Hij die Uw loon berekent jubileerde Kampen deed hersengymnastiek Hp bezoek bij mevr, C8a.ltijn-Jfooteiihoorn In Dinteloord woont een amateur-schilderes met onmiskenbaar talent AH-FLITSEN 3 de N assaulaan in gezelschap can de heer P. G. Zwarts (links) en c!e heer Kuyl (rechts De heer en meer. Bicker werden na antwoordde de moeder van mevr. Rijn, mevr. Nootenboom-Trapman, in haar plaats. „Ik zei vroeger altijd ga toch wat doen. Als een kind stil zit dan ver nielt 'ie dat zei m'n vader ook al en dat heb ik m'n eigen kinderen ook altijd voorgehouden." Mevr. Rijn bleek overigens uit een kunstenaarsfamilie te stammen. Haar vader, de heer Gerrit Noo- tenboom was niet alleen juwelier in Middelburg, maar hij wist ook prachtig houtsnijwerk te maken. Een reiger en een eekhoorntje, ge sneden uit hout van verdronken appelbomen op Walcheren, getui gen daar nu nog van. De beeldjes kregen een ereplaats in mevr. Rijn's huiskamer. Voorts is zij een nicht van de, vooral in Amsterdam door zijn werk aan de Berlagebrug bekend geworden, beeldhouwer en schil der Jan Trapman. Ik vroeg mevr. Rijn of ze wel eens enkele schilderijen ten toon stelde. Het antwoord: „In Dinteloord ze ker", bevatte een mengeling van spijt en berusting. Spijt omdat ze zich in het kleine plaatsje, waar ze niet buiten durft schilderen, niet kan ontwikkelen; berusting omdat zij en haar man zelf toch Ellen, dochter van de heer en mevr. Scholte-Wiercx, Openingsploeg. Lionne, dochter van de heer en mevr. Willemsen-Hama- kers, fil. Kerkstr. Bruns- sum. Tonnie, zoon van de heer en mevr. Schuurman-Koster, fil. Den Bosch, Hinthamer straat. Marjan, dochter van de heer en mevr. Creemers- Mientjes, fil. Veghel. Johannes Hubertus, zoon van de heer en mevr. Wol- ters, fil. Hoensbroek. Constan, zoon van de heer en mevr. Schuurman-Huy- gens, fil. Anth. Mattheus- laan, Utrecht. Tineke, dochter van de heer en mevr. Beukers- Wamelink, reserve-chef rayon 5. Willy, dochter van de heer en mevr. Van Zijl-De Jong, etaleur rayon 4. Be heer A. «F. Bicker in liet zilver OP 31 OKTOBER J.L. was het feest op de loonafdeling va*- het hoofdkantoor. De chef, de heer A. J. BICKER, was 25 jaar in dienst van Albert Heijn en dat moest gevierd worden. Een paar dagen na het jubileum hebben wij een gesprek met de heer Bicker gehad. We vroegen hem of hij zich al die 25 jaar had opgehouden met de lonen. Dit bleek niet het geval te zijn; toen de heer Bicker zijn loopbaan bij ons concern begon, was er in het geheel nog geen loonafdeling. Alles ging toen veel eenvoudiger. Wat men verdiende werd uitbe taald, zonder dat er een inhouding aan te pas kwam. Er was alleen dit nadeel; men „ving" groten deels per week en de belasting kwam met een aanslag éénmaal per jaar. In de oorlog (19401945) toen er meer wetten g'esteld werden, was de loonafdeling of de mensen die er toen voor zorgden gean nexeerd door de kostprijsafdeling, doch na de oorlog beleefde men de grote opbloei. Tegenwoordig heeft de heer Bi cker negen man personeel onder zich. Op een grote machine wor den de loonboekingen en de voor lopige inhoudingen berekend. Niet alleen de lonen van al onze filiaal mensen, doch ook die van de fa brieken worden op zijn afdeling verwerkt. U ziet dus, dat er heel wat werk verzet wordt! Bij zijn jubileum is de heer Bicker dan ook echt niet vergeten. Men kon zien dat velen van admini stratie- en van fabriekszijde met hem meeleefde. Mooie boeken, het gouden kruis van verdienste, dat hem door de heer G. Heijn werd opgespeld, een enveloppe met in houd en de grote belangstelling moeten voor de jubilaris een blijk van groot medeleven geweest zijn. Wij wensen de heer Bicker toe, dat hij nog vele jaren zijn beste krachten aan ons bedrijf mag geven AOIT WEL EENS DE ZILVERPLUIM GEWONNEN? Nee? Probeer 't eens! 't Is natuurlijk niet zo eenvoudig, je moet er wel wat voor doen; maar 't is de moeite waard. Deze enthou siaste regels bereiken ons uit Bussum, waar verkoper N. Koning de pen gegrepen heeft om ons een verslag te schrijven van de feestdag die het team van de Nassaulaan aangeboden heeft ge kregen bij het winnen van de pluim. Het bericht van de overwinning kwam per telegram bij de bedrijfs leider, de heer G. B. Voppen, bin nen en bracht dadelijk een grote opwinding teweeg. De volgende dinsdag kwam het team, na snel enige boterhammen genuttigd te hebben, naar Zaandam, waar door de heer P. G. Zwarts de zilver- pluim uitgereikt werd met een toepasselijke speech. ee j&xr m dienst Fil. 562 Mej. E. v. Wijngaar den 3-9 561 Mej. B. K. v. Ameron- gen 1-11 5SS Mej. M. W. Douma 2-11 203 Bed. L. H. Maas 4-11 73 Chauff. S. v. d. Aars- sen 4-11 516 Bed. P. M. Vermetten 4-11 565 Mej. A. M. Croes 4-11 607 Mej. A. Weerink 5-11 36 Bed. J. van Zanen 5-11 177 Bed. Th. H. de Jong 5-11 706 Bed. A. A. Alting 6-11 278 Bed. H. P. Verschoor 11-11 189 Mej. A. Rozier 11-11 552 Mej. KI. Zwaan 11-11 173 Mej. T. Bol 11-11 559 Mej. M. A. v. Otterloo 11-11 49 Bed. G. v. Heiningen 11-11 457 Bed. D. Holtman 11-11 550 Mej. A. Franken 14-11 521 Bed. J. G. de Wildt 18-11 530 Mej. J. Freyee 18-11 262 Mej. C. M. Bleeker 18-11 260 Mej. J. van Lent 18-11 561 Mej. A. v. d. Laak 18-11 232 Mej. L. Groenweegen 18-11 566 Mej. Th. J. M. Jansen 18-11 178 Bed. D. den Haan 20-11 562 Mej. W. A Lieshout 21-11 604 Bed. P. C. Mettes 25-11 35 Mej. H. C. Visser 25-11 189 Bed. H. J. van Belkum 25-11 565 Mej. W. J. B. van Megen 25-11 292 Bed. G. Lodewyks 27-11 337 Bed. E. van Vliet 28-11 580 Mej. E. Oud Heusden 28-11 „Daar werd je toch wel even stil van", schrijft de heer Koning, ,,'t was dan ook een prachtig exem plaar". Na nog- even gepraat te hebben, kwam de heer van der Meer met fototoestel om de foto te maken die u hierbij afgedrukt ziet. In gezelschap van de heren F. Brandsma en J. J. M. van dei- Meer werd daarna de reis naar Amsterdam aangevangen, naar Formosa, waar heerlijk werd gedi neerd en waar de heer Brandsma de aanwezigen verraste met en kele lucifertrucs die uiteindelijk zo ingewikkeld werden, dat hij er zelf niet meer uit kon komen. „Ik kon na afloop van het diner geen pap meer zeggen", vervolgt de heer Koning, om te bewijzen dat het gesmaakt heeft. Tot be sluit ging het team naar de Snip en Snap revue: „Komt u ook van avond?". Het was een prachtige opvoering en voor dat men het wist was de avond om en moest men snel met de trein huiswaarts keren. vele AH-medewerkers gefeliciteerd. Hoewel wat laat, willen wij toch gaarne melding maken van de bij eenkomst die door het personeel van het filiaal Kampen werd ge houden. Het zakelijke gedeelte van de be spreking betrof onder meer de grote najaarskampagne die voor de deur stond. Er werd besloten om in de komende pluspluimwed- strijd een goed figuur te slaan. Toen de kelen droog waren gewor den na al het gepraat kwamen al spoedig de glaasjes op tafel en werd de zaak spoedig vergeten. In een feestelijke stemming ging men daarna over tot het houden van een hersengymnastiekwedstrijd, met vragen uitsluitend over AH- artikelen. „Dit was zeer leerzaam" schrijft ons verkoper C. H. Bode, „en ik kan de andere filialen aan raden dit ook eens te gaan doen". Spoedig was het laat geworden en ging een ieder zijns weegs, behalve de le bediende, want toen die bij de bus kwam, bleek deze alleen op zon- en feestdagen op een dergelijk laat uur te rijden. Gelukkig bleek de bedrijfsleider echter bereid hem het logeerbed voor een nacht af te staan. Res. chef (rayon hr. Ruijs): J. J. Ritzen'2-11 Fil. 597 Mej. M. J. Blok 8-11 161 Mej. B. Bonfrère 8-11 S.M. 107 Groentechef H. IV. de Vries 22-11 523 Mej. A. Vat 25-11 Wie om deze tijd van het jaar naar het zuidwesten van ons land reist, zoals ik enkele dagen geleden op weg naar Din teloord, ziet tussen Stampersgat en Dinteloord een onafgebro ken stroom wagens met suikerbieten rijden op weg naar de sui- keraffinaderij tussen deze plaatsen in. ook veel plezier aan de schildex-ij- en beleven. Verkopen doet mevr. Rijn niets. Wel geeft ze veel van haar werk weg aan vrienden en kennissen, die er om vragen. „Och," zegt ze, „ik heb mijn gezin. Twee zoons: Hans (7) en Robbie (13) en een lieve man. Net als ik een Zeeuw. Wat wil je nog meer? Als ik al wensen heb, betreft het in de eerste plaats het werk van mijn man. Hij zou graag worden overge plaatst naar Middelburg. We zit ten hier al bijna 13 jaar en de ge meente groeit maar niet. Voor de kinderen zou het ook beter zijn als we in de stad woonden. Hier lig gen de scholen niet zo dik ge zaaid." Zelf zou mevr. Rijn dan misschien schilderles kunnen nemen. Wat zij zonder les al heeft gepresteerd wijst er op dat ze zeker talent heeft. Het zou jammer zijn wan neer ze haar licht onder de koren maat zou moeten steken. GERDY Dussumers met ziiverpiuim uit in Amsterdam Ik was echter niet naar het 4500 zielen tellende plaatsje, op de grens van Brabant en Zeeland ge komen, om U iets te vertellen over de zoete last van de tractoren. De redactie van uw lijfblad A.H.- Flitsen was namelijk ter ore ge komen, dat mevr. Ch. Rijn-Noo- tenboom, echtgenote van AH's fi liaalhouder in Dinteloord een uit stekend schilderes is. Een weten schap die de reis vanuit Amster dam naar dit plaatsje dicht bij de Belgische grens zeker rechtvaar digde. Mevr. Rijn, die door haar man Tini wordt genoemd, bleek een al leraardigste gastvrouw. Zonder veel ophef vertelde ze: „Ja, ik schilder zo'n beetje voor m'n plezier. Maar 't is heus niets bijzonders hoor". Dat het wel de gelijk iets bijzonders was, bewees een prachtig landschapje boven 't dressoir in de gezellige huiska mer. Door dit schilderij een vlucht neerstrijkende eenden boven een kreek scheen de zon in de kamer, hoewel buiten op straat een druilerige motregen neerviel. De kleuren van het schilderij wa ren zó licht en vrolijk, het blauw van de lucht was zó intens, dat het jammer is; dat kleurenfoto's niet in AH-Flitsen kunnen worden af gedrukt. Anders zou U er ook van kunnen genieten. Het schilderij op de foto, waaraan mevr. Rijn juist de laatste hand legde, is al even stralend van kleur. Het stelt een hoekje voor aan de Franse Rivièra. Hoewel mevr. Rijn er nooit zelf was geweest het schilderij is een impressie na het zien van tal rijke prentbriefkaarten voelde ze toch de sfeer zo goed en dui delijk aan, dat het vinden van de juiste kleuren voor haar geen moeilijkheden opleverde. „Hoe bent U eigenlijk tot het schil deren gekomen?" vroeg ik. „Daar heb ik haar toe aangezet 23-10: J. Schoppers, fil. Ooster beek en G. Alberts. 3-11: W. Slicht, fil. Overveen en M. van Warmerdam, 12-11: N. de Smit en M. G. Ver- meule, fil. Vlissingen, Wal- 21-11: F. A. Walstra en J. C. A. M. Rijploeg, fil. Groningen, Herestraat. 18-11: L. Brouwer, assistent-chef rayon 11 en I. Helmond. 25-11: A. Vugs, fil. Tilburg, Mo lenstraat en C. Maas. 11-11: J. G. Huis in 't Veld, be drijfsleider fil. L. Brugstr., Breda en W. de Bruyn. 18-11: G. Vaatstra, bedrijfsleider fil. Delfzijl en T. Schrip- sema, 25-11: H. Arends en A. Timmer mans, fil. Sperwerstraat, Arnhem. 26-11: D. v. d. Broek en J. E. Bokx, SM, Nieuwe Bin nenweg, Rotterdam. 24-11: A. Pauw, fil. Planciusplein, Breda en G. van Aart. 27-11: E. Bossche en W. Peet oom, fil. Purmerend.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 3