond. „Ik nam de cake-mix mee de wijk in en sprak er met iedere klant over. Zij vragen er nog geregeld naar". „Ja", zegt de heer Suurmond, „dit is echt een artikel voor deze buurt. Wij verkopen hier ook gemakkelijk de betere soorten vleeswaren." Het was een gezellig gesprek in een oud filiaal, waar een moderne sfeer heerst. Hiervan getuigt ook het feit, dat het team onlangs f 1000,won in een verkoopwedstrijd van Honing. Historisch Tijdens de enkele zeer koude dagen in het begin van januari had de schilleman, die tegenover de fabriek zijn kar pleegt leeg te scheppen, zijn knol van een potsierlijke ijsmuts voor zien. Van dikke zwarte stof had hij een soort mijter gemaakt waarop als torentjes de oorkleppen uitstaken. Op de voorzijde van de „muts" was een embleem aangebracht met de initialen van de eigenaar. Vanzelfsprekend trok het paard veel belangstelling van het personeel, dat juist uit het O.G. kwam na de middagpauze. Een onsonbekende dame, die ook door het schouwspel getroffen werd, stapte van haar fiets en toen ont stond het volgende gesprek. Dame: nou, nou jongen wat zie jij er keurig uit. Paard: Dame: Zit zeker lekker warm hè, die krol? Paard: Dame: Jij hebt maar een beste baas jochie, om je zo te verwennen! Paard: Dame: 'k Wou dat iedereen maar zo goed voor z'n beesten zorgde, dan zou het wel gaan. Hou je maar goed beestje. Paard: Waarop de dame op haar fiets stapte en verdween.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 4