400.000ste obligatie uitgereikt Leeuwarder huisvrouw kreeg spaarobligatie Opening nieuwe hal Hoofdkantoor St. Nicolaasdrukte in K.B. en S.B. ■liiiKMiinii Jlïeiiwe (waardige) entree op Westzijde 36 (jreagen Flitsen Fabf/Zaan oktober 1959 1 6e Jaargang No. 11 - Oktober 1 959 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam met de heren A. MEVR. A. WESTERMAN-TJALKES in Leeuwarden leverde vorige maand haar AH spaarboekje met 49,— aan zegels bij chef R. Groen in en vroeg om een AH spaarobligatie. Kort daarop kreeg zij in haar woning bezoek van de president-direc teur, de heer A. Heijn Jzn., die haar de spaarobligatie persoonlijk kwam overhandigen. Het was namelijk de 400.000ste klanten obligatie die bij AH werd aangevraagd, nadat (nu ruim vijf jaar geleden) met dit voor ons land unieke spaarsysteem voor de huisvrouw werd gestart. De nieuwe ingang van het hoofdkantoor is nu verplaatst naar Westzijde 26. Ontegenzeggelijk is er hier iets veranderd, waar door men bij het binnenkomen direct zegt: deze ingang en aan grenzende hal is de naam Albert Heijn meer waardig dan de vorige entrée. Onmiddellijk wanneer men bin- deling maakt het geheel tot een nenkomt is het eerste wat ons sfeervolle en toch niet té zake- treft het grootse en kapitale ge- Juke ontvangafdellng 1 De heer van Urk voorheen portier heel. Prachtige kleurcombina-i op Westzijde 30, is hier thans de Wie lie bal kaatst Chef. dat mandje is niet van ons, dat is van buurman A.H zei de winkelbediende van Piet... geschrapt door de censuurin Badhocvedorp. De chef grinnikte, nam een stukje papier en liet het mandje terug brengen met de volgende bood schap: Dit mandje is blijkbaar van u. want die van ons glim men beter. Onze bedrijfsleider, ook niet op zijn achtcrhoofie gevallen, liet zijn buurman in een vriendelijk briefje weten, dat buurman be dankt werd en dat onze mandjes niet zo kunnen glimmen, omdat ze zo akelig veel gebruikt wor den. Vanzelfsprekend ging die overhan diging gepaard met enige feest vreugde. Chef Groen kwam met een prachtige mand met levens middelen het bereiken van deze mijlpaal luister bijzetten en de heer Heyn sprak mevr. Wester man toe in aanwezigheid van de Friese pers. „Heel veel van onze klanten doen als Uzei de heer Heijn. ..Zij spa ren bij hun kruidenier en schenken ons hun vertrouwen. Zij weten dat onze be.langen en hun belangen pa rallel lopen". Vervolgens wees de heer Heijn op het voordeel van een spaarobliga tie, een spaarpot, die over 20 jaar vol zit met maar liefst 160, waarvoor men sleehts 49,heeft betaald. Sinds de start met het vrijwillig spaarsysteem hebben de Nederlandse huisvrouwen langs deze weg 20 miljoen gespaard. Mevr. Westerman vertelde dat de twee A.H. spaarobligaties, die zy nu bezit, een spaarpotje vormen voor haar 11- en 27- jarige doehters. Zij plakt on dertussen al druk zegels voor een derde spaarobligatie. Zij was niet van 't begin af aan een geestdriftig zegelspaar- ster. Pas toen zij in de krant las over de vele voordelen van de AH klantenobligaties werd zij enthousiast. Maar nu kan ook niets haar meer tegenhouden en is AH-zegels spa ren voor haar precies zo'n hobby als miniatuurdrankflesjes verza melen voor haar echtgenoot is. j Als de maand augustus gepasseerd is, en wij een kijkje in de koekbakkerij nemen, dan gaan onze gedachten alweer uit naar de St. Nicolaastijd. De speculaas- en taai-taai-walsen voor de bandovens zijn weer voor de dag gehaald, voor de massafabri- cage van klein' en ,dik' speculaas tevens kleine taai en de taai poppen. Enige weken zien wij reeds Vele bakkers rollen de banketspijs ,L iL j li' in het deeg, en transporteren de grote hoeveelheden klein spe- staven naar de ovens. Vele meis- culaas uit de ovens lopen, welke jes verpakken de staven in de be- één-ponds-pakken verpakt naar de filialen gaan. Een zeer gewilde verpakking. Plakken dik speculaas worden in cellophaan verpakt verzonden. Komt St. Nicolaas naderbij dan krijgen wij de fabricage van de z.g. Taai-Taai en speculaas-,,vrij ers". De fabricage van banketstaven is ook in volle gang. Uit lie kindermond Een van AH's spruiten (4 jaar) viste critisch een laurierblaad je uit haar soep. Haar reactie was: moeder, groeit soep aan de boom? ties en met zorg overwogen in- man di.e bezoekers op een prettige wyze kan ontvangen. Volgens de heer van Urk is het verschil al zeer duidelijk te mer ken; ten eerste kan hij de bezoe kers, hoeveel het er ook zijn, een plaats aanbieden, en ten tweede vinden de bezoekers het ook veel prettiger in zo'n ruime en gezel lige hal ontvangen te worden. Tevens bevindt zich onder het beheer van de heer van Urk het centrale punt van de buitenpost. Voorts zijn er twee kleine spreekkamers ingericht, voor zien van vlotte stoeltjes, alles in de moderne kleurdessins. Helemaal ach teraan is zelfs een speciale af- afdeling voor de afdeling keuken. Van hieruit bedient men de directie, in- en verkoop. De vloer van de nieuwe hal is belegd met een Italiaanse te gelsoort die op het eerste oog wat druk aan doet, doch zeer zeker niet sto rend werkt. Een tweede voordeel van de hal is, dat zij is voorzien van een afzuigsysteem. Dit heeft tot voordeel, dat wanneer er b.v. veel gerookt is in de hal, de heer van Urk slechts op een knop hoeft te drukken en alle rook wordt door middel van ventilatoren weggezo gen. Samengevat mogen wij wel zeggen dat deze hal, die in zekere zin het visitekaartje van de di rectie vormt, een zeer verzorgd visitekaartje is geworden. kende doosjes. De fabricage van banketstaven is grotendeels „hand werk". Gaan wy naar de suikerwerk en chocolade fabriek, dan worden wij aldaar ook met St. Nicolaas artikelen geconfronteerd. Dagelijks fabricage van fondant borstplaat. Interieurs voor de chocolade mui zen en kikkers. Deze laatst genoemde artikelen worden in de chocoladefabriek af gewerkt geglaceerd) en machi naal gestanioleerd. De chocoladefabriek houdt zich bezig met de fabricage van melk en puur chocolade letters, welke met grote hoeveelheden uit de ma chines en koelkasten komen, en daarna netjes verpakt worden. Zo leven wij dagelijks in een St. Nicolaas sfeer. aan directie en personeel voor ondervonden belangstelling: Mej. G. Boellaard en mevr. R. E. M. Roos-Broekmeijer en de heer F. Konings gedurende hun ziekte de heer en mevr. D. Dozcman bij de geboorte van hun zoon; de heer en mevr. P. L. Boom- Wagenaar bij hun huwelijk; de heer en mevr. L. Zwan-Neij- man bij hun huwelijk; de heer E. Bekman bij zijn I2x/i- jarig zakenjubileum; de heer W. Delforno bij zijn 12}, jarig zakenjubileum. de heer en mevrouw Breeuwer-de Boer bij hun huwelijk: de heer en mevrouw van llnen- Keune bij hun huwelijk; de heer M. Huisman bij zijn 1214- jarig zakenjubileum. De fraai uitgevoerde gang naar de hal vormt een waardig enirêe. De oude ingang op Westzijde 30 gaat op dit ogenblik geheel schuil achter een schutting. Zij zal worden weggebroken om ruimte te schep pen voor de nieuwe, in aanbouw zijnde supermart. 6-10: Mej. H. Rietveld (hoofd juffrouw Cantine) en de hr. J. Janssens. 15-10: Mej. N. de Boer (kostprijs- afd.) en de hr. J. Breeuwer. 8* Telefoon voor onze Kcelanieeliel Hallomet Albert Heijn. ja mijnheer, u spreekt met tex tielhandelaar Dinges in Deventer. Ik ben enthousiast over uw raam- stroken met schotse ruit. wilt u mij het adres van de drukker geven, ik zou graag een aantal van die stroken voor mijn zaak willen bestellen ziet u Commentaar overbodig, en een verdiend schouderklopje voor onze Reclame-afdeling. Huisvrouwen spaarden f 30 miljoen bij AH De nieuwe hal ademt een intieme en tevens voorname sfeer.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1