NIEUWS UIT DE FILIALEN Overschiese bedrijfsleiding stond in het (pers)-zonnetje Wijnvoorlichting te Amersfoort Dank U! Mooi gebaar 4 AH-FLITSEN De ZB in de Hobbemastraat te Eindhoven, die onlangs geopend werd heeft een zeer fraai exterieur. gebaar! Berichten uit alle windstreken Gedurende de afgelopen weken hebben wij uit verschillende filialen bericht ontvangen over St. Nikolaasvieringen en kon- taktavonden voor het personeel. Het zijn er nog al wat en daar om laten we uit een deel van deze verslagen korte stukjes volgen. Het personeel van fil. Korte Bis- lige sfeer doorgebracht. Toen we sehopstraat te Deventer kwam op naar huis gingen was een ieder 16 december j.l. bij elkaar voor enthousiast voor de komende een personeelsavond. Daar ver- verkoop, schrijft reserve-chef J. schillende personen met trein of Morsink bus naar huis moesten, werd reeds Gunstige rapporten In de Lange Burchtstraat te Nij- om zes uur gestart. De zakelijke kant van de avond ging speciaal over de puntenaktie. In aanslui- megcn werd personeelsavond en tmg daarop werd hot onderwerp Nikolaaevieo-in»- ..Service geven in een Zelfbedie ning" besproken. Bij al dit ge praat werd natuurlijk niet verge- J voiga aoor zes wagentjes met ten de innerlijke mens te sterken f -L i cc- t „i„„„ lekkernijen en cadeaux. De Sint mpr krvrfip mi later nnk e.en pJa.a.s- J St. Nikolaasviering geltombineerd. Sinterklaas en zijn knecht wer den zingend binnengehaald, ge volgd door zes wagentjes met met koffie en later ook een glaas- vertelde dat hn gunstige rappor- je wijn, waarbij mevr. Lankreijer j J J J J ren mr Vprnrmmvi nar nnrvancpn ten uit Zaandam had ontvangen en daarom gaf hij ieder een pluim voor wat zij gepresteerd hadden in het bedrijf. Eén voor één wer T c den de dames en heren door d< In Baarn werd op 5 december een g- uitblonk als gastvrouw. Er kwa men zelfs Noorse visconserven op tafelDit bericht ons verkoper C. Pool. pakjesavond gehouden, schrijft g*'" toegesproken. 1 J j Toen de Goedheiligman vertrok- ons ass. chef H. H. Derksen. Om 9 uur kwamen Sint en Piet per soonlijk binnenstappen om de pak jes uit te reiken, die de dames en heren voor elkaar hadden klaar ken was werd de rest van de avond besteed aan het bespreken van de verkoopmogelijkheden voor de komende feestdagen, terwijl cicii vuui cir.ci.cLi iiauucii reien ai t zelfs nog tijd gevonden werd om emaakt. Iedereen had er zelfs een rijm bij i c- <- Ti 4. een dansje te maken, zegt le be- emaakt. Smt en Piet diende J. Dekkers. konden niet de gehele avond blij ven, maar de stemming zat er Ook in Arnhem, Sperwerstraat, toen vó in dat mm nas ver na weTd op ie laatste personeels- toen zo m aau men pas vei na avond van het -jaa,. de Kerst- en twaalf uur naar huis ging. J Prima figuur Op donderdag 10 december was er kontaktavond voor fil. Lange- straat, Hilversum. Daar besprak de bedrijfsleider o.a. de onderwer pen die verband hielden met de kerstreklame's. Ook werd beslo ten in de puntenaktie een prima figuur te slaan. Dit alles onder het genot van een glaasje Fi- dalgo Port, schrijft verkoper J. Stomphorst. De heer F. Freericks vertelde ons dat het op 7 december ten huize van de familie Goedraad reuze gezellig was. Ook hier kwam de Goedheiligman persoonlijk met zijn knecht binnenstappen om de pakjes uit te delen. Men vermoed de dat achter de persoon van St. Nikolaas de rayonleider schuil ging, zo goed was deze op de hoogte van de persoonlijke presta ties van de dames en heren. De dames moesten zelfs bij Piet op schoot komen zitten! Begrijpelijk dat de gasten uitbundig uitgelei de werden gedaan. In fil. Ade- laarslaan te Apeldoorn hoopt men tenminste dat het maar weer spoedig St. Nikolaas is! Op rijm Uit de J. v. Goyenstraat te Heem stede ontvingen wij een berijmd verslag van de jongste telg van het team, mej. E. Hartog. Het was een avond die lang in het geheugen zal blijven hangen. Niet om de goudmerk-koffie die werd geschonken, want die had ieder wel eens eerder gedronken! Nooit mopperen, schelden of pla gen, dan zal er een frisse wind door de winkel heen jagen. Dus ieder een blij gezicht en een lach, dan wordt iedere dag weel een prettige dag! Dit was de weg waar bedrijfslei der Buyten op doelde, en waar elk van ons ook het nut wel van voelde. Zijn we dus voortaan uit ons hum een keer, doe toch dan weer mee, dan gaat het wel weer! De rest van de avond was vreugde en lol, en och, dan is zo'n avond zo vreselijk gauw vol. Toen niemand er ook nog maar even aan dacht, was het geen avond meer, maar was het al nacht. En dat was dan 't einde van het heerlijke feest, 't is reuze gezellig en leerzaam geweest! De heer en mevr. Bosman waren gastheer en gastvrouw voor het personeel van fil. Koninginneweg te Amsterdam. Terwijl mevrouw j voor de koffie zorgde zette me neer Bosman het doel van deze avond uiteen o.a. meer verkoop en denk aan de puntenaktie. Wij kun nen dit bereiken door een goede service te geven en efficiënt te werken. Via de nieuwe cake-mix kwam het gesprek op wijnen en er werd van enkele soorten ge proefd. Als hartig hapje werd een zalmslaatje genuttigd. De rest van de avond werd in een gezel- Nieuwjaarsdrukte besproken. Er werd besloten een lekkere partij kip de deur uit te werken en ook de wijn niet te vergeten. Het ge heel werd opgevrolijkt met een heerlijk glas je Saranto, terwijl de bedrijfsleider nog eens op de noodzaak van een goede team geest wees. Ook hier werd een dansje gemaakt, schrijft verkoper R. Aalders. Tophits Op 8 december werd in fil. Hen gelo de papierpot opgemaakt, 's Middags deden de dames inko pen die 's avonds ten huize van de bedrijfsleider verorberd wer den. Het personeel had voor elkaar St. Nikolaascadeautjes gemaakt met een rijm er bij, waaruit de verschillende eigenschappen van de dames en heren naar voren kwamen. Nadat er enkele flessen aangesproken wax-en, kwamen de tongen pas goed los. Het duo Hommels-Hoek zong top-hits ter wijl verkoper Kole op de trom be geleidde, die het zoontje van de heer Fritsma van de Sint had gekregen. Mej. J. v. d. Kaden bericht ons dat het ook in Schiebroek, Pep- pelvveg gezellig kan zijn. De heer en mevr. Verbrugge vergastte het team op een leuke pakjesavond. De nieuwsgierigheid kende geen grenzen bij het uitpakken van de geschenken. Een ieder werd in de rijmpjes geducht op zijn nummer gezet en dit was dan ook reden tot grote hilaiüteit. Al met al wex-d het ook hier na middernacht voor men huiswaarts keex-de. Helaas Wij hebben hier slechts een wille keurige greep gedaan uit de vele verslagen die wij ontvangen heb ben. Gaarne zouden wij ze alle ge plaatst hebben, maar daarvoor ontbreekt helaas de plaatsruimte. Alle inzenders hartelijk dank! De burgemeester van Purmerend, Mr. R. Kooiman, verrichtte de opening van de tot ZB verbouwde winkel. Ons oudste filiaal heeft thans een geheel nieuw aanzien gekregen. Dat er in een vooruitstrevende stad als Rotterdam belangstelling voor onze ZB's bestaat, is wel vanzelfsprekend. Daarvan moge het volgende artikel getuigen dat op 26 november j.l. verscheen in het „Weekblad voor Overschie" onder de titel: „We hadden een gesprek met het echtpaar Van Aalst". De heer Van Aalst is bedrijfsleider van ons filiaal te Overschie Als u in „Gi'oot-Overschie" vraagt naar het echtpaar P. van Aalst en A. van Eekelen jonge mensen, die nog veel van het leven ver wachten dan zal vrijwel iedex-- een zeggen: „nooit van gehoord". Dat is nu het „naamloze" van een wijk als Ovei'schie, met ruim 37.000 zielen. We kennen elkaar niet en weten langzamerhand niets meer van elkaar af. In een plaatsje met een paar duizend inwoners kent iedereen iedereen. Dat is nu ook weer niet zo goed, maar we zullen U uit de droom helpen. Het echt paar voert de bedrijfsleiding in een grote zelfbedieningszaak te Over sehie. Man en vrouw ze wonen boven de zaak zijn al 8 jaar in het be drijf. Meneer Van Aalst moest alle rangen en graden doorlopen. Hij begon als fietsjongen. Maar met het middenstandsdiploma en diplo ma vakkennis in de zak werd hij bediende en nu bedrijfsleider. Voor de zaak heeft hij bei-eids enkele cursussen moeten volgen, zodat hij en mevrouw, die cassière is, „all round" vaklui zijn. Beiden zijn van ooi-deel dat Over schie met haar vele jonge gezin nen bijzonder is ingesteld op zelf bediening, want die jonge mensen Voor het rayon van de heer L. M. de Haas werd op donderdag avond 10 december een wijnvoorlichtingsavond georganiseerd. Voor deze bijeenkomst werd een groep 1e verkoopsters en ver kopers uitgenodigd. Het ontbrak echter ook niet aan belangstel ling van de zijde van de bedrijfsleiders, die met veel interesse deze avond bijwoonden. De heer de Haas opende de avond met een korte inleiding, omtrent de herkomst van het artikel ,wijn". Vervolgens was het woord aan de heer J. C. Hali, die ons een verdere uiteenzetting gaf over de soorten en het gebruik van dit zo bijzonder mooie artikel, waarbij Een mooie illustratie bij nevenstaand artikel is deze „wijnstand", die in het magazijn van fil. Baarn ingericht werd. Een voorbeeld dat navolging verdient! de heer D. Vastenhoud de ver schillende wijngroepen op het wit te doek vertoonde. In de pauze liet één van onze col lega's, de heer B. de Graaf, horen, dat het A.H.-personeel tot meer in staat is dan alleen maar ver kopen. Hij zorgde tenminste voor een gezellig stukje muziek. Na de pauze werd ons in het kort voorgehouden hoe het wel en hoe het niet. moet in onze A.H.-filia len, betreffende houding, netheid, het bewuste kindersnoepje enz. enz. De heer F. Brandsma vertelde ons wat er in de komende topwe- ken extra te verdienen was, n.l. 3 millioen punten. Ook de heer N. v. d. Brink, admi- stratie-controleur, was aanwezig. Ais laatste kregen allen de tip mee: laat zien en horen dat dit niet alleen gezellig, maar ook een zeer nuttige avond is geweest en dat het A.H.-personeel met eer de naam zal kunnen dragen van „verkopers en verkoopsters van de Goede Wijn". Verkoper E. v. Voorst, fil. Bameveld. kunnen goed merken, dat „de goe de keuken" populair wordt bij iedereen. Ook de doorsnee klant vraagt artikelen waarvan men vroeger geen weet had, o.a. wijnen, gember, indische kruiden, enz. Tusen twee haakjes, weet U dat het wijnverbruik belangrijk toe neemt Is dat kopen in zo'n zelfbedienings zaak niet erg verleidelijk In zekere zin is het dat altijd, doch de ervax-ing heeft geleerd dat 99 procent van het publiek toch pre cies weet wat het hebben moet. Maar, de koekjes die U vei'koopt, kunnen toch nooit vers zijn als ze helemaal van ver weg" moeten ko men Dit blijkt ook niet waar te zijn, want de verpakking, eerst in kis ten, dan in blik en vei'volgens in cellofaan (de diolam verpakking) garandeert absolute versheid. Een paar leuke voorvalletjes? Niet zoveel, maar eens hadden we een snuggere klant, die een blik koek nam en de onderste greep van een hoge stapel. U begrijpt de 4-12: Ronald, z.v. d. h. en mevr. Van Asselt-Hondsmei-k, fil. Dapperstr. Amsterdam 14-12: Elly, d.v. d. h. en mevr. Van Schaik-Maarsseveen, fil. Uitgeest 22-12: Sonja, d.v. d. h. en mevr. Kuipers-Beers, etaleur rayon 1 25-12: Bartje, z.v. d. li. en mevr. Vreeswijk-Kos, fil. Laren 29-12: Raimond, z.v. d. h. en mevr. Meinen-Pranger, fil. Weesperzijde Amsterdam 30-12: Hansje, z. v. d. h. en mevr. Snepvanger-Verheugs, fil. Hobbemastr., Eindhoven. 3-1 Bart, z. v. d. h. en mevr. Bulthuis-Blok, fil. Schelde- straat, Amsterdam. Evenals de heer J. van Dienst heeft de heer W. VAN DALEN zeer vele realities ontvangen op ons verzoek hem eens een kaart te zenden naar zijn adres in het sanatorium „Zonnegloren'. Het is hem onmogelijk allen persoonlijk te bedanken en hy doet het daar om langs deze weg. Het fil. Br. Ingenhoeslaan te Voorburg verdiende onlangs f 60,de gr oeps prijs van de Zilveren Pluim. Enkele dagen later berichtte ons de bedrijfs leider dat hel team besloten had dit bedrag ter beschikking van de actie „Redt een Kind" te stel len en daarmee dus de gezellige avond opofferde voor een liefda dig doel. \Vij vinden dit een zeer sympathiek hebben allemaal haast. Er moet bij de zelfbedieningszaak op worden gelet, dat alle artikelen een vaste plaats hebben. Dit vinden de klan ten erg prettig, want aan zoeken hebben ze een grote hekel. De heer en mevrouw Van Aalst gevolgen. Verder is eens een klant uitgegleden en midden in de étala ge terecht gekomen, maar voor de rest valt het wel mee. De aanwezigheid van de markt op vrijdag verhoogt de kooplust ook voor onze winkel en in Oud Over schie komen wij graag. Als Ulve- houters waarderen wij de kleine gemeenschap. Of het echtpaar nog in de directie hoopt te komen Hopen wel, maar geloven doen ze het niet.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 4