cfltf De directie voorziet een grote activiteit Ontwerp-plan Distributie Centrum gereed De plannen voor 1960 in vraag en antwoord American Corner geopend r- Het Distributie Centrum volgens de plannen. De cijfertjes slaan op de tekst waarin een verduidelij king van de tekening wordt gege ven. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam [UlllllllllilHM SAH002000069 Flitson Fabr/Zaan Januari 1960 17e Jaargang No. 1 - Januari 1960 n IJ DE AANVANG van het nieuwe jaar heeft de redactie aan de directie een aantal vragen voorgelegd, om enig inzicht te krijgen in de plannen voor 1960. Hieronder en op pagina 3 vindt U de vragen en antwoorden afgedrukt. Vragen aan de president-directeur 1. Ziet U voor AH voordelen in de bouw van shopping-centers en andere grote winkelcentra bui ten de stadskernen? Ja, zeker voor de grotere plaat sen. De bevolking komt steeds verder van het centrum te wo nen; het openbaar vervoer wordt slechter en duurder; het steeds groeiende aantal auto's (nu al één op elke 6 gezinnen) verstopt de toevoerwegen en er is in het cen trum niet voldoende parkeergele genheid; de ontwikkeling van de detailhandel vereist grotere win kels en die zijn in het centrum van de stad niet te vinden of te duur. Goede shopping-centers kunnen da rol van de binnenstad voor een groot deel overnemen en AH moet daar zijn winkels hebben waar de klanten wonen of komen. 2. Vormt de groei van AH een bedreiging voor de zelfstandige kruidenier? Ja en nee. AH is een bedreiging voor de zelfstandige kruidenier die niet met de ontwikkeling mee gaat, gi-aag zegt ,,'t most niet magge" en zijn bescherming zoekt bij een verouderde vestigingswet. AH zal nooit de moderne, voor uitstrevende kruideniers kunnen bedreigen, die ,,bij" blijven. 3. Welke gevolgen ziet U na de uitbreiding van het assorti ment in AH-winkels, zoals on langs de ontheffing van het verbod voor de verkoop van diepvrieskip Ik geloof dat de ontwikkeling in Nederland ongeveer zo zal zijn als Bij het begin van het nieuwe jaar wil ik U allen een voorspoedig 1960 toewensen. De gestage groei van ons bedrijf zal van ons allen weer de volle werkkracht opeisen. Ik hoop, dat we die met plezier zullen geven en dat we er allen naar zullen streven de prettige sfeer in ons bedrijf te handhaven. Dit doel kan slechts bereikt wor den, als ieder er zich dagelijks van bewust is, dat alleen door samen werking iets goeds tot stand ge bracht kan worden. Een prettige sfeer in het werk heeft ook zijn gunstige invloed op ieders persoonlijk leven, zo dat het zeker de moeite waard is onze uiterste best er voor te doen. Voor dit eerste nummer van Flit sen in 1960 heeft de redactie aan de directie een aantal vragen voorgelegd. De antwoorden geven LI een in druk van onze ideeën en onze plannen met betrekking tot enkele actuele vraagstukken. Ik hoop, dat 11 zich hierdoor weer nauwer betrokken gevoelt in het bedrijfsbeleid, dat naar ik aan neem Uw belangstelling heeft. Rest mij U ook in Uw gezin een gelukkig 1960 toe te wensen. in de ons omringende landen. Alle detaillisten in de levensmiddelen branche zullen hun assortiment uitbreiden en de typisch neder- landse duidelijke scheiding tussen kruidenier, groenteboer, slager, poelier, enz. zal vervagen. 4. Heeft AH in het afgelopen jaar een rol gespeeld in de prijsvorming van het levens middelenpakket en hoe ziet U dit jn de toekomst? AH speelt altijd een rol in de prijsvorming van het levensmid delenpakket (de index van het AH levensmiddelenpakket is t.o.v. 1958) en blijft dit ook doen als wij het allemaal goed doen. 5. Ziet U een ontwikkeling in de functie van kruidenier gedu rende de komende jaren? Deze vraag is bij vraag 3 al enigs zins beantwoord. Ik geloof dat de kruidenier-" het leven voor de huisvrouw in de toekomst gemak kelijker zal kunnen maken door alle dagelijkse levensbehoeften on der één dak te verkopen en door het verkopen van nog meer arti kelen met „ingebouwd dienst meisje", ik bedoel daarmee arti kelen als oploskoffie, soep in blik of pakje, cake mixes, enz. Vragen aan de directeur filialen 1. Hoeveel ZB's zijn er vorig jaar bijgekomen Er zijn vorig jaar 42 ZB's bijge komen, waardoor het totaal op 120 is gekomen. Daarnaast zijn er nog 236 BZ's. 2. Zullen er ook dit jaar weer veel ZB's bijkomen? De verbouwingen tot ZB hopen we in hetzelfde tempo te kunnen doorzetten. De nieuwbouw voor nieuwe vestigingen en verplaat sing van verkoopplaatsen zal dit jaar belangrijk meer zijn. 3. Dreigt, de waardering voor de BZ's door deze vernieuwingen niet verloren te gaan en wat denkt men hieraan te doen? waardering voor BZ, is speciaal de BZ-lezer geneigd in het antwoord op deze vraag iets persoonlijks te zien. Daarom ben ik dankbaar voor deze vraag, omdat deze de gelegenheid maakt heel duidelijk te stellen, dat onze waardering voor de BZ-medewerkers niet af hankelijk is van het feit, dat men nu toevallig werkt in een BZ. On ze waardering gaat uit naar elke goede medewerker in ons bedrijf, ongeacht waar het werk plaats vindt. We gaan in hetzelfde snelle tempo van ombouwen door en het is U bekend, dat wij voor ZB gekozen hebben. Omdat echter niet alles in een kort tijdsbestek kan wor den verwezenlijkt, zijn we in een aantal BZ's gestart met de invoe ring van de zg. standaard-BZ or ganisatie. Hiermede hebben we in een aantal BZ's goede ervaringen opgedaan en het is het plan dit jaar nog 50 zaken hieraan toe te voegen. 4. Kunt U een punt van het per soneelsbeleid noemen dat het vorig jaar sterk in de belang stelling heeft gestaan? In 1959 werd gestalte gegeven aan Wanneer gevraagd wordt naar j vervolg op pagina 3, eerste kolom De plannen voor het veelbesproken Distributie-Centrum naderen hun beslag. Het ontwerp voor het riant opgezette gebouw is dezer dagen klaargekomen. Het mag er inderdaad zijn. De tekening laat er geen twijfel over bestaan dat het een bouwerk gaat worden dat zijn weerga in Nederland niet vindt. Strak van lyn en ruim van bouw, zal het Centrum een toonbeeld zijn van moderne arcliitektuur. In het belang van de duidelijkheid is de tekening van getallen voorzien die cor responderen met het onderstaande. 1. Ingang 2. Rijwiel- 1 Een intiem hoekje in de onlangs geopende American Corner in de Kalverstr in Amsterdam. Voor een beschrijving verwijzen wij U naar pag. 3. en autostalling 3. Parkeerterrein 4. Afgesloten parkeerplaatsen voor 18 trailers 5. Niet afgesloten los- en laad plaatsen 6. Kantoor cantines, medische dienst, met achterliggend dak terras 7. Los- en laadplaats, kaas en emballage afdeling 8. Kaasafdeling. 9. Magazijnen 10. Verpakkingsafdeling. 11. Insteekhaven 12. Parallel-straat aan Noorder IJ- en Zeedijk Mogen wij het deze maal bij deze sobere uiteenzetting laten en vol staan met de belofte een volgen de maal gedetailleerd op de ver schillende onderdelen in te gaan? J>e Het ontwerp is een geestespro- duct van het architektenbureau ir. F. C. de We ger b.i. en J. P. van der Aa jr. Deze Rotter damse archi- tekten hebben zich een naam verworven in het ontwerpen van grote bouw werken. Ons distributie centrum was hen dus op maat gesneden. Om een indruk te geven van de grote projecten waarmee ze zich met hun uitgebreide staf van des kundigen hebben beziggehouden, kunnen genoemd worden: tele fooncentrales, dokken, scheeps werven, hangars en kantoorge bouwen. Voor deze uiteenlopende werken kregen ze o.m. opdracht van de P.T.T., Fokker en de Am- sterdamsche Droogdok Maat schappij, terwijl ze werden uitge voerd in Nederland, maar ook in India, Italië, Perzië en Frankrijk. Belangrijke opdrachten dus, spe ciaal op industrieel gebied. Klilte verbroken Aan de stilte op en rondom het terrein in de Achtersluispolder, waarop het nieuwe Distributie- Centrum wordt gebouwd, is een einde gekomen. Uiteindelijk is het nog maar „kruimelwerk", maar een feit is toch dat lijnwerkers van de P.T.T. druk doende zijn met het leggen van een verbin ding van de fabriek aan de Oost zijde naar het nieuwe industrie terrein. Het is een flink karwei, omdat van het centrum van de stad naar het uiterste zuidelijke puntje moet worden gewerkt.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 1