Gewijzigde richtlijnen voor het personeelsbeheer Tweede prijs in fotowedstrijd is toegekend Geslaagden Allemaal in één dag gezien Houten won TV in Si-Si-actie 4 AH-FLITSEN Fr is vorige week aan de bedrijfsleiders van alle filialen een »- brief gezonden, die de tongen nogal in beweging heeft gezet. Deze brief had betrekking op de taak en bevoegdheden van de bedrijfsleiders ten aanzien van het personeelsbeheer en een van de onderwerpen betrof het aanvragen van ontslag. Ontslag blijft altijd een wat tere Aan het havenhoofd van Veere. Eén eerste prijs en één eervolle vermelding heeft de foiowed- strijd-jury over de maand juli toegekend. De eerste prijs a 10,— werd toegekend aan Yvonne Albregts, verkoopster in filiaal Sluis, en de eervolle vermelding viel ten deel aan vervanger J. J. Ritzen uit Kerkrade. Yvonne had ook reeds in de maand I „Veere" ook de sterkste zal blijken juni een goed figuur geslagen; te zijn. IEen sfeervolle opname uit een tyio mo a Dn, park, ingezonden door de heer J. J. melding. De jury sprak toen ech ter al als haar verwachting uit, dat verdere deelneming haar waar schijnlijk wel een prijs zou bezor gen. Thans is dit dus het geval en uit naam van alle lezers feliciteren wij haar met dit succes. En nu maar afwachten, of zij bij de uiteindelijke stemming over haar inzending Ritzen, kreeg een eervolle vermel ding. Deze deelnemer kan zijn „ge luk" dus nogmaals beproeven. Ditzelfde geldt trouwens voor ie dereen, want de inzendingen zijn nog de gehele maand september welkom. Daarna wordt door de le zerskring de hoofdprijswinnaar ge kozen. zegtermijn van tenminste twee weken in acht nemen. 3. WERKNEMERS VAN 21 JAAR EN OUDER: In deze gevallen gaat de dienst tijd een woordje meespreken. Hier moet n.l. één week opzeg termijn in acht genomen wor den voor iedere periode van twee jaar, dat het dienstver band vanaf de meerderjarig heid geduurd heeft. De mini mum opzegtermijn bedraagt echter twee weken. Een aparte bepaling is er nog voor gehuwde mannelijke medewerkers, die ten alle tijde VIER WEKEN als termyn van opzegging in acht behoren te nemen. Dat er dus van het „ik word per week betaald en dus kan ik met een week opzeggen" niet veel overblijft is nu wel duidelijk. Ieder een weet ook dat er in de praktijk weinig rekening mee wordt ge houden en dat dit uitermate na- 0delig is voor een goede bedrijfs- boek. Het is nodig hiervoor drie j voering, afzonderlijke groepen apart onder Sclirifteliilt ontslag de loupe te nemen en wel: zaak. Niemand praat er graag over en niemand heeft er eigen lijk belangstelling voor, tot het moment dat het aan de orde komt. En dan maakt iedereen er zich maar graag zo snel moge lijk van af, zonder er bij stil te staan of het allemaal wel cor rect geschiedt. Opzegt erin Ij 11 Laten we eens nagaan hoe het met die opzegtermijn in feite is ge steld. De regels hiervoor zijn te vinden in de „Collectieve Overeenkomst voor Winkel personeel van Grootwinkel bedrijven in Kruideniers waren" en in het Burgerlijk Wet- 1. WERKNEMERS BENEDEN 18 JAAR: Voor deze categorie personeel bedraagt de opzegtermijn één week. WERKNEMERS VAN 18 TOT EN MET 20 JAAR: Deze personen moeten een op- 30-5: Robbie, z. v. d. Hr. en Mevr. Bruin-Boerdijk, fil. Edam. 4-6: Fredeiik, z. v. d. Hr. en Mevr. v. d. Wal-de Jong, fil. Nijkerk. 10-6: Johnny z. v. d. Hr. en Mevr. v. d. Berge-de Boers, fil. A'dam, Dotterbloemstraat. 13-6: René, z. v. d. Hr. en Mevr. Hoonhorst-Meyer, rayon 9. 22-6: Liesbeth, d. v. d. Hr. en Mevr. Kievit-Kooyman, fil. Sliedrecht. 23-6: Miriam, d. v. d. Hr. en Mevr. Oude-Weemink-Jas, fil. Den Burg. 4-7: Licolette, d. v. d. Hr. en Mevr. Smits-Drost, fil. Bilt- hoven. 12-7Anja, d. v. d. Heer en Mevr. Ten Brincke-Westhof, fil. Lochem. 15-7Teunis, z. v. d. Heer en Mevr. de Lang-de Leeuw, fil. Utrecht, Handelstraat. 17-7Hans, z. v. d. Heer en Mevr. de Lange-v. d. Voorn. 18-7Elga, d. v. d. Heer en Mevr. v. d. Dungen-Brands, fil. Eindhoven, Bosdijk. 22-7-: Gerardus, z. v. d. Heer en Mevr. v. d. Berge-van Hoorn fil. Axel. 30-7Eddy, z. v. d. Heer en Mevr. Schooneveld-Grootendorst, rayon 10. 1-8: Adri, d. v. d. Heer en Mevr. Spek-van Essen, fil. Voor burg, Prinses Mariannelaan. 9-8: Jos, z. v. d. Heer en Mevr. Smit-Negeman, fil. Castri- cum. Na een uitgebreide en moeilijke verbouwing kwam in Venlo een fraaie ZB tot stand. Vanaf 6 augustus j.l. kan bedrijfsleider P. P. Schatoné zijn uitgebreide klantenkring daar ontvangen. aanvragen Deze overwegingen hebben de di rectie er toe gebracht om te be palen, dat ontslag met ingang van 7 september 1959 schriftelijk, door middel van een speciaal formulier, bij de personeelsafdeling moet wor den aangevraagd. Deze is gemachtigd de aanvrage te beoordelen, zonodig na overleg met rayonleider en bedrijfsleider en het ontslag toe te staan of te weigeren. Het toestaan van het gevraagde ontslag behoeft geen nadere toe lichting, het weigeren wel. Er kun nen zich omstandigheden voordoen waardoor een afwijzende beslissing noodzakelijk is. Dit kan van tijde lijke aard zijn, b.v. een grote on derbezetting in het desbetreffende filiaal. Ook kan het zijn, dat de motivering van de ontslagaanvra ge onvoldoende is, terwijl tegelij kertijd het bedrijfsbelang door het vertrek geschaad wordt. Zo zijn er nog meer mogelijkheden te noemen. Dit houdt uiteraard niet in dat het betrokken personeelslid nu zonder meer gedwongen is in dienst te blijven. Indien men het met de be slissing van het bedrijf niet eens is, kan men zich met het verzoek om een ontslagvergunning wenden tot het Gewestelijk Arbeidsbureau. Deze officiële instantie zal dan de motieven van werkgever èn werk nemer onpartijdig onderzoeken en een uitspraak doen, waaraan beide partijen zich behoren te houden. Pil. 279 Mej. J. Nansink 12-8 61 Mej. R. van IJperen 1-8 84 Bed. A. J. Verdurmen 5-8 225 Mej. G. Valies 5-8 62 Bed. R. R. de Vries 12-8 157 Mej. E. de Haan 12-8 4 Bed. H. Nelissen 5-3 128 Bed. J. H. van Vulpen 12-8 524 Bed. N. Voerman 26-8 23 Bed. Th. Petiet 12-8 112 Bed. Ch. H. Kurvink 19-8 126 Bed. A. J. Ritico 19-8 168 Bed. J. C. janssens 19-8 581 Mej. M. johansen 19-8 244 Mej. R. Knobbe 19-8 542 Mej. J. Veldstra 12-8 79 Bed. G. C. Vos 8-8 557 Mej. J. Dop 26-8 560 Bed. H. van Zoelen 19-8 585 Mej. J. M. van Rossum 25-8 186 Mej. L. Gclderblom 12-8 234 Mej. L. A. Muyser 12-8 249 Bed. J. Holtman 12-8 584 Bed. J. Hoogerwerf 19-8 598 Bed. F. W. Lans 8-8 83 Mej. P. G. Beckx 1-8 200 Mej. H. E. Grond 29-8 110 Bed. E. van Voorst 19-8 4S Bed. P. J. Cremers 12-8 167 Bed. P. Paulissen 13-8 702 Bed. C. M. Loman 12-S Openingsploeg J. H. Waare 22-8 Fil. 286 Bed. C. van Mourik 16-8 550 Mej. H. de Groot 30-8 233 Mej. A. P. Betram 23-8 528 Chef J. C. 't Hart 2-8 160 Mej. J. C. van Kijk 9-8 165 Bed. F. Roelandl 2-8 212 Bed. v. d. Berg 30-8 516 Mej. J. van Os 9-8 569 Bed. E. de Groote 30-8 543 Mej. H. J. Renzenbrink 7-8 5 Bed. W. van Vreeswijk 16-8 232 Bed. D. Meelen 16-8 575 Bed. J. G. ten Veen 16-8 551 Bed. C. H. Danen 2-8 Ambt. B. Willink 4-8 Vakdiploma Na het verschijnen van ons vorige nummer ontvingen wij van de vol gende heren nog bericht, dat zy het kruideniersdiploma behaald hebben fil. 182 G. A. Lamers 273 J. Stomphorst 189 A. Koppers 590 Th. Schorel fil. 161 Hupkens 63 Te Pas 599 - - W. Ballegooyer Mil. Dienst F. Vervoort Tabaksdiploma Het tabaksdiploma werd behaald door de heren: fil. 23 A. C. Adriaanse 331 Th. Post 158 J. F. van Bokhoven 106 R. Haalboom 170 -C. Gouverneur 243 J. Werdler 181 J. de Fluiter 504 F. Wezepoel Rayon 14 G. A. de Groote Mil. Dienst Th. Kroon Oosterhoui wipte over de grens Een flinke spaarpot is voor de ploeg van filiaal Oosterhout de basis geweest voor een leuke reis naar België. In alle vroegte was men gestart en het was wéér vroeg, toen eindelijk allen weer thuis afgeleverd waren. Via Diest en Hasselt reisden we allereerst naar Luik. Het busje bracht ons naar de Citadel. Vele waren hier voor het eerst, en allen genoten van het prachtige uitzicht. Daarna zijn we de bekende trappen afgedaald. Deze tellen 450 treden en komen uit in de binnenstad. Daar snuffelden wij wat rond en zijn toen weer, na al onze moed en kracht verzameld te hebben, naar boven geklommen. Voorwaar geen kleinigheid. In Huy bezochten we een prach tige Middeleeuwse kerk en in Marche-les-Dames beklommen we een gedeelte van de rots, waar ko ning Albert indertijd afgestort is. Een tocht door 't prachtige Maas dal bracht ons bij de Citadel van Namen. De stoersten onder ons maakten een ritje met de kabel baan, de anderen genoten van het prachtige uitzicht. Het geluid van brullende motoren deed ons het terrein van een boot race ontdekken. Wat we daar ge zien hebben, was fascinerend. Mag nifiek hoe die boten met een enor me snelheid het leek wel 80 km over het water „scheurden". Dit kostte ons een uur. Via Brussel arriveerden wij in Ant werpen, waar in een der hotelle tjes aan de Keizerlei een heerlijk dinertje gereed stond. Daarna volgde een rondx-it dooi de stad en vertrokken we richting grens. Onze laatste „aanlegplaats" was Braschaat, waar we de mooie dansgelegenheid „De Blauwe Do- nau" bezochten. Het begon al weer licht te worden, toen de laatste thuis kwam. De volgende heren slaagden voor het diploma lakschrijven fil. 364 T. v. Garderen 608 J. de Ridder 132 P. v. d. Wal 521 J. v. d. Berg 175 J. Blikkendaal 507 G. Vissers 344 P. Menkveld 536 J. v. d. Wijngaard 532 J. Dörr 137 P. de Koning 525 M. v. Feelen 562 Th. Tersteeg 512 E. Elling 154 J. Borsboom Praktijk Hoe is het aanvragen van ontslag nu in de praktijk geregeld De be drijfsleider heeft speciale, eenvou dig in te vullen formulieren ont vangen. Indien iemand hem te kennen eeft, de dienst te willen verlaten, neemt hij deze voor kennisgeving aan en overhandigt twee fox-mu iieren. Deze moeten door betrok kene volledig in tweevoud ingevuld worden en naar het Hoofdkantoor worden gezonden. Na enige dagen ontvangt men dan schriftelijk be richt of het ontslag al dan niet is ingewilligd. Ter bepaling van de opzegtermijn wox-dt als regel aangenomen, dat deze gaat tellen in de week, vol- ;ende op de ontvangst van de ont slagaanvrage. Komt deze b.v. op zatex-dag binnen, dan gaat 's maan dags de opzegtermijn in; axriveert het verzoek op dinsdag, dan begint de tei-mijn van opzegging dus op de daarop volgende maandag. Deze nieuwe werkwijze lijkt nogal omslachtig en tijdrovend. In wer kelijkheid zal dat echter soepel kunnen vex-lopen, als iedereen mee werkt. Doelmatigheid Wij hebben U uiteengezet, wat de aanleiding hiertoe is geweest: het zo vlot en doelmatig mogelijk la ten functioneren van het bedrijf. Een ieder in het bedrijf, op welke plaats dan ook, behoort hieraan zijn medewerking te verlenen. Ieder zal begx-ijpen dat door de grote gx-oei van het bedrijf een maatx-egel als deze alleen maar nuttig kan zijn zowel voor het be- dx-ijf als voor ons allen, die er als medewerker of medewerkster aan verbonden zijn. Er moeten zo langzamerhand al heel wat televisietoestellen staan in de huiskamers van de bedrijfs leiders. Reeds meer dan eens heb ben wij van gewonnen toestellen mededeling gedaan en thans ver nemen wij uit Houten, dat daar de Si-Si actie een fraai apparaat heeft opgeleverd. Maandag 6 juli j.l. vernam de heer M. H. Steyvers, chef van het fi liaal te Houten, om half tien van de notaris, dat het lot hem gunstig gezind was. Twee uur later lever den twee heren van de Si-Si-pro- paganda-afdeling het Grundig-toe- stel af. Toen bleek ook, dat de heer Stey vers als derde x-eserve stond geno teerd. Er waren zes toestellen en hij had nummer negen. Drie van de zes uitverkorenen bleken ech ter niet aan de voorwaarden vol daan te hebben, in tegenstelling tot filiaal Houten, alwaar de ad junct-directeur der Vrumona-fa- brieken op 3 juli een onderzoek had ingesteld. Het had hem nog een kwartje ge kost ook, want bij zijn binnen komst klaagde hij over maagpijn, vroeg een rol pepermunt en kreeg er van de ijverige vex-koopsters prompt „twee voor een kwartje" aangeboden.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 4