Honderden ballonnetjes kozen luchtruim Wind stak spaak in AH-ballon mm. AH-FLI TSEN 5 }-Wk Pittige marsmuziek, voortgebracht door Albert Heijn's drumband en muziekcorps, kondigde op de Dam te Zaandam de komst van de heer Valk aan. De duizenden toe schouwers rekten de halzen, pers fotografen en journalisten renden Een grote ballonwedstrijd luisterde het ballonfeest in het In 't Veldpark op. De Zaandamse speeltuinverenigingen hadden er hun medewerking aan gegeven en zo trokken vanuit alle delen van de stad groepen uitgelaten kinderen met de ballonnetjes naar het park. Zij kregen een ere-plaatsje binnen de omheining en wachtten in span ning het moment af, waarop zij hun ballon op reis konden sturen. Af en toe vergat er wel eens een het touwtje vast te houden, maar dat mocht niet hinderen: het kaart je zat er aan. Samen Meer geroutineerde ballonwedstrij ders huldigden het principe „Een dracht maakt macht" en bonden de touwtjes van hun ballonnen aan een tot waaiers van tien tot twin tig stuks. Machtig gezicht Het was een machtig gezicht, toen onder luid gejuich op het sein van de heer A. B. Fienieg de ruim dui zend ballonnetjes het luchtruim kozen. Op dit moment was de har de wind alleen maar welkom. De kansen op het winnen van een der prijzen werden druk besproken, zelfs nog toen de kinderschaar en kele uren later bij het Ontspan ningsgebouw een tractatie in ont vangst nam. De vijf trucks na hun Dam-tot-Dam-race voor het Koninklijk Paleis te Amsterdam. De plakkaten op de De kinderen, die deel namen aan de ballonwedstrijd, werden bij het wagens vermeldden de gemaakte tijden. Ontspanningsgebouw getracteerd. toe om de Spijker anno 1910 te zien naderen. Met dit opvallende en zeldzame vervoermiddel nam onze reclame-chef deel aan de race. Gestadig groeide de ballon tot een machtig gevaarte (foto links). Sterke mannen waren nodig om de ballon, gereed voor vertrek, in bedwang te houden (foto midden). Helaas dwong de sterke wind de commandant op het laatste moment tot deze maatregel (foto rechts).

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 5