Tafeltennisclub wil dit seizoen met vijf teams uitkomen Chauffeur Beekman kreeg valbeugel Op Korps blies bij race en bracht serenade Nog een plaatje van het tournooi Jeugdlonen herzien Volleybalclub opgeheven In totaal f 350.000 beloning 21 november: toneelavond Ontspanningsver. is weer gestart Enkele beloningen uit de (ideeën)bus AH-FLITSEN 3 Resoluut ingrijpen van Blok in de wedstrijd AH 2Patria (O6). Van Bronswijk op de doellijn; Hartsuiker en De Graaf zijn attent. Eindelijk is het dan weer zo ver. Uitgerust van de vakantie zijn we op 24 augustus 1959 weer begonnen met onze training voor het komende seizoen. Het verheugt ons te kunnen constateren dat het aantal leden van onze vereniging in stijgende lijn is. Het ligt dan ook in onze bedoe-I het le team (le klas) en het 2e ling om in de nieuwe competitie team (3e klas) een vriendschap een 3e herenteam op te stellen en, pelijke wedstrijd gespeeld tegen indien mogelijk, ook nog een 2e de vereniging. T.T.B. Het was damesteam. Deze beide teams zul- voor beide verenigingen een pret- len dan in de 4e klas hun entreé tige wedstrijdsfeer. Het le team doen. Op woensdag 30 sept. van A.H. won van het le team om 20.00 van T.T.B. en het 2e team speelde uur hebben we onze jaarlijkse ver- gelijk. Al met al was het een pret- gadering weer en zoals altijd na tige strijd. afloop onze traditionele bliksem- Gaarne zouden wij bij al deze wedstrijd met aantrekkelijke ver- mensen die belangstelling hebben rassingen. Maandag 14 sept. j.l. hebben Donderdag 10 september vier de de heer Beekman zijn 12Y2- jarig dienstjubileum. De out siders onder ons kunnen zich dat haast niet indenken, omdat chauffeur Bart nog niet lang in Zaandam werkzaam is. Bart kwam via Militair Gezag terecht bij Stam en Bakker totdat É12% jaar gele den een chauf feur gevraagd werd bij Al- Heijn's expedi tie aan de He rengracht te Amsterdam. Dat leek hem wel wat en hij kwam toen onder leiding van de heer Martens met als taak de winkels van Amsterdam en omstreken te bezorgen. Een hoogst enkele maal zagen we Bart dinsdags in Zaandam als de Expeditie het niet aan kon, en kwam hij, met zijn 3% tons Opeltje, de rest even wegbrengen. Tegenwoordig ti'effen we hem aan op de Diesel RD 47-16; hij rijdt met 15 ton door het land. Vroeger ging het wel gemoedelij ker, nu wordt veel meer geëist van een chauffeur. En daarom verlangt Bart wel weer naar het weekend, want dan stapt hij op de motor, en rijdt naar Blaricum, waar hij een pracht van een zo merhuisje heeft staan, zelf ge bouwd, om te genieten van zijn rust. De collega's hebben het feestje 's avonds gevierd de laatste ging weg om 1.30 uur (dank u) - en als cadeau een valbeugel voor zijn motor achtergelaten. voor de tafeltennissport, er op wil len wijzen dat zij zich bij ons kun nen aansluiten. U kunt ook des maandagsavonds of 's woensdags avonds vanaf 19 uur in het O.G. komen kijken. Als u belangstel ling hebt, kom dan gerust eens kijken. U kunt zich ook opgeven bij de heer M. v. Overloop, afd. Arbeidsstudie, toestel 254. De Voorzitter. Onze deelneming aan de Dam- Dam waar een duizendkoppige tot-Dam race op 29 aug. j.l. be- menigte aanwezig was. De heer stond uit een mars door de stad. Valk prikte hier zijn startkaart af De start vond plaats vanaf het en wij liepen vrolijk blazend een O.G. Wij marcheerden door de 1 paar rondjes rond de Dam. Oostzijde en Westzijde naar 22-8: 25-8: 28-8: 30-8: Er is goed nieuws voor ons jeugdig mannelijk personeel! Het bestuur Met ingang van 1 augustus zijn de lonen, welke waren vastge legd in de .Regeling van Lonen en andere Arbeidsvoorwaarden voor de Suikerverwerkende In dustrie' verhoogd. Deze verhoging is vrij ruim ge weest voor mannelijk personeel van 15 t/m 23 jaar; enkele voor beelden laten wij hier volgen. Het uurloon van een jongen van 15 jaar is verhoogd van 34 cent tot 42 cent en dat van een jon- van 16 jaar van 50 cent Petronella Onrust. Petrus Wilhelmus Vloot man. Jannes Dozeman. Karin Ingrid, d.v. J. v. Al ten (bedr.ec. afd.) en R. A. v. Hardij. gen tot 54 cent. Het uurloon in de D groep van een 18-jarige is verhoogd van 66 cent tot 75 cent en dat van een 21-jarige van 98 cent tot 105 cent. Bovendien bereiken de mannelij ke werknemers op 24 jaar hun maximum loon. Dit was tot dus verre een jaar later. Vrijdag 2 oktober is het verhoogde loon uitbetaald en vond de ver rekening van deze loonsverhoging over de periode 3 augustus t/m 26 september plaats. ur van de volleybal vereniging maakt bekend dat het bestaan van de vereniging niet zal worden voortgezet. Aangezien het aantal leden van dien aard was dat de noodzakelijke middelen niet via de contributie konden w worden bijeengebracht, kon het I premie wordt, zoals bekend,"gege- besluit van de opheffing der ver- j ven als het idee, hoewel het niet eniging niet worden vermeden. voor uitvoering in aanmerking de Daarna naar het in 't Veldpark Hier stonden op de speelweide dui zenden mensen en honderden kin deren. En in de hoek een grote oranje ballon. Wij speelden daar nog enkele marsen voor het be kende spijtige slot. Toen was het voor ons vlug opstellen en met honderden kinderen naar het O.G. Elk kind kreeg een grote zak snoep. De verdere medewerkers een mooi pakketje. Maandag 14 september vierde ons lid, de heer C. de Ligt zijn 25- jarig zakenjubileum bij A.H. Voor dit feit bracht het korps hem die avond een serenade. Voor zijn huis werd een drietal marsen gespeeld. Wij hopen dat Cor nog vele jaren in gezondheid mag blijven werken en met plezier zijn alt-partijtje mag vervullen. Tot slot nog even deze noot. Het gebeurde laatst dat een van onze j saxofonisten met de trein moest reizen voor een uitvoering. Het was nog warm en de pet I ging af en daarin gingen zijn rietjes. Bij het uitstappen na tuurlijk nogal haast, daarna hard lopen en op de plaats gekomen merkte hij dat de pet met rietjes in de trein was gebleven. Dus zon der pet en riet dan maar geblazen. Valse noten werden niet gehoord. Het was alles dubbel piano. Alles is echter weer terecht gekomen. Driehonderd ideeënbussen in Nederland Het Nederlands Instituut voor Efficiency (NIVE) heeft onlangs zijn jaarlijkse enquête over 1958 gehouden onder de bedrijven die er een ideeënbus op na houden. Het is interessant van het ver kregen cijfermateriaal kennis te nemen. Ongeveer 300 bedrijven en dien- j komt, op bepaalde gronden toch sten in ons land hebben een waardering geniet, ideeënbus, die in 1958 in totaal De vraag hoeveel besparing door meer dan 30.000 verbeteringsvoor- de in praktijk gebrachte ideeën werd bereikt, werd door 60 der geënquêteerden beantwoord; de opgaven variëerden van 50, tot 2.500.000. Over de hoeveelheid ontvangen ideeën bleek 30 der geënquê teerden wel, 48 matig en 22 niet tevreden te zijn; van de kwa liteit der ideeën 22 wel, 63 matig en 15 niet tevreden. stellen opleverden. Hiervan kon den ca. 9.000 ideeën (30 in toepassing worden gebracht. Deze bruikbare ideeën brachten voor de inzenders gezamenlijk een belo ning op van 350.000 gulden, dat is een uitkering van bijna 39 gulden per aanvaard idee. Naast beloningen keert 80 der bedrijven ook aanmoedigingspre mies uit, b.v. sigaretten, boeken- bonnen of bonbons. Maar meestal geldbedragen van gemiddeld 2.50 gulden. Een aanmoedigings- Op zaterdagavond 21 novem ber opent de toneelvereniging het seizoen metBlijf zitten waar je zit', blijspel in 3 bedrijven door A. van Zuijlen. Korte inhoud: Henri Latour, wiskundeleraar, is een zeer verlegen en bescheiden jongeman. Zijn studie wordt be kostigd door zijn 2 tantes Mathil- de en Christien. Tante Christien zag niets liever dan dat Henri zich een vrouw zou kiezen. Maar door zijn studie, doch wel het meest door zijn verlegenheid, voelt Henri zich in het bijzijn van meisjes niets op zijn gemak. Marcel, vriend van Henri, vraagt hem voor één nacht zijn a.s. verloofde Yvonne onderdak te verschaffen. Na enig aarzelen staat Henri voor één nacht zgn slaapkamer af aan Yvonne. Maar als dan plotseling tante Mathilde ook voor een nacht komt logeren, dan begint Henri in de moeilijkheden te geraken. Vooral, als ook nog de vader van Yvonne op de proppen komt. De situaties die zich dan voordoen zullen lach salvo's veroorzaken, maar alles loopt nog goed voor Henri af. En u hebt een leuk stuk gezien en eens heerlijk gelachen. Voor het 2e stuk dat van ge heel ander genre zal zijn zouden wij graag enkele nieuwe dames- leden willen hebben. Dames, die het toneelspel se rieus willen beoefenenkomt u eens kennis maken. Iedere dinsdagavond 8 uur op het toneel van het O.G. U bent van harte welkom Na de juist gehouden jaarver gadering is onze vereniging weer op volle toeren gaan draaien. Dat wil dus zeggen, dat de biljart- en klaverjascompe- tities weer zijn begonnen. Wij rekenen weer op trouwe opkomst van onze leden, zodat de wedstrijden weer een ,vlot' verloop krijgen. Nieuwe leden kunnen zich bij ons bestuur aanmelden. Indien dit tijdig geschiedt, kunnen ze nog aan de competities deelnemen. Voor biljarten gelieve u zich op te geven bij de heer M. Bakker (S.B.) Klaverjassen R. Broek S.B.) Nieuwe leden melden zich bij d« heer N. Holtkamp (secretaris). Wij wensen u een prettige com petitie toe. Het bestuur. de heer W. van Unen (be- dr.bur.) en mej. A. Keune. de heer S. C. Wijngaard (bedr.bur.) en mej. E. De- genhardt. In het tijdvak van juni tot septem ber zijn 15 ideeën binnengekomen. Voor nader onderzoek moeten er enkele nog worden aangehouden. Iee 323, ingezonden door de heer J. M. Overmeer (SB 4). Door het inkorten van de randen der gietvormen van de borstplaat en het verplaatsen van de tafel bij Tot nog toe komen 3 ideeën voor de machine is de werkwijze ver beloning in aanmerking n.l. idee beterd en het afvalpercentage ver- no. 347, ingezonden door de heren minderd. Hiervoor werd een be- B. van Kooten en G. Veerman, bei- loning uitgekeerd van 30, den van de K.B. Het betreft het Idee 348, ingezonden door de heer wegdrukken van spuitpunten bij cocosringen, door het plaatsen van een schuimrubber rol. De belo ning is 50,dus ieder 25,10,— Herinnering aan de Dam-tot-Dam race. De expeditie reed met vijf trucks n langs vijf verschillende wegen naar de Dam te Amsterdam. P. Schaap (L.F.). Beschermkapje' plaatsen op tapmachine tegen het Dc bemanningen der 5 trucks. Staande v.l.n.r.: expeditie-chef E. Martens. weo-snrinp-pn van P-la* RMnnino- tekenaars van Maltha, de chauffeurs E. BeeckmanJ. M. Stolkcr. - S fï N. A. Staphorst, M. Bakker, F. H. de Klonia en de heer S. Meijn (Expeditie Knielend v.l.n.r. de tekenaars J. Schortinghuis, M. Broeksma en J. H. Waaren.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 3