6 1 lucifers Groot nieuws voor spaarders van lucifermerken Aerdenhout zette de It Fantastisch.... origineel! bloemetjes buiten GEHUWD Hartelijk dank A Rfc.w V 'T,"T/a Met Kerstmis een nieuwe jurk St. Nicolaasfeest in Wormerveer I JBBjiiih f k ■1 AH-FLITSEN Donderdag 26 november be loofde voor ons filiaal Aarden hout een gezellige avond te worden. Er was door ons een plus gewonnen en van dat geld zouden wij de bloemetjes even buiten gaan zetten. Er werd die dag hard gewerkt om 's avonds allemaal op tijd klaar te zijn. Wie naar huis kon, ging thuis warm eten, en zij die van ver kwa men werden door mevr. Steen brink, de echtgenote van de be drijfsleider, verwend met een heer lijke warme maaltijd. 's Avonds om kwart voor zeven stond de bus voor de deur die door de heer Steenbrink was besteld, zodat men niet met de laatste ver binding naar huis moest. In Amsterdam gingen we naar Carré, waar we allen hebben ge noten van Snip en Snap en de prachtige balletten. Na een kopje koffie gedronken te hebben, ging het weer huiswaarts. 't Was heerlijk dat we met de bus waren, want 't goot van de regen, en deze kon ons nu dus niet deren. Er werd gezongen dat het een lust was, vooral van „Wie zal dat be talen, zoete lieve Gerretje?" AH is er goed voor, dachten we, plus nog wat uit de papierpot, want 't was een dure avond geworden. Wel voldaan en na een „Adieu wij moeten" stapten wij uit en zocht een ieder zo snel mogelijk zijn bed op, want de volgende dag werd het weer aanpakken, want het was midden in de St. Nicolaas-tijd. En nu alle hens aan dek om nóg weer eens een plus te winnen!! Chauffeur H. Joosten MET LUCHTVAART-MAATSCHAPPIJ EMBLEMEN Zo ziet de wikkel van de doos er uit. VIJFTIG VERSCHILLENDE ORIGINELE VIGNETTEN VAN LUCHTVAART MAATSCHAPPIJEN, UITGE VOERD IN ZES KLEUREN. Ook de samenstelling van de serie is zeer intex^essant, want zowel de grootste als de allerkleinste Maat schappijen zijn vertegenwoordigd. Binnenkort zult U via de bekende wegen alle inlichtingen, bijzonder heden en instructies ontvangen, maar deze primeur wilden wij U niet onthouden. Bent U erg nieuwsgierig Goed zo, dat is precies wat wij wilden. Wij vinden het buitengewoon leuk de Flitsen, juist voor haar verschijnen, een primeur mee te kunnen geven. Na meer dan een jaar van voorbereidingen, o.a. correspondentie met vele tientallen Luchtvaart Maatschap pijen verspreid over de gehele wereld, besprekingen met des kundigen, vertegenwoordigers van verzamelaars, verenigingen en topfiguren van de K.L.M., zijn wij erin geslaagd met toe stemming en instemming van alle betrokkenen in januari een buitengewoon aantrekkelijke serie van 50 verschillende luci ferdoosjes met Luchtvaartvignet ten uitgevoerd in 6 kleuren, in onze zaken te brengen. Wat jammer dat wij de serie in Flit sen niet in kleuren kunnen af drukken (een feest voor het oog!). 11-12 16-12 16-12 M. B. A. Heshof en B. van Oudheusden, fil. Roosendaal D. Bot en Tiny Jans, fil. Van Galenstraat, Den Helder. G. Goossensen en Gerritje v. d. Pol, fil. Langestraat, Amersfoort. G. van der Lee en Elisabeth van der Craats, fil. Den Dol- der. H. A. Weyers en Maria Ja- coba Stam, fil. Wageningen. P. J. C. Leegwater, fil. Post jesweg Amsterdam en Geer- truida Weber. C. W. Rook en Hendrika A. Legerstee, fil. Zwijndrecht. In ons vorige nummer maakten wij melding van twee van onze personeelsleden die in een Sa natorium verpleegd werden. Wij verzochten U hen eens een ansichtkaart te sturen ten ein de voor hen het leven wat op te fleuren. Van etaleur J. van Dienst ver namen wij inmiddels dat hij uit het gehele land reuze spontane reakties heeft ontvangen. Het is hem uiteraard onmogelijk om ieder persoonlijk te bedan ken, en hij verzoekt ons dan ook om langs deze weg aan al len die aan hem gedacht heb ben de hartelijke dank over te brengen. Waar de redaktie zich gaarne bij aansluit. VENQOUKAS S.o. Alleen voor de dames Straks is het kerstmis, een feest vol huiselijke gezelligheid. Voor de een een feest met een kerstboom vol lichtjes, kaarsen in de kamer, een kerstdiner en een bezoek aan een theater of schouw burg; voor de ander een feest van stil ingetogen herdenken van het eeuwige wonder: de geboorte van Gods zoon. In het ene gezin viert men kerst- I nen dragen. Daarom richten we mis met cadeautjes, in het andei'e onze blik op meer gewone jui'ken i wanneer we iets nieuws willen I kopen. Toch kan dat ook feestelijk zijn. Kies bijvoorbeeld eens een wollen mohair in een lich tere kleur. De slanken onder ons zullen er beslist als een sprookjesfee uit zien in zo'n langharig mohair jurkje met wijde rok. Lindengroen, lila en wit voor de donkere types, lichtblauw en donkergroen voor de blondjes. Make-tip En weten jullie waarin wij dan het feestelijke nog meer zoeken? In een keurig verzorgde, licht opge legde make-up, waaraan we nu eens extra tijd kunnen besteden en in een eenvoudige maar smaak volle ketting of armband. Denk er echter om: maak van je gezicht geen schilderij en hang je zelf niet vol met kettingen, armbanden, ringen en broches. Eén sieraad is meer dan genoeg. Tenslotte staat er al een kerstboom in de kamer. Een japon, die wij ons helaas niet MaS ik jullie na al die goede raad kunnen veroorloven, maar waarnaar een kee^ gelukkig kerstfeest wen- toch graag willen kijken. Het senen oh ja, denk om je lijn! model is van Lauvin-Castillo. GERDY Zes afbeeldingen van de nieuwe serie lucifermerken met luchtvaartemblemen. niet. Maar hoe dan ook: op deze feestelijkste dag van het jaar wil len we er graag feestelijk uit zien. Jttrie dagen Albert Heljn's Supermart, ZB of bedieningszaak is drie dagen ge sloten en drie dagen voelen we ons geen winkeljuffrouw, cassière of manusje van alles. Er is dan geen bedryfsleider die wakend toeziet of alles wel naar wens gaat en of we er netjes genoeg uit zien om de klant te helpen, want ook hij viert kerstmis met de winkeldeur dicht. Ja, met kerstmis zijn we anders, zijn we helemaal in een andere sfeer. Ik zei het al, we willen er graag extra feestelijk uitzien. Vroeger Wat was dat vroeger makkelijk hè! Als kind vleide je gewoon tegen je moeder: „Mam, krijg ik met Kerst mis een nieuwe jurk?"' en dan kreeg je er misschien wel een. Dit vaak ten koste van de nieuwe jurk, die je moeder voor zichzelf had gedacht, maar zo zijn moeders nu eenmaal. Nu echter ligt de zaak iets anders. Je verdient zelf, dus moet je ook voor je eigen kleren zorgen. Wat staan er een prachtige crea ties in de etalages van de grote modezakenmeters tule en kant zijn er in verwerkt en wat een prachtig brokaat Duur Jammer genoeg echter, zijn deze japonnen nogal duur en als ze nog voor een enkele gelukkige winkel juffrouw of typiste te koop zijn, wanneer zou ze de japon dan moe ten dragen Met zo'n jurk kan je hoogstens naar een bal en hoe vaak komt dat in ons leven voor? Nee, Nederland is te nuchter voor feesten waar we zoiets moois kun- GESLAAGD Nagekomen opgaven van personen die geslaagd zijn voor het kruide niers-vakdiploma. A. v. d. Veen, fil. Lochem J. van Belkum, fil. Wassenaar W. van Rhenen, fil. Driebergen W. Marsman, fil. Van Loenshof, Enschede C. F. Ooteman, fil. Enkhuizen E. van Steenderen, fil. Dinteloord. L. Ter Stege, fil. Vosmaerlaan, Hilversum H. van Kooten, fil. Veenendaal A. Stroeken, fil. Mecklenburgstr., Eindhoven C. P. Zwetsloot, fil. Katwijk A. Karseboom, fil. Adm. de Ruy- terweg, Amsterdam Geslaagd voor het examen „Vak diploma aardappelen, groenten en fruit": G. Berrcvoet, SM, Grote Houtstr. Haarl-m. Voor het poeliersdiploma is ge slaagd de heer J. Visser, SM Nw. Binnenweg, Rotterdam Maandag 30 november vierde het personeel van filiaal Wormerveer, Wandelweg, het St. Nicolaasfeest, waarvoor wij ongeveer 8.15 uur present waren in de woning van de bedrijfsleider. Na wat gepraat „over en weer" begonnen wij met het uitpakken der cadeaux. Ondergetekende ging het eerst „onder het mes", wat wilde zeggen dat ongeveer acht dozen moesten worden uitgepakt. Het leek wel een halve „Zaanzen- ding". Er werd door mij een heel gezin gevormd van chocolade-fi guren, compleet met een tweeling in de wieg en een zuigfles! Maar na lang zoeken werd mijn geduld toch rijkelijk beloond! De zorg die aan elk cadeau was besteed, was tevens voor ons het genoegen van deze avond. Er was o.a. een uitgehold witbrood voor een „slecht etend verkoopstertje" en een koolraap, welke uiteraard een prachtige verrassing bevatte. Sommigen moesten een liedje zin gen, waar echter door ons gelach niet veel van terecht kwam. Verder vulden we de avond met dansen en niet te vergeten de trak taties waarop wij rijkelijk werden onthaald, met name koffie met de onmisbare boterstaaf, toastjes, elite haver, bowl en later op de avond een glaasje wijn of advo- kaat naar keuze. Het speet ons dat het al zo spoedig tijd was om de laatste trein nog te halen. Al met al een onvergetelijke avond, zoals we er nog vele hopen te be leven Verkoper C. Schorel r siü Ronald Patterson begreep, dat een korte feestelijke japon meer voor ons geschikt is. Wie goed kijkt en be dreven is met naald en schaar, zou de japon zelf kunnen maken. Fil. 348 Mej. M. Voorn 2-12 549'Bed. P. Baars 2-12 4 Mej. A. H. v. d. Berg 2-12 173 Mej. A. Vellekoop 2-12 559 Bed. J. F. Vlasveld 2-12 561 Bed. G. v. d. Hoef 2-12 519 Bed. H. C. Jonkers 2-12 156 Bed. J. Danckaert 6-12 266 Bed. P. Reuzing 9-12 7 Chauff. J. IV. Ruis 9-12 258 Bed. L. G. Jolink 9-12 547 Mej. J. de Groot 9-12 703 De heer C. F. G. Lo- rentz 9-12 586 Mej. M. Gerritsen 11-12 603 Bed. W. Rijnsburger 16-12 4 Mej. N. Barriel 16-12 354 Mej. G. J. Schut 23-12 579 Mej. W. Klupper 23-12 580 Mej. J. C. Verduit 30-12 600 Bed. T. H. Veenvliet 30-12 20-11 Edo, zoon van de heer en mevr. Vriend-Visser, fil. Hoom. 24-11 An, dochter van de heer en mevr. Lamberts-Bax, fil. Goes. 28-11 Hellen, dochter van de heer en mevr. Van Griensven-De Werd. 3-12 Patricia Esther, dochter van de heer en mevr. Van Driel- van Duyn, Openingsploeg.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 5