Uit chaos verrijst nieuwe Supermart Jeugdige fotografen op bezoek Verloren en gevonden Prijsuitreiking van de A.H.-vakantie-fotowedstrijd St. Nicolaas- kinderfeest Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 16e Jaargang No. 12 - November 1959 Y..F.-prijswinnaars in Zaandam De Vereniging Nederlands Fabrikaat organiseerde dit jaar een fotowedstrijd voor de jeugd, waarbij de opgave was om neder- landers tijdens hun werk op de gevoelige plaat vast te leggen. De animo voor deze wedstrijd was bijzonder groot en de elf winnaars mogen dan ook zeker beschouwd worden als het neusje van de zalm, onder de jeugdige fotografen. Een onvoorstelbare chaos vertoont dit stukje Westzijde. De verbouwing i Supermart veroorzaakt deze ravage. Aanwinst voor Zaandam Er wordt momenteel hard gewerkt aan de grote nieuwe super mart die omstreeks april zal worden geopend. Natuurlijk is het zo, dat de bouw van een dergelijke zaak niet geheel stil kan geschieden; en wij hebben zelfs horen zeggen dat verschillende A.H. medewerkers die werkzaam zijn op de boven de toekom stige winkel gelegen kantoorafdelingen, een zenuwinstorting na bij zijn, aangezien zij menen dat zij ieder moment naar beneden kunnen storten. Natuurlijk zal dit niet het geval die weten wat kan en wat niet zijn, de mensen die beneden in kan En al wanen velen van ons de supermart aan het werk zijn, zich op bezoek bij de tandarts zijn stuk voor stuk vakmensen (drilboren), wij allen zien ver langend uit wat en hoe het zal worden. Van de oude zaak is momenteel al niets bekends meer te vinden, (behalve een oude schoen waar wij over struikelen bij het binnen treden, en die wellicht een over blijfsel is van een voorhistorische chef). Het is een wonder hoe tim merlieden, stucadoors, schilders, enz. daar straks een supermart van weten te maken, een super mart die de naam Albert Heyn met ere zal weten te dragen. De voorgevel van de zaak zal ko men te lopen vanaf de winkel voor kantoorbenodigdheden „De Vul pen" tot en met de poort waar door het kantoorpersoneel naar binnen gaat. Een grote schutting die vanzelfsprekend van doeltref fende reclame voorzien zal worden onttrekt de verbouwing aan het oog van de menigte. Doch zelfs hier heeft men in voorzien, en de schutting is nl. onlangs van gleu ven voorzien zodat nieuwsgierig heid volkomen bevredigd kan wor den. Uiteraard is iedere Zaandam mer benieuwd naar hetgeen gaat winkelpersoneel zijn werkzaamhe den in de noodwinkel, doch zo zegt hij „wij allen werken met het voor uitzicht straks te worden overge plaatst naar de moderne van alle gemakken voorziene supermart". Deze jongeren die in leeftijd varieerden van 12 tot 17 jaar kregen als prijs o.a. een excur sie aangeboden langs een aan tal nederlandse bedrijven. Op de eerste dag bezochten zij de N.V. Koninklijke Vliegtuigfa brieken Fokker' en de tweede dag, dinsdag 3 nov., brachten zij in de Zaanstreek door. De boot die hen 's morgens ter be schikking was gesteld voor een iochtje langs de molens en naar de oudheidskamer, meerde om pl.m. 12.30 uur aan de steiger van onze fabrieken en onder leiding van de heer Verheul, directeur van de Vereniging Nederlands Fabrikaat kregen zij een lunch aangeboden in ons O.G. De nood-zelfbedieningszaak. AH service moet een begrip zijn. Dat dit onze winkelchefs duide lijk is, moge blijken uit de volgen de gebeurtenis. komen. In een van onze pakkerijen ver loor een inpakster een gouden ringetje. Het vermoeden was groot, dat dit in een doos choco- Ook de heer Martens, chef van ons ladeletters was terecht gekomen, filiaal Westzijde, ziet de verbou- En omdat het ringetje meer be- wing met trots tot stand komen, tekenis voor de betrokkene had De heer Martens maakte zijn in- Moderu als herinnering, dan wel om de waarde, werd de afdeling verkoop ingeschakeld om het terug te vin den. Zij schreven in een weekbericht hier over en mochten het genoegen sma ken. dat reeds de zaterdag daarop volgend onze chef uit filiaal Dieren (Gld) ging zoeken en vond! Toe vallig was daar de rayonleider aan wezig, die. omdat hij toch naar Zaan dam moest, het ringetje meenam en aan een lid van de verkoopafdeling hand stelde. Een lange schutting verbergt een grote verbouw-activiteit. Tijdens een bijzondere bijeenkomst zijn de prijzen van de vacantie-fotowedstrijd 1959 aan de winnaars uitgereikt. Op de eerste plaats waren natuurlijk aanwezig de drie prijswinnaars, t.w. de heren A. H. Groot, D. Bruin en H. A. M. van Veldhoven. Voorts d' jury die de ingezonden foto's hadden beoordeeld, de heren J. Mijnders, voorzitter, J. van Breeschoten en J. Stroet, leden. Tenslotte namens de redaktie van AH-Flitsen de heren J. Ph Ypma en L. J. A. S. Kloos. drie leden van de j A1,e ingezonden foto's zijn inmid dels weer in het bezit van de eige naars gesteld. De heer Engel die als gastheer optrad, vertelde het één en ander over ons bedrijf. Er werd natuur lijk door deze jeugdige enthousias telingen diverse malen gefotogra feerd. Het was bijzonder prettig deze jeugdige fotografen met hun enthousiasme te mogen ontvangen en rond te leiden. Tijdens de rond leidingen in de fabriek was het hen bij uitzondering toegestaan foto's te maken, vooral diverse dames werden het mikpunt van deze jongelui. De firma Albert Heijn maakte van deze excursie een fotowedstrijd in het klein en de opnamen die door onze bezoekers werden gemaakt zullen dan ook naar de heer Valk, chef reclame, gezonden worden die hieruit de beste kiest. Deze foto's worden eigendom van ons bedrijf en de winnaars ontvangen een prijsje. Te zijner tijd hopen wij en kele van deze foto's in onze Flitsen te kunnen opnemen. Na het bezoek stond de autobus weer gereed die hen naar Eindho ven bracht. De volgende dag zou den zij de Philips Fabrieken en Van Doorne's Automobielfabriek N.V. bezoeken. Wij vonden het prettig op deze wijze onze Public Relations te kunnen bevorderen en menen dat het bezoek zeer ge slaagd is geweest. Hiervan getuig de één der deelneemsters in haar afscheidswoorden. Voor de 16-ja- rige Trix Koster was dit duidelijk een opgave, doch zij bracht haar speech er bijzonder goed af. Het jaarlyks weerkerend hoogte punt in het kinderbestaan, het St. Nicolaasfeest, zal op zaterdag 28 november a.s. voor de kinderen van onze personeelsleden in het ontspanningsgebouw plaats heb ben. Van half twee tot ongeveer half vijf zal het O.G. schallen van ang stige en verwachtingsvolle kinder stemmetjes. Zij zullen van Sint Ni- colaas zijn goede gaven uit de zak van Piet ontvangen en pepernoten grabbelen. De voorbereidingen zijn in volle gang. Het is een feest dat door de directie wordt aangeboden aan de kinderen van 4 tot 7 jaar. trede in november 1937 in de toen malige bedieningszaak en heeft sindsdien al vele verbouwingen meegemaakt. Zo werd in 1942 de zaak verbouwd, doch deze bleef toen nog bedieningszaak In 1952 D<_ Mijnders re!kte a,s voor. werd de winkel verbouwd tot zei - züter van de ju de ijzen ,n de bediening, terwijl, thans de vierde VQrm van waardebonnen ult aan de gelukkige amateur-fotografen. vei'bouwing tot Supermart is be gonnen. De heer Martens, van huis uit een rasechte Brabander, Hij liet aan de overhandiging een heeft altijd goed met het Zaanse toespraak vooraf gaan. Na dit ge- publiek kunnen opschieten en het Veelte dat een officieel tintje ver is daarom juist zo prettig, dat wij toonde bleef men nog enige tijd We weten het natuurlijk niet pre- ook in de nieuw te openen super- in gezellig gesprek bij elkaar, cies, maar vermoeden vrij zeker, mart de heer Martens zullen te- Er kwamen zelfs nog enige sug- Dieren rugzien. Ofschoon hij in oktober gesties op tafel die voor een fo- 1960 de pensioengerechtigde leef- towedstrijd het volgend jaar van tijd bereikt zal hebben, hoopt hij nut kunnen zijn. van. ï^rtM?n-Zijn die"stverba"tl Afdrukken van de bekroonde fo- met Albert Heijn nog vele jaren te kunnen vastknopen. Momenteel to's zijn te bewonderen in het vo- dat, zoals onze chef in heeft gezocht, er ook nog vele an deren zijn geweest! Uit naam van de betrokkene, mag ik hen allen hartelijk bedanken. Zij was zeer verheugd om het rin getje weer terug te ontvangen. verricht de heer Martens met zijn rige nummer van de A.H. Flitsen, j De prijsuitreiking. V.l.n.r. de heren Breeschoten. Ypma, Stroet, van Veldhoven, Bruin, Groot en Mijnders.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1