Nieuws van de ideeënbus 6 AH-FLITSEN In de afgelopen periode werden de volgende ideeën ingezonden. Deze maal zijn er 8 inzendingen die voor een beloning of aanmoe digingspremie in aanmerking ko men. C 153 Bij de pakken rijst van j 0,49 het woord „rijst" op de onderkant omdraaien. Wanneer deze pakken plat neergelegd worden met het eti ket normaal, staat het bewuste woord op z'n kop. Dit is zeer juist opgemerkt. Het is niet zozeer een idee, als wel een tip. Het woord „rijst" zal anders gedrukt worden. Beloning 10. Ingezonden door de heer C. Jacobsen, fil. 501, Schiedam. C 70 Reclame-kennisgeving. In het formulier de artikelen in het midden laten drukken. Het formulier kan dan tevens als voorraadopname- lijst worden gebruikt. Dit idee zal worden uitgevoerd, zij het in wat andere vorm dan in zender voorstelt. Beloning 10, C 133 Kleine flesjes Madeira in de sortering nemen voor soepen, sausen enz. Dit bevordert de verkoop, omdat de klant vlugger een klein flesje koopt voor keukengebruik dan een grote, duurdere fles. Jammer dat inzender te laat is.- Er wordt reeds aan gewerkt om dit artikel in onze sortering op te nemen. Aanmoedigingspremie 5 C 134 Is het mogelijk om op flessen wijn een etiket aan te brengen waarop staat aangegeven: gebruik, land van herkomst, smaak, prijs en alcoholgehalte. Makkelijk voor de klant en ook voor de bediende die nog niet deskundig is. Ook deze inzender is een beetje laat met zijn idee. Er worden reeds enkele soorten wijn met opschrift geleverd. Binnen niet al te lange trjd zal onze hele sortering er mee worden uitgerust. Aanmoedigings premie 5, C 135 Ieder filiaal een lijst geven met de namen, adressen en nummers van de paspoorten van de klanten van het filiaal. Het voor komt gevraag èn voor de chefs èn voor Zaandam. Tevens gemakkelijker in verband met afboeking met het nummer. Voor de chef een mooie gelegenheid deze lijst bij te houden met het verbruik van de klant. Ook hieraan wordt gewerkt. Enke le filialen zijn reeds in het bezit van diverse gegevens. Aanmoedi gingspremie 5, C 141 Wij hebben nu de „recepten gratis" bij aankoop van ma caroni, pudding etc. Is het niet beter om elke week of iedere 2 weken een recept uit te geven bij één van de AH-artikelen? Daarbij een speciaal mapje om deze recepten in op te ber gen. De recepten zullen nu weer verdwijnen zonder dat de huisvrouw er verder iets aan heeft. Inzender heeft gelijk, een gebun deld geheel zou voor de huisvrouw zeker wel prettig zijn. De recep ten die nu uitgegeven worden zijn echter als proef bedoeld. Wanneer deze proef slaagt zal tot uitbrei ding worden overgegaan. Aanmoe- digingsepremie 5, C 151 Betreft verpakking koek in doos. Thans 15 platliggend en 4 rechtopstaand. Beter is 15 platlig gend, 3 liggend langs de kant en 1 rechtop. De rechtopstaande koeken beschadigen en verkruimelen. Reeds enige weken wordt de koek verpakt zoals inzender voorstelt. Aanmoedigingspremie 5, C 160 Bij het verpakken van choco ladepastilles of dergelijke cho colade een briefje insluiten waarop de klant attent gemaakt wordt op soorten chocolade die wij verkopen. (Schrijven ingekort). Binnenkort wordt ons gehele as sortiment chocolade verpakt en het was reeds de bedoeling om dan in alle verpakkingen een folder tje over ons assortiment in te slui ten. Aanmoedigingspremie 5, C 123 Bij het verzenden van de obligatie het rentetegoed wat niet voor een vol jaar is gelijktijdig in postzegels bijsluiten of een waar debon bijsluiten van het tegoedbe drag, wal dan aan artikelen in de winkels verkrijgbaar is. Dit is dan eigenlijk wel een voorschot geven, maar het bespaart de chef veel tijd met uitzoeken en sorteren van cou pons. Er blijven dan alleen coupons over met volle jaarrente, wal mak kelijker is met berekenen, daar je dan maar twee bedragen hebt en op z'n hoogst maar vijf verschillende be dragen kunt krijgen. Bovenstaand idee is al eerder in de praktijk toegepast. Dit gaf be zwaren, doordat de klanten alleen met postzegels gediend zijn van een bepaalde waarde. Een tweede moeilijkheid is, dat vooruit nooit vastgesteld kan worden (in ver band met winstbepaling) wat de juiste waarde van de coupons wordt. C 124 Het nieuwe blok „uitbetaalde obligatiecoupons" telt 100 bladen, dus voor 50 weken. Niet ie dere week ivorden coupons uitbetaald of ingezonden, zodat het aanbeveling verdient hel volgend jaar een blok met 40 bladen genoeg voor 20 weken te laten drukken. Dit geeft voor alle filialen gerekend een flinke bespa- schikt. Wij moeten echter rekening houden met filialen, die beslist iedere week coupons ontvangen. C 125 In „AH-Flitsen" elke keer 1 a 2 vleeswaren uitvoerig beschrijven, zodat de verkoopsters, vooral in de ZB, hun klanten er meer van kunnen vertellen. Onvoldoende plaatsruimte maakt het moeilijk regelmatig dergelijke artikelen op te nemen. Wij plaatsen ze echter wel, indien er mogelijk heid toe is (zie vorige nummers van Flitsen). C 126 Uitbetaling obligatiecoupons. Ieder jaar verschijnt er een nieuw boek. In de meeste filialen wordt dit nooit helemaal gebruikt. In plaats van boek een losbladig systeem toepassen; wanneer een filiaal een lijst instuurt ontvangt hij voor de volgende week een nieuive lijst. Zelf de systeem als met cadeauxbonnen. Een losbladig systeem is onhan dig. Wij overwegen wel om vol- end jaar een dunner boek te le veren met de mogelijkheid tot na bestelling voor filialen die beslist iedere week coupons inzenden. C 127 Verschillende artikelen, die wij rechtstreeks ontvangen, o.a. zeep, soepen, D.E.-koffie, etc. worden door ons doorberekend. Wij moeten iedere keer uitrekenen. Mijn idee is om eenheidsprijzen per doos op het prijzenblaadje bij te melden. Dit geeft veel vereenvoudiging bij de berekeningen. Dit zou doorgevoerd kunnen wor den voor alle grootverpakkingen, ook b.v. van onze eigen artikelen. Wij hebben niet de indruk dat het omrekenen veel bezwaren oplevert voor onze chefs. C 128 Verandering van bestaande kaarten voor uitbetaling obli gaties. Inzender vindt het eenvoudi ger om een kaart te laten maken met de aanduiding van de verschillende kleuren coupons in groepen onder verdeeld. Heeft de inzender zich gereali seerd hoe groot de kaart wel moet zijn wanneer de waarde van de diverse coupons in kleuren apart op een kaart gebracht zouden worden? Om een voorbeeld te ge ven: de serie 1955 donkerblauw coupon 1-2-3 zou volledig vermeld moeten worden, daarna de groene, bruine enz. In de praktijk is ge bleken dat de bestaande kaart duidelijk en overzichtelijk is. Wij brengen er dan ook liever geen verandering in aan. C 129 Ontvangen goederenboek uit geven in boekvorm, werkt veel eenvoudiger. Wij zien het gemak van een ont vangen goederenboek in boekvorm niet in en vinden het bestaande boek het eenvoudigst te hanteren. C130 In copie-bestelblok vooraan een vakje reserveren om het laatst bestelde uit oude blok daarin over te kunnen nemen. Dit idee is gelijkluidend aan idee C 68 dat reds in AH-Flitsen is be handeld. C 131 Inzender heeft een grote kaart ontworpen waaraan alle ont vangen coupons van één week ge hecht worden. Het uitbetaalde bedrag wordt er achter gezel en verder wor den de nieuw ontvangen coupons bij dezelfde coupon gehecht. Dit systeem geeft veel tijdsbesparing bij het af sluiten van de kas. Idee kan voor inzender erg veel gemak betekenen. Anderen ge bruiken b.v. weer enveloppen of clips. Wij laten het aan het initia tief van de chef over om een be paald systeem in te voeren. C 132 Register maken van artikelen uit weekberichten die men niet mag vergeten. Voorbeeld: no. 116 wk. 32 stichting spaarfonds. Zou zoe ken voorkomen. Inzender zou vóór in de opbergmap een vel willen aan brengen waar de gegevens opgeschre ven kunnen worden. Ook dit idee wordt aan het ini tiatief van een chef overgelaten. Zo'n register wordt tenslotte een boekwerk wat ook weer bezwaren heeft. C 136 Drie grote reep-dummies ma ken, waarop de diverse sma ken van onze chocolade staan aan gegeven. De dummies boven de bank hangen met de prijs er bij. Idee is beslist niet nieuw. Wij heb ben bedoelde dummie verschillende malen in gebruik gehad. Momen teel voelen wij meer voor een mas sale uitstalling van gebundelde re pen. C 137 Voor het vakantieseizoen een folder laten maken waarop gemeld staan de diverse artikelen, geschikt voor kamperen, uitstapjes e.d. Een lijstje zo ongeveer als wij voor een St. Nicolaasbestelling uit geven. Ook in AIler-Hande de klan ten op deze folder attent maken. Wij hebben al eens eerder een fol der uitgegeven van gelijke strek king. De resultaten waren niet erg merkbaar. Voor het volgend sei zoen zal er weer een dergelijke folder uitgegeven worden, dan echter met een bestellijstje op de achterkant. C 138 Een speciale folder maken voor vakantie- en camping artikelen. Ook zeer geschikt voor kamerbewoners. Zie idee C 137. C 139 Op de reclame-staat moet de chef altijd zijn oordeel over reclame geven. In de kolom opnemen: Normale verkoop reclameverkoop meer-verkoop Voor hoofdkantoor nu makkelijker te zien of deze reclame goed geslaagd is. Wij doen dat alleen in speciale ge vallen. Wij kunnen in Zaandam te allen tijde zien hoe de normale verkoop ligt. C 140 De aanduidingen op de prijs kaarten van duidelijker tekst voorzien, b.v. rose zalm, blanke of rode zalm. Dit in plaats van Fancy pink e.d. De meeste klanten begrijpen niets van zo'n tekst. Verschillende malen hebben wij reeds de kwaliteitsaanduiding in het Nederlands vermeld. De er varing leert ons dat dit speciaal bij de goedkopere zalmsoorten minder effect sorteert. C 142 De bandjes, die gebruikt wor den voor het bundelen van Zilvervloot, van gom laten voorzien, zodat ze bij even bevochtigen van zelf plakken. Dit zou een besparing geven van tijd en plakband. Volgens deskundigen is het gom men van strookjes duurder dan het gebruik van cellotape. C-143 Is het mogelijk voor het ko mende jaar de eierlev er anders zakken te laten leveren voor henne- eieren. De verkoop is nogal omvang rijk en de verpakking nogal kostbaar. Diverse leveranciers leveren reeds verpakte henne-eieren. Wij ver- Op 29 september bezocht weer een aantal bedrijfsleiders met hun vrouwen Zaandam. wachten volgend jaar dat alle eieren verpakt geleverd zullen worden gezien het succes van de verkoop van henne-eieren. C 145 Voor diverse breuk-artikelen in de bestelauto een aparte ruimte laten maken om er de biscuits e.d. in te plaatsen. Dit zou minder breuk betekenen. Zou niet minder breuk betekenen, omdat alle koek, biscuits e.d. dan bij en op elkaar liggen en steeds moeten worden uitgezocht. De breekbare artikelen boven op de boodschappen per klant is nog het meest aan te bevelen. C 146 Verschillende leveranciers ver zorgen de porto van onze be stellingen. Dat doen zij niet allemaal. De leveranciers die het niet doen aan schrijven, dat de porto voor hun rekening is. Geeft over alle zaken een grote besparing. Dit betreft veelal de gemaakte in koopcondities met de leveranciers. Dit punt heeft echter steeds onze aandacht en wij streven naar een zo'n groot mogelijke eenheid op dit gebied. C 147 Kleinere overdozen gebruiken voor maizena II en bakmeel II. Hiervan wordt te weinig ver kocht, waardoor momenteel de artike len te oud worden, omdat de bestel- eenheid te groot is. De gemiddelde verzending per week geeft ons geen aanleiding om de verpakking te wijzigen. Komt nog bij, dat de kosten van het ver pakken hoger komen te liggen. C 148 Voor de zakken en pakken van bepaalde artikelen reser ve-zakken zenden om bij breuk deze artikelen opnieuw over te kunnen pakken. Vooral voor de Z.B.'s is dit een euvel, dat wij graag opgelost zien. Idee is eerder opgenomen onder B 131. Op weekbericht enkele we ken geleden gelegenheid tot be stellen geopend. C 149 Waarom zijn de groene strookjes voor de vleeswaren niet zo stevig als de rode voor de koekjesBij gebrek aan groene heb ben wij de rode eens moeten gebrui ken. Deze werken veel prettiger. Dit idee is achterhaald door bepa lingen van de Keuringsdienst van Waren. Wij hebben thans andere aanduidingen die aan de buiten kant van de verpakking meege- seald worden. C 150 Om alle wantrouwen weg te nemen, dat de klanten kun nen hebben voor voorverpakte vlees waren, een kaartje laten maken: „Ook bij onze verpakte vleeswaren onvoor waardelijke garantie". Wij adverteren wekelijks met on voorwaardelijke garantie voor al onze artikelen en vinden het niet nodig om voor enkele producten of voor een bepaalde groep dit nog eens extra te onderstrepen. Twee groepsfoto's van Zaandagen op 1 en 8 september j.l. C 152 Ter gelegenheid van bevrij dingsfeest 1960 hetgeen een bijzonder feit zal worden spe ciale verpakkingen ontwerpen voor b.v. Zaanse koeken, toffees e.d. Een speciaal trommeltje of bus zou mis schien ook wel aantrekkelijk zijn. De uitvoering van dit idee wordt veel te duur. Een verandering van verpakking brengt zeer grote kos ten mee. Deze kosten zouden er ook weer uit moeten komen. Wij betwijfelen of dat met een bevrij dingsetiket wel het geval zal zijn. C 154 Inzender heeft zelfde opmer king als C 153, doch dit idee kwam later binnen. C 155 Is het mogelijk om als Kerst- of St. Nicolaasgeschenk waar debonnen van een bepaald bedrag te verkopen, zodat de klanten deze in plaats van boodschappen cadeau kun nen geven? Pakket in natura kan erg leuk zijn. Waardebon beslist niet. Koud en ongezellig. Bovendien organi satorisch verre van simpel. C 156 Verkoop honing-set viel te gen. Maak de sets (4 sma ken) leeg en deze los verkopen. Sus- ces verzekerd. In vele andere filialen viel ver koop niet tegen. Het aardige idee van de set gaat bij losmaken ge heel verloren. C 157 Het model van de 5 ct. lolly van rond wijzigen in plat model. Inzender schrijft, dat hel ronde model niet gekocht wordt door het gevaar, dat het laatste stukje in de keel schiet. Dit gevaar is bij een plat model niet zo groot. Gevaar is o.i. even groot. Klacht nooit eerder doorgekregen. De oorspronkelijke platte lolly wordt geheel door de ronde verdrongen. C 158 Breng het rose toiletpapier in 4 stuks verpakking. Meer verkoop, meer omzet. Prijs b.v. f 0.99. Wanneer wij dit artikel in 4 stuks verpakking zouden brengen, zou de uitgave voor dit artikel veel te hoog worden. C 159 Obligatiecoupons uitbetalen alleen in de maanden juli- augustus, leder filiaal heeft dan maar 810 formulieren nodig om deze naar het hoofdkantoor te zenden, ter wijl nu een gedeelte waardeloos wordt. Dit is geen service. Je kunt obliga tiehoudsters niet wegsturen. De klant heeft er bovendien recht op ieder ogenblik de coupons in te kunnen leveren. Hierna volgen de verdere inzen dingen; vele zijn erbij die waar devol voor de inzender kunnen zijn maar die wij niet algemeen kunnen toepassen. C 161 De achterkant van de A.H. slasausfles beplakken met een recept of leuke tip met als onder schrift: Ciska Verheul". Beslist niet nieuw, gezien de vele recepten die wij momenteel op de verpakkingen plaatsen. C 162 Voor het volgende seizoen voor betreffende zaken een foldertje drukken in Duits, waarin een korte, duidelijke uiteenzetting over het zegelsysteem bij A.H. Dit naar aanleiding van het veelvuldig vragen naar „rabatt marken" door de Duitse gasten, waarmee ze eventuele korting bedoelen op gekochte waren. In verband met deviezenproble- men is het niet mogelijk om aan dit idee gevolg te geven. C 163 Voor de verkoop van zuur kool grote zakken beschikbaar stellen voor 1 kg zuurkool. Het ligt niet in de bedoeling om twee verschillende soorten zakken te gebruiken voor het inpakken van zuurkool. Het gewicht van 500 gram als eenheidsverpakking is in de praktijk de best verkoop bare hoeveelheid gebleken.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 6