Lezers wijzen beste A.H.-fotograaf aan Collectieve Ongevallen verzekering De Burchstraatploeg naar het Pijn in de voeten niet meer een noodzakelijk kwaad! voor circus Ware gebeurtenis of goedgelovige dame kampeerders AH-FLI TSEN 3 Welke van deze vier is de lieste? Wie zal er door de lezers van ons blad de ere prijs van 25.— toegekend krijgen van onze foto-wedstrijd 1959? Deze vraag kan nu gesteld worden, nu door de jury vier maanden achtereen een „winnaar van de maand" is aangewezen. Het laatste woord is thans aan onze lezerskring. Twee fraaie foto's zijn bekroond over de maanden augustus en september. Het zijn resp. „Magere brug", ingezonden door de heer K. Barbé uit fil. Rozen gracht, A'dam en „Vakantieherinnering", van een nog onbekende inzender (ster), die verzuimde zijn (haar) naam achter op de foto te zetten. Wij verzoe- ken hem (haar) zich alsnog aan ons bekend te maken. Beide inzenders krijgen dus de maandprijs van 10, per postwissel thuis gestuurd en wij feliciteren hen met het behaalde resultaat. Wellicht bent u nu benieuwd naar het oordeel van jury en redactie. Dat ook zij er een gedachte over hebben spreekt wel vanzelf, maar wij willen er toch niets van zeggen. Het zou niet eerlijk zijn om in vloed uit te oefenen op U, die nu een oordeel moet geven. Hierbij vindt u op willekeurige wijze de vier door de jury uitge kozen foto's afgedrukt. Het enige wat u te doen hebt, is per brief of briefkaart de titel op te geven van de foto, die U het mooiste vindt. Als adressering schrijft u: „AH-Flitsen" p.a. Albert Heijn N.V. Westzijde 30 Zaandam Met dit avondstemmingsbeeld van de Hofvijver te 's-Gravenhage be haalde de heer P. Lemmens uit filiaal Stevinstraat Scheveningen de juni-prijs. De brief moet voorzien zijn van naam, filiaalnummer en handteke ning van de afzend (st) er en kan desgewenst door de bedrijfsleider met de Zaanpost worden opge stuurd. Uw stem moet uiterlijk 11 november in het bezit van de re dactie zijn. De foto, die de meeste stemmen krijgt, wordt bekroond met de extra prijs. Wij rekenen op een lawine van „stembriefjes". Tot ons genoegen kunnen wij U thans mededelen dat de aanmel ding voor de Ongevallenverzeke ring ruim voldoende is om deze collectief af te sluiten, zodat U binnenkort de polis tegemoet kunt zien. Het blijft in de toekomst steeds mogelijk zich voor deze ver zekering op te geven. Aanmel dingsformulieren kunt U aanvra gen bij de afdeling Personeels zaken. .Aan het havenhoofd van Veere" u uit filiaal Sluis de juli- Fil. 580 Mej. M. Franken 1-9 76 Mej. J. van Gessel 6-9 138 Mej. C. Hoekstra 6-9 172 Chef F. Gankema 6-9 Amb. rayon 11: L. F. Brouwer 6-9 119 Bed. J. van Wezel 10-9 531 Chauff. D. Vrugt 13-9 96 Bed. H. van 't Ende 13-9 200 Mej. M. Hausmanns 13-9 78 Bed. L. Pol 14-9 270 Bed. D. Kuijpers 17-9 226 Mej. W. Bollen 20-9 571 Bed. J. Kr ikke 20-9 201 Bed. L. Zeilstra 27-9 536 Bed. W. van Gooi 27-9 96 Bed. J. van Dongen 27-9 592 Bed. W. Sens 27-9 579 Bej, W. de Keijzer 30-9 37 Bed. F. Reijmerink 11-10 701 Bed. Wa. Koster 11-10 530 Mej. G. M. Droog 18-10 >as de foto, waarmee Yvonne Albrcgts ■prijs in de wacht sleepte. Menige winkeljuffrouw wrijft aan het einde van een drukke werkdag met een pijnlijk ge zicht over haar branderige voe ten. De schoenen liggen uitge schopt onder tafel en de bezit ster wil er niet aan denken dat ze ze morgen weer aan moet. Weer een hele lange dag staan, weer dat klemmende gevoel om de tenen Toch was ze heel erg in haar schik toen ze de schoentjes had gekocht. Waren ze niet beeldig met hun spitse neus? Wat een moderne, verfijnde leest Jammer alleen dat ze bij het ko pen niet had bedacht dat ze ze ook in de winkel zou moeten dragen. Hen schoen met een wat plattere hak en een iets ruimere leest zou haar heel wat minder pijn hebben bezorgd. Er blijken echter nog tal van jonge vrouwen te zijn die ter wille van hun ijdelheid 's avonds doodver moeid thuis komen van hun werk. „Toch is dat tegenwoordig aller minst nodig," vertelde ons een schoenhandelaar tijdens een show van herfst- en wintermodellen, ge organiseerd door het modecentrum voor de schoen- en lederbranche. In de tien jaar dat het mode centrum thans bestaat, is er heel wat met de leest van de schoen ge beurd. Nog maar tien jaar geleden bleek het niet mogelijk te zijn een gemakkelijk zittende schoen ook IS Alleen voor de dames De Magere brug te Amsterdam in feesttooi inspireerde verkoper K. Barbé uit filiaal Rozengracht te Amsterdam tot deze foto, die hem de augustus-prijs opleverde Uit Nijmegen bereikten ons en thousiaste berichten over een uit gangsavond naar het circus Kro ne. Daar de kasmiddelen niet al te groot waren werd mevr. Beek hoven, zakenvrouw bij uitstek, er op af gestuurd en zo waar het ge lukte haar om een belangrijke re ductie op prima plaatsen te krij gen. „We hebben enorm genoten," zo schrijft ons de bedrijfsleider, de heer C. W. J. Eesters, „ik keek met genoegen naar al die glunde rende gezichten." De dames Schraven en Van Mee- gen konden de verleiding niet weerstaan wat meer naar voren te gaan zitten bij het clownsnum mer. Ei opgooien en op een bord opvangen, dit gelukte echter maar ten dele, want meestal viel het op hun gezicht stuk. Plotseling wer den de clowns kwaad dat het niet lukte, pakten het gehele rek met eieren op en stortten het over het publiek, waaronder onze dames, uit. Men schrok enorm, maar geluk kig werd spoedig ontdekt dat het slechts kunsteieren waren. Mej. Schraven was zo geschrokken dat één van de clowns zich verplicht voelde haar verdriet af te kussen! Een vakantieherinnering van een nog onbekende inzender(ster) werd de september-prijswinnaar. In Maastricht staan twee klan ten in de winkel, een dame en een heer. De dame koopt een koek, waarop de heer zegt: „Daarbij krijgt U gratis een rol toiletpa pier." De dame gaat weg met haar koek. Twee dagen later komt zij weer in de winkel en zegt: „Juffrouw, ik heb deze week geen rol toilet papier gehad, die was toch gratis bij de koek? Deze week was ik in Amsterdam en daar hadden ze ook geen toiletpapier bij de koek, hoe kan dat nu Het gebeurde in Amsterdam, op de kampeerafdeling van een groot warenhuis. Een echtpaar is in druk gesprek met de verkoopchef over de vergroting van hun tent. Het probleem scheen niet zo makke lijk op te lossen te zijn, tot de chef plotseling vroeg: „Bent U misschien klant bij Al- bert Heijn?" „Dat zijn wij wel," was het ver baasde antwoord, „maar wat heeft dat met onze moeilijkheden te ma ken „Welnu," zei de chef, „zoals U ziet kunnen wij U hier niet hel pen, maar ik weet wel dat de chef van Albert Heijn in de Joh. Ver- hulststraat de oplossing zelf heeft gevonden. Ik heb het gezien en volgens mij is het prima geslaagd; stelt U zich eens met hem in ver binding." Aldus geschiedde en na een bezoek bij de heer van der Kamp waren de moeilijkheden spoedig opgelost. Wel vertelde de dame dat zij even geaarzeld had om met het pro bleem aan te komen. „Waarom?" was het antwoord van de heer van der Kamp, „ook dit valt onder de AH-sevice". een elegante vorm te geven. Kijkt U maar eens naar de foto van een paar wandelschoenen die hierbij is afgedrukt. Herinnert U het zich nog? Die plompe vorm die aan een mannenschoen deed den ken Er naast ziet U hoe onze he dendaagse sportschoen er uit ziet. Wat een verschil in lijn! Hoe sierlijk en elegant is het mo del van nu! Evenzo ging het met de eenvoudige middagschoen. Het schoentje met de lage hak dat ook zo geschikt is voor de dames die lang achtereen moeten staan. Het plompe model maakte plaats voor een smaak voller opvolgster, die bleek toch dezelfde functie te hebben. U ziet het, om elegant te voor schijn te komen is het werkelijk niet noodzakelijk dat U schoenen met naaldhakken draagt. Ook als uitgaansschoen is die ei genlijk nog uit den boze. Hoe de spitse leest n.l. ook aan onze hol- landse voet mag zijn aangepast, ze knijpt toch altijd de tenen bij el kaar. De voet verliest zijn natuur lijke stand met knobbels, likdoorns en eelt als gevolg. Een gediplomeerd pedicure die ik over het bedorven voeten-probleem een en ander vroeg, gaf de mode de schuld. „Schreef die mode van jullie maar eens voor dat iedere vrouw op platte sandalen moest lopen," zei hij, „moet je zien hoe veel minder voetklachten er zou den zijn". Gelukkig hoeven we ons echter de komende winter niet in de sanda len te storten. De schoen- en le derwaren-branche heeft ook begrip voor uw moeilijkheden gekregen. Het modecentrum ontwierp juist voor de winkeljuffrouw gemakke lijk zittende schoentjes met lage hak en rondere leest, die toch ele gant van vorm werden. De dikke blokhak onderging een zichtbare vermageringskuur, wat de vorm van het schoentje ten goe de komt. Kleuren voor de komende koude maanden zijn: beige in vele nuan ces, van klei tot cognac en gazelle, dan alggroen, blauw en zwart. GERDY. Een schoentje om zo in weg te stap pen. Let eens op het lage hakje en de wat ronde leest. Ziet het er niet soepel en gemakkelijk uit? Materiaal: Hazelnootbruine kalfs.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 3