Nieuws van de ideeënbus De E.O.P.B. was in Zaandam Perplex vansouplex Nieuwe cake-mix Drie dagen onze gasi 6 AH-FLITSEN De lieer Suurmoncl uit Hillegoni De heren ALBERS en HOUDT van de fa. Honig hebben er wel slag van om iemand een poosje in het onzekere te houden. Een kwartier na hun plotselinge komst wist de heer Suurmond nog niet waarom deze heren hem bezochten, ook niet van waar ze kwamen. Nee, hij dacht dat ze van de bouw- afdeling waren! Via Momento-rijst kwam het ge sprek op Souplex en hoe sterk het ook moge klinken, hij begreep er nog niets van! Eigenlijk wist hij helemaal niets, want de heer Suurmond had niets gelezen over de landelijke aktie die de fa. Honig had gelanceerd. De verrassing was dus volkomen! Filiaal Hillegom bleek een prijs van maar liefst 1000,te heb ben verdiend door goed uit te ko men met een nieuw artikel. Duizend gulden verdienen op een natte woensdagmiddag Het is de moeite waard! Een pak cakemix 3 eieren 1 prima cake van 1 pond. De laatste weken is de produc tie ter hand genomen van een nieuw artikel genaamd cake mix'. Na een zeer zorgvuldige voorbe reiding, waarin vooral door het la boratorium veel werk is verzet, is dit nieuwe artikel geboren. Tientallen proeven, gemixed op het laboratorium en gebakken in onze proefbakkerij werden getest tot ze het goede resultaat te pak ken hadden. Ook de houdbaarheid en het verpakkingsmateriaal wer den aan alle kanten bekeken. Onze verpakkingsmensen hebben wel zeer veel werk van dit nieuwe artikel gemaakt. Het wordt de huisvrouw nu weer gemakkelijker gemaakt. Ze heeft niets anders te doen dan de cakemix met enkele eieren op te kloppen, in een vorm te gieten, te bakken en klaar is Kees. Boter smelten, meel zeven, enz. is nu overbodig geworden, waardoor veel rompslomp achterwege kan worden gelaten. Laten we hopen dat dit nieuwe ar tikel zijn weg bij onze klanten zal weten te vinden. In de afgelopen periode werden de volgende ideeën ingezonden. De volgende ideeën kwamen voor een beloning in aanmerking", nl. C 207 De heer H. van Griensven van filiaal 521, Beverwijk, kwam op het volgende idee en werd beloond met f 25.- De laatste bladzijde van onze filia- lenkalender, die nog geheel blanco is, benutten door de vakantiekalen der er op te drukken. Men heeft nu alle bescheiden bij elkaar, wanneer men de vakanties vaststelt of een snipperdag vraagt. Dit bespaart dus het aparte vakantierooster en voor komt het zoekraken hiervan. Idee is goed en zal op de kalender van 1960 uitgevoerd worden. C 202 Het idee van de heer L. Roos, filiaal 534, Ijmuiden, werd met f 15,beloond. Op de koekdozen het etiketje „dit boven" plakken, aangezien men niet weet wat de onder- of bovenkant is. Dit brengt veel moeilijkheden met zich mede, omdat men de doos wel eens aan de onderkant openmaakt en de deksels van de koekblikken zitten ook niet altijd geheel vast. Idee is goed. De dozen worden in middels reeds met etiketten ver zonden. C 183 De heer Th. Post van filiaal 331, Amsterdam, kwam op het volgende idee en werd beloond met een aanmoedigingspremie van f5,Voor de nieuwe bestellijst een plaatje triplex of board maken van 4535 cm, waaraan de boven kant een klem is bevestigd, die aan de onderzijde van het hart klemgezet kan worden. Tevens aan de rechter zijde een pin bevestigen om de strook jes te verzamelen, om het zoekraken te voorkomen. Doordat er nu een ponsgaatje in het blok achterblijft kan men zien, dat alle strookjes er uit zijn. In het originele strookje links een gaatje ponsen. De uitvoering van het idee in de door inzender gestelde vorm is nog niet zo eenvoudig. Het gaatje was reeds een suggestie van ons zelf. Wij zijn nog steeds bezig om ver beteringen aan het bestelblok aan te brengen. C 172 De heer A. J. v. d. Knaap, filiaal 519, Arnhem, stuurde het volgende idee in. Het werd be loond met een aanmoedingsprcmie van f 5, Strook voor de Prijsrad bij Droste, Rademaker, van Dungen enz., al deze artikelen worden desgewenst in fraai gedecoreerd papier inge pakt. Dit wordt reeds in verschillende filialen toegepast. Wij zullen dit vanuit Zaandam centraal trachten te regelen. G 193 Het idee van de heer M. Lieshout uit filiaal 562, IJs- selstein, werd beloond met f 5. Een kaart laten drukken zoals: „Wij maken vleesschotels voor U voor bruiloften"Prijs en samenstelling kan geregeld ivorden. Wij hebben hel al verschillende malen gedaan en de klanten zijn zeer tevreden. Niet iedereen kan deze schotels samenstellen zoals het behoort. Bo vendien zijn hiervoor nodig grote nikkelen of stenen schalen. Wij kunnen dit echter niet algemeen stellen, maar wij hebben deze tips van inzender in ons weekbericht doorgegeven. C184 Voor de vervangende chef ook een plannenboek invoe ren. Eventueel met de rayonzaken vermeld. Dit voorkomt de vele klad papiertjes, die snel zoek raken. Dit achten wij niet noodzakelijk, aangezien de vervanger zijn vol ledige instrukties van de chef krijgt. C 185 Het blok voor uitbetaalde obligatie-coupons kan sterk verminderd worden. Wordt gemid deld 20 X gebruikt (in kleinere za ken), dus blijven er 32 weken on bruikbaar. Zaken, die te kort komen, kunnen altijd nog nabestellen. Reeds eerder werd een dergelijk idee door een onzer administratie controleurs, de heer M. Plugers, ingezonden. Het was in bewerking en wordt thans uitgevoerd. Inzen der is dus net iets te laat. C 187 De quotakaarten in duplo maken en wekelijks opzenden naar Zaandam. Deze heeft dan gelijk de gegevens waar steeds om ge vraagd wordt. Dit idee is reeds zeer oud en be hoorde zelfs bij de oorspronkelijke opzet zoals voorheen bij koffie en thee werd toegepast. Tot nu toe hebben wij geen behoefte aan we kelijkse kaarten. C 188 Voorgesteld wordt om iedere zaak een schabloon van de nieuwe cijfers te zenden, gemaakt van stevig karton. Iedereen kan dan zelf de prijzen schilderen. Wij zouden dan minstens 30 cijfers per filiaal moeten laten maken. Bovendien achten wij het nodig dat niet alleen de chef kan lak- schrijven, maar ook de bedienden. C 189a Kunnen wij in de AH-Flit sen geen kruiswoordpuzzel voor het personeel uitschrijven en 3 prijzen toekennen in de vorm van waardepunterd Zoals ziet is in deze aflevering van de Flitsen weer een puzzle opgenomen, waarvoor wij 'n geld prijs ter beschikking stellen. De waardepunten zijn uitsluitend be stemd voor de verkoop. G lS9b In de fabriekscantine in Zaandam suikerzakjes uit geven. Dit is een stimulans voor de spaarders en op de ruilbeurs wordt de naam A.bl. weer eens genoemd. In de cantine worden reeds AH- klontjes in wikkels verstrekt. C 190 Ter bevordering van het winkelen met een mandje in de ZB-zaken een kleiner mandje in gebruik nemen. Vooral in de buiten wijken, waar de klant soms 3 a 4 keer per week enkele artikelen komt halen, is de tegenstand om een mandje te nemen groot. Ons mandje heeft de meest ideale grootte en wij willen geen 2 soor ten hebben. G 191 Chocoladeletters in uitvoe ring als duchoc, half bitter- half melk. Dit soort wordt tot dus ver nog niet op de markt gebracht. Dit soort is wel in de handel, doch deze gaan niet. Men wil öf melk öf puur. C 192 Rundv et verkoop bevorderen door. o.a. gebruikstips en met de volgende zinnen: 1. met rundvet gebraden, smaakt het vlees veel lekkerder; 2. gebruik voor vlees braden rund- vet en margarine half om half; 3. braad lamsvlees in rundvet en boter half om half; 4. braad varkensvlees in rundvet en boter half om half. De rundvet verkoop wordt bevor derd door concurrerende prijs. Wij zien in gebruiks-tips geen meer- verkoop. C 194 In de eierdoosjes van 6 st. speksteenpoeder strooien. Dit voorkomt dat, wanneer een ei stuk gaat, de andere eieren vastplakken. In verband met de vele eierleveran- ciers kunnen wij dit niet verplich- Dit zijn de bedrijfsleiders en hun echtgenoten, die op 18 november Zaandam bezochten. tend stellen. Bovendien rijst de vraag of dit wel nodig is, gezien de weinige breuk in de doosjes. C 195 Flessen vruchtenlimonade cas sis en frambozen in kleinere fles doen 0.6 l. in plaats van 0.75 L, waardoor de prijs waarschijnlijk veel lager zal worden. Het prijsverschil zal niet zo groot worden, want alle handelingen moeten evengoed verricht worden. De fles van 0.6 1. toont ook veel minder dan die van 0.75 1. C 196 ln de ZB's en SM's liggen de zeemlappen op een sta peltje en de verkoop is meestal ma tig. Voorgesteld wordt de zemen uit de zakken te nemen en deze aan een staande stok te hangen b.v. met was knijpers. De klant kan ze van alle kanten bekijken en betasten. Idee is goed, doch wij durven dit niet toe te passen in verband met diefstal. Gemiddelde prijs 5. per stuk. Wij zullen een proef nemen in twee filialen en zullen de resultaten af wachten. Hierover volgt nog na der bericht. C 197 Herhaaldelijk komen er klach ten, dat de verpakte vlees waren moeilijk te openen zijn. Kun nen wij er niet een lipje aan de zij kant van het pakje aanbrengenzo dat de klant direct kan zien, waar de opening is. Dit idee zou wel wat te duur wor den. De enkele klant die hierover klaagt moet men voorlichten. C 199 Het komt herhaaldelijk voor, dat zakken van verschillen de artikelen in over dozen stuk aan komen. Vooral met rijst is dit het geval. Voorgesteld wordt in iedere overdoos een paar losse zakken in te pakken. Het stuk gaan kan wel eens voor komen, doch het zou te kostbaar worden, om in iedere overdoos en- kele losse zakken te doen. Er kun nen altijd losse zakken aange vraagd worden. C 200 Is het niet mogelijk de bussen cacao van f 1,25 een ander opschrift te geven of te veranderen in prijs. 1 pakje zilvercacao kost 0,45, een half pond 2 X 45 23 f 1,13. Een klant, die een half pond tegelijk neemt, is duurder uit dan een klant, die cacao per 100 gram koopt. De kostprijs van de bus is al plm. 20 ct. per stuk. Op die manier wordt de bus cacao wel duurder. Wanneer dit te duur blijkt, kan men de cacao van 89 ct. aanbieden. C 201 Is het niet mogelijk om bij de verpakte zuidvruchten een schuine of rechte witte strook over het zakje aan te brengen. Op de voor de prijs bestemde plaats is het vaak moeilijk stempelen, vooral bij een eventuele prijsv er ander ing. Het prijsvenstertje zuidvruchten is inderdaad wat klein. Met de nieuwe oplaag is hiermede reeds rekening gehouden. Een schuine band zou het evenwicht van de meeste verpakkingsontwerpen ernstig verstoren. Bovendien wor den de zakjes zuidvruchten voort aan van prijsstempel voorzien. C 203 In plaats van losse heatseal- vleeswaren-kaartjes rollen maken met achterkant zoals de obli gatiezegels. Men heeft dan niet alle maal losse kaartjes, die dikwijls vuil en vies worden. Deze nieuwe rollen hebben het voordeel, dat men elke keer als men een kaartje nodig heeft er een af kan trekken. Door deze rollen op een cellotape standaard te plaatsen gaat dit zeer gemakkelijk. Bij hel opplakken op de vleesivaren- pakjes kan men een sponsje gebrui ken. Dit gaat zeer snel. Bij het- opplakken op de vleeswa- renpakjes kan men een sponsje gebruiken. Dit gaat zeer snel. Heatseal etiketten verwerken gaat zeer vlug en is t.a.v. gegomde eti ketten meer hygiënisch. Prijzen van beide ontlopen elkaar niet veel. De mogelijkheid is niet denk beeldig, dat gegomde etiketten door de vochtigheid in de koeling loslaten. Bovendien codeert men met een tang een aantal etiketten tegelijk en dit gaat bij een rol veel moeilijker. Albei't Heijn heeft zodoende zijn steentje bijgedi'agen in de oplei ding van deze toekomstige be- drijfsfunetionarissen die ons be drijf op deze wijze nader hebben leren kennen. De heer Suurmond neemt de f 1000 in ontvangst van de heren van de firma Honig. Illlllllllilllllllillillllllllllllllllllllllllllllllllllllinilllllllllllllllllllllllll! Onze gasten van de E.O.P.B. werden voor het Ontspanningsgebouw gefotografeerd. Drie dames en zestien heren, leerlingen van de Economische Opleidingscursus Praktijk Bedrijfsleven (E.O.P.B.) uit Amsterdam volgden 23, 24 en 25 november j.l. een verkoopcursus in ons bedrijf. Jonge mensen, die na het behalen van het bedrijfsleven beter willen van hun H.B.S.-A-diploma nog leren kennen, vormen de klas, die niet direkt een bepaald beroep kie- deze jaarlijkse opleidingscursus zen, doch eerst de mogelijkheden meemaakt. Het jaarprogramma omvat naast excursies, stages en werkweken in de Nederlandse bedrijven ook vak ken die van duidelijk nut zijn voor hun eigen ontwikkeling, zoals con verseren in moderne talen, psy chologie, statistiek, belastingrecht etc. Het geheel is een prima voor bereiding tot hun uiteindelijke sol licitatie naar een bepaalde functie in het bedrijfsleven. Voor'teerstwerd onze verkoopcur sus, zoals deze door onze eigen Op leidingsschool aan onze verkopers wordt gegeven, in hun programma opgenomen. Men maakte dus ken nis met de verschillende facetten van het kruideniersbedrijf en hoor de voor het eerst woorden als gon dola, check-out en mass-display.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 6