JU? Zesde Delfts Blauwe bord uitgereikt Historische gebeurtenis Hoera De laatste! Heeft U het probleem van de maand al opgelost? Nieuwe theezakjes-machine een technisch wonder! Ronald Jan Heijn Een kind kan de was doen r- 0^3 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 17e Jaargang No. 3 - Maart 1960 1 954 1955 1957 1958 1959 Onderstaande bedrijfsleiders haalden met hun echtgenoten het zesde Delfts Blauwe Bord uit Zaandam: De heer en mevr. Steenbrink Aerdenhout v. d. Burg Doetinchem v. d. Eng Amstelveen, Randwijcklaan van Campenhout Amsterdam, Bos en Lommerweg Hengst Hilversum, Dr. Cuijperplein Hassink - Apeldoorn, Hoofdstraat de Pundert Middelburg Toering Tilburg, Heuvelstraat Haleber Santpoort, Hoofdstraat Akkermans Kerkrade Op een zaterdagmiddag kwamen in ons filiaal in de Hommelstraat I te Arnhem een moeder met haar dochtertje van ongeveer 10 jaar binnenstappen. Al winkelend kwa- j men ze bij een duim-display van I onze cake-mix, waarna het doch tertje opmerkte: „Hè, mammi, mag ik vanmiddag weer cake bakken- j Het antwoord was: „Je hebt het woensdag pas gedaan, maar neem dan maar weer een pak." De nieuwsgierigheid van bedrijfslei der A. Griïndmann was gewekt en hij vroeg aan de moeder of zij haar dochtertje werkelijk de cake liet bakken. „Ach", was het ant woord, „waarom niet, ze heeft het woensdag ook gedaan met jullie cake-mix. En ze was pri ma!" Gouden Pluspluim Het filiaal uit de Bosboom Toussaintstraat te Dordrecht is voor de tweede achtereenvolgende maal in het bezit gekomen van de Gouden Pluim. Na c'e overwinning in 1958 werden zij ook in 1959 de algemene winnaars van onze zo attraktieve verkoopwedstrijd. Er werd hen deze keer wel een heel bijzondere ontvangst bereid op het hoofdkantoor. 1956, 1957, 1958 en 1959 versche nen weer andere stijlvolle wand borden voor die Bedrijfsleiders, die in hun omzet een stijgende lijn konden aantonen. Deze fraaie, wandborden, die spe ciaal en uitsluitend voor Albert Heijn ontworpen zijn, vormen een waardige bekroning voor een enthousiaste en doeltreffende ar beid. Wij vroegen aan de dames van het gezelschap naar de eerste vijf bor den. „Die hangen alle vijf aan de wand; de zesde komt ernaast!" was steeds hetzelfde antwoord. Tien hamers zullen eerstdaags Hen spijkers in tien muren timmeren. „De zesde", zal dan niet zonder trots verzucht worden. Het spreekt bijna vanzelf dat een dergelijke bijeenkomst in ons res taurant Formosa te Amsterdam wordt voortgezet. Aan de tien Bedrijfsleiders met hun echtgenoten alleen mevr. De Pundert uit Middelburg kon jammer genoeg door een plotse linge operatie van haar zoontje niet aanwezig zijn werd tijdens het borreluurtje het zesde blauwe bord overhandigd door de heer J. Legerstee. De vermaarde koks van Formosa deden in een speciaal diner, dat daarna door de directie werd aan geboden, hun naam eer aan. O.a. de heer F. Brandsma sprak: „Het goede personeelsbeleid en de juiste medewerking door het perso neel zijn enkele van de belangrijkste oorzaken geweest, dat u allen dit succes hebt weten te bereiken." Het was een feestelijke en unieke gebeurtenis, die als beloning gold voor een extra verkoopprestatie. Wij moeten u nog even nieuwsgierig laten en mogen u niet verklappen hoe onze modernste Supermart, die momenteel aan de Westzijde te Zaan dam wordt gebouwd, er straks uit zal zien. Wel mag u alvast weten, dat we onze bouwopzichter hoorde praten over 37.240 kilo ijzer constructiewerk en 30.000 tegels! Sinds korte tijd is in onze fabriek een machine geplaatst, die in Allerhande al ruimschoots de aandacht heeft gehad. Een op het oog uit louter radertjes, schroefjes en knopjes bestaand appa raat, dat volautomatisch thee in builtjes verpakt. De robot heeft onderdak gekregen op de Verpakkingsafdeling. Zo bijzonder groot is de glim mende machine niet. Je zou hem gezien zijn omvang eigenlijk de super-prestatie van 160 builtjes per minuut niet aan zien. Toch doet hij het, geassis teerd door 2 meisjes en Gijs Schetselaar, die al goede maat jes met hun nijvere kameraad zijn geworden. Wat geen won der is, want veel werk hoeven ze niet te doen! Toen het loodgrijze wonderappa- raat in kisten verpakt hier aan kwam, was zijn faam hem al vooi"- uit gegaan. En ook zijn stofge- voeligheid. Onze timmerlui heb ben dus een mooie afgesloten ruimte voor hem gemaakt, en hun collega-schilders streken er een licht verfje over. De maizenama- chine in de buurt kan dus zijn werkritme met geen spoortje stof verstoren. Toen de machine door onze on derhoudsdienst geplaatst was en door een fabrieksmonteur zuiver was afgesteld, kwam de productie op gang. „Het is geen jachtige machine", bevestigt de hoofdchef de heer J. Hogendijk. Wij kunnen daar nog aan toevoe gen: en geen herriemaker. Hoog stens het geluid van een flinke naaimachine. De zoveelste ver bluffende eigenschap van dit tech nische wonder! Zie pagina 5 voor hei nieuwe probleem. Invulbon voor oplossing op pag. 4. Op 6 maart 1960 is het gezin van de heer en mevr. G. J. Heijn-Engel uitgebreid door de geboorte van een zoon. Ronald Jan heet hun jongste telg. Namens het gehele A H - perso neel wensen wij de fam. Heijn van harte geluk. 1956 Dinsdagmiddag 22 maart 3 uur. Direktieleden en staffunktionarissen staan gereed om tien Bedrijfsleiders met hun echtgenoten te ontvangen, 't Is nog een geheim wat het programma biedt en de eigenlijke oorzaak, die de uitnodiging tot gevolg had, is op dit tijdstip nog helemaal een raadsel De gasten zijn gearriveerd. Ze worden hartelijk verwelkomd en naar de caritine geloodst. Men kijkt elkaar vragend aan, Waar om? Wat? Er wordt thee en gebak geserveerd. Men probeert ergens over te praten. Op elk gezicht is te lezen: Wat? Waarom? „U bent degenen, die in onze Delfts-Blauwe-Borden-campagne een buitengewone prestatie hebt geleverd," speecht de heer J. Le gerstee, direkteur filialen. „Vijf borden hebt U reeds weten te be machtigen en U hebt er voor ge zorgd, dat het zesde en laatste bord eveneens in Uw bezit komt. Een succes, dat reden genoeg is, om dit feestelijk met elkaar te vie ren In 1954 is voor het eerst een Delfts Blauw Bord als een eervolle grote medaille aan een aantal Bedrijfs leiders uitgereikt. De heer H. Valk de geestelijke vader van deze Plan actie, overhandigde deze persoon lijk in de filialen. De actie sloeg in! 1955 volgde met natuurlijk een vervolg eneen tweede bord. „Wordt vervolgd", dacht de heer Valk jaarlijks en in „De zesde!"

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 1