Nieuws van de ideeënbus itisf ^Sf De benen van de VVassenaarse vioer AH-FLITSEN In de afgelopen periode zijn weer vele ideeën binnengekomen. De volgende ideeën kwamen voor een beloning in aanmerking: C 208 De heer M. Bakker uit filiaal 605 Medemblik kwam op het volgende idee: Een uniforme codering voor alle niet AH-artikelen, de eerste 4 letters van elke naam het week- nummer b.v. van Ver kade of P atria. De ruimte onder de letters, de dag. Dit is toepasselijk op alle namen van minstens 6 letters. Zoals inzender zelf al aangeeft, is dit idee alleen maar uitvoerbaar bij namen van minstens 6 letters. Wij geven dan ook nog steeds de voorkeur aan een cijferstempeltje waarmede onze eigen code aange houden kan worden. Aanmoedigingspremie f 5, C 244 De heer A. J. v. d. Knaap, filiaal 519, Sperwerstraat te Arnhem, kwam op een idee, dat met f ld,beloond werd. Momenteel hebben wij onze frou frou- en mokka-wafels verpakt met resp. een blauwe en een groene rand. Vele klanten denken nu, dat dit lange wafels zijn in plaats van vierkante, met als gevolg,, dat men het pakje niet koopt. Wanneer nu gezegd wordt dat het vierkante zijn koopt men ze wel. Voorgesteld wordt de decoratie iets hoger of iets lager te maken, zodat men het verschil goed kan zien. Deze tip was ons reeds bekend. Wij werken n.l. reeds aan een nieuwe verpakking doch maken de aanwezige voorraad nog op. C 187 De heren E. Groot uit filiaal 177, Parkweg, Voorburg, en M. Hiemstra uit filiaal 265, Kromme nie, kwamen gelijktijdig op het vol gende idee en werden beiden beloond met een premie van f 10, De quotakaarten in duplo maken in boekformaat en wekelijks opzenden naar Zaandam. De filialen houden dan de copie en kunnen altijd de verkoop van enige weken bekijken. Idee is goed en zal nader uitge werkt worden. C 186 Het idee van de heer L. Quist uit filiaal 235, Bodemanstraat, Hilversum, werd beloond met een premie van f 5» De artikelenlijst in de klantenboekjes is zo smal, dat het zeer moeilijk is om de prijzen in het boekje te schrij ven. Vooral bij de eerste 4 bladzijden is dit zeer moeilijk. De cijfers gaan dan door het hele papier. Wanneer dit nu iets breder gemaakt wordt, zal dit veel prettiger werken. Dit idee is wel goed en bij de nieuwe aanmaak is dit reeds bre der gemaakt. C 238 Van de heer A. J. Koen, fi liaal 578, Dieren, ontvingen wij het volgende idee: Reeds enige tijd verpakken wij onze losse choco- laadjes op kartonnetjes in cellofaan zakjes met AH-opdruk onder. Op deze manier is de gehele inhoud zicht baar voor de klant. In veel filialen verpakt men reeds op deze wijze en wij hebben hier tegen geen enkel bezwaar. C 233 De heer C. Schorel uit filiaal 590, Wormerveer, zendt een idee in, dat met een aanmoedigings premie van f 5,beloond werd. Is het mogelijk de zakjes zuidvruch ten voortaan horizontaal in de over- doos te verpakken. Deze zakjes wor den momenteel verticaal verpakt en geheel ingedrukt ontvangen. Men moet nu ieder zakje eerst weer plat maken. Wij zijn reeds enige tijd bezig om een betere doos hiervoor te vin den, zodat de zakjes horizontaal verpakt kunnen worden, doch de kostenfactor speelt hierbij een be langrijke rol. Overwogen wordt echter de zakjes horizontaal te verpakken. C 209 Is het niet mogelijk een twee de ontvangen goederen-boek te maken voor het magazijn, waarin alleen de naam van de leverancier en het aantal collo vermeld zouden moe ten worden. In SM's hebben wij in de verschil lende afdelingen al jaren een apart ontvangen-goederen boek in gebruik, maar voor de B Z.'s en Z.B.'s willen wij dit niet voorschrij ven. Het is voor ons in het geheel niet zeker, dat daardoor voorko men zou worden, dat het personeel (of de bedrijfsleider!) wel eens een beurtvaartadres in zijn jas laat zitten. C 210 Stortingsformulieren in blok- formaat maken, wat bedrijfs leider zelf met niet-apparaat zou kunnen doen. Voorkomt dubbel uit schrijven. Dit komt practisch op hetzelfde neer als de vroeger gebruikte stor tingsboekjes van de Bank. Het is dus geen nieuw idee en bovendien is er hieromtrent een uitgebreide instruktie (no. 9G) waarin ver meld is, hoe er gestort moet wor den. C 211 Op zegelstandstaaije een re gel méér voor huishoudboek je, zoals op kaslijst. Voortkomt ver gissing om de zegels van huishoud boekje bij te tellen. Het zegelstandstaatje geldt voor alle zaken, dus ook Z.B. en S.M. Daarom hebben wij de hier be doelde regel niet toegevoegd. On ze instruktie voor de invulling van het zegelstandstaatje (no. 4d) noemt daarom het punt zegels van het huishoudboekje afzonderlijk en maakt deze kwestie duidelijk. C 212 Om het renteverlies van de grote saldi op de giroreke ning te voorkomen kan men de vol gende regeling maken door ieder filiaal met eigen giro bij zijn kaslijst een giroblok te doen voor afschrijvin gen. Iedere zaterdagavond stuurt men bij de kaslijst een ingevuld afschrij vingsformulier in, dat door Zaandam getekend moet worden. Men heeft dan direct de beschikking over de uit staande giro-saldi. Hier gaan wij beslist niet op in, aangezien wij ieder ogenblik elke girorekening kunnen beoordelen op de stand van het saldo. Moch ten de saldi te hoog worden, dan kunnen wij vaker afschrijven. De bedragen zijn echter niet van dien aard, dat er extra maatregelen no dig zijn. C 213 Het bewijs van afgifte in de nieuwe spaarzegelboekjes zit achterin. Dit vóór in laten drukken, wat het onnodig zou maken de klant zelf ook de naam te laten invullen. Hoewel de bedoelde boekjes ons zelf ook nog niet voor 100% be vallen, kan het idee niet doorge voerd worden, omdat er in het boekje toch een naam moet blij ven staan voor eventuele na-con- trole door de accountantsdienst of door ons zelf. De „aanvrage" wordt namelijk, evenals het „Be wijs van inlevering" uit het boek je gescheurd en daardoor zou er op de voorgestelde manier van werken in het geheel geen naam meer in het boekje voorkomen. C 215 Doorzichtige plastic mouwen voor mouwenjasschort voor de bedienden laten maken. De mou wen van het jasschort slijten hard en worden erg gauw vuil. Het werken met plastic mouwen is zeer onhandig en ze scheuren zeer snel, zodat we er niet toe overgaan. C 216 Iedere monteur moet door ons een bon laten tekenen. Deze bon stuurt hij naar Zaandam. Zaan dam stuurt deze bon dan met de onkostennota weer naar de filialen. De bedrijfsleiders krijgen dan een beter overzicht. Bij de faktuur ontvangen wij de door de bedrijfsleiders afgetekende bonnen. Deze werkbon is voor ons een bewijsstuk, dat de machine gerepareerd is, en deze kunnen wij niet uit handen geven. In de nabije toekomst geeft iedere mon teur een copiebon af. C 217 Voor ons is mevrouw X een vaag persoon. Wij weten nooit wie het is, hetgeen zeer goed is. Kunnen de rapporten van mevr. X nu niet af en toe gepubliceerd wor den? Wij kunnen hieruit veel leren. Wij krijgen nu alleen de fouten van ons zelf te horen en niet van onze collega's. De rapporten van mevrouw X worden door onze rayonleidex-s met de bedx'ïjf si eiders besproken en de ze bespreken eventuele fouten weer met hun personeel. Dit is tot nu toe de beste manier gebleken. C 218 Klein rolletje cellotape be vestigen aan de binnenkant van check-out. Dit voor dichtplakken van losgelaten verpakking, o.a. peul vruchten. Het mag niet voorkomen dat arti kelen stuk in het schap geplaatst woi'den. C 219 Verkoopschappen in bedie ningszaken met een stuk pa pier overtrekken. Dit bespaart in mijn zaak 104 werkuren per jaar. Het papier in de schappen wordt om de 7 a 8 weken vernieuwd en deze zien er weer schoon en netjes uit. De lak en verf worden niet door Vim en water aangetast. Papier maakt het dikwijls romme lig. Bovendien kunnen lak en verf wel tegen een stootje. C 220 Een flessenkast maken, zoals de tekening aangeeft, met uitschuif bare kasten. Men kan nu de flessen afzonderlijk gescheiden houden. Dit voorkomt veel breuk. De capaciteit is nu veel groter; to taal plm. f 45.aan flessen en pot ten. Dit is geen oplossing, aangezien dit veel te kostbaar en te groot van afmetingen wordt. Hierbij komt nog, dat de gevulde laden bijna niet te tillen zijn. C 221 Bij het leegmaken van fles- senkisten vindt men altijd ge broken flessen en potten. Naar schat ting bedraagt dit plm. f 2,per week, omgerekend over alle ZB's plm. f 10.000 per jaar. Voorgesteld wordt het gat boven dicht te maken, aan de voorzijde waar de geldlade zich bevindt, zaagt men het zover open, dat de bak naar voren gehaald kan worden. Men zet de flessen en potten van het bovenblad er in en schuift de kist weer terug. Op deze manier kan men zien wat men doet en is breuk uitgesloten. Dit is geen oplossing. Wanneer men de flessen in de bak gooit, kan altijd breuk optreden, vooral bij de eerste flessen in de lege bak. Dit kan voorkomen worden door deze eventueel in oude kran ten te wikkelen. C 222 Mannelijk personeel krijgt bij het behalen van diploma's Handelskennis en Vakbekwaamheid een loontoeslag van f 6,Aan deze diploma's het lakschrijfdiploma toe voegen, waarna dan pas uitbeta ling plaats vindt. Het zal het lak- schilderen bij het personeel wel be vorderen. Diploma toelagen zijn volgens cao vastgelegd. Koppeling toelage-uit kering aan het vereiste bezit di ploma lakschilderen kaïx dus niet. Toelage diploma lakschilderen wordt nooit gegeven. Cursus is al gi'atis als men slaagt. Verdere be kwaamheid is voor eigen oplei ding. C 223 Wie mikt op de pluspluim en na 2 weken ziet, dat hij deze niet kan behalen, had nog altijd kans op de groepsprijs. Een reden te meer om zich voer 100 te geven. Kan er geen prijs vastgesteld worden voor het filiaal, dat het hoogste aan tal van het plus-artikel verkocht heeft Zoals reeds bekend is, wordt de pluspluim 1960 weer onder een an dere regeling gevoerd, in tegen stelling tot het vorig jaar. Hiex*- uit ziet U ons streven belicht; om deze wedstrijd zo attractief moge lijk te doen blijven. Begonnen met een pluspluim per periode, zijn er nu reeds prijzen per periode voor iedere groepswinnaar vastgesteld. Om nu ook nog een weekprijs win naar te beloxxen, dat lijkt ons van het goede wat te veel. C 224 Inzender wil een groot stuk etalagekarton om iedere week daarop de reclamebiljetten te beves tigen. Dit bespaart iedere week het dikke karton van plm. 0,35. Dit wordt te rommelig. Er wordt gestreefd alles vanuit Zaandam te verzorgen en te vex-zenden. C 225 Kan er geen vleeswarenlijst samengesteld worden voor ieder filiaal? Deze is bestemd om op een zichtbare plaats te zetten in de winkel of etalage. Prijzen moeten wekelijks veranderd kunnen worden. In verschillende zaken is dit ge probeerd doch het is geen succes gebleken. Alleen een goede uit stalling verkoopt. C 226 Er bestaat een B.Z.Z. spaar- race. Per zaak geeft dit voor ons weinig kans, maar gezamenlijk is hier een prachtige actie van te maken. B.v. als plusartikel, het filiaal met de hoogste verkoop heeft dan de prijs. Een aktie met choc, boter staat reeds op ons programma. Wij zijn zeer huiverig om dergelijk bon nen naar Zaandam te zenden. C 227 De niet AH-artikelen, b.v. Blue Band, Droste etc. voor- zien var; een AH-stempeltje. Dit om diefstal of vergissing in de ZB's te gen te gaan. C 228 Alleen de margarine en room boter en merkartikelen van AH-stempel voorzien. Hoeveel mei'kartikelen zijn er wel niet. Deze zouden dan allemaal ge stempeld moeten worden. Ons hui dig stempel zou een kenteken moe ten hebben. Overigens is dit geen idee, doch een reeds jaren be staand probleem. C 229 Misschien bestaat de moge lijkheid om eens b.v. als ere prijs of bij een bepaald bedrag aan boodschappen een maatbeker cadeau te geven. Dit om te voorkomen, dat men niet meer b.v. 100 gr. basterd, 100 gr. meel etc. behoeft te kopen, wat tijd en geld bespaart, vooral in drukke tijden. Een maatbeker is vrij duur, zodat dit idee niet uitvoerbaar is. Het filiaal in de Joh. Verhulststraat te Amsterdam heeft een ingrij pende verandering ondergaan. De oude bedieningszaak heeft plaats gemaakt voor een moderne zelfbediening. Hiermede ging een jaren lange wens van de bedrijfsleider, de heer H. W. J. van der Kamp, in vervulling. C 230 Kunnen er volgend jaar geen pakjes sigaretten in de St. Nicolaas- en Kerstpakketten gedaan worden? Dit zal zeer zeker in de smaak vallen. Dit is van uit Zaandam niet moge lijk in verband met de Tabaksver gunning. Voor de particuliere pak ketten kan het alleen verpakt wor den, wanneer de cliënt de rookar tikelen zelf koopt en ons vei'zoekt het in het pakket in te pakken. C 231 Is het niet mogelijk de ope ningen om te prijzen, die zich aan de sluitingszijde bevinden van alle soorten thee, uitgezonderd Mac Queen tea, weg te laten, daar de prijs reeds aan de achterkant ver meld staat. Zowel voor thee als andere arti kelen komen binnenkort geheel andere verpakkingen. C 232 De onderleggers voor vlees waren halveren. Er zijn klan ten, die vinden, dat ze teveel papier tussen de vleeswaren krijgen en bo vendien geeft het een papierbespa ring. De tussenleggers zijn van het juiste formaat. Wanneer we dit halveren krijgen wij weer de last van het op elkaar plakken van de vleeswaren. Klant op netto ge wicht wijzen! C 234 Is het niet mogelijk venster tjes in de doosjes pralines te maken? Wanneer men pralines wil zien, moeten de doosjes eerst open gemaakt worden. Zo ook voor advo caatblokjes en rumbonen. Wij krijgen binnenkort een an- dere verpakking voor de choc, ar tikelen, behalve voor de pralines, aangezien dit artikel zich er niet voor leent, omdat pralines ,,op- eenhopen". Dit is een onooglijk gezicht. C 235 Men krijgt meestal de. kurk moeilijk uit een fles wijn. Zij gaat stuk en de stukjes drijven dan op de wijn, hetgeen geen mooie in druk geeft. Is het nu niet mogelijk in plaats van deze kurk, die te ge bruiken, welke ook voor de afsluiting van de Vinolia-f lessen gebruikt wordt? Indien het niet mogelijk is, zo'n kurk gratis verstrekken. Dit idee kan door diverse omstan digheden zoals machines etc. niet verwezenlijkt worden. C 236 Vele klanten hebben klachten over de chocoladepasta van 49 cent. Het deksel gaat er nl. ge regeld af. Kan de chocoladepasta niet in bekervorm verpakt worden, zo als b.v. de appelstroop en suiker stroop? Dit deksel zit veel vaster en voorkomt ook breuk voor retour- en verpakking slcosten. Het keukenglas is erg gewild en dit wordt door de klanten dan ook weinig teruggegeven. Never change a winning team C 237 Van vele klanten ontvingen wij klachten, dat de potjes voor de chocoladepasta gauw om vallen en alles loopt er uit, omdat ook het deksel niet goed afgesloten is. M.i. lijkt het beste de gewone jampotten weer te gaan gebruiken. Vroeger hebben wij reeds een jampot gehad, doch het wordt veel duurder (meer inhoud) en was destijds geen succes. Het keuken glas blijft het beste. C 239 De busjes specerijen in één kleur houden. De busjes noot- buskaat of peper niet bij elke zen ding een andore kleur geven. De klanten kopen de busjes meestal op kleur. De nieuwe busjes hebben per soort een vaste kleur, met eigen AH mex'k. Kleur duidt dus de inhoud al aan. C 239b De verpakking van pud ding frisser van kleur ma ken. Indien dit niet mogelijk is, dan gaarne kleurverschil in vanille- en mokkapudding. Zoals u gelezen hebt gaan we de oude voorraad verpakking opi'ui- men en er wordt een plan uitge werkt om alle pudding verpakkin gen te herzien. Dit zal begin 1960 gebeux'en. C 240 Wij verkopen reeds geruime tijd citrusfruit. Is het niet mogelijk een goede verpakking hier voor te krijgen? B.v. 1 soort zak kleur (groen rood) voor bananen, 1 doos zak kleur (rood) voor sinaas appels. Om de zakkexi in kleur te leveren wordt veel te duur. In januari 1960 gaan wij in een aantal filialen een proef nemen met voorverpakte si naasappelen. C 241 Voortaan geen cellophaan- papier meer om de chocolade letters doen; aangezien ze dan erg glijden, indien ze uit een stapel ge zocht moeten worden. Cellophaan geeft ook nog bescher ming. Alle concurrerende merken zijn gecellophaneerd, aangezien 't publiek dit ook graag ziet. C 242 Belangrijke besparing voor kaasseal-apparaat. De seal- plaat wordt bespoten met siliconen van f 7,90. Wij gebruilken nu een perkamentvel over het sealapparaat. De resultaten zijn prima en het spui ten kan achterwege blijven. Dit idee zal nader bekeken wor den en o.a. ook behandeld worden met de fabrikant van de sealappa- x'aten. C 243 Net als „boekenbonnen „gramofoonplatenbonnen" etc. cadeaubonnen uitgeven voor b.v koffie, repen enz. en deze kunnen dan in een ander filiaal verzilverd worden. Speciaal bij St. Nicolaas en Kerstmis zal dit zeer gemakkelijk zijn. Hiertoe zullen we niet overgaan, aangezien dit teveel administx'atie geeft. Geschenkzendingen kunnen aan de andex-e filialen doorgegeven worden en per OZ overgeschreven worden, hetgeen vooral bij feest dagen regelmatig gebeurt. In Wassenaar was het op de laat ste personeelsavond een echt ge zellige boel. Nadat om zes uur de zaak gesloten was en ieder zich wat verfrist had werd de dames en heren een heerlijke koffietafel aangeboden. Al spoedig daarna gingen de benen van de vloer voor een gezellig dansje. Enige glaas jes geestrijk vocht dienden hier bij als afkoeling voor de verhitte gemoederen die nu eenmaal op zo'n moment telkens weer ont staan. De heer en mevr. de Jong waren een prima gastheer en gast vrouw, terwijl zij zelf ook aktief meededen. Mevrouw de Jong waagde zich zelfs aan de rock en roll, dit onder grote hilariteit van de andere aanwezigen. Aldus be richt ons vei'koper J. W. A. van Belkum.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 4