Met de kalender het AH-jaar rond Met goede moed gestart mmmmmÊrn Hoe zal het ïn 1960 zijn? AH nu ook in Delfzijl 4 AH-FLITSEN JANUARI 6. De ploeg van fil. Amstelveen- seweg komt de Zilveren Pluim in Zaandam halen (12e periode 1958). 7. De heer J. Schill wordt B.L. van fil. Heisteeg, Amsterdam. 8. De heer H. W. Jansen wordt B.L. te Dongen. 13. Eerste Zaandam personeel. 13. De heer R. H. Boersma wordt B.L. te Katwijk. 15. B.L. Versprille van fil. Goes gaat genieten van een welver diend pensioen. 19. Start O.P.W. 1959. 20. De heer P. Klomp wordt B.L. van fil. v. d. Pekstraat, Am sterdam. 21. Eerste juniorendag van dit jaar. 28. De heer S. Dijkstra, B.L. van fil. Nunspeet, gaat met pen sioen. FEBRUARI 5. B.L. Wakkee uit fil. Laren is 25 jaar in dienst van de N.V. 24. De Gouden Pluim 1958 wordt in Zaandam uitgereikt aan het team van fil. Dordrecht, Bosb. Toussaintstraat. 26. Grootse herdenking van het jubileum van de heer J. Heijn. 19 collega's behaalden in deze maand het diploma lakschrij- ven. MAART 3. De heer Langerhorst wordt B.L. van fil. Zandvoox't, Kerk straat. 4. De heer Bok wordt B.L. van fil. Haarlemmerstraat, Am sterdam. 5. De Pluspluim (le periode '59) is gewonnen door de S.M. te Rotterdam, Nieuwe Binnen weg en aldaar uitgereikt. 9. Filiaal Horst wordt opgehe ven. 10. De heer J. J. Wulms wordt B.L. van fil. Dordrecht, Voor straat. 12. Opening omgebouwde Z.B. te Heiloo. 13. Geopend de nieuwe vestiging te Vlaardingen, Liesveld; fil. Driftstraat en Voorstraat ge sloten. 19. Opening omgebouwde Z.B. te Ermelo. 24. De heer J. Bakker, B.L. van fil. Utrecht, Poortstraat is 40 jaar in dienst van A.H. 25. Fil. Hengelo geopend als om gebouwde Z.B. APRIL 1. De heer G. J. Heijn tot dus ver R.L. in het rayon Den Haag wordt toegevoegd aan de filialenstaf. De heer P. Ligtenstein wordt benoemd tot directeur in- en verkoop. De heer W. F. Nolte wordt hoofd van de afdeling inkoop, de heer C. Govers hoofd van de verkoop. 8. Fil. Roermond wordt als om gebouwde Z.B. geopend. 9. Fil. Driebergen is ook al om gebouwd tot Z.B. 16. Fil. Wageningen wordt her opend als Z.B. 23. Fil. Gorkum is heden als Z.B. geopend. 29. De heer E. Schooneveld wordt B.L. van fil. Oude Hoogstraat, Amsterdam. MEI 1. De heer J. P. Boom (Inkoper) viert zijn 40-jarig jubileum. Fil. Bilthoven heropend als Z.B. 13. Fil. Uithoorn omgebouwd tot Z.B. 14. Fil. Badhoevedorp nu ook Z.B. 15. De heer M. B. Middelkoop vierde zijn 25-jarig dienstver band. De heer G. J. van Alphen, oud- S.M.-Bedrijfsleider wordt rayonleider. Tevens wordt de heer J. Rom- mertz in deze fimctie be noemd. 21. De heer C. J. v. Schaik wordt B.L. te Uitgeest. 26. Uitreiking Pluspluim te Goes (2e periode). 27. Viering en uitreiking plus pluim te Vlissingen (3e pe riode). 28. Fil. Groene HiUedijk te Rot terdam wordt heropend als Z.B. 30. De heer G. P. Dujardin, ge pensioneerd chef, overleden. JUNI 1. De heer H. Koerse wordt per- soneelchef van kantoor. 4. De heer M. Smit B.L. van fil. Zwolle, viert zijn 25-jarige ju bileum. Als 100ste Z.B. wordt Zeist, Slotlaan, heropend. Fil. Slotlaan 108 wordt opge heven. 5. Fil. Lochem wordt als Z.B. heropend. 9. O.P.W .-dag. Kampioen was de heer L. J. Creemers uit Veghel, die dus voor een jaar de zil veren wisselbeker in zijn bezit heeft. Heropening van de vergrote Z.B. te Amersfoort, Lange- straat. 11. Fil. Bussum, Huizerweg is om gebouwd tot Z.B. De heer J. Hettinga van fil. Geleen is 25 jaar in dienst van A.H. 15. De nieuwe rayonindeling fi lialen is ingegaan. De heer H. Z. Nordsiek uit Amsterdam herdenkt zijn 40- jarig dienstvei'band. 18. Fil. Zutphen is ook omgebouwd tot Z.B. B.L. uit Dinteloord, de heer Rijn, is 25 jaar in dienst van de N.V. Mej. M. C. Reyn uit Hilversum (le verkoopster), herdenkt eveneens haar 25-jarig jubi leum. 23. De heer G. Boumans uit Hel mond is 40 jaar aan het be drijf verbonden. De heer Ch. v. d. Burg, ba lansmaker, herdenkt zijn 25- jarig jubileum. 25. De heer J. v. d. Gugten, ba lansmaker, is ook 25 jaar in dienst bij A.H. 30. Uitreiking van de Zilveren Pluspluim aan fil. Loenen (4e periode). JULI 2. Fil. Nijkerk wordt als Z.B. ge opend. 6. De heer P. Menkveld wordt B.L. in fil. Schippersgracht, Amsterdam. 7. De heer I. de Lange gaat ge nieten van zijn pensioen; in zijn plaats komt de heer A. v. Egmond in de Zach. Jansen- straat. Uitreiking Pluspluim aan de bezetting van fil. Alkmaar, Langestraat (5e periode). 8. Nieuwe vestiging (Z.B.) te Vaals geopend. 9. Fil. Copernicusstraat te Am sterdam omgebouwd tot Z.B. 11. Fil. Geldex-malsen o.l.v. de heer J. J. in 't Hout wint de grote koffieverkoopwedstrijd. Hoofdprijs: TV-toestel. 15. Dordrecht, Bosb. Toussaint straat, is winnaar van de 6e periode en ontvangt de Zilve ren Pluspluim. Fil. Valkenswaard als Z.B. heropend. 22. Fil. Schagen ook al omge bouwd tot Z.B. 23. In het zuiden werd Weert als Z.B. in gebruik genomen. 28. De heer C. P. Laros wordt B.L. in fil. Nieuwendam. 29. Fil. Medemblik heropend als Z.B. Ca. 30 O.P.W. Prestatie ver kopers en verkoopsters op be zoek in Zaandam. AUGUSTUS Fil. Venlo is omgebouwd tot Z.B. 10. De heer B. Bekman wordt B.L. van Amsterdam, J. Evertsen- straat. 12. De heer J. Jonkers benoemd tot B.L. van Poeldijk. De heer M. Neuhaus wordt B.L. van fil. Amstelveense- weg, Amsterdam. 13. Fil. Leiden, Doezastraat, her opend als Z.B. De heer J. P, Meester uit j Voorburg viert zijn 25-jarig jubileum. De heer J. G. M. Stallmann uit Venray is 25 jaar bij A.H. werkzaam. SEPTEMBER Uitreiking Zilveren Pluspluim aan de bezetting van fil. Hil versum (7e periode). De heer J. W. Kok tot B.L. te Amsterdam, Rozengracht, be noemd. De heer S. Spoelstra wordt B.L. van fil. Lange Leidse- dwarsstraat, Amsterdam. 9. Fil. Vlissingen, Scheldestraat, als Z.B. heropend. 10. Fil. Utrecht, Twijnstraat, om gebouwd tot Z.B. 22. Over de 8e periode werd de Pluspluim gewonnen door fil. Beukenplein te Amsterdam. Weer 14 collega's behaalden in deze maand het diploma lakschrijven. OKTOBER 1. Fil. O verveen, Bloemendaal- seweg als Z.B. in gebruik ge nomen. 8. Fil. Amsterdam, Stadionweg, ook al heropend als Z.B. 15. Fil. Hoorn schaart zich ook in de rij Z.B. winkels. 20. Uitreiking Zilveren Pluspluim (9e periode) aan de filiaalbe zetting van Groningen, Verl. Hereweg. 21. De heer Th. B. Raasing wordt B.L. van Utrecht, A. Mayer laan. 29. Fil. Groningen Helpman als Z.B. heropend. De 400.000ste klanten-obliga tie wordt door onze president directeur uitgereikt in Leeu warden. NOVEMBER 3. De heer C. Munnik wordt B.L. van fil. Middenweg te Amster dam. 4. De heer E. Rijnsburger wordt benoemd in fil. R. Hartstraat, Amsterdam. 5. Fil. Waalwijk wordt heropend als Z.B. 10. Uitreiking Zilveren Pluspluim aan fil. Bussum, Nassaulaan (10e periode). 11. De heer A. W. Mertens wordt B.L. te Den Dolder. 12. Fil. Geleen ook als Z.B. in ge bruik genomen. 13. De heer J. v. d. Berg benoemd tot B.L. van fil. Sliedreeht. 25. Fil. Tilburg, Molenstraat, om gebouwd tot Z.B. 26. De heer D. Schooneveld be noemd tot B.L. van Naarden, Cattenhagenstraat. Per half november heeft er een rayonwisseling plaats ge vonden. De heer K. R. op de Beek is nu R.L. in Amsterdam en de heer J. W. Noortman heeft het rayon Gelderland overgenomen. De heer A. de Jong heeft een functie in de Supermarts-or- ganisatie aanvaard. DECEMBER 1. De heer K. Romp wordt per soneelschef van de Supermarts 2. Nieuwe vestiging te Eindho ven aan de Hobbemastraat feestelijk in gebruik genomen. B.L. is de heer J. Snepvangers. 9. Nieuwe vestiging te Delfzijl, als B.L. is de heer G. Vaatstra benoemd. -0. Supermart aan de Leyweg te Den Haag geopend. B.L. is de heer H. Blom. 11. Uitreiking Zilveren Pluspluim aan fil. Oosterbeek (11e pe riode). 17. Fil. Purmerend als Z.B. her opend. 21. Fil. Amsterdam, Sumatrastr., omgebouwd tot Z.B. 22. Fil. Kampen wordt als Z.B. heropend. Dit is het team van de nieuwe ZB te Delfzijl met rechts staande de heer G. Vaatstra. Dxtcrieur van de onlangs geopende ZB in de. .Molenstraat te Tilburg. Bespiegeling rond oud en nieuw Voordat het nieuwe jaar zijn intrede gedaan zal hebben, zullen zeer velen van ons zich in de maand december met deze vraag hebben bezig gehouden. Typisch, terwijl men het zich af vraagt, weet men al direct, dat 't antwoord pas aan 't einde van 't jaar 1960 volledig bekend zal zijn. Er worden voorspellingen gedaan, Waarbij liefde en geld een niet onbelangrijke plaats krijgen. Luidt het verkregen antwoord minder aangenaam, dan ,,kon ie 't wel eens mis hebben". Horen zij pret tig toekomstig nieuws, dan voelen ze zich op rozen zitten in I960!! En tochtevreden zijn ze nog niet. Stel je voor, dat de werkelijkheid toch anders zal blijken te liggen. Kortom, je krijgt eigenlijk geen antwoord, waar je nu echt wat aan hebt. Hoe zal het in 1960 zijn? Een vraag, welke zo sterk op je zelf betrekking heeft. Zal ikZal men mijBen ik alSteeds kom „ik" aan bod, of „mij". Dat is ook alleen maar het enige antwoord„afwachten' Een kleine verandering in de ge stelde vraag zet je zelf nog meer in de schijnwerper n.l.: Hoe zal ik in 1960 zijn? Ja, op deze vraag zijn wel hoop gevende antwoorden te vinden! Met die vi'aag weten we wel raad Nu is het terrein, waarop je vra- •en en antwoorden kunt maken, zeer bi"eed. Hoe zal ik zijn in mijn gezin? Hoe zal ik zijn in mijn wei'kkring Hoe zal ik als superieur zijn te genover mijn medewerkers Hoe zal ik zijn als medewerkster of als medewerker? Hoeen ga zo maar door. Willen we 't goed gaan doen, dan is het antwoord theoretisch wel te geven. Maar wat komt er in de praktijk van terecht! Toch zal het aanbeveling ver dienen, bij het werkelijke goede antwoord lang stil te staan. In de toepassing van alles, ben je dan zeker geen slachtoffer. Je moet 't n.l. zelf doen. Goede voornemens Zij kunnen wel eens het plaveisel zijn van een bepaalde weg, zegt een bekend spreekwoord. Laten we nu allen ons eens voor nemen om 't zo goed mogelijk te doen in ons gezin, in onze werk kring, als medewerk (st) er, als su perieur. En het dan niet bij een voox-ne- rnen laten. Neen, doen. Dan wordt de wereld in 1960 een heilstaat, horen wij U zeggen Niet mogelijk? We wensen elkaar toch veel heil en zegen Hoewel het dan misschien geen ideale heilstaat kan worden, la ten we dan toch als leden van de grote A.H.-familie een ieder op haar of zijn plaats ernstig pro beren om het elkaar zo aangenaam mogelijk te maken. Hulpmiddelen daarbij Aanvaarding van elkanders pex*- soon. Levenslust. Bereidheid tot samenwerking. Eerbied voor eikaars levensovex-- tuiging. Rechtvaardigheid. Tevredenheid. Hulpvaardigheid. Erkenning van de capaciteiten van de ander. IJver. Naastenliefde. Veel zegen daarbij. F. Bx~andsma. Een goed begin is het halve werk!" Met dit idee stelde bedrijfsleider G. Vaatstra van de Z,B. te Delfzijl voor om, voordat de nieuwe winkel werd geopend, een kontaktavond te organiseren en zonder veel woorden te verspil len mag gezegd worden, dat het een succesvol begin was, zowel voor de heer Vaatstra als voor het personeel. Het is dan ook wel een woord van waardering waard om langs deze weg hem, en niet te vergeten zijn echtgenote, te bedanken voor de ge noten gastvii heic: Wc waren hoofdzakelijk bijeenge komen om van de bedrijfsleider te vernemen, welke onze werkzaam heden zouden wox-den. Ook werd er besproken wat voor reklames we de aankomende weken zouden krijgen. De heer Vaatstra legde echter de nadruk op deze woorden en hierin waren we allen met hem eens, dat we niet afzonderlijk, maar samen moesten werken. Na nog even gezellig te hebben na gepraat, bij één van de heerlijke wijnen van AH, zijn we tot de slot som gekomen dat dit niet de eer ste en de laatste keer is dat men van Delfzijl een levensteken ver neemt, maar dat het nog menig maal van zich zal laten hox-en. Een ieder moet weten, dat in het hoge Noorden ook gestx-eefd wordt om bij de eersten te behoren. Het gezamenlijke personeel van de ZB te Delfzijl.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 4