Nieuws van de ideeënbus 6 AH-FLITSEN In de afgelopen periode werden de volgende ideeën ingezonden. Drie kwamen voor een beloning in aanmerking, namelijk: 1. Mejuffrouw M. J. Lurks, filiaal Alb. Cuypstraat, Amsterdam, zond als eerste een idee in om plastic tangetjes bij de tablet- suiker te verkopen of cadeau te geven (idee C 78 „A.H.- Flitsen" van juli). De mogelijkheid daarvan is onderzocht en de commissie be loonde dit idee met 25. 2. De heer B. Canrinus, filiaal Sneek, stelt in idee B 198 voor, de rekken van de koelvitrines met plasticverf te beschilderen. Na uitgebreide proeven is deze oplossing inderdaad de beste gebleken. Geleidelijk zullen de rekken van de O.D.D. ervan worden voorzien. Beloning: ƒ15. 3. Echte anijsmuisjes niet in 100 gram verpakking, maar in 250 gram verpakken, aangezien er bij gezinsuitbreiding toch meer dan 100 gram nodig is. Tevens gekleurd verpakken, zodat het artikel aantrekkelijker wordt (Idee C 95). De inhoud wordt op 150 gram gebracht. Aanmoedigingspremie ƒ5. C 83b Bij de bestelling voor een klant een briefkaart doen voor de volgende bestelling. Dit voorkomt het horen van de wijkklan- ten. Kan niet aan voldaan worden we gens het wegvallen van contact klant-winkel. Klant neemt ook niet de moeite om te posten. Wan neer een klant te ver weg woont kan een bestelling te kostbaar wor den en is het misehien beter om niet te bezorgen. C S4b Een stempel laten maken voor ZB „3 voor Dit voor speciale 3-stuks-aanbiedingen. Deze zogenaamde multiple prijs- stempels bestaan reeds, doch zijn zeer kostbaar. Wij zijn bezig hier te lande zo'n stempel te laten ma ken. C 84c ln plaats van O.Z.-blok goe- derenblok gebruiken. Is veel gemakkelijker voor het nakijken van debetstaat, daar hier geen datum op voorkomt. Het O.Z. blok is ingesteld om het systeem te vereenvoudigen. Wan neer het ontvangen goederenboek daarvoor in gebruik genomen zou worden, vloeien daar onherroepe- j lijk moeilijkheden uit voort. C S4d Met zwarte waterverf op de vloer de klanten attent maken op de speciale aanbiedingen op een bepaalde plaats. Is opvallend, gemak kelijk aan te brengen en ook vlug te verwijderen. Dit idee is al eens op een bepaal de manier in enkele filialen toe gepast. Wij willen dit echter niet op grote schaal toepassen. Het geeft gauw het idee van niet hel der in de zaak, vooral bij regen achtig weer. C 85 Het vastzetten van de prijzen in ZB op de prijsrail. De oplossing voor dit euvel was inmiddels gevonden en is naar alle ZB's gezonden. C 86 Wijziging in de sluiting van de verpakking chocoladehagel ter voorkoming van verlies bij het uitpakken (losgaan van sluiting). Gedurende enige weken is er een ander soort staniol gebruikt, waar door de sluiting losliet. Dit is in middels weer verholpen. C 87a Onder de chocolade in ZB- schap platen celstof aanbren gen ter isolering van warmte, j Dit werd reeds in enkele filialen toegepast. Wij zullen er via ZB-bericht op wijzen, dat, waar dit euvel van C 87b Zijschot van schapverhoging inzagen om een betere kijk op de artikelen te krijgen. Staande voor de display moet men geen doorkijk hebben, aangezien het effect van de display hierdoor verminderd wordt. C 90 De afgewogen suiker in de grote suikerzakken plaatsen (36 kg inhoud). Volgens inzender beter dan op schappen of in dozen. Het plaatsen op de schappen is dub bel werk; de dozen zijn te slap. Arbeidstechnisch gezien zijn er te veel lastige handelingen nodig om dit systeem uit te voeren. C 91 Wanneer wij de rollen zegels uit Zaandam krijgen toege zonden, dan zijn dat rollen zonder aansluitende nummers. Is het mogelijk deze rollen met aansluitende nummers te verzenden in verband met opspo ring bij diefstal Wanneer deze rollen met aanslui tende nummers verzonden zouden worden, dienen deze nummers ook geregistreerd te worden. Per ver zending worden er zo ongeveer 5 tot 6.000 rollen ingepakt. Dit is op zichzelf voor 810 personen ca. 1 dag werk (door diverse controles, ontvangstbewijzen etc.). Wanneer daar nog een registratie aan toe gevoegd zou worden, zou dat zeker nog eens voor 2 personen extra werk geven. Aangezien in de prak tijk gebleken is dat diefstal prak tisch is uitgesloten, zullen wij hier toe niet overgaan. C 92 Grote enveloppen met reclame materiaal met Zaanzending meesturen naar het filiaal. Veel be sparing portokosten. Bij een enkele grote zending ge beurt dit reeds. Kan echter niet met al het reclame-materiaal door gevoerd worden, aangezien het dan dikwijls te laat in de filialen zou zijn. C 93 Koffie in de ovcrdozen net andersom leggen als nu. Bij het uitpakken gaat thans meer dan de helft der pakken open, doordat de sluiting van twee pakken aan elkaar plakt. Liggen de sluitingen net an dersom dan is dat euvel verholpen. Door de pakken zo als nu in de dozen te plaatsen krijgt de ver pakking de beste druk waardoor de sluiting beter dichtblijft dan wanneer de pakken andersom ge legd zouden worden. C 93 „Tijdens de afgelopen O.P.W. won ik met mijn team een le prijs in de koffiewedstrijd. Ik was daar erg blij mee, maar toch ben ik warm worden van de chocolade I van mening, dat door de methode die worck ondervonden, dit idee toe- j gevolgd wordt, zaken bij voorbaat gepast kan worden. al worden uitgeschakeld. Er zijn na- Tijdens de Zaandag van 16 juni j.l. werd deze zonnige foto genomen i de verkoopsters en verkopers. melijk streken in ons land, waar veel koffie wordt gedronken en andere streken, waar veel thee wordt ge dronken. Voor streken, waarvan het gebruik ongeveer gelijk ligt. is het erg moeilijk om in één van beide een top te bereiken"zo schrijft een inzen der en vraagt: „Is er een mogelijk heid om de koffie en thee in derge lijke wedstrijden gelijk te schakelen? Men krijgt dan een zuiverder beeld omtrent de verkoopprestaties van het team". Een koffie/thee-actie wordt in de meeste gevallen op basis van ge middelde verkoop per filiaal ge houden, zodat meer- of minder-ge- bruik in een bepaalde plaats of streek geen invloed op het eind resultaat heeft. C 94 „Zou het niet mogelijk zijn om tijdens de zomermaanden lichtere jassen te verstrekken zonder tree(jt of met driekwart mouw?" Reeds een jaar liep er een proef met een nieuw soort damesjas. Deze proef is geslaagd en rayons- gewijze worden de nieuwe jassen verstrekt. De stof van deze jas is soepeler en luchtiger dan die van de bestaaande witte jas. C 97 ln onze super marts een hand kar zetten, waarop sinaas appelen enz. gestort. Grote prijskaart. Op de markt ziet men dit ook en het resultaat is geweldig. Voor het uitkomen van massa's hebben wij diverse goede en ver- koopkrachtige display's. Wij ach ten het niet wenselijk een handkar te gebruiken, omdat er nagenoeg nergens ruimte is. C 98 Volgens ons komt het beter uit voor diverse waardebonnen van de soepen, om in plaats van geld premiepunten uit te keren ter voor koming van plaatsing in een hogere belasting groep. Er blijft nu te weinig reële waarde over. Wanneer er gevolg aan dit idee zou worden gegeven, moet er uitein delijk toch belasting voor worden betaald. Bovendien geeft een sy steem, zoals inzender voorstelt, een grote administratieve rompslomp. C 99 De debiteurenstaten zoals duo- pres gaan altijd in de ordners stuk. Kunnen die niet zoals de retour- labels worden gemaakt? Dus op het geperforeerde gaatje een ringetje plakken, zodat zij niet kunnen door slijten. Om dit idee uit te voeren zou er een speciale nogal kostbare machine aangeschaft moeten worden. Het euvel is op te vangen door zelf ver stevigingsringetjes te kopen en op het blad te bevestigen. Een tweede methode is om op de bepaalde plaats plakband te plak ken en met de perfox-ator een gaat je te maken. Dit beschermt ook op een behoorlijke manier het pa pier. C 101 Wat is ons een klant, die tot heden niet spaart en dus geen volle klant is, waard? f 2,50? Laat ons deze twijfelaars een boekje met 25 spaarzegels geven, die afge stempeld in dal boekje geen waarde hebben, doch alleen wanneer dit boekje vol door de klant wordt inge leverd. Kan niet ongelimiteerd worden ge daan ,maar dient stuk voor stuk bekeken te worden en in overleg met rayonleider in toepassing te worden gebracht. Volgens inzender zou dit de spaarzin bevorderen. Wanneer wij tot dit idee zouden overgaan, zou het zeer zeker de waarde van ons zegelsysteem ver minderen. Daar komt nog bij, dat het zeker wel voorkomt, dat vaste en volle klanten geen zegels spa ren. Deze klanten zouden ook met Uw idee niet te bewegen zijn om te sparen. C 102 Sluitingsklemmen in de kof fiezakken vervlechten, dik wijls draaien de klanten wanneer zij de koffie gemalen hebben) de zak verkeerd om. De practische uitvoering van dit idee is niet mogelijk. C 103 Op de nieuwe suikerklontjes- zakken worden een aantal stuks vermeld van 168. Dit zijn er echter meer en wel 235 stuks. Mis schien geen idee, maar dan toch wel een goede tip. De eerste verpakking is geleverd met 168 stuks aanduiding, omdat oorspronkelijk de bedoeling was grotere klontjes te maken. Nieuwe afleveringen zijn voorzien van het juiste inhoudsaantal. C 105 Restjes kokosbrood door de vlees- of kaasmolen draaien en er Deze collega's bezochten op 23 juni Zaandam. een zodanige vetafscheiding op, waardoor het ranzig worden sterk wordt bevorderd. Wij willen daarom het door U voorgestelde idee niet uitvoeren. C 106 De kaslijsten in aparte en veloppe verzenden met de rest van de wekelijkse bescheiden sa men in een grote enveloppe. Dit kost 0.60. Kaslijst apart kost f 0,45. Be scheiden apart kost ook f 0,45, samen f 0,90. Besparing dus f 0,30 per fi liaal. Grote besparing porto per jaar. Wordt misschien reeds toegepast, misschien niet. Inderdaad wordt dit door vele chefs toegepast; eenzelfde idee is in vo- 'ige nummer van AH-Flitsen be handeld. C 107 Vullijsten aan voor- en ach terzijde bedrukken, gaan dan tweemaal zo lang mee. Bovenstaand systeem wordt op de meeste lijsten toegepast. Er zijn echter enkele vullijsten, die in vex-- band met de indeling van de winkel maar aan één zijde zijn bedi'ukt. C 108 Pakken koffie ook in 100 geen bezwaar tegen, dat de buiten landers bij ons kopen, doch de re clamebiljetten houden wij in onze eigen taal. C 114 Grote enveloppen, waar chefs prijskaarten e.d. in ontvan gen, met het retourgoed zenden naar Zaandam (gebundeld in 10 stuks) kunnen weer gebruikt worden. Enveloppen behoeven niet opge spaard te worden, doch kunnen dix-ect weer gebruikt worden om diverse bescheiden naar Zaandam te zenden. Denk eraan het oude adres te overplakken. C 115 Bij de nieuwe suikerklontjes voor klant plastic tangetjes tegen inkoopprijs of gratis beschik baar stellen. Is nu niet erg hygiënisch. Met dit idee was een collega U vóór. Zie voor beantwoording C 78. C 117 Checklist voor couponsuitbe taling. Meestal komen de klanten bij de chef om le vragen hoe veel men voor coupons krijgt. Dan is het handig om even een kaartje uit je vestzak te halen en te kijken wat men ervoor krijgt. gram gaan uitvoeren. In di- j Heeft de inzender zich gei'ealiseerd verse filialen wordt hier dikwijls om hoeveel vestzakkaartjes hij dan in gevraagd. Als men pakken uitweegt, zijn zak krijgt Wij houden het geeft dit de tweede klant, als zij om 100 gram koffie vraagt, het idee, dat de koffie niet meer vers is. In de praktijk is gebleken, dat aan een 100-grams verpakking in Ne derland een zeer kleine behoefte bestaat. C 110 Voor de korstloze kaas een plastic hoesje gebruiken, dan droogt het niet meer zo uit en gaat er niet zovel kaas verloren. Wanneer er korstloze kaas ver- kocht moet worden, is de beste manier om niet meer verpakking af te halen, dan men aan kaas nodig denkt te hebben. Op deze manier vervalt vanzelf het euvel van uitgedroogde kaas. (De inzen der van dit idee is de commissie niet bekend.) C 111 Daar de verpakking van rijst van f 0,29 de laatste tijd slecht is, is mijn vraag of er geen mogelijkheid is, dat deze rijst voort aan verpakt wordt met plastic klem men, zoals b.v. bij havermout van f 0,32 en f 0,36. Dit zou een grote verbetering zijn en minder verlies geven. Inzender heeft gelijk. Er is een paxtij zakken doorgegaan, die een fout vertoonde. Dat euvel is vex*- holpen, de klachten zijn tot een minimum temggebracht. Overi gens is het voor het artikel rijst niet mogelijk om daar een duur- dere verpakking voor te gebruiken. C 112 Op de cadeaupunten, ver meld in de catalogus, geen cadeaux meer vanuit Zaandam ver zenden, doch een tegoedbon ver strekken. Met deze tegoedbon kan men dan naar de betreffende grossier respectievelijk detaillist gaan en daar persoonlijk het cadeau afhalen. (Dit systeem kan alleen in Amster dam, Rotterdam, Den Haag er. Utrecht, aangezien zich daar de be treffende grossiers bevinden). De tegoedbon kan direct na aankomst van de punten worden verzonden. Dit bespaart de firma enorme be dragen aan verzend- en aanteken- kosten. (Op ieder pakje minstens f0.60 porto). Dit idee is niet uitvoerbaar, omdat de meeste cadeaux van levex*an- ciexs uit de Zaanstreek afkomstig zijn. C 113 Is het wenselijk om in cen trum-zaken een biljet voor vreemdelingen te plaatsen? Ik denk o.a. aan: ..Welkom bij Albert Heijn, Nederlands grootste kruidenier sbe- drijf" of: „Wij verkopen de echte Nederlandse kaas en boter" of: et de hand een broodje van kunt hier met Duits geld betalen." maken. Dan één dag in de koelcel Wij zijn er beslist niet vóór om de hard laten worden en gewoon op- aandacht van de buitenlandei's door snijden. Dit gaat prima. middel van gi'ote x-aambiljetten te Bij het malen van kokosbrood tx-ekken. Wij hebben er natuurlijk daarom bij de huidige kaart, die duidelijk en overzichtelijk is. (Dit is niet op één kaartje te vexwer- ken.) C 118a Het maken van koffierecla- me in de bioscopen tijdens de pauze. Voor het vertonen van reclame- projectieplaatjes in de bioscopen zijn wij niet zo enthousiast, hoewel dit in een bepaalde campagne wel eens succes oplevei't. De belang stelling van het publiek voor deze vorm van ï-eclame is over het al gemeen zeer matig. C 118b Het maken van een aardig reclamefilmpje over vier smaken koffie van A.H. Een paar jaar geleden hebben wij onze koffiei'eclamefilm „Vliegende Schotels" in de bioscopen vertoond. De kosten van een dei'gelijke film en het roulement zijn echter zo enorm hoog, dat het succes, dat men x-edelijkerwijze van een der gelijke film mag vex*wachten, niet opweegt tegen het bedrag dat ex- mede gemoeid is. C 119 Kan het mogelijk zijn, dat troebele limonade in ons as sortiment nog grotere verkoop zal brengen? Wij zien ze wél bij andere zaken en er is veel vraag naar. Kunt u dit eens bestuderen? Ik heb hier met onze verkoopleider over gespro ken. Wij hebben een goede troebele vruchtenlimonade waarin vruch tensap is vei*wei-kt. Het is niet mo gelijk om een troebele vruchten- limonade tegen een populaire prijs te bx-engen, aangezien dit ten koste van de kwaliteit zal gaan. C 120 Inzender vraagt voor het sta pelen van goederen in de ZB schuinaflopende kistjes te laten ma ken, speciaal voor flessen, jam etc. omschrijving gecorrigeerd, red.). Wij hebben met vex'schillende glas artikelen proeven genomen met stapelen. Wanneer de basis (1 of 2 dozen) gesloten wordt gehouden, zodat U een stevige ondei'grond heeft, zult U goede resultaten heb ben. Het nadeel van Uw idee is, dat de uitstalling een stijf geheel wordt. Juist door het opensnijden van dozen krijgt zo'n stapel iets gezelligs en ox-igineels, waardoor de huisvrouw meer wordt geïmpo neerd. Bovendien brengt Uw idee enorme kosten met zich mee. C 121a Boerenworst a f 0,39. Uren bezig met ontvellen, vooral bij warm weer. In teil ijskoud water de worst laten „schrikken", direct in zijn geheel eraf. Proefondex-vindelijk is bewezen, dat er niet de minste moeite bestaat om het vel van de worst af te halen.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 6