Details en afmetingen van het Distributiecentrum Achtersluispolder Sterovita bouwt nieuwe fabriek in Rotterdam llllllllltllllillillll Kwaliteit, lage prijs en... fotogeniek! „Redt een kind" Staf ir. H. Glazenburg Benoemingen sen Perron Malen Snufjes Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 17e Jaargang No. 2 - Februari 1960 SAH002000070 Flitsen Fabr/Zaan fobruari 1960 De bouw van deze twee gigan tische dokken staat op de erelijst van het architectenbureau dat ons D. C. zal optrekken. Vanaf de steiger van de fabrieken maakte Piet van Leeuwen deze I geslaagde plaat, (zie onder). Op 3 november 1959 werd een niet alledaagse groep jongelui door onze fabrieken geleid. Het bijzondere aan deze excursie was dat iedereen één of meer fototoestellen hanteerde en ijverig probeerde geen uitzicht, doorkijkje of juffrouw ongefotografeerd te laten. Het was hun wel toevertrouwd! Ze waren immers de tien jeugd-prijswinnaars van de landelijke wed strijd „Richt uw lens op de werkende Mens", georganiseerd door de Vereniging Nederlands Fabrikaat. In ons november-nummer ver- teurs als gasten hadden. telden wij U reeds, dat deze prijs- winnaars een driedaagse rondrit langs diverse Nederlandse bedre ven mochten maken. Zo bezochten zij o.a. de fabrieken van Philips, D.A.F., Fokker en ook Albert Heijn had hen uitgenodigd. Een speciale fotowedstrijd over de ex cursie in onze productie-afdelin gen bewees dat wij serieuze ama- Zie ook pagina 2 en 4. De 16-jarige Mulo-scholier Piet van Leeuwen uit Rotterdam wist beslag te leggen op de eerste prijs. Voorts kende de jury drie eervolle vermeldingen toe. Met de hierbij afgedrukte foto's wil Piet van Leeuwen aantonen, dat Albert Heijn ook „fotogeniek" is. De actie „Red een Kind" is ook in ons bedrijf een succes gewor den. Door spontaan een uur van loon en salaris af te staan, heeft het fabrieks- en het kantoorperso neel in december 1959 een bedrag van 3.000,byeengebracht. Om één kind in Algerye van de nood zakelijke kleding te voorzien, was een bedrag nodig van 50,We kunnen dus met voldoening vast stellen dat ons personeel 60 kin deren uit de eerste nood heeft gered. De staf van de heer Ir. H. Glazen- burg, die onlangs benoemd is tot lid van de Raad van Bestuur zal bestaan uit: de heer F. VV. J. Schalen, tot nu 1 toe werkzaam bij de Riva, speciaal voor organisatorische vraagstuk- 1 ken; de heer G. de Wal, die werkzaam was bij Sterovita als deskundige op het gebied van warmtevraag- stukken en regelapparatuur; de heer VV. J. Spruyt, voorheen I werkzaam bij Sterovita Rotterdam |als bouwkundige. Op het Rotterdamse industrieter rein Spaansepolder heeft Sterovita Melkprodukten N.V. een consump tiemelkfabriek gebouwd, die voor de melkvoorziening in het Westen des lands van groot belang gaat worden. De fabriek zal, als hij over enige maanden in gebruik is gesteld, het werk gaan overnemen van de fabrieken in Den Haag, Delft en IJsselmonde. Zowel door zijn omvang als door zijn uiterst efficiënte en moderne werkwijze heeft de fabriek nu reeds de aan dacht getrokken in binnen- en bui tenlandse vakkringen. Van buiten gezien is de fabriek reeds bijna klaar en op de kanto- ïen is men reeds aan het werk ge trokken, maar het zal nog wel enige tijd duren eer de technische apparatuur kan draaien. Aan de installatie ervan wordt momenteel hard gemerkt. Als de ingebruik neming een feit wordt, hopen we uitvoeriger over deze nieuwste Sterovita-vestiging te schrijven. Met ingang van 1 januari 1960 zijn de heren C. GOVERS (ver koopleider) en P. G. ZWARTS (bedrijfsleider filialen) benoemd tot Procuratiehouder met bijzon dere volmacht. De redactie van AH-Flitsen stelt er prijs op beide heren hartelijk te feliciteren met deze eervolle benoeming. Zo heeft U dan in de vorige flitsen kunnen kennisnemen van het ontwerp-plan van ons DISTRIBUTIE-CENTRUM. Natuurlijk moe ten deze ontwerpen nog diverse overheidsinstanties passeren voor goedkeuring. Maar zeker is dat de heren architecten met hun medewerkers hun best gedaan hebben, om niet alleen een zeer practisch gebouw te construeren maar dat er ook uiter lijk mag zijn. Ook op andere plaatsen zijn geprojecteerd, van daaruit worden \/^Uo de kazen automatisch in het z j eeds 99- kaaspakhuis getransporteerd. De zullen met voldoening nebben groothandel, waar vele kleine kennisgenomen van dit grote auto's dagelijks langs komen heeft project, waardoor ons bedrijf een apart perron, zodat deze ver- Izendingen niet dwars door de fi- met ere zijn loopbaan ,n de r j liaalbe*tellingen lopen der grote bedrijven kan vervol- „Het begin is er", zullen velen geZeKd hebben, «aarbij zij niet °ok de emballage-afdelmg heeft gedacht hebben aan het vele werk Soed Pe'™n. zodat, STjmakke- 1111.-P Ann. on afvnon nnlr hior mr\_ dat hieraan vooraf ging, voordat de architecten hun werk konden aanvangen. Reeds in januari 1957 werd een begin gemaakt met de berekenin gen en plannen voor dit grootse project, want het is geen Albert Heijn stijl om over ijs te gaan van één nacht. Een speciale commissie werkte reeds lange tijd aan alle voorberei dingen en er werden verschillende onderzoekingen verricht en bezoe ken afgelegd aan Engeland, Duits land en Amerika om overal kennis- te nemen van de gang van zaken om zodoende tot een goede vooi- bereiding van de werkzaamheden te komen, welke in het DC moe ten gaan plaatsvinden. lijke aan- en afvoer ook hier mo gelijk is. Alle perrons zijn op wagenhoogte zodat rechtstreeks in de auto's gereden kan worden. Het perron waar de auto's gela den worden, is geheel overdekt, zodat de weersinvloeden, de warm te en de kou geen invloed op de verzendingen kunnen hebben. De deuren van deze boxen moeten gesloten blijven, want de tempe raturen worden binnen in het ma gazijn zo constant mogelijk gehou den. Hiervoor zal ook een speciale dakisolatie gebruikt worden, zodat het 's zomers koel en 's winters behaaglijk zal zijn in het grote magazijn. Doch over de inrichting vertellen wij u later meer! Bent u misschien nieuwsgierig naar enkele maten, hier volgen ze dan: Perronlengte aan de voor zijde 193 meter. Hierbij zijn de perrons voor de kaasafdeling, groothandel en emballage-afdeling niet meegerekend. Het DC is ongeveer 230 meter lang, dit is in het midden gemeten vanaf de parallelweg tot aan de insteekhaven. De diepte van het gebouw is 120 meter. De vrije hoogte in het magazijn is 6 me ter onder de balk gemeten. Een 6 meter brede steiger aan de wa terzijde maakt dat we hier zelfs met auto's kunnen rijden. Een groot plein maakt het moge lijk dat de auto's zich gemakkelijk kunnen verplaatsen. De kantoorruimte komt boven de laadboxen van de auto's. Hierbo ven is tevens een mooie kantine met dakterras, kleed- en wasge legenheid. Ook is aan ruimte voor de medische dienst gedacht. Er zal nog veel werk verricht moeten worden, alvorens ons DC in gebruik genomen kan worden en wij zulen proberen u steeds van de stand van zaken op de hoogte te houden. Vanaf een plein gaat men de royale ingang binnen met ge scheiden in- en uitgaand verkeer, met daarnaast nog een speciale doorrit over een weegbrug, zodat alle producten, waarvoor dit no dig is, gewogen kunnen worden. We denken hierbij vooral aan de kaas, het wegen met manden komt hiermee te vervallen. Voor de kaas is een eigen perron

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 1