Theezakjes zetten triomftocht voort en dit was nog maar het begin Op een rijtje niMiiiinggii INKOOP] Niet praten, maar DOEN 20 prijsverlagingen bij Albert Heijn Staf ir. H. Glazenburg Stemmen uit de praktijk Benoemingen Wij lazen voor U MacQueen for ever Landelijke editie SAH002000205 Flitsen Landelijk februari 1960 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Gaarne ruimen wij hier een plaats in uoor een foto van het fraaie, nieuwe filiaal te Velp. Bedrijfsleider is hier de heer M. H. Edelijn. lERWCfj HET STAAT ER ZO SIMPEL, vindt U niet? Dat moet toch ook niet zo moeilijk zijn je neemt een lijst waar alle artikelen op staan, je doet de ogen dicht en laat de punt van je potlood op zo'n twintig willekeurige artikelen vallen. Effe de krant opbellen en klaar is Kees bijna te snijden. We weten nu waarover het ging Op een ogenblik dat iedereen, o.m. door de gestegen lonen in ve le bedrijfstakken, met zorg een stijging van de prijzen verwacht, vooral van een ar beidsintensief levensmiddelen- bedrijf als het onze dat bo vendien nog door zijn lage prijzen met een uiterst mini maal bruto-winst percentage werkt, gaat Albert Heijn nota bene zijn prijzen verlagen. Wat een stapjazeker, wat een stap. Op het ogenblik, a dat wij even om v V\ de hoek keken, waren de heren het blijkbaar nog niet helemaal met elkaar eens. Eerst om half twee wijst alles erop, dat de be slissing gevallen is. Overal druk ke gesprekken, gejaagde heren komt men op alle gangen van het gebouw tegen, een overbelaste ~- telefooncentrale, kortom een koorts achtige activiteit overal. Vele konsck wen tics Denkt U zich eens even in waar de Verkoopleiding allemaal rekening mee moet houden bij zo'n besluit: welke artikelen gaan we verla gen - wat wordt de nieuwe prijs - hoeveel is de omzet van die ar tikelen - wat gaat ons dat (reke- Ja, ja, vergeet U het maar. Gaat U even met ons mee terugkij ken naar woensdag 13 januari? We stappen om ongeveer half tien de nieuwe moderne ingang van het hoofdgebouw binnen en omdat we in dit nieuwe ge bouw nog niet thuis zijn maken wij per abuis de eerste deur rechts (vergaderzaal) open, maar geschrokken doen we haar weer snel dicht. Schichtig kijken we nog even naar die deur als verwachten we het be kende bordje: ,,niet aanraken, levensgevaarlijk". ning houdend met een sterke stij ging van die omzet kosten - is dit verantwoord - gaat de directie hiermee akkoord - is er voldoende voorraad voor de eerste stoot - kunnen de fabriek en de betref fende leveranciers een verhoogde produktie opvangen - is er vol doende verpakkingsmateriaal binnen enkele uren moeten we reeds een fantastische advertentie klaar hebben (op zichzelf al een geweldige prestatie) - medewer king van de kranten want het moet morgen al in de ochtendbla den staan - hoe kunnen we de fi lialen zo snel mogelijk bevoorra den (afdeling inkoop, bestellingen en expeditie in het geweer) - kan de mechanische boekhouding snel genoeg omschakelen op de nieuwe prijzen - telegrammen, expresbrie ven en telefoontjes naar allen die EXPEDITIE rechtstreeks of zijdelings iets met deze aktie te maken hebben - wat gaat de reklame-afdeling doen, etc., etc., etc. Toppunt We laten gewoon de punt van ons potlood opja, ja, ver geet het maarHet toppunt van snelheid was voor ondergete kende tot dusver die jongen die van de Dom afspuwde en het be neden in zijn petje wist op te van gen. U zult het met ons eens zijn dat in verhouding gezien dit re cord door Albert Heijn beslist werd verbeterd, want het stond de volgende morgen in de krant en hoe Pers, publiek en onze werkers in de filialen juichten dit gedurfde initiatief van harte toe (hoe kan het anders) enalles wijst er reeds opook zakelijk wordt het, mede dank zij Uw enthousias me een groot succes. Niet praten maar doenHet lijkt ons een goed begin, maar ook een goed eind voor dit relaas. De staf van de heer Ir. H. Glazen- burg zal bestaan uit: de heer F. W. J. Schalen, tot nu toe werkzaam bij Riva, speciaal voor organisatorische vraagstuk ken. de heer G. de Wal, die werkzaam was bij Sterovita als deskundige op het gebied van warmtevraag stukken en regelapparatuur. de heer W. J. Spruyt, voorheen werkzaam bij Sterovita Rotterdam als bouwkundige. Het dochtertje van de bedrgfslei- der van fil. Boskoop stond voor de etalage van de winkel, toen zij het volgende gesprek tussen twee dames opving: „Goeie grutjes, wat vol, ik ga maar naar een andere zaak". De andere dame was het hier ech ter niet mee eens: „Als je iets fijns wilt hebben moet je toch naar Albert Heijn." En ze stapten beiden naar binnen. Spanning In die ene seconde hebben we het gezienhier zaten vele kopstukken van het bedrijf iets gewichtigs uit te broe den. De ernstige sfeer was bijna tastbaar, de spanning De heer C. Govers De heer P. G. Zwarts Met ingang van 1 januari 1960 zijn de heren C. GOVERS (ver koopleider) en P. G. ZWARTS (bedrijfsleider filialen) benoemd tot Procuratiehouder met bijzon dere volmacht. De redactie van AH-Flitsen stelt er prijs op beide heren hartelyk te feliciteren met deze eervolle benoemin g. In het maandblad der Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen van januari 1960 stond een groot arti kel onder de titel „Wetenswaardig heden over Siliconen". Onder meer werd opgemerkt dat door haar water afstotende eigen schappen siliconen zo belangrijk was in de wrijfwas (weinig last van vlekken van water bevattende vuilsoorten zoals inkt, modder) Het blad merkt dan echter op Het laag willen houden van de prijs is wellicht de reden waarom men de percentages siliconen, die aan de huishoudelijke wrrjfwassen worden toegevoegd zo klein houdt, dat men vaak moeite heeft het effect te bemerken. Burgs en Albert Heyn siliconen- was echter, zijn wassoorten, die voor een niet veel hogere prijs dan normaal verkocht worden. Ziezo, dat weten we dan weer. Wat zegt Uwilt U een beetje extra aandacht besteden aan dat artikelJa, dat zit er wel in, zou je zo zeggen Tijdens het onlangs gehouden ge zellige avondje voor het personeel van filiaal Marsdiepstraat te Den Helder kwam een aardige verras sing uit de bus. Toen al het personeel op volgorde naast elkaar ging zitten kwam er als leeftijd uit van zes dames 15, 16, 17, 18, 19, 20 jaar. Dit zal wel niet veel voorkomen in onze filialen. Misschien een unikum? Dames en Heren, hier volgt een ingelaste reportage naar aan leiding van de aankomst van het eerste pakje MacQueen thee zakjes. Tussen de opgewonden menigte sta ik hier met het ge zicht naar de juist aankomende stoet gekeerd (vreemd zou Wim Kan zeggen, ik dacht dat zo'n reporter altijd met zijn zitvlak naar de stoet stond gekeerd) en voorop zie ik een corps doedel zakblazers marcheren, speciaal voor deze gelegenheid in hun fleurige rood-zwart-gele kilts (rokjes), uit Schotland gekomen. Daarachter zie ik de topdirektie 1 moet mijn vrouwelijke collega U van Albert Heijn met hun dames, straks maar vertellen, en vlak de Heren wuiven trots en vriende- daarachter komt het wakkere lijk naar de menigtede da- j A.H.-muziekkorps aanmarcheren mes zijn gekleed inehdat in hun keurige groene uniformen. Zij spelen de al bekende mars „MacQueen for ever" en jaèè. da- 1 mes en heren, daar verschijnt de praalwagen met een enorm ver groot model van het doosje Mac Queen theezakjes en wat is dat... nee maar, dat is origineel, op deze praalwagen staat ook de charman te Miss Scotland 1960. Zij draagt een glazen stolp met duidelijk zichtbaar daarin opgesloten het eerste pakje MacQueen theezakjes. De politie heeft de grootste moeite de op dit historische ogenblik tal rijke MacQueen fans op een af stand te houden. En daar Geachte lezer, zó had ik mij nu de introduktie van MacQueen thee zakjes voorgesteld. Helaas voor zo iets zijn wij bij Albert Heijn veel te nuchter en te zakelijk. Het pakje MacQueen thee is een groot succes, dus logisch doorgedacht, moest er een doosje MacQueen theezakjes ook komen, punt. Ja, ja, maar wat moest er allemaal gebeuren???? Weet u bijvoor beeld dat wij als eerste in Neder land de theezakjes volledig auto matisch verpakkendat onze doosjes gelamineerd zijn zodat de theezakjes hun geur en smaak volledig behouden Heeft U er enig idee van wat een teamwork er nodig was om binnen 'n half jaar na het verschijnen van het eerste pakje MacQueen thee ook een doosje MacQueen theezakjes in onze winkels te brengen Hoe lan ger ik erover nadenk, ik had die optocht nog niet zo gek gevonden!

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 1