Probleem van de maand Uitslag Hoera, een nieuwe jurk! Geslaagd Flitsen ook in Canada COPIE Meppel gaat op reis Twee uitslagen, één nieuwe december-probleem Uitslag januari-probleem En: nu de bestelling! Jeugdige diefjes worden wel gepakt ^\[ieew voor de dames Vijf kollega's wonnen f 7.50 Kwaliteit Beurs 13e Pluspluimers in Kantine AH-FLITSEN 3 waarschuwd geen bestellingen Cokki meer aan te nemen die dezelfde dag nog thuisbezorgd zouden moe ten worden, omdat Piet (de chauf- 1g_1. Reng feur) die dag zijn handen reeds Vfln 'p vol had. Voor de redactie was het een moei lijke taak om uit de vele inzenders de beste aan te wijzen. De beloning werd dan ook door loting aangewezen. Het bedrag van 10 gaat deze maand naar de heer L. P. M. van Gils, Groenestraat 169, te Nij megen, die wij met dit buiten kansje van harte feliciteren. U herinnert zich nog wel dat het echtpaar Spaar-Zegel steeds pro beerde om van andere klanten ze gels te kopen en daardoor die klanten het winkelen bij AH tot een onprettige bezigheid deden worden. De oplossing ligt vanzelfsprekend voor de hand. Hoewel vele inzen ders in deze dikwijls prima oplos singen inzonden hebben wij ge meend dat het het gemakkelijkst is om mijnheer Spaar even apart te nemen en desnoods onder het genot van een sigaartje op takt- volle manier kenbaar te maken dat hij met het gevraag om zegels de klanten hindert. De heer Spaar zal dit zeker willen inzien en dit in de winkel achterwege laten. d. h. en mevr. Mertens-Verhagen, fil. Den Dolder. !.v. d. h. en mevr. Van Pareren-v. d. Kerkhof, m tt-1 r* j j ass.-chef rayon 15. Toen mevrouw Uit-Zondermg dus lg l; z v d h m mevr Het aantal inzendingen wordt hoe langer hoe groter. Na lang zoeken, selecteren en beoordelen is de beslissing gevallen. Uit de goede inzenders werd door loting aangewezen Mej. P. v. Maanen, fil. 137 Sas- senheim. Proficiat dat U in Sassenheim de service zo belangrijk acht! Mej. v. Maanen schreef n.l. „Al- bert Heijn staat bekend om de ser vice en het kost ons dus geen moei te om van een goede klant een fles van een andere leverantie aan te nemen. Als wij die fles zelf niet kunnen inwisselen bij die vreemde leverancier, dan nemen wij hem toch, want een goede klant laten wij niet meer teruggaan naar de concurrentie. Ons motto is immers: „Iedere klant van AH een tevreden klant!" Mevrouw Uit-Zondering stelde ons gisteren weer voor een moei lijkheid. De bedrijfsleider had ons allen ge- vervolg van pag. 2 die kleine diefstallen voorkomen die het begin van veel kwaad kunnen zijn. Ook zou het prettig zijn, wan neer de afdeling chocolaadjes en snoepjes goed in het oog van kantoor en kassa ge plaatst zou kunnen worden. Een pak soda of een pak zeep poeder heeft nu eenmaal lang niet zoveel aantrekkings kracht op de kinderen als cho colade en snoep. Het zou zo moeten zijn dat de kinderen weten: „Bij die AH-winkels hoef je nooit naar binnen te gaan om te zien of je iets machtig kan worden, want daar lukt dat nooit". Zo kunnen we dan een steentje bij dragen om de zo verontrustende jeugdcriminaliteit te beperken. En dat is toch iets! Want we zijn toch voor elkaar ver antwoordelijk. En zeker voor onze kinderen Mevr. M ook vroeg of zij haar bestelling van 50,diezelfde middag nog even thuis kon krijgen, heb ik vriendelijk verteld dat dat niet ging. Prompt liep ze naar de bedrijfslei der die haar direkt beloofde het meteen te laten bezorgen. Hoe vindt je dat nu? Oi'der is toch order! Ik kan het niet uitstaan! Als mevrouw Uit-zondering nu in de winkel komt kijkt ze mij altijd zuur aan (met het gezicht van: „bij haar krijg je nooit iets ge daan") terwijl ik haar altijd vrien delijk geholpen heb. Onze vraag is deze: HOE HAD DE BEDRIJFSLEI DER DIT TAKTISCH KUNNEN OPLOSSEN Zoekt U de moeilijkheid niet te ver De klant en de verkoopster moe ten echter beiden tevreden zijn. Stuurt U de oplossing, die U zo kort mogelijk formuleert even per post naar Zaandam U dingt weer mee naar de beloning van TIEN GULDEN! Janssens-Geensen, fil. B. Toussaintstr., Dordrecht. 19-1: Robby, z.v. d. h. en mevr. Linnekamp-Groenewoud, fil. Van Galenstraat, Den Hel der. 21-1: Jolande, d.v. d. h. en mevr. Snep vangers-Van Osch, fil. Sas van Gent. 22-1-Mieke, d.v. d. h. en mevr. Peeters-Ruyten, sen. 11-2: Marianne, z.v. d. h. en mevr in 't Hout-Brussé. fil. Gel- dermal sen. Maar denk om de addertjes onder het gras Wanneer je een nieuw japonnetje gaat kopen, waar kijk je dan naar? Let je het meest op de prijs, vind je het model het belang rijkste of gaat je belangstelling meer uit naar de stof? ,Naar alle drie", zul je zeggen. Bij het onlangs gehouden examen voor het tabaksdiploma slaagden de volgende heren: F. Haslinghuys, fil. Van Hogen- dorplaan, Hilversum. T. H. Dijkstra, fil. Utrechtseweg Amersfoort. J. Roelofs, fil. Doetinchem. J. H. Houben, fil. Sittard. Onze hartelijke felicitaties! Natuurlijk. Je zoekt een aardig model in een prijsklasse die je ligt en als dan de kwaliteit van de stof ook nog goed is, dan vind je dat je best geslaagd bent. Heb je goed op de volgorde ge- Meers - Iet! Model, prijs, kwaliteit. Zo gaat het toch in de meeste gevallen, ook al maak je jezelf wijs dat je deze drie punten gelijke aandacht geeft. Oh ja, je hebt gelijk: „Goede kwa liteit en hoge prijs gaan meestal samen". Ja, en daarom worden er dikwijls zoveel miskopen gedaan. Het leek zo mooi allemaal. Je kocht een snoezige jurk voor een prikje. Wat was je blij. Het mo del stond je zo enigen dan die kleur Ook het mooiste japonnetje echter moet eens gewassen of gestoomd worden en dandan is Leiden in last. Be prijswinnaars van de kerstpuzzel Velen hebben zich tijdens de kerstdagen het hoofd gebroken over onze kerstpuzzel. Het was lang geen makkelijke opgave; nochtans was het aantal inzendingen zeer behoorlijk. Het blijkt dat onder onze AH-ers nog genoeg puzzelaars te vinden zijn; lang niet alle inzendingen vermeldden echter de juiste oplossing. Het rijmpje luidde als volgt: I Allen van har- - I te gefeliciteerd met de behaal- Stille nacht. Heilige nacht. Dit werd ook voor u gebracht. Het [eest van inkeer en licht. Sluit hiervoor uw hart niet dicht. Na loting werden 5 personen aan gewezen als winnaars van de prij zen. Hier volgen ze in alfabetische volgorde: Mej. H. W. M. van Hagens, fil. Heistraat, Helmond. Mej. P. van Maanen, fil. Sassen heim. Mej. M. J. Martens, fil. Groene Hilledijk, Rotterdam. De heer J. Meester, fil. Westzijde, Zaandam. De heer J. J. Weieman, fil. St. Maartensdijk. de prijs. Het bedrag a 7,50 wordt per post wissel naar de huisadressen van de prijs winnaars over gemaakt. Over de uitslag kan niet gekorres- pondeerd wor den. Deze puzzel werd samen gesteld door een van onze kollega's van het hoofdkantoor, de heer M. J. van der Weyden. Wij gelo ven wel te mogen zeggen dat hij velen van ons een aangenaam puz- zeiuurtje bezorgd heeft. Oiid-be»lrijlsleïder I,el»rechtliaiiseii In de loop der jaren zijn meerdere Nederlanders geëmigreerd en verspreid over de gehele wereld. Hiertoe behoren ook enkele oud-AH-ers Wat bleef er over van ons pronk juweel? Dikwijls niet veel meer dan een jurk die eigenlijk voor het werk niet eens meer goed ge noeg was. Zo'n teleurstelling overkomt ieder een wel eens. Het is echter zaak, er uit te leren dat je beter één jurk van een goede kwaliteit kunt ko pen, dan twee van een slechte. Met een duurdere japon doe je veel langer en je ziet er verzorgder uit. Spaar dus liever nog wat, wan neer je ziet dat de japon van een goede kwaliteit nog wat te duur voor je is. Vaak hebben wij nog kontakt met hen. Dezer dagen ontvingen wij een brief van de heer F. G. Le- brechthausen uit Canada. Voor zijn vertrek was hij bedrijfsleider van ons filiaal in de Javastraat te Den Haag. Velen van de oude ren onder ons zullen hem zeker nog kennen. Vlak voordat hij naar Canada vertrok vierde hij zijn 25- jarig jubileum. Hij schrijft ons o.a. (in Nederlands dat soms meer op Engels lijkt Van harte bedankt for het toe zenden van het AH-blad. Wij zijn altijd zeer geinteresseerd in het nieuws wat U daar neerschrijft. Voor zover wij in het blad lezen gaat de vooruitgang bij AH gesta dig en dat verwondert ons geen zins. Ik was niet for niets 25 jaar helpen bouwing het troste bedrijf eet hoe er gewerkt wordt en U gerust verklappen dat mijn (Supermart Ley we; voor het maart-nummer dient uiterlijk op 9 maart a.s. in het bezit van de redactie te zijn. hart nog steeds bij Albert Heijn is, ik kan nu eenmaal niet nalaten alles te vergelijken met AH en C POI IMP h'"er- Overioens maken wij het uit lij. K(JL1I\|^ j stekend en hebben geen financiële Den Haagj zorgen, integendeel, we hebben het nooit zoo goed gehad. Maar inwendig is er een stem welke ik nooit tot zwijgen kan brengen; de stem die zegt dat er nog liefde for het vak bestaat, hetgeen hier echter niet te vinden is. Het is hier alleen geld maken en that is een aan your department for so far you know me. F. G. LEBRECHTHAUSEN Mr. Lebrechthausen, de oude be kenden in Holland zijn verheugd het U goed gaat. Wij hopen weer eens waf meer van LI te horen! Dezer dagen werd in het Rai-ge- bouw in Amsterdam een beurs gehouden voor gx-oothandelaren in textiel. Daaraan was een mode show verbonden van louter dra- lonartikelen. Iedereen heeft na- turlijk wel eens van draion ge hoord, dus is het niet nodig deze nieuwe kunstvezel nog voor te stellen. Wat misschien wel belang rijk is, is te weten hoe draion zich in het gebruik houdt. We weten van nylon, dat het afsluit en erg benauwd zit. De draion is geble ken heel geschikt te zijn voor kle ding. Het irriteert zelfs de gevoe ligste huid niet en stelt de huid in staat te ademen. Hier dus geen hinderlijke transpiratie zoals bij nylon. Draion bleek nog meer goe de eigenschappen te bezitten. Het is licht in gewicht; het houdt de warmte goed vast (net als wol); het is zeer goed wasbaar, snel droog en gemakkelijk, plaatselijk te ontvlekken. Voorts heeft draion een grote veerkracht, dralon-plissé is blij vend, ook wanneer de stof doornat is geweest. Draion vervilt niet, het is elastisch en bestand tegen schu- ren en scheuren. Na er dagen van te voren al over gesproken te hebben was het dan zo ver dat het personeel van filiaal Meppel direkt om zes uur naar huis ging om te eten en zich te verkleden ten einde om 8 uur precies weer voltallig aanwezig te zijn voor het hou den van een gezellige bijeen komst. Onder het genot van een kopje koffie en een plak cake (gemaakt van AH's Golden Cake-mix) werd de avond door de bedrijfsleider, de heer J. Heuten geopend. Be langrijke punten werden bespro ken o.a. de samenwerking wat vooral bij drukte van veel belang is. Hierbij aansluitend kwam het gesprek op de werkverdeling in winkel en magazijn. Nadat de koffiekan leeggedronken was werd het zakelijke gedeelte van de avond afgesloten. Een fles Lamati werd ontkurkt en men proefde van allerlei soorten cock tailsnacks. waarbij de nodige uit leg werd gegeven. Op een dergelijke avond komt er altijd een nauwer kontakt tot stand. Dit leidde er in Meppel o.a. toe dat een reisclubje werd opge richt, met de bedoeling om a.s. zo mer een dagje uit te gaan. Na dit plan gesmeed te hebben ging de avond over in een gezellig samen- the end de rest wordt °-ene°"eerd. *u' ua" "c c" ------ Zijn in een prettige sfeer. Aldus Beste oud collega's, ontvang de seerde ook dit team in de kantine van ons hoofdkantoor voor de fotograaf, schrijft ons verkoper J. H. D. ten groeten van ons allen aan ieder- direkt na de uitreiking van de pluim. Bokkel. Een dralon-crèpe weefsel met soepele finish, waardoor de stof het karakter krijgt van dure wol. Het dessin is warm en afgestemd op de winter. Het wordt niet vaal in de was. Het is kleurecht en motecht. Men begrijpt, dat een japon, rok of jumper van draion een lange levensduur heeft. Véél duurder dan wol is het zeker niet, soms zelfs is het goedkoper. Zou het niet de moeite waard zijn te sparen voor een japon van dra- Ion? Het staat bijzonder verzorgd en je kan er overal mee verschij nen, Het spreekwoord „Goedkoop is duurkoop" is tenslotte niet zo maar ontstaan GERDY. Als 13e winnaar van de zilveren pluim in 1959 kwam uit de bus fil. 287 van de Bos- en Lommerweg te Amsterdam. Zoals gebruikelijk po-

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 3