400.000ste obligatie uitgereikt Hotel Doelen in Leeuwarden zal plaats maken voor supermart Friese huisvrouw kreeg spaarobligatie land Landelijke editie 16e Jaargang No. 10 - Oktober 1959 SAH002000201 Flilsen Landelijk oklobor 1959 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam MEVR. A. WESTERMAN-TJALKES in Leeuwarden leverde vorige maand haar AH spaarboekje met ƒ49,— aan zegels bij chef R. Groen in en vroeg om een AH spaarobligatie. Kort daarop kreeg zij in haar woning bezoek van de president-direc teur, de heer A. Heijn Jzn., die haar de spaarobligatie persoonlijk kwam overhandigen. Het was namelijk de 400.000ste klanten obligatie die bij AH werd aangevraagd, nadat (nu ruim vijf jaar geleden) met dit voor ons land unieke spaarsysteem voor de huisvrouw werd gestart. Vanzelfsprekend ging die overhan diging gepaard met enige feest vreugde. Chef Groen kwam met een prachtige mand met levens middelen het bereiken van deze mijlpaal luister bijzetten en de heer Heijn sprak mevr. Wester man toe in aanwezigheid van de Friese pers. „Heel veel van onze klanten doen als 11"zei de heer Heijn. „Zij spa ren bij hun kruidenier en schenken ons hun vertrouwen. Zij weten dat onze belangen en hun belangen pa rallel lopen". Vervolgens wees de heer Heijn op het voordeel van een spaarobliga tie, een spaarpot, die over 20 jaar vol zit met maar liefst 160, waarvoor men slechts 49,heeft betaald. Sinds de start met het lu memorlam Hierdoor vervullen wij de droe ve plicht U in kennis te stellen van het overlijden van HENRICUS PANERATIUS HAMERS Hij is 17 jaar oud geworden, toen plotseling een verkeers ongeval een einde gemaakt heeft aan zijn nog" jonge leven. Zijn plotseling heengaan heeft grote verslagenheid teweeg ge bracht in het filiaal Kerkstraat, Brunssum, waar hij sinds ruim een jaar werkzaam was. Hij was een goede kollega, die ook altijd voor anderen klaar stond, en als zodanig zal hij ook in onze herinnering blijven voortleven. Hij ruste in vrede. Zaterdag 3 oktober heeft het Hotel de Nieuwe Doelen Leeuwarden zijn exploitatie beëindigd. Het hotel gaat geheel tegen de grond en zal plaats maken voor een supermart. Albert Heijn heeft het rijzige pand, waarin het gevestigd was, onder hands aangekocht vóór het publiek zou worden geveild. Met dit Hotel de Nieuwe Doelen veertig kamers, zestig bedden verliest de Friese hoofdstad een zeer gerenommeerd horeca bedrijf, dat jarenlang in het noorden van ons land een aparte plaats innam, aldus een artikel in „Horeca" van 9-10-'59. Het Hotel de Nieuwe Doelen heeft zijn 130e verjaardag net niet kun nen halen. Het bedrijf werd in 1830 gesticht door de Leeuwarder Leen Beugelaar, die eerst een loge ment had aan de Wirdumerdijk, maar zijn oog liet vallen op het Minnemahuis aan de Korenmarkt tegenover de Korfmakerspijp, toen deze oude stins zou worden ver kocht. Nadat 't grote gebouw, dat waar schijnlijk uit het begin van de zestiende eeuw dateert, eeuwen lang adellijke families tot wo ning had gediend, opende Beuge laar er het eerste respectabele lo gement van Leeuwarden. Dat was in een tijd, toen het reizen in op komst was en de behoefte aan een beter logement in de hoofdstad van Friesland sterk werd gevoeld. Leen Beugelaar spaarde kosten noch moeite om er een goede zaak van te maken en toen de Doelen vijftien jaren later in handen van zijn schoonzoon kwam, de jonge Albertus Hooft, had het logement al een uitstekende naam. Die goede naam heeft het bedrijf, ook als hotel, altijd bewaard en hoewel het, behoudens een ver nieuwing van het café, in geen honderd jaar een modernisering onderging, kon het zijn reputatie behouden. Ruim een kwart eeuw bleef Al bertus Hooft in de Nieuwe Doelen de scepter zwaaien. Hij vertrok in 1873 en werd als logementhouder opgevolgd door Cornelis Witte- veen. Kastelein Witteveen maakte in 1890 plaats voor de heer H. H. Hoven, die in de Doelen veruit het langst en wel bijna vijftig jaar, hotelhouder was. In 1938 kocht de heer A. A. H. K. Blankestijn de zaak om deze bij Wie de bal kaatst Chef, dat mandje is niet van ons, dat is van buurman A.H.... zei de winkelbediende van Piet... (geschrapt door de censuur) in Badhoevedorp. De chef grinnikte, nam een stukje papier en liet het mandje terug brengen met de volgende bood schap: Dit mandje is blijkbaar van u, want die van ons glim men beter. Onze bedrijfsleider, ook niet op zijn achtcrhoofie gevallen, liet zijn buurman in een vriendelijk briefje weten, dat buurman be dankt werd en dat onze mandjes niet zo kunnen glimmen, omdat ze zo akelig veel gebruikt wor den. zijn vertrek naar de nieuwe Stads herberg in Kampen over te dragen aan zijn zoon, de heer A. H. Blan kestijn. Deze jonge heer Blankestijn open de het vorige jaar in de schaduw van zijn hotel het Pannekoek- huysje, een eethuisje in oude stijl. Het Hotel de Nieuwe Doelen is na de laatste oorlog nog driemaal met een vorstelijk bezoek vereerd. Kort na de bevrijding werd het door Prinses Juliana bezocht, die er in 1954 als Koningin nog eens terugkeerde en in 1952 was Prins Bernhard gast in de Doelen. Het gebouw is nu dus verkocht en wordt gesloopt; de inboedel is op de twintigste oktober onder de ha mer gekomen. Tot zover „Horeca". Leeuwarden krijgt er een hypermoderne win kel voor in de plaats, waar de zich snel moderniserende Friese hoofd stad trots op kan zgn. Huisvrouwen spaarden f 2© miljoen bij AH i vrijwillig spaarsysteem hebben de Nederlandse huisvrouwen langs j deze weg 20 miljoen gespaard. Mevr. Westerman vertelde dat de twee A.H. spaarobligaties, die zij nu bezit, een spaarpotje vormen v >or haar 11- en 27- jarige dochters. Zij plakt on dertussen al druk zegels voor een derde spaarobligatie. Zij was niet van 't begin af aan een geestdriftig zegelspaar- ster. Pas toen zij in de krant las over de vele voordelen van de AH klantenobligaties werd zij enthousiast. Maar nu kan ook niets haar meer tegenhouden en is AH-zegels spa ren voor haar precies zo'n hobby als miniatuurdrankflesjes verza melen voor haar echtgenoot is. Telefoon voor De heer A. Heijn Jzn. met het echtpaar Westerman. onze Reclamechef Hallomet Albert Heijn. Ja mijnheer, u spreekt met tex tielhandelaar Dinges in Deventer. Ik ben enthousiast over uw raam stroken met schotse ruit, wilt u mij het adres van de drukker geven, ik zou graag een aantal van die stroken voor mijn zaak willen bestellen ziet u Commentaar overbodig, en een verdiend schouderklopje voor onze Reclame-afdeling. MacQueen verovert ons De verwachtingen, die wij van de nieuwe Mac Queen Tea hadden, waren bepaald optimistisch, maar dat de vraag vier maal zo groot zou zijn als de meest optimistische voorspelling, dat was in één woord: fantastisch. Wij zouden u talrijke verhalen kun nen vertellen over de enthousiaste aanpak van tal van medewerkers in de filialen, fabrieken en hoofdkantoor, maar wij willen volstaan met hier boven een simpel foto'tje af te druk ken, genomen in filiaal Vlaardingen, Liesveld. U ziet onze even charmante als actieve verkoopster mej. G. Poot gekleed in schotse rok en baret in de MacQueen-kleuren bij onze verkoop stand een amandelspeculaasje presen teren. Dit kiekje verraadt waarschijn lijk meer enthousiasme dan wij in woorden zouden kunnen uitdrukken.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 1