tot zinvolle vrije-tijds-besteding J. Verbetering arbeidsvoorwaarden Bartelson bezoekt. Verzamelhobby kan uitgroeien van Harlingen 25 jaar ovenist Dia-avond Een ongeluk zit in een klein hoekje AH-FLITSEN Mede namens mijn vrouw wil ik J O Directie en personeel heel harte lijk dank zeggen voor de belang- stelling tijdens m'n verblijf in het ziekenhuis en thuis. Zo zien wij |n vgn leeuw, zo voelde Uw verslaggever zich toen j goede postzegels geven voor die plaats varf bezoeken te worden be- jVj °P -kere avond een bezoek bracht aan het gezin Besse te verzand, zocht, maar als de arm maar weer VVcstZeisn. /_q qij het binnenkomen stonden of lagen de boeken goed komt dan is dit leed weer en kaarten, de dozen en koffers in de kamer verspreid, allen vol geleden. Wij zullen eerst eens on- met allerhande verzamelingen en de reden van deze uitstalling was het feit dat Besse zijn verzamelingen aan het ordenen was voor een te houden expositie ergens in de kop van Noord- Holland ze ziekenlijst bekijken. Mej. C. Helsloot is nog steeds wegens ziekte thuis na enige weken in het ziekenhuis te hebben doorge bracht. De heer D. Vonk (B.B.) moest ook in A'dam in een zie kenhuis worden opgenomen voor 'n operatie aan de kaak. De heer Roos heeft weer voor halve dagen het werk hervat. De heer v. d. Stadt (B.A.) kreeg in de trein een slapende voet en scheurde bij 't op staan een spier, nu zit hij met de voet op een stoel en geniet van het mooie zomerweer; de handkar waar men hem mee wilde halen werd niet aanvaard. De heer v. Wijngaarden (B.B) is ook nog steeds thuis wegens zijn ziekte, toch is er wel een verbetering ge komen, dus hopen wij voor hem een spoedige beterschap. Martin Hartog moest ook weer opgeno men worden in het ziekenhuis, maar zag er goed uit, dus goede moed Martin. De heer v. Noort is nu opgenomen in een rusthuis in Nijmegen en wij wensen hem het allerbeste toe, hopende dat de gezondheid weer spoedig mag te rugkeren. Ook met de heer J. Mooy (B.B) wil het nog niet, steeds maar pijn, dat is niet zo prettig. De heer H. Konings (mag.) is nu ook weer aan de arbeid gegaan en wij ho pen dat alles nu goed mag blijven, 't Mooie weer houdt de ziekenlijst nogal kort, want wij allen kunnen terug zien op een buitengewone zomer vol zonneschijn. Wij hadden ook nog bruidjes in ons midden en wel mej. L. Nijman en mej. Dorgels, onze hartelijke felicitatie en veel geluk in het hu welijksleven. Wij blijven nog wat in de feest stemming want het was de laatste weken weer druk. Ook zr. Wage naar, nu mevr. Boom, is met prachtig weer in het huwelijks bootje gestapt en wij wensen haar een heel goede vaart en gezond heid toe. Er was ook nog een brui degom in ons midden en wel de heer W. v. Unen en mej. A. Keune. inmiddels de heer en mevr. van Unen, onze felicitatie en veel ge luk toegewenst in dit huwelijksle ven. De heer en mevr. Castelein zijn 25 jaar getrouwd geweest en wij wensen hen nog menig gezond jaar toe. Mevr. Puls (B.W.) is 12% jaar getrouwd (ik was wel wat laat, maar even goed ge meend) alsnog onze felicitatie. De heer Bosnach was op 28 aug. 12% jaar in onze dienst en de heer J. v. Harlingen 3 sept. 25 jaar, en de heer Beekman was op 10 sept. 12% jaar in dienst en de heer C. de Ligt mocht op 14 sept. zijn 25- jarig zakenjubileum vieren. Wij wensen al deze feestgangers nog menig jaar prettige arbeid in onze grote AH-familie! Dochter Besse toont haar kurken-collectie. nog ontbreekt. Het is juist die ene ontbrekende schakel waarop soms 10 of meer jaar wordt gewacht voordat een bepaalde collectie compleet is, maar Besse gaat door om bij de ruim 11.000 molenafbeeldingen die reeds in zijn bezit zijn de nog ont brekende en reeds lang verdwe nen afbeeldingen op te sparen. Dat het verzamelen bij de fa milie Besse wel in het bloed zit moge blijken uit het feit. dat de dochter een mooie collectie kroon- en sierkurken bezit, terwijl zoon Jan met postzegels en voetbalfo to's ook al een aardige duit in het zakje doet. En dan niet te ver geten mevr. Besse die ons een aantal plakboeken toonde met si garenbandjes, keurig op orde en schitterend gesorteerd; ook hier konden we spreken van een unie ke verzameling van meer dan 15.000 stuks. Als klap op de vuurpijl werden toen nog 2 grote koffers getoond en na opening bleken deze een schat van handdoeken te bevat ten, niet zo maar handdoeken, maar die waarop bijzondere ge beurtenissen zijn afgebeeld. Zo za gen we bijvoorbeeld: De Zaan streek is een tunnel waard; Be- Mevr. Besse verzamelt handdoeken. vrijding 1940 -1945; Opening der Velser tunnel; Leiden Universi teitsstad; Den Helder marine- stad, en ga zo maar door tot om streeks 60 stuks, fantastisch. Uien zouden we door kunnen gaan met dit overzicht en dan steeds weer tot de conclusie ko men, dat de sport de hobby -- die verzamelen heet, uit kan groei en tot een vrijetijdsbesteding van de eerste orde afgezien nog van de grote culturele waarde. J. Zeeman Eenmaal op zijn praatstoel ge zeten ontpopte Besse zich als een verklaarde eerlijk dat ze nog geen molenafbeeldingen had, doch dat terzake kundig verteller. Hoe j ze ter zijner tijd om me zou den- komt nu zo'n verzameling tot ken. stand, was onze vraag aan Besse Dit herhaalde zich nog enkele en het antwoord was recht uit het malen en op zekere dag kwam ze hart gegrepen toen hij zei: „In de met een etui waarin 12 zilveren eerste plaats door mijn lidmaat schap van de Nederl. Verzamelaar", want lepeltjes die elk een molenmodel Ver. „De I vertoonden. „Kijk," zei Besse, daardoor „dat illustreert nu de goede sfeer Onze feestagenda loopt nu haast weer ten einde, er komen nu nog vier zakenjubilea, waarvan drie op 8 okt., dus dat wordt een drukke dag en één op 19 nov. en dan volgen er nog drie huwelijksfees ten. Er zijn ook nog geboorten ge weest. Bij de familie G. Onrust (B.F.werd een dochter geboren die de naam kreeg Isabella. Bij de fam. Vlootman werd een zoon ge boren die de naam kreeg Petrus Wilhelmus. Wij feliciteren deze ouders en hopen dat hun kinderen in de beste gezondheid mogen op groeien tot vreugde van hun ou ders. Ook bij de fam. Dosema (C.M.werd een zoon geboren, on ze felicitatie en hopen dat hij in de beste gezondheid mag opgroei en. Wij willen ook namens het per soneel de heer Ch. v. d. Burg (H.K.) (bij vele bekend) onze bes te wensen uitspreken voor een spoedig en algeheel herstel. De heer v. d. Burg heeft een ongeluk gehad met de bromfiets voor enige weken geleden. Zo raak ik dan weer aan het einde van mijn nieuwsbron. Tot de volgende maand. Jaarvergadering Ontspanningsver. Bij alle ruilingen onderling komt nooit geld te pas; een stadsgezich- tenverzamelaar zal met plezier 15 kom je op verzamelaarsbeurzen die in verzamelaarskringen heerst zoveel mensen tegen die wat met en die het verzamelen tot een zo je te ruilen hebben en wanneer ze prettige bezigheid maakt." eenmaal weten dat je iets spe- ciaals verzamelt, komen ze van alle kanten om met je te ruilen." Als aardig voorval vertelde Bes se ons: Op een ruilbeurs in Am sterdam verscheen eens een dok tersvrouw uit Den Haag en vroeg mij of ik nog suikerzakjes ter ruiling had. Aangezien ik als ruil materiaal altijd wel een doosje van die dingen bij me heb, gaf ik haar de raad daarin maar eens te snuffelen. Toen de dame zo'n stuk of 10-12 zakjes had gevonden die nog niet in haar verzameling aan wezig waren, bedankte ze mij en Donderdag 3 september was het een feestdag voor Jacob van Harlingen, aangezien hij 25 jaar in onze dienst was. De jubilaris begon zijn loopbaan als slagersjongen, hetgeen hij 1% jaar volgehouden heeft. Hierna werd hij inpakker in een kleine chocoladefabriek te Assendelft. Ook dit werk bevredigende hem niet. Ergo probeerde hij een plaats te veroveren in een groter bedrijf, hetgeen hem bij ons 25 jaar ge leden gelukte. Enige tijd heeft hij gewerkt in de beschuit-deegmakerij en trad tevens op als hulp-ovenist. Latei- werden de ovens geheel aan Jaap toevertrouwd. Deze taak heeft hij altijd serieus vervuld. Behalve zijn lastige werkkring (ploegendienst) had Jaap toch nog tijd voor mu ziek. Enige jaren is hij lid van een accordeonvereniging geweest. Door de ongelijke diensten was dit voor hem niet meer vol te hou den. Zijn vrije tijd wordt nu ge vuld door knutselwerk. Wij wensen Jaap nog vele pret- De Ontspanningsvereniging heeft haar jaarvergadering gehouden; aanwezig waren 30 personen, in clusief bestuur. Na welkomst woorden en lezing van de notulen van de jaarvergadering 1958 kreeg de penningmeester het woord voor het voorlezen van zgn jaarverslag De Kaseommissie, bestaande uit de heren de Grooth en Boon, oor deelde. dat de kas in orde was be vonden. De heer Boon kon alleen niet be grijpen. dat er zoveel contributie schuld was; de voorzitter ant woordde dat dit elk jaar zo is, maar dat het altijd terecht komt. daar er in de zomermaanden wei nigen naar de clubavonden komen. Hiema kwamen de bestuursver kiezingen. Aftredend waren de hr. G. A. van Rooijen, voorzitter en I tige jaren bij Albert Heijn toe. de heer Bakker. Beiden werden herkozen. Bij de verkiezing van de Kaseom missie werden gekozen de heren de Grooth en Middelbeek en als reserve de heer C. Nol. Daarna werd weer besloten een feest avond te houden, met de dames, weer een kienavond, daar dit het vorige jaar erg in de smaak ge vallen is. Toen had de prijsuitreiking plaats voor het biljarten en klaverjassen. Voor de hoofdklassen waren geen prijzen uitgetrokken. In de eerste klas biljarten kreeg de heer Holkamp de le prijs, de 2e prijs was voor de heer Smit en de 3e prijs voor de heer Ton. In de tweede klasse: le prijs voor de heer Heijstek, 2e de heer De Grooth en de 3e de heer de Jong. Klaverjassen: le prijs de heer C. Nol met de heer W. v. d. Bijl die tevens de marsen-prijs hadden. 2e prijs de heren Boon en Kramer en de 3e prijs de heren Ton en Smit. In suikerverwerkende industrie Met ingang van 1 augustus j.l. zijn er een aantal verbeteringen aangebracht in de .Loonregeling voor de Suikerverwerkende In dustrie'. Deze verbeteringen omvatten: 1. Een verhoging der vastgestelde jeugdlonen. 2. Verhoging van de vergoedingen voor ongunstige uren. 3. Wijzigingen in de uitkeringen bij ziekte en ongeval. 4. Verruiming van de doorbetalingsbepalingen bij verzuim. Over de verhoging der jeugdlonen en de wijziging van ziekte en on gevalsuitkering verschijnen aparte publicaties. De overige verbeteringen betref fen: Op initiatief van de heer H. van Veldhoven is op donderdag 24 sep tember j.l. een dia-avond gehou den in het filmzaaltje naast het ontspanningsgebouw. De heren Breeschoten, Bruin, de Hartog, Hoorn, van Veldhoven en Waaij hebben dia's uit hun verzameling geprojecteerd, waarbij er verschil lende waren van verrassende kwa liteit. Het programma van een volgen de projectieavond is al gevuld. De heer J. Mijnders zal dia's projec teren die tot onderwerp hebben een trektocht langs Alpenvereins- hütten in het gebied van de Grosz Glockner en de Grosz Venediger (Oostenrijk). De datum zal nog nader worden vastgesteld. Een zonnig plaatje van het jubileum van de heer J. van Harlingen. Een verhoging van het in komen voor degenen die 'n normale werkweek hebben van 55 uur. Over de uren, boven de 52, wordt een overwerktoe- slag betaald van 25 Dit komt neer op een verho ging van het weekloon van ongeveer 1,60. De toeslag voor degenen, die 's morgens vóór 7 uur beginnen, wordt verhoogd van 20 tot 25 (Indien de oude regeling van 40 cent voor vroeg be ginnen gunstiger is, blijft deze ongewijzigd gehand haafd). Voor overwerk na 6 uur 's middags geldt dezelfde toeslag. Bij huwelijk van een zwa ger of schoonzuster wordt één dag verlof met behoud van loon toegestaan. De Nationale Feestdag wordt opgenomen in de re geling doorbetaalde feest dagen. Indien deze dus niet samenvalt met Koningin nedag (zoals vermoedelijk in 1960), wordt dit een ex tra vrije dag. Een van de zuilen waarop het bouwwerk van de veiligheid rust wordt gevormd door de ordelijk- j heid. Het begrip ordelijkheid spreekt J niet zo tot de verbeelding en een aansporing om netjes te zijn op de machines, de gereedschappen en de afdeling, spreekt ons wellicht niet zo zeer toe als de waarschu wing om niet met de handen in draaiende machines te komen of elektrische apparaten met emmers water te overgieten. Maar tochhoeveel ongeval letjes gebeuren er niet door strui kelen en zwikken, omdat er een doos, een beun, een stuk gereed schap, over de grond slingert? Bovendien is het op een opgeruim de afdeling waar orde heerst pret tig werken.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 4