Mysterieuze gevelsteen Filiaal Ermelo bezocht Arnhem Uithoorn naar Danny Kaye en Nijmegen Eindhoven droomde van de koffie Collectieve - M Ongevallenverzekering MIDDENSTANDSDIPLOMA 2 AH-FLITSEN beurt, waar wij de oppasser bijna een zenuwtoeval bezorgden, toen hij onze pinda-voorraad in de ga ten kreeg. Maar we bleven netjes en hebben alle schillen weer in de zak terug gedaan. We konden ze jammer genoeg niet meer inleve ren onder het motto: „De inhoud bevalt ons niet". Na in een gezellig restaurant heer lijk gegeten te hebben de tradi tionele doperwtjes ontbraken ook deze keer niet gingen we om streeks 8 uur naar Arnhem, om de dag te besluiten met een bezoek aan een bioscoop. Zingend, ondanks het late uur, zijn we naar huis gegaan, waar we ongeveer half een arriveerden. We hadden een reuze middag en avond en zijn alweer druk aan het sparen voor volgend jaar met als reisdoel„Teutoburgerwald". Het team van filiaal Ermelo. Een fraai oud gevelsteentje siert de gevel van het pand, waarin ons filiaal te Ommen gevestigd is. Het dateert van 1766 en er komen afbeel dingen op voor van een kat, een muis en een uil. De in oud-Hollands gestelde tekst luidt: O. UIL GY DOET MY ONREGT. DE MUIS. IS MY TOE- GELEGT. IA KAT. GY MOET WETEN. ONGEGUNT BROOD. WORDT MEEST GEGETEN. Ao. 1766 De betekenis van dit steentje, dat vooral in de vakantietijd veel bekijks heeft, was ook de heer F. GANKEMA, die de leiding over het filiaal heeft, tot voor kort niet duidelijk. Bij toeval heeft hij er nu iets over ver nomen van een nakomeling van de dokter, die omstreeks 1760 het pand bewoond heeft. Ir: die jaren woedde er een hevige strijd tussen de dokters en de kwak zalvers. Hiervan is de gevelsteen een uiting. De uil is de dokter, de muis vertegenwoordigt de patiënt en de kat is de schuilnaam van de kwakzalver. De heer Gankema is van mening, dat slechts weinig filialen een dergelijke gevelsteen beziten. Maar er zijn meer oude panden en wie weet, wat er nu tevoorschijn komt. 25-5: 11-6: 20-6: 23-6: 24-6: 24-6: 25-6: 3-7: 9-7: 10-7: 15-7: 16-7: 18-7: 18-7: 22-7: 1-8: 5-8: 11-8: 11-8: 12-8: 15-8: 20-8: 20-8: 19-8: T. Peetoom en Ruth Nrj- dam, fil. A'dam, Vijzelstraat. A. Polling en Adri Damen, fil. Breda, Planciusplein. H. van Egmond, fil. Am- hem, Law. van Pabststraat, en Riet Oogink. W. Thomas en Lydia de Coo ker, fil. Sas van Gent. A. van Mourik en Antonia van Mourik, fil. R'dam, Nw. Binnenweg. A. Roxs en Elisabeth Lin- ders, fil. Eindhoven, Mai-kt. G. van Hulst, fil. Schevenin- gen, Stevinstraat, en Bep Suyker. G. Groenewegen en Jeane van der Hor, beiden fil. Rot terdam, Nw. Binnenweg. J. Kropff en Maria Nebbe- ling, fil. Utrecht, Poortstr. P. Schagen en Netty Verse- put, fil. Den Burg. P. van Iterson en Huiberta Zwitserlood, fil. Tiel. J. de Hart en Aukje v. d. Heide, fil. Enkhuizen. A. Volmer en Sophia Briezia, fil. A'dam, Koninginneweg. H. Need en Lenie Engelen, fil. Geldrop. A. Borger en Truus v. Duu- ren, fil. Bilthoven. J. Cleijne, Mil. Dienst, en Stien Werts. J. Oldenzeel en Petronella Boumeester, fil. A'dam, Kin kerstraat. K. v. d. Hoeven en Roelie Otter, fil. Rotterdam, Fran selaan. J. Bijlenga en Catharina Gaastra, fil. Leeuwarden, Schrans. B. Scheper, fil. Meppel en M. Blauw. J. Sleurink en Elisabeth Kropff, fil. Utrecht, Anth. Matthaeuslaan. H. Sangers en Anna Mar- chand, fil. Santpoort, Bloe- mendaalsestraatweg. K. de Korte en Dicky Vos, fil. Vlissingen, Scheldestr. J. de Wit en Elly van Breu- kelen, fil. Soestdijk. G. Schepers en Janny Fle ming, fil. Lochem. S. v. d. Plaats en Anna Pol- fliet, fil. Utrecht, Anth. Mat thaeuslaan. J. J. Hensen, fil. Oud-Beier land en Aagje Tuk. R. Kuipers en Maria Excel, fil. Haarlem, Grote Hout straat. De eerste prijs in de grote koffie- wedstrijd behaalde onlangs het fi liaal Eindhoven, Bosdijk. Bediende C. E. v. d. Dungen schrijft ons er o.a. het volgende over: „Iedereen stond door het plotse linge bericht als een wassen beeld aan de grond genageld en de chef besloot dat dit meteen gevierd moest worden. Alle andere afspraakjes werden voor die avond afgezegd en om acht uur waren allen weer (met zondagse pak aan) terug in de zaak. Onder het genot van een glaasje en een feestgebakje werden nog even flink wat oude koeien uit de sloot gehaald. De chef dacht tijdens de koffie- aktie 's nachts ook nog aan koffie. Op een nacht werd hij namelijk plotseling wakker, ging zijn bed uit, trok de gordijnen open en riep met enthousiaste stem in de stik donkere nacht: „Gordijnen open voor de koffie", alsof hij verwacht te, dat de klanten 's nachts ook nog in de rij stonden. Kennelijk helpt deze manier van verkopen uitstekend, want de vol gende dag verkochten wij liefst 100 pakken extra!" Voor het middenstandsdiploma zijn geslaagd de heren: fil. 506 K. Hottentot 17 Th. de Ridder 175 L. v. d. Water 128 M. v. Fulpen 184 J. Huppertz 160 J. Vlasveld 241 F. de Klerk 553 H. Suntjes 287 H. Lammers 220 J. Noesten 144 P. J. Harsveld 517 J. Allis 207 J. Hensen 207 A. Eefink 579 S. Spoelstra 112 Chr. Kurvink 125 Mej. IJ. Albregts fil. 556 R. v. Delden 538 S. Koper 703 W. J. Ooms 83 H. Schlooz 96 J. v. Dongen 197 T. Dijkstra 6 W. C. den Braven 701 G. Groenewegen 212 J. v. d. Berg 552 J. Selier 224 J. Laning 329 Merv. J. den Enting- Snoek 331 H. de Nijs 529 -B. de Graaf 211 J. Augustus 23 J. v. d. Aarssen 552 G. Bos 166 J. Hopstaken 550 Mej. R. de Groot 121 702 549 566 594 27 93 161 184 542 560 532 138 168 222 556 605 Amb. Amb. - H. A. Klanke C. Loman H. v. Oers W. Kooijman J. v. Loo G. T. Bon M. Buskermolen J. Hupkens - J. Huppertz S. Hofstra J. Hovius H. van Oers Mej. E. Rozenga P. Robben J. Albers R. v. Polen J. Ursem J. Nieuwenhuyzen J. Beukers In dit nummer is een folder ingevouwen met een uitnodiging om deel te nemen aan een collectieve ongevallenverzekering. Het personeel van vele grote bedrijven is er de laatste jaren toe over gegaan een dergelijke verzekering gezamenlijk af te sluiten. De verzekering kan nl. zo voordelig geregeld worden, wanneer het bedrijf genegen is de premie in te houden, zodat de administra tiekosten voor de verzekeringsmaatschappij gering zijn. Ook het filiaal te Medemblik is tot ZB omgebouwd. Bedrijfsleider M. Bakker is terecht trots op zijn zaak, die 29 juli heropend werd. Nijmegen met eieren bekogeld De dames Beekhoven, Schraven en de heer Van Dijl uit het filiaal Nij megen, Lange Burchtstraat vonden dat men de zinnen eens moest ver zetten en besloten uit de clubkas een voorstelling van het circus Krone te gaan bijwonen met al het personeel. De bedrijfsleider, de heer Esters schreef ons: „Wat hebben wij ge noten De dames Schraven en Van Megen werden bij het clownsnummer be trokken. De clowns gooiden steeds eieren in de lucht en wilden deze op een bord opvangen, wat maar ten dele gelukte. Sommige vielen op hun gezicht stuk. Plotseling werden de clowns kwaad omdat het niet lukte en gooiden alle overgebleven eieren naar het publiek (natuurlijk net naar onze dames). U begrijpt dat iedereen aan het gil len sloeg doch de overgebleven eieren warenkunsteieren We moeten er nu zelfs nog dikwijls om lachen. Onze administratie is bereid de premies bij de voorlopige inhou ding voor belasting e.d. bij de weekloners collectief in te calcu leren, zodat de premie-inhouding vrijwel geruisloos verloopt. Hoog stens hebben degenen, die niet deelnemen, bij de kwartaal-afre kening een hoger saldo. Voor degenen, die eenmaal in de 4 weken salaris ontvangen, wordt de premie eenmaal in de 4 weken ingehouden. In Uw eigen belang raden wij U aan het aangehechte aanmeldings formulier vóór 15 september a.s., ingevuld en ondertekend, aan het hoofdkantoor te zenden of bij de afdeling personeelszaken in te le veren. Wij zullen dan proberen de verzekering, bij voldoende belang stelling, per 5 oktober 1959 (week 41) te doen ingaan. Mej. A. v. d. Broek gaf ons een enthousiast verslag van het uit stapje dat zij met haar collega's van filiaal Uithoorn naar Amster dam maakte. Er werd een rondvaart gemaakt en na een gezellig diner ging men gezamenlijk naar de bioscoop. „De film was van Danny Kaye en heette „Het verborgen leven van Walter Mitty", zo schrijft zij en voegt er aan toe: „Nou mijnheer, het was een verborgen leven hoor!" Jammer, dat aan alle prettige din gen gauw een einde komt, want op een onverwacht moment ontdekte een der leden van het gezelschap dat het hoog tijd was om naar huis te gaan, waartoe dan ook direkt werd besloten. „Een heerlijke dag," schreef mej. v. d. Broek onder aan de brief. „Uithoorn wil op zo'n manier wel meer prijzen winnen". Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 16e jaargang No. 9 Landelijke editie September 1959 Verantwoordelijk eindredacteur: F. Brandsma, Personeelschef Filialen Redactie: J. Lieffering J. J. M. v. d. Meer H. van Petten K. Romp Aan dit nummer werkte mede: Gerdy Atsma-Prins In- en externe betrekkingen Personeelszaken Verkoop Opleiding Amersfoort Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. De verbouwing in filiaal Schagen is voorbij en de modern ingerichte zaak kon op 22 juli j.l. aan be drijfsleider A. Molenaar overge dragen worden. Woensdag 25 juni was het dan ein delijk zover, dat de gehele staf van ons filiaal te Ermelo om tien over een startte voor de jaarlijkse réis- middag. Het reisdoel was deze keer Nijmegen. Na onderweg een keer gestopt te hebben om de limonade-voorraad aan te spreken, kwamen we daar om ongeveer 3 uur aan.. Allereerst zijn we naar Berg en Dal geweest, daarna naar „Sprookjesland" en naar het restaurant „Tivoli", van waaruit we een prachtig uitzicht hadden op de omgeving. Daar be zochten we ook het museum met de opgezette dieren. Toen was het Belvedère aan de Een zilveren jubileum werd gevierd in Voorburg. De heer P. J. Meester, bedrijfsleider van filiaal Br. Ingenhouslaan, vierde dit feest op 13 augus tus j.l. Namens het bedrijf waren aanwezig de heren G. Heijn, D. A. ter Wee, P. Koogmans en M. den Ambtman.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 2