Drie nieuwe plv. leden in Raad van Bestuur Mensen, prijzen en een moraal Goede resultaten in 1059 Me/. N. Keijzer Nieuwe telefoniste Wij lazen Mijmering rond de jaarwisseling Een begrip De feestdagen Ontvreemd ah-flitsen yj^LLE ONDERDELEN van het Albert Heijn concern hebben in 1959 belangrijke omzetverhogingen geboekt, waarbij tot heden goede resultaten werden be reikt. Dit is op 7 december medegedeeld door de presi dent-commissaris Prof. Dr. G. M. Verrijn Stuart tijdens de buitengewone algemene ledenvergadering van de N.V. te Zaandam, waarop drie nieuwe plaatsvervangen de leden in de Raad van Bestuur werden benoemd, namelijk de Heren A. Heijn Jzn., Ir. H. Glazenburg en D. Vethaak. Deze benoemingen, welke op 1 januari 1960 ingaan, hebben een verjonging van de Raad van Bestuur ten doel. De heer A. Heijn Jzn. neemt als presi dent-directeur van het kruide- niersbedrijf zitting in de Raad van Bestuur. Ir. H. Glazenburg zal in ver band met bovengenoemde be noeming zijn funktie als di recteur van de N.V. Sterovita Melkprodukten per 1 januari a.s. neer leggen. In de Raad Ir. H. Glazenburg. De heer A. Ileijn Jzn. van Bestuur zal hij in het bij zonder de technische en be drijfseconomische problemen van de dochterondernemingen coördineren. De heer D. Vethaak zal als kontroller bemoeienis hebben met de financiële aspecten van het concern. Het concern heeft goede jaren achter de rug, met aanzienlijke uitbreidingen, zo werd mede gedeeld. Ook dit jaar belooft een gunstig resultaat. Er kwa men grote investeringen tot stand in 1959, terwijl ook het investeringsprogramma voor de jaren 1960 en 1961 uit dien De bezetting yan de telefoon centrale aan de Oostzijde heeft versterking gekregen. Mej. N. KEIJZER uit Koog a. d. Zaan is sinds 1 december j.l. als telefo niste in onze dienst getreden. Deze baan is voor haar in j het geheel niet nieuw, want voordien heeft zij 5 jaar erva ring opgedaan in een soortge lijke betrekking bij Garagobe- I drijf N.V. v.h. C. Steemeijer in Zaandam. Bovendien verrichtte zij hier ook de administratie. In het begin leek mej. Keijzer de apparatuur bij Albert Heijn nogal ingewikkeld vergeleken bij wat zij gewend was. En ook de drukte is -haaf natuurlijk een beetje over vallen. Maar, zoals ze zelf zegt, ze is al bijna geheel vertrouwd met haar werk. hoofde belangrijke bedragen zal eisen. Buitengewone omstandigheden voorbehouden kan verwacht worden, dat het te zijner tijd uit te keren dividend over 1959 ge lijk zal zijn aan het vorige, dat 12 bedroeg. De heer D. Vethaak. Het concern werkt geheel in de sec tor van de levensmiddelenvoorzie ning, waarin de concurrentie uiterst scherp is. Met name het kruideniers- bedrijf is zeer arbeidsintensief, zo dat een a.s. verhoging van lonen en van compensatie voor hogere huren een aanzienlijke verhoging van de lasten zal betekenen. Daarbij komt, dat de verhogingen van de productiviteit in het verleden steeds zo spoedig mogelijk gevolgd werden door prijsverlagingen, zodat het voor het bestuur geen gemakke lijke taak zal zijn in 1960 achteruit gang in de rentabiliteit te voor komen. Ook in het verleden is het bestuur er evenwel in geslaagd compensa ties te vinden tegen kostenverho gingen en de president-commissa ris hoopte dat men ook in 1960 deze moeilijkheden zal kunnen overwinnen. Directeur Supermarts Met ingang van 1 januari a.s. is de directie van het kruideniers- bedryf Albert Heijn N.V., uit gebreid met de heer G. J. Heijn, die de leiding van de SuperMarts op zich zal nemen. De heer G. J. Heijn. In de Consumentengids van decem ber j.l., dat ingeblikte perziken op 't ogenblik in vele merken in de handel zijn. De prijzen lopen nogal uiteen. Dit doet de vraag rijzen of de prijzen bepalend zijn voor de kwaliteit. Een onderzoek beant woordde deze vraag in het alge meen ontkennend. Daarbij werd o.a. het volgende opgemerkt: 1. De concentratie van de si roop ontliep elkaar op het oog niet veel, met uitzondering van het merk Sand W met een be trekkelijk dikke en Geisha met een betrekkelijk dimne substantie. 2. De prijzen bleken niet over al gelijk. Zo betaalden we b.v. voor het merk Red Dart by Albert Heijn 1.39 en bij de Byenkorf 1.68. Een hogere prijs belooft dus zeker geen grotere hoeveelheid en het is duidelijk dat in dit geval duur en goed niet hoeft samen te gaan. IAI AT GAAT ALLES TOCH SNEL, het is nauwelijks december geweest of er is alweer een nieuwe decembermaand aan gebroken. Soms krijgt men de indruk, dat het tegenwoordig straal-jaren zijn en dan wil men even de tijd vasthouden om in een tijdloze periode een ogenblik met zijn gedachten alleen te zijn. Men komt dan tot de ontdekking dat gedachten nog veel sneller zijn dan het snelste ruimte-projectiel, want in minder dan 1/10 seconde vliegt men 30, 40, 50 en meer jaren terug of vooruit en beseft dan, dat de alledaagse mens onder zijn sche del een apparaatje heeft, wat veel en veel ingenieuser is samengesteld dan de grootste uitvindingen welke worden gedaan, want tenslotte zijn deze laatste ontstaan in het men selijk brein. Vreemd, dat men juist tegen Kerst mis en Oudjaar voor dit soort ge dachten meer ontvankelijk is. Dertiger jaren Mijn gedachten gaan zo'n halve eeuw terug, doch zonder moeite spring ik weer 25 jaar vooruit en kom dan in het jaar 1934. Ik ben dus zo ongeveer op de helft van de crisis '30'38, waarvan de jongeren geen besef hebben, maar waarvan zij toch eigenlijk niet onkundig hogen blijven. Ja, men leest ook nu veel over lo nen en prijzen, kijkt u eens mee hoe omstreeks kerstmis 1934 de prijzen van een aantal voor deze feestdagen in aanmerking komende artikelen waren? Welnu: In Tegelen komt één van onze trouwe klanten in de winkel met zoontje Hans. Na enig heen en weer geloop zegt Hans; Mamma, waar zijn de knakworsten Een vraag, die zeer terecht ge steld werd, want voorheen lagen ze in dé grijpbak en nu in het schap. „Ja", zegt de moeder, „hij is er gek op, als wij langs fietsen zegt hij; Mamma, Albert Heijn Knakworst!" Een begrip! Edammerkaas 25 ct. per pond Jonge kaas v.v 30 pond Oude kaas v.v 35 pond 3 en 4 stuk Roomboter 82 pond Schouderham ,v 13 ons Gek. Geld. Ham, le soort 19 ons Geld. Worst 37 pond Pinkzalm 23 1/1 bl. Pinkzalm 12% 1/2 bl. Rode Zalm John West 62 1/1 bl. Rode Zalm John West 46 1/2 bl. Zure haring 12% 4 stuks Zure bommen 12% grote pot 55 liter 41 fles 4 ons Sucade 10 ons Snippers 7 ons Rozijnen 19 pond Stukjes appelen 30 pond Gember 6 ons Zelfrijzend bakmeel 13 pak 12 pond Vermicelli 15 pond Puddingpoeder 9 ons Gepelde amandelen 11 ons Pinda's 8 pond Beschuit 9 10 stuks Koffie, verpakt 32 pond Thee, verpakt 23 ons Suiker, verpakt 22 pond Perziken 39 1/1 bl. Kersen met pit 35 1/1 bl. 42% fles Zoete Spaanse wijn vanaf 70 fles 70 fles Port 75 fles Pils 23 gr. fles Pils 17 ld. fles Doperwten 29 1/1 bl. Spercibonen 24 1/1 bl. Appelmoes vanaf 29 1/1 bl. 16 ons Muskaat 13 ons Capucijnders, gewoon 10 ct per pond Capucijnders, plat 15 pond Bruine bonen 9 pond (gezien door een ironische bril) Nog effies, vrienden, en dan is het weer Kerstmis. De Sinterklaas hebben we weer ge had praat me niet over Sinter klaas prachttijd voor de kinde ren, zeggen ze ja, ja een maand van tevoren eten, drinken, slapen en leven de stumperds niet van de zenuwen. De onderwijzeres sen hebben op de drempel gestaan van een psychiatrische inrichting. Vader en moeder lopen met punt hoofden van de geldzorgen vooral moeder, want al zegt pa dan wel„nou vrouw, wij doen er voor onszelf maar niks aan, hoofd zaak is dat er wat pakjes voor de kinderen zijn"ja ja, moet je het gezicht van die vader zien als we halverwege de ivasteil zijn gek hè, waarom, zouden we de pakjes toch in een wasteil doen?) en er nog niks voor hem bij is. Gewoon een Arabische vluchteling en dan ja hoor, een pakje voor vader! Moet je hem kinderlijk blij zien grijnzen! En nu krijgen we dan de Kerst, ik zie me alweer zitten met de natte spons achter de kerst boom. Gelukkig maar, dat het al oude kerstverhaal nooit verveelt, want we kunnen er weer via alle vijf omroepzuilen naar luisteren. Toch vind ik persoonlijk 13 maal Jingel Bells, 27 maal Bing Crosby in White Christmas en 138 maal Stille Nacht wel iets te veel van het goede. Dan komt ouwe jaar. Dat plegen we met de hele familie te vieren met bijna altijd hetzelfde programma. Koffie met oliebollen (nog 4 uur), gezellig één en dertigen, hompie kaas (nog 2M uur), gezamenlijk luisteren naar Wim Kan voor de radio, het geen tante Stien met haar gekweb bel onmogelijk maakt (nog 2 uur), appelflappen, borreltje, opa vertelt ons voor de elfde maal hoe hij oudejaarsavond 1889 door het ijs zakte (nog lj/j. uur).... spelletje Zwarte Pieten (omdat één en der tigen zo'n rot spelletje is). „Blieft er nog iemand appelflappen?" (Gunst, we eten ze over drie weken nog), croquet je, borreltje op dat moment begint de radioklok te slaan ome Dirk en tante Coba twisten nog even over de vraag of het bij de eerste of laatste slag 12 uur is) GELUKKIG NIEUWJAAR! Slok handje tranen naar buiten allemaalvoetzoeker tussen je benen op naar de kof fie met broodjesDan komt het moment waarop oom Jaap elk jaar opnieuw met een gezicht of hij zo juist een kwal heeft ingeslikt, zegt: „Ja mensen, wat zal het nieuwe jaar ons weer brengen?" Algemene stilte en een paar tranen van de aanstelster van de familie. Dan nog behelpen met slapen van wege de visite, opstaan met barsten de koppijn en een rare maag; bij voorbaat beroerd van de handjes die je nog moet schudden Hoera, het is voorbij, we gaan weer ons gewone gangetje, vrienden! Onlangs werd van een van onzer winkelgevels het ivapenschild met het opschrift Hofleverancier ontvreemd. Wij verwachten, dat er nu wel spoedig een nieuwe hofleverancier op zal doemen ergens in den lande. En na de feestdagen om het zuinig aan te doen: Dit is slechts 25 jaar geleden! Wat zegt u: „Die goede oude tijd?" U meent dat toch zeker niet in alle opzichten hè? Natuurlijk de prijzen waren laag, woningnood was er niet, de huren waren 1/6 a 1/7 van het inkomen, maar laat men, ook de jongeren, nu niet zeggen, dat er niets ten goede is veranderd, want dan moet o.a. gewezen worden op de huidige ver houding werkgever/werknemer, op de ondernemingsraad, de A.O.W., de Wed. Wezenwet, de Werkl. Wachtgeldregeling, Kinderbijslag, Ziekte-verzuim en nog vele andere dingen waar men 25 a 30 jaar ge leden nauwelijks aan durfde den ken. Wat echter niet bij wet of veror dening kan worden geregeld, dat is de innerlijke beschaving, dus niet dat laagje vernis, maar echte waar dering voor de kostbaarste machine ooit uitgevonden, genaamd: „Mens".

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 3