a Hoofdkantoor kreeg een nieuwe hal F otowedstrij d-hoofdprij s ging naar IJmuiden Jeugdige fotografen op bezoek JJIeiiwe (waardige) entree op Westzijde 36 Stu ui* eens een ansicht! i>e „riks" De lezerskring heeft gesproken Het ringetje Verloren en gevonden Landelijke editie 16e Jaargang No. 11 - November 1959 De fraai uitgevoerde gang naar de hal vormt een waardig entree. De nieuwe ingang van het hoofdkantoor is nu verplaatst naar Westzijde 26- Ontegenzeggelijk is er hier iets veranderd, waar door men bij het binnenkomen direct zegt: deze ingang en aan grenzende hal is de naam Albert Heijn meer waardig dan de vorige entrée. Onmiddellijk wanneer men bin- De vloer van de nieuwe hal is li belegd met een Italiaans tegel- nenkomt is het eerste wat ons soort die op het eerste oog wat treft het grootse en kapitale ge- I druk aandoet, doch zeer zeker niet i i n i M i storend werkt. Een tweede voordeel heel, Krachtige kleurcombina-van de hal is, dat zij is voorzien ties en met zorg overwogen in deling maakt het geheel tot een sfeervolle en toch niet té zake lijke ontvangafdeling. De heer van Urk voorheen portier op Westzijde 30, is hier thans de man die de bezoekers op een prettige wijze kan ont vangen. Vol gens de heer van Urk is het verschil al zeer duidelijk te merken; ten eerste kan hij de bezoekers, hoeveel het er ook zijn, een plaats aanbie den, en ten tweede vinden de bezoekers het ook veel prettiger in zo'n ruime en gezellige hal ontvangen te worden. Tevens bevindt zich onder het beheer van de heer van Urk het centrale punt van de buizenpost. Voorts zijn er twee kleine spreekkamers ingericht, voorzien van vlotte stoeltjes, alles in de moderne kleurdessins. Helemaal achteraan is zelfs een speciale afdeling voor de keuken. Van hier uit bedient men de directie, in- en verkoop. Op 't ogenblik wordt de heer J. van Dienst verpleegd in een sanatorium te Bloemendaal. Wij ontvingen een brief van hem, waarin hij ons verzocht om via ons blad de groeten over te brengen aan alle kollega's. „Ik lig hier wel, maar hoor er nog graag bij," zo schrijft hij ons, „zouden er misschien kol lega's zijn, geeft niet waar van daan, die eens een ansichtkaart willen sturen? Dat is hier zo ontzettend veel waard, daar lig je gewoon naar uit te kijken." Wij geloven dat wij hier verder niets aan toe behoeven te voe gen, alleen dat ook verkoper W. van Dalen uit fil. Den Dol- der in een sanatorium ligt. „Ik kom er weer boven op!" zegt Van Dienst, die etaleux in rayon 5 is. Helpen wij hen een handje door eens de hartelijke groeten te sturen? Hier volgen de adressen: Hr. J. van Dienst, sanatorium „Brederodeduin", Bloemendaal, Post Santpoort. Hr. W. van Dalen, Sanatorium „Zonnegloren", zaal „Amster dam", Soest. van een afzuigsysteem. Dit heeft tot voordeel, dat wanneer er b.v. veel gerookt is in de hal, de heer van Urk slechts op een knop hoeft te drukken en alle rook wordt door middel van ventilatoren weggezo gen. Samengevat mogen wij wel zeggen dat deze hal, die in zekere zin het visitekaartje van de di rectie vormt, een zeer verzorgd visitekaartje is geworden. SnperMart aan Westzijde De oude ingang op Westzijde 30 gaat op dit ogenblik geheel schuil achter een schutting. Zij zal worden weggebroken om ruimte te schep pen voor de nieuwe, in aanbouw zijnde supermart. In het vorige nummer hebben wij wper twee stukjes gepubliceerd die wij beloond hebben met de premie van f 2.50, n.l.: Service voor kampeerders" en ,.Ware ge beurtenis of goedgelovige dame". Wij maken U er op attent dat leuke grapjes, aardige verhalen over ons bedrijf en dergelijke, die naar het oordeel van de redaktie voor plaatsing in aanmerking ko men, nog steeds beloond worden met een „riks". Verslagen van personeelsavon- den en ander soort bijeenkomsten vallen hier builen. Dus grijp de pen als U iets aar digs weet! Kerstnummer Aan allen die een bij drage willen leverer voor ons december nummer dat en kele dagen voor Kerstmis ver schijnt, wordt verzocht deze vóór 7 december a.s. in te zenden aan de redaktie. hen vakantieherinnering mej. R. Haussmann werd de hoofdprijswinnaar. II ET LAATSTE BEDRIJF van de vakantie-fotowedstrijd 1959 is voorbij. De lezerskring heeft gesproken en wees mej. R. Haussmann uit filiaal IJmuiden aan als winnares met haar foto „Vakantie-herinnering". Zij krijgt dan ook de extra prijs van 25,— thuis gestuurd. V..F.-prijswirniaars iai Zaaiidam De Vereniging Nederlands Fabrikaat organiseerde dit jaar een fotowedstrijd voor de jeugd, waarbij de opgave was om Neder landers tijdens hun werk op de gevoelige plaat vast te leggen. De animo voor deze wedstrijd was bijzonder groot en de elf winnaars mogen dan ook zeker beschouwd worden als het neusje van de zalm, onder de jeugdige fotografen. Deze jongeren die in leeftijd varieerden van 12 tot 17 jaar kregen als prijs o.a. een excur sie aangeboden langs een aan tal nederlandse bedrijven. Op de eerste dag bezochten zij de N.V. Koninklijke Vliegtuigfa brieken .Fokker' en de tweede dag, dinsdag 3 nov., brachten zij in de Zaanstreek door. De boot die hen 's morgens ter be schikking was gesteld voor een tochtje langs de molens en naar de oudheidskamer, meerde om pl.m. 12.30 uur aan de steiger van onze fabrieken en onder leiding van de heer Verheul, De nieuwe hal heeft een moderne en prettige sfeer. directeur van de Vereniging Nederlands Fabrikaat kregen zij een lunch aangeboden in ons Ontspanningsgebouw. De heer Engel die als gastheer optrad, vertelde het één en ander over ons bedrijf. Er werd natuur lijk door deze jeugdige enthousias telingen diverse malen gefotogra feerd. Het was bijzonder prettig deze jeugdige fotografen met hun enthousiasme te mogen ontvangen en rond te leiden. Tijdens de rond leidingen in de fabriek was het hen bij uitzondering toegestaan foto's te maken, vooral diverse dames werden het mikpunt van deze jongelui. De firma Albert Heijn maakte van deze excursie een fotowedstrijd in het klein en de opnamen die door onze bezoekers werden gemaakt zullen dan ook naar de heer Valk, chef reclame, gezonden worden die hieruit de beste kiest. Deze foto's worden eigendom van ons bedrijf en de winnaars ontvangen een prijsje. Te zijner tijd hopen wij en kele van deze foto's in onze Flitsen te kunnen opnemen. Na het bezoek stond de autobus weer gereed die hen naar Eindho ven bracht. De volgende dag zou den zij de Philips Fabrieken en Van Doorne's Automobielfabriek N.V. bezoeken. Wij vonden het prettig op deze wijze onze Public Relations te kunnen bevorderen en menen dat het bezoek zeer ge slaagd is geweest. Hiervan getuig de één der deelneemsters in haar afscheidswoorden. Voor de 16-ja- rige Trix Koster was dit duidelijk een opgave, doch zij bracht haar speech er bijzonder goed af. Merkwaardig was het te moeten constateren, dat er zich slechts kleine verschillen in stemmenaan- tal per foto openbaarden. Zoveel hooiden zoveel zinnen Er blijkt dan ook wel uit, dat het „zoveel hoofden, zoveel zinnen" ook op het gebied van fotografi sche waardering volkomen opgaat, want de onderwerpen der foto's ontliepen elkaar sterk. Maar juist deze omstandigheid maakt een wedstrijd als deze attractief. Rest ons tot besluit mej. R. Han- mann te feliciteren met haar suc ces en alle deelnemers, die dit jaar buiten de prijzen bleven, op te roe pen een volgende keer nogmaals hun geluk te beproeven. AH service moet een begrip zijn. Dat dit onze bedrijfsleiders duide lijk is, moge blijken uit de volgen de gebeurtenis. In een van onze pakker ijen ver loor een inpakster een gouden ringetje. Het vermoeden was groot, dat dit in een doos choco ladeletters was terecht gekomen. En omdat het ringetje meer be tekenis voor de betrokkene had als herinnering, dan wel om de waarde, werd de afdeling verkoop ingeschakeld om het terug te vin den. Dieren vonel 't Zij schreven in een weekbericht hier over en mochten het genoegen sma ken, dat reeds de zaterdag daarop volgend onze chef uit filiaal Dieren (Gld) ging zoeken en vond! Toe vallig was daar de rayonleider aan wezig, die, omdat hij toch naar Zaan dam moest, het ringetje meenam en aan een lid van de verkoopafdeling ter hand stelde. We weten het natuurlijk niet pre cies, maar vermoeden vrij zeker, dat, zoals onze chef in Dieren heeft gezocht, er ook nog vele an deren zijn geweest! Uit naam van de betrokkene mo gen wij hen allen hartelijk bedan ken. Zij was zeer verheugd het •ingetje weer terug te ontvangen.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1