Ons O.G. wordt verbouwd Bartelson bezoekt Het naadje van de kous Geslaagd Sjoeldrukte in O.G. Afscheid van de heer F. Schuddeboom Kerstschiet wedstrijden Ter herinnering Nieuwe bedrijfsarts A H F L I T S t N Zo hebben wij elkaar weer alle goeds toegewenst voor 't nieuw begonnen jaar en wij hopen, dat al deze goede wensen in vervul ling mogen gaan. Voor enkelen onder ons is deze jaarwisseling nu niet bepaald prettig geweest. De heer D. Vonk moest weer op genomen worden in A'dam in een ziekenhuis, de heer v. d. Ploeg en de heer W. v. d. Werf moesten ook de jaarwisseling in een ziekenhuis doorbrengen. Ook mevr. Duijvis, bij ons allen welbekend, ligt in 't Gemeente ziekenhuis, maar wij hopen en wensen dat alles weer een gunstig verloop mag hebben. De heer J. de Boer (Exp.) is na de operatie weer aan 't opknap pen en we zullen hopen dat de pijn die hij steeds had nu tot 't verleden zal behoren. De heer Roos mag nu weer hele dagen werken, dus dat is een felicitatie waard. Ook de heer Vethaak is prima aan de beterende hand en de heer Bets is na zijn behandeling in 't ziekenhuis weer zover, dat hij thuis opknappen moet. In 't vori ge verslag stond per abuis ver meld dat de heer Vethaak een ver keersongeval had gehad, maar een abuis is nu eenmaal menselijk. Het gebeurde tijdens het werk. De heer C. de Ligt moest ook eni ge weken rust houden en de heer J. Mooij moet ook weer opgeno men worden, dat wil ook nog niet. Wij hebben dan ook echt blij te zijn als men gezond is, wat niet altijd gewaardeerd wordt. Er zijn gelukkig ook nog blijde berichten te vermelden. Bij de fam. Roolker werd een zoon gebo ren, onze felicitatie, en wij hopen dat hij in de beste gezondheid zal opgroeien tot grote vreugde van zijn ouders, en mevr. een spoedig herstel toegewenst. Wij hadden ook nog een bruid in de maand december en wel mevr. Boon (B.W.). 12jaar getrouwd; onze felicitatie. Bij de fam. Wul- fert (C.M.) werd een dochter ge boren die de mooie naam Anita- Alida ontving; ook deze ouders onze felicitaties. De heer J. Rip is weer zover her- steld van 't ongeval met zijn voet dat hij weer normaal werkt. De heer B. Vinke is weer aan het werk gegaan. M. Hartog werkt nu weer hele dagen, dus zeggen wij: hou je goed, hoor! De heer M. v. Noort werkt ook weer hele dagen. Ik wil dan besluiten om al onze zieken veel sterkte toe te wensen en een spoedig herstel. Ook onze vrienden in 't buiten land onze beste wensen voor 't nieuwe jaar*. HvuS R ar te/son Sfioe/ieuxtA reserve zaal t breid/ng garderobe keuken Garderobe kleine zaal toneel Het is in de loop van dit jaar een publiek geheim geworden, dat er voor het ontspanningsgebouw grote plannen bestaan. De O.G.-commissie, uit de Ondernemingsraad, heeft, bijgestaan door enkele terzake kundige heren, een plan ontworpen om de zaak te verbouwen. Dit plan is door de directie goedgekeurd en het wachten is nu op de benodigde vergunningen. Dat dit wel even zal duren is niet zo erg, want we kunnen toch niet beginnen voor het voorjaar. Voordat het zover is. willen wij U echter wèl vragen: Als er straks eens iets is, tijdens de verbou wing, waardoor U niet op Uw ver trouwde plaatsje kunt zitten, of als er eens een stuk muur is open gebroken, mopper hier niet over, verleen ons uw medewerking op dat wij zonder moeilijkheden straks een mooier en beter O.G. zullen hebben. Buiten deze verbouwing heeft de O.G.-commissie al eerder een ver andering ingevoerd, n.l. bestek en bordjes voor uw brood, een bete re kwaliteit koffie door de aan schaf van een nieuwe machine, suikerklontjes en een lepeltje bij de koffie en nog veel meer din gen, die u niet dagelijks opmerkt. Evenals elke goed werkende com- De heer H. v. d. Wees, chef van de bedrijfseco nomische afde ling, legde op 18 december j.l. het doctoraal examen af in de Economie. Gezien deze studie geheel naast het dage lijkse werk om ging en dus heel wat uren vrije tijd gekost heeft, vinden wij dit een prachtige pres tatie. Wij wensen de nieuwe doctoran dus geluk met dit behaalde succes. missie zijn er voor het volgend jaar nog plannen, welke uw schafttijd zullen veraangenamen, maar die houden we nog even in petto. En ii ii die verbouwing Hoe wordt het eigenlijk? Dit is voor ingewijden makkelijk te zien uit de tekening, maar we sullen onderstaande schets even voor u verduidelijken. U kijkt hier als het ware boven op het gebouw, waarvan het dak is opgetild. U komt binnen langs het huis van Bartelson, de heren bij A, de da mes daarnaast. De keuken ligt daar tussen. De steeg naast het gebouw (C) zult u allen wel weten, en zij die Zaterdag 19 december hield de ontspanningsver. een gezellige avond voor de leden met hun dames. Evenals vorig jaar werden eerst enige rondjes gekiend, waarvoor mooie prijzen beschikbaar waren gesteld. De laatste uurtjes werden gevuld met gezelschapsspelen (sjoelen, kegelen, ringen gooien). Ook hiervoor waren enige prijzen beschikbaar. De foto toont de belangstelling voor het sjoelen. Op de voorgrond zien we ook enkele gepensionneerde leden der club. Oud en jong hebben zich best op deze avond vermaakt. Het afscheid van de heer F. Schud deboom van de fabriek heeft plaats gevonden op donderdag 31 december 1959. 's Morgens had er een bijeenkomst plaats met de contactcommissie en de reisclub. Namens de contactcommissie voerde de voorzitter*, de heer D. Verdonk, het woord. Hij bracht in herinnering het veelvuldige con tact dat de commissie met de scheidende directeur had gehad. De voorzitter noemde het een ge zond teken dat een ieder voor zijn mening kon uitkomen, ook al lie pen de verschillende standpunten lang niet altijd parallel. De wil tot samenwerken was altijd aanwe zig, zo drukte hij zich uit De heer Verdonk kwam niet met lege han den; als herinnering aan de afge lopen periode bood hij de heer Schuddeboom een fraai grijs beeldje aan van Deens porcelein, voorstellende een vogel met jong. Deze was met het geschenk zeer ingenomen en aanvaardde het in dank. Namens de reisclub sprak de heer S. Vos. Deze bracht de heer Schuddeboom dank voor de vele suggesties die hij als geïnteres seerd lid hen aan de hand had ge daan. Door de fabriek een uur eerder te sluiten was aan het personeel de gelegenheid gegeven van 16.00 u. tot 17.00 uur afscheid van de heer Schuddeboom te nemen. Een hele tijd lang vormde zich een lange queu in het O.G. van per soneelsleden die hem de hand wil den drukken. Ook verschillende mensen van het hoofdkantoor ga ven van hun belangstelling blijk. Het was een geanimeerde receptie. de introductie hebben meege maakt weten, dat er nog een klein zaaltje (D) is. Hel nieuwe pliiu U komt weer binnen bij A, zowel dames als heren. Ingang B ver valt dus. Door deur E komt u nu in de zaal, door deur F gaat u rechtstreeks naar de garderobe, of door deze gang langs deur F naar de kleine zaal. U ziet dus dat u. zonder te sto ren in de zaal of hall, bij de klei ne zaal kunt komen. Deze zaal kan door harmonica deuren, H en J. tot een grote hall gemaakt worden, samen met de hall. Nu echter het belangrijkste. Thans is de warme keuken gehuisvest in een klein hokje, dat scheefge zakt tegen het gebouw leunt, recht tegenover de toiletten. De nieuwe keuken Kkomt, sa men met een spoelkeuken (L) en een ma gazijn (M) ach ter de koffie- keuken, waar nu het tegel pad is. Dit wordt een ruime, lichte keuken met een modem fornuis en een buffet voor afgifte van het warme eten. De spoelkeuken wordt voorzien van een spoelmachine, zodat het afwassen vervalt. Tenslotte wordt er aan het toneel een toilet gebouwd (N) wat voor de gebruikers van het toneel bij uitvoeringen geen luxe is. U ziet, een groot plan. dat, hopen wij, het verblijf en het gebruik van het gebouw zal veraange namen. Tenslotte moet ons van 't hart dat wij dit niet hadden kunnen opzet ten zonder de hulp van de heren Verwey, Koomen en van Heuveln (Formosa) en hun assistenten, die ons met raad en daad hebben bij gestaan. Wij vertrouwen dat de gebruikers van 't gebouw dit alles naar waar de weten te schatten en een ruim, maar vooral waardig, gebruik van de verbeterde zaal zullen maken. O.G.-beheerscommissie. Zaterdag 19 december organi seerde de Reserve Politie Ver eniging „De Band", haar tradi tionele kerstschietwedstrijden. Ook onze bewakingskern was weer voor deze wedstrijden uit genodigd. Hoewel we altijd een van de geduchtste tegenstanders waren, kwamen we van het jaar niet in het stuk voor. Kwamen we bij het oefenen op zeer goede resultaten, bij de wed strijden spraken de zenuwen een woordje mee. Ook bij de persoonlijke wedstrij den ging niet een van onze leden met een prijs naar huis. De resul taten waren in de Corpswedstrijd: van Urk 49, Hogendijk 46, Boon 42, Abbink 41, Schijf 38, Hekkert 37. De schutter met het minste aantal punten werd niet meege teld voor het totaal. I De totale uitslag was P.S.V.Z. 238, Res. Pol. 234, A.I. 222, Sterel Wechelaar 221, A.H. 216, P.T.T. 205. Commissaris van Yzendoorn re kte na afloop de prgzen uit en haalde nog even naar voren het falen van Albert Heijn, dat zijns inziens wel eens een gevolg kon zijn van de drukte die op het moment bij Albert Heijn heerst. Al met al zijn wij verslagen, maar 1 met onze eigen schietwedstrijden met Pasen voor de boeg, waar we de zilveren weegschaal te verde digen hebben, hopen we terug te komen. De lunchtijd in het ontspannings gebouw kreeg in de kersttijd een extra gezellig tintje door de „stra- lende" aanwezigheid van een grote kerstboom. De personeelsvereniging kon digt aan: 16-1 Will Geerling Jr.'s va riété. 13-2 Dansavond m.m.v. ,.The Gusonians". 24-2 Filmavond en quiz, ver zorgd door de Coca-Cola fabrieken. 19-3 Operette ..La Tzigane" van Joh. Strauss, uitge voerd door de Zaandam- se operette-vereniging „Czaar Peter". De laatste datum wijkt dus af van die op de lidmaatschaps kaart. Wilt U het even veran deren om vergissingen te voor komen Onze bedrijfsarts, dokter G. H. G. Smit, zal met ingang van 1 februari 1960 zijn functie neerleggen. Drukke werkzaam heden hebben hem genood zaakt deze beslissing te nemen. Zijn plaats in de medische dienst zal wor den ingenomen door zijn colle ga. de arts 15. J. .vIousNault, die in Zaandam zijn practijk uit oefent. Dokter Mous- sault, die in Leiden zijn studie voltooide, is voor Albert Heijn geen onbekende. Ruim een jaar geleden immers heeft hij voor dokter Smit al bij diens af wezigheid waargenomen. De me dische dienst is de nieuwe bedrijfs arts al vertrouwd. Er kan dus gezegd worden dat de medische vèrzorging op de oude voet zal worden voortgezet.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 6