Nieuws van de ideeënbus Foto-oogst van vier Zaandagen Fabriek op voile toeren voor Kerstdrukte AH-FLITSEN •J kwartier" van de assistenten-cursus. 'oetbal in het noemen In de afgelopen periode werden de volgende ideeën ingezonden. Deze keer zijn er drie die in aanmerking komen voor een beloning, name lijk: C 173 De heer M. J. H. Timmer mans van filiaal 21, Maas tricht kwam op het volgende idee en werd beloond met f 40. Ter stimulering van de eierenverkoop bij aankoop van 6 eieren verpakt) een plastic eierlepeltje gratis. Wij zullen dit in januari a.s. gaan toepassen. C ISO Ingezonden door J. Schou ten, filiaal Boskoop en be loond met f 20.Doosjes van Ou blies, kattetongen en bigout niet meer verpakken in doosjes van respectieve lijk 1.1 kg., 1.4 kg., en 1.1 kg., maar in doosjes respectievelijk 1 kg., 1.3 kg. en 1 kg. Dit is per doosje 100 gram minder, maar voorkomt breuk, wat bij deze verpakking heel erg is. Hoewel dit niet direct een idee is, vinden wij de opmerking zeer juist. Wij gaan voortaan in het gewenste gewicht verpakken. voor rekening van Van den Bergh Jurgens laten komen. In dit ge val is dit niet mogelijk. C 168 Op iedere bladzijde van het copiebestelblok iedere regel nummeren van 1 t.rn. 52 zowel blan co regels als die, waar artikelen op staan). Een voordeel is: minder pa pier nodig voor wijzigingsformulier. Dit is veel overzichtelijker voor de chefs voor het veranderen van copie bestelblok. Jammer dat de inzender juist iets te laat is, want zoals U bemerkt hebt is de nieuwe bestellijst reeds zo uitgevoerd. C 169 Indien de administratie op Zaandam het toelaat is het m.i. overbodig om bij de ingeleverde spaarboekjes nog eens een formulier ..ontvangen spaarboekjes" uit te schrijven, als wij op het ontvangst bewijs alleen even bijschrijven of het spaarobligatie of winstdelende obliga tie moet zijn. Het blok „ontvangen spaarboekjes" blijft dus dan alleen voor uitbetaalde spaarboekjes be staan. C 183 De heer H. J. van der Knaap, filiaal Arnhem, Sperwerstraat, stuurde het volgende idee in: Extra blanco lijst in kopie bestelblok voor artikelen welke niet of via het hoofdkantoor worden gevoerd of be steld. Dit voorkomt beslist „neen"- verkoop. Iedere chef kan nu de voor hem in aanmerking komende artike len opschrijven en eventueel laten overnemen. Ik denk bijv. aan rundvet nibb-its, cake, bleekwater enz. Idee is goed en is inmmidels in het nieuwe bestelboek toegepast ge worden. Beloning 25. C 164 De verpakking van Zaanse koeken zodanig wijzigendat er geen breuk ontstaat. Deze verpak king op meer moderne manier (b.v. gelijk sprits) brengen. (Tekst ge wijzigd). Wij zijn al geruime tijd bezig om een verpakking te vinden die aan alle eisen voldoet, die wij voor de Zaanse koeken stellen. Het zal nog wel even duren, maar binnen afzienbare tijd zullen de Zaanse koeken in nieuwe verpakking ge bracht worden. C 165 Voor gesneden kaas in de vitrines een draadrek laten maken, dat boven over de stukken kaas loopt. Beneden dus de stukken kaas, daarboven de gesneden kaas. De kaas ligt dan buiten de koe ling, hetgeen in de huidige verpak king ontraden moet worden. C 166 Is het niet mogelijk de cijfers op de zegels van iets groter formaat te maken, omdat met de hui dige cijfers gauw een vergissing ont staat. Bijvoorbeeld 865 kun je ge makkelijk voor 665 aankijken. Kan dit niet, dan gaarne de cijfers wat zwarter maken. De leverancier heeft een bepaalde machine voor het drukken van de zegels. Het zou veel geld gaan kos ten een andere machine met num- merator aan te schaffen. Wij zullen echter met de drukker opnemen of de cijfers iets duide lijker gedrukt kunnen wox'den. C 167 Is het niet mogelijk de be stel kaart margarine van Van den Bergh Jurgens gefrankeerd bij abonnement te verkrijgenDit is een winst van plm. 400 x f 0.12 is f 48. per week, f 2500.per jaar. Niet iedere firma verstrekt ge frankeerde briefkaarten. Inzender wil de portikosten zonder meer Dit idee is niet uitvoerbaar, aan gezien wij gaarne willen weten wat er naar Zaandam verstuurd is en U bovendien moet kunnen zien wat U naar Zaandam verzonden hebt. C 171 Gewichten uit de winkel ver wijderen op 1 x kg. en 1 z 2 kg. na. De rest uit de winkel. Enor me besparing op ijkkosten, daar zij bijna niet meer gebruikt worden. De nieuwe filialen ontvangen geen kleine gewichten meer. De reeds eerder gevestigde zaken hebben nog een bascule en kunnen dus niet zonder kleine gewichten. In deze gevallen willen wij niet het risico van een bekeuring en inbeslagna me van de gewichten lopen. C 174 Is het niet mogelijk om vlees strookjes te maken met de woorden „dik gesneden". Is wel be langrijk nu de vleeswarenafdeling is gereorganiseerd met bedien Uzelf. Er blijken toch wel klanten te bestaan voor dikker gesneden vleeswaren. Ik. meen uit de weekberichten begrepen te hebben, dat er toch iets gaat ge beuren met de strookjes met het oog op de warenwet Dit idee is niet uitvoerbaar. Men zou dan van alle soorten vleeswa ren, zowel dik als normaal gesne den in voorraad moeten houden. C 176 Er zijn veel klachten over be schuiten, welke gebroken zijn. Vooral de laatste beschuiten uit de rol. De laatste beschuiten laten zich namelijk bijna niet uit de rol halen zonder te breken De rollen nu van een strip voorzien net als bij sigaret ten, doch het strip dan verticaal. De klant kan het stripje zover naar be neden trekken als nodig is en zonder de beschuit te breken uit de rol halen. In verband met de verpakkings machine is dit idee niet uitvoer baar. C 177 Een doosje voor sluitingen aan de koffiemolen bevesti gen, Ik zelf heb dezelfde maat van blik gemaakt en in dezelfde kleur als de koffiemolen geverfd. Er zijn verschillende mogelijkhe den, doch dit wordt aan het initia tief van de chef overgelaten. C 178 De zakjes van de bitterkoek jespudding enz. verstevigen en dezelfde oversluiting voor maken als de pakjes 2 voor f 0.29, daar als de binnenzalcjes stuk zijn er alles uit valt. Wij zijn reeds bezig met een nieuw en beter binnenzakje. De sluiting kunnen wij niet veranderen, aan- ezien de pakjes 2 voor 0.29 op een andere machine verpakt wor den. C 179 De beschuitwikkels meer va riëren met andere tekst. Des noods iedere maand één tekst, nu bij voorbeeld is het iedere keer „Arme Ridder" of „Zomertuintje"Bijgaand een recept. Wij zijn overgegaan op twee re cepten. Rollen beschuit met de nieuwe teksten zijn al in de zaken. C' 181a De pasmuntzakjes zijn veel te groot: Idee: doormidden knippen. Het onderste gedeelte ge bruiken voor pasmunt. Het bovenste gedeelte een keer omslaan en nietje er in en dan gebruiken voor het in pakken van zegels voor de klanten, die bezorgd worden. Ook kan deze tweede helft best gebruikt worden voor pasmunt. Deze zakjes zijn reeds jaren oud en worden thans nog voor dit doel gebruikt en opgemaakt. Een spe ciaal voor dit doel ontworpen zak heeft vanzelfsprekend een andere maat. Natuurlijk kan men deze zakjes nog doorknippen, doch wij vrezen, dat het hieraan verbonden werk meer kost dan men meent te besparen. C 181b De adresstrookjes voor de enveloppe in een blokje laten maken. Gaan dan niet slingeren of verloren. Wij raden U aan deze strookjes in een envelop te bewaren. C 182 Op de pakken bloem, bakmeel en cakemeel, 4 streepjes zet ten, namelijk 100 gram, 200 gram. Drie groepen bedrijfsleiders met hun echtgenoten had Zaandam op bezoek gedurende de afgelopen periode. 300 gram en 400 gram. De klant kan zelf ongeveer de hoeveelheid bepalen die zij nodig heeft. Dit idee is niet uitvoerbaar. Proe ven hebben uitgewezen dat de ste vige wand van de zakjes en pakjes het uiterst moeilijk maakt precies de juiste hoeveelheid aan te wij zen, omdat men deze wand moet indrukken om te kunnen nagaan hoeveel men uit het pakje heeft gehaald. Bij het uitproberen werden telkens verschillen van 20 tot 50 gram ge constateerd. Wij willen niet het ri sico lopen dat baksels mislukken doordat de klant op de door stre pen aangegeven hoeveelheden af gaat, die achteraf niet juist blijken te zijn. Nu de St. Nicolaasdrukte in de koekbakkerij en de suikerbak kerij al weer achter de rug is, denkt men in de fabrieken te Zaandam al weer aan de Kerst. En dat wil dus zeggen: aan de Kerstartikelen. De chocolade en fondant kransjes worden al weer bij duizenden ki lo's gemaakt. Als de banketbe stellingen voor St. Nicolaas uitge voerd zijn, gaan we ook weer over op de fabricatie van „banket" kransen. Ook een zeer gewild ar tikel, temeer omdat onze prijs laag ligt. Doch voor de kerst hebben wij niet alleen in bovengenoemde afdelingen druk werk. De wijnkelder Er is nog een andere plek waai' het spookt, n.l. in de wijnkelder, vanwege de enorme vraag naar wijnen voor de kerstdagen. De spoel- en tapmachines staan geen minuut stil. Doos na doos wordt gevuld met flessen wijn, en naai de expeditie verzonden welke voor verdere transport naar de filia len moet zorgen. De expeditie heeft met deze feestdagen veel werk te verzetten. Vele extra or ders moeten worden uitgevoerd, en het knooppunt van deze orders is de expeditie, die zorgen moet dat alles op tijd in de filialen komt. Hoe dichter wij de feestdag'en na deren, hoe drukker het in de ex peditie wordt. Zo moet ieder een behoorlijke „steen" bijdragen, om alles goed te laten verlopen.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 4