een nieuwe ZB geopend Geslaagd en... gefeliciteerd ZB Nieuwe personeelschef voor de Supermarts Waarom die Rayondagen? Hl Diploma's Kijkje achter «le schermen 2 AH-FLITSEN Dit is het team uit Groningen, Verlengde Here weg, dat de zilveren pluspluim over de 9e periode 1959 in de wacht sleepte. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 16e jaargang No. 11 Landelijke editie November 1959 Verantwoordelijk eindredacteur F. Brandsma, Personeelschef Filialen Redactie J. Lieffering In- en externe betrekkingen J. J. M. v. d. MeerPersoneelszaken H. van Petten Verkoop K. Romp Personeelszaken A. v. d. Blonk Personeelszaken Aan dit nummer werkte mede: Gerdy Atsma-Prins Dinteloord Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. De onlangs geopende ZB in Weert, waar de heer J. M. v. d. Broek bedrijfsleider is. Van de volgende personen kregen wij bericht dat zij geslaagd zijn voor het onlangs gehouden exa men voor het kruideniersvak- diploma: R. H. Sloendregt, fil. Groene Hille- dijk, Rotterdam. J. E. Vos, fil. Hoofdstraat, Apel doorn. J. Stomphorst, fil. Langestraat, Hilversum. J. Th. Borsboom, fil. Gouvemeur- laan, Den Haag. E. van Voorst, fil. Barneveld. J. Smelt, fil. Barneveld. L. Koenraadt, fil. St. Maartensdijk. J. J. Sterenberg, fil. Korreweg, Groningen. H. Oude-Weernink, fil. Den Burg, Texel. H. Stoelinga, fil. Br. Ingenhoes- laan, Voorburg. P. F. A. Wijnstroot, fil. Amster dam, Copernicusstraat H. Bakker, fil. Groningen, Korre- weg L. Vinke, fil. Axel P. de Koning, fil. Sassenheim Mej. L. Bertelink, fil. Apeldoorn, Adelaarslaan M. Plugers, admin. controleur, rayon 12 C. van Ballegooijen, fil. Rotter dam, Slinge J. Schouten, fil. Boskoop J. Peters, fil. Huizen Mej. T. van Iersel, fil. Vught Mej. T. G. M. Vermey, fil. Utrecht, Damstraat K. Bakker, Ambulant, rayon 1 C. Guczcn, fil. A'dam, Scheldcstr. VV. Rispens, fil. Leeuwarden, Nieuwstad. Voor het vakdiploma voor de de tailhandel in aardappelen, groen ten en fruit slaagden: A. B. G. M. Janssen, bedrijfsleider fil. Statemveg, Rotterdam. C. P. H. v. d. Eertwegh, fil. Blerick. Nogmaals doen wij hierbij het ver zoek aan allen die een diploma be haald hebben, hiervan een bericht je te sturen naar de afd. Perso neelszaken. In een van de vorige afleverin gen van ons blad hebben wij mel ding gemaakt van twee uitgereik te diploma's voor de kursus Zelf bediening, gehouden te Zandvoort, nl. aan de bedrijfsleiders Brok- mann en Van Leuven. Inmiddels zijn nog de volgende he ren in het bezit van dit diploma gekomen P. G. J. Otten, fil. Sittard A. J. Koen, fil. Dieren L. P. M. van Gils, fil. Nijmegen, Groenestraat A. P. Borsje, fil. IJmuiden C. Steenbrink, fil. Aerdenhout C. Fok, fil. Alkmaar, Langestr. C. W. J. Esters, fil. Nijmegen, Lange Burchtstraat P. Aarnoutse, fil. Vlissingen, Wal- straat G. van Manen, fil. Veenendaal A. G. M. Beekman, fil. Zeist, Slot- laan 119 Met de snelle ontwikkeling^van onze Supermarts is een grote toename van ons personeel gepaard gegaan. Dit betreft op 't ogenblik een dergelijk groot aantal mensen, dat het nood zakelijk is geworden een speciale funktionaris aan te stellen die de belangen van deze personen behartigt. opleiding en training van het ove rige personeel. Daarnaast zal het tot zijn taak behoren met de be drijfsleider zorg te dragen voor de beoordeling en als vervolg hierop het promotiebeleid te hanteren. Vooral dit laatste is met het oog op de verwachte toename van het aantal supermarts in de toekomst van veel belang. Verder uiteraard alle zaken die voortvloeien uit het algemeen per soneelsbeleid van de directie. OE WAS 'T? Prettige dag gehad? Kwamen zij los? Was er een goed contact? Zie hier enige vragen, die wij moch ten afvuren op degenen die aan een Rayondag hadden mee gewerkt. Soortgelijke vragen werden ook in de filialen gericht tot onze personeelsleden, die zo'n dag-bijeenkomst hadden meegemaakt. Kortom, zo'n Rayondag wordt na af loop de volgen de dagen be sproken, met Uw Rayonlei der, met de do cent van de opleidingsschool, op het hoofdkantoor, en gelukkig ook in onze filialen. Wij zijn ons bewust dat zo'n dag gehouden kan worden mede dank zij de medewerking van Uw be drijfsleider en Uw collega's. Zij moesten het die dag zonder U stellen en toch waren ze daarna belangstellend naar Uw bevindin gen. Een steeds terugkerend staaltje van samenwerking, waarvoor wij dankbaar zijn. Wij beseffen echter ook, dat wij zonder het besluit van onze Direc tie dergelijke dagen niet zouden kunnen houden. Daar deze ontmoetingen vrij veel kosten met zich medebrengen, moeten er toch belangrijke argu menten aanwezig zijn geweest voor het nemen van dit besluit. Over die argumenten, die eigenlijk te- samen het doel van de Rayondag vormen, willen wij het graag nog even hebben. Eén der beweegredenen was: „De opleiding". Daarmede is tevens de aanwezigheid van één der docenten van de Opleidingsschool verant woord. Hij toch bepaalt Uw ge dachten by de artikelen, by Uw houding tegenover de klant, de service, de verkoop, de zegels enz. U wordt weer eens geconfronteerd met de tekortkomingen die zich op deze terreinen hebben voorgedaan, in de hoop dat U, voorzover U aan zelfcritiek wilt doen, de nodige le ring daaruit wilt trekken (scho ling). Vertelt U dan ook nog aan Uw collega's wat U gehoord hebt, dan heeft het gesproken woord nog kans op meer succes. Wist U een en ander al, dan be tekent deze dag voor U een trai ning, tevens één der redenen voor het houden van deze dagen. Ook aan de buiding in het rayon werd gedacht. Uw rayonleider opende en sloot deze bijeenkomst en gaf ook tijdens de dag blijken van belangstelling. Die belangstelling was gemeend. U vormt toch met elkaar een ver tegenwoordiging van het Rayon- personeel. U gelooft toch ook wel, dat de Rayonleider trots is op een groep personeelsleden, die heeft meegewerkt aan het slagen van een rayondag. Want Uw mede werking is doorlsaggevend, zonder meer. Voor het contact met Uw Rayon leider en met Uw rayon-collega's bestaat zo'n dag z-uimschoots ge legenheid. Niet minder dient deze dag tot meer dere band met ons bedrijf. Vandaar de medewerking van de afdeling Per soneelszaken. Verschillende puntenbetrekking heb bende op de gewenste contacten uit gaande van de Directie, komen aan de orde. Tevens wordt U in de gelegenheid gesteld vragen te stellen op allerlei terrein. Onze Rayondagen dienen U en ons bedrijf. Zij, die een dergelijke dag hebben meegemaakt, zullen het met deze stelling eens zijn. Zij, die nog niet aan de beurt kwa men, dienen geduld te hebben. Wij hopen nog vele personeelsle den te bereiken via soortgelijke dagen, in het vertrouwen dat wij van Uw aller medewerking bij voorbaat veirzekerd kunnen zijn. F. Kleve, fil. Assen P. J. Gorter, fil. Zaandam, Zuid- dijk H. Wijma, fil. Leeuwarden, Schans F. Haslinghuis, fil. Hilversum, v. Hogendorplaan A. J. Gal, fil. Hilversum, G. v. Amstelstraat Th. Bos, fil. Baam G. Roor, fil. Hilversum, Kerkstr. J. Snijders, fil. Veendam H. Leyenaar, fil. Emmeloord H. C. Persoon, fil. Rijswijk, Lindel. O. J. Teubler, fil. Amersfoort, Euterpeplein D. H. Toering, fil. Tilburg, Heuvel straat J. v. d. Bei'g, fil. Eindhoven, Kruisstraat C. C. Alberts, fil. A'dam, Mid denweg J. Jousti'a, fil. Haarlem, Grote Houtstraat C. Swartsenburg, fil. Rotterdam, Nw. Binnenweg J. Schot, fil. Rotterdam, Groene Hill e dijk N. L. Besse, fil. Den Helder, Kei zerstraat F. E C. Wezepoel, fil. Bi'eda, Planciusplein H. D. Holtman, fil. Amersfoort, Langestraat Het is de heer K. ROMP die deze taak op zich genomen heeft. Velen van onze lezers en lezeressen zul len de heer Romp reeds kennen; gedurende de afgelopen drie jaar is hij n.l. als docent aan onze Op leidingsschool verbonden geweest. Uit hoofde van deze funktie heeft hij velen van U onder zijn leerlin gen geteld tijdens de diverse kur- sussen. Voor zijn tijd aan de opleidings school is de heer Romp verschil lende jaren wei'kzaam geweest in de filialen, zodat hij reeds kan bo gen op een grote ervaring in ons bedrijf. De heer Romp zal de bedrijfsleider adviseren t.a.v. de werving, se lectie, introductie en scholing van nieuw personeel en in de verdere de opening van de ZB aan de Verlengde Hereweg te Groningen ziet U op de rechter foto, hoe plezierig het personeel de nieuwe zaak vindt ziet U links.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 2