schouwen als een verplichte snip perdag. Art. 10. SCHAFTGELEGENHEID. HEID. Schaften mag uitsluitend geschie den gedurende de schafttijd in ons Ontspanningsgebouw. Aan de afdelingen die aangewezen zijn op schafttijden, die afwijken van de normale, kan de bedrijfs leiding toestemming verlenen de schafturen door te brengen op an dere plaatsen dan in het Ontspan ningsgebouw. Het nuttigen van brood of andere eetwaren op de afdelingen of in de kleedlokalen, is verboden. In het Ontspanningsgebouw dient men zich ordelijk te gedragen en zich te houden aan de aanwijzingen, te geven door de beheerder Het is verboden zich gedurende de schaftijd in de fabriek op te hou den. Bij overwerk is men verplicht zich te richten naar de bepalingen door of namens de afdelingschef ten aanzien van de schafttijd gegeven. Alt. 11. BEDRIJFSKLEDING. Aan het vrouwelijk personeel wordt werkkleding verstrekt, wel ke uitsluitend in het bedrijf mag worden gebruikt. Wanneer deze kleding in het ongerede mocht ge raken, moet ze worden ingeleverd bij de linnenkamer. De dames zijn verplicht de ter be schikking gestelde haarnetjes te dragen, tenzij de bedrijfsleiding anders bepaalt. Aan elk personeelslid wordt een kleedkastje in bruikleen gegeven. Men is verplicht het kastje met een deugdelijk slot, waarvoor men zelf zorg moet dragen, af te slui- ten. Klachten over vermissing uit niet behoorlijk afgesloten kleed- I kastjes worden niet in behandeling genomen; evenmin aanvaardt het bedrijf aansprakelijkheid voor ver- I missingen. Verkleden mag uitslui tend in de kleedkamers geschie- den. Kledingstukken mogen niet op de afdelingen worden achtergela ten. behalve met toestemming van de afdelingschef. Art. 12. OVERWERK. Voor bepalingen, betreffende over- werk, werktijdverschuiving en ploegenwerk wordt verwezen naar het betreffende artikel in de Ar beidsvoorwaarden. Art. 13. MEDENEMEN VAN j GOEDEREN. Het medenemen van goederen of l voorwerpen buiten de fabriek, zon der dat men in het bezit is van een geleidebriefje, getekend door een door de direktie daartoe aangewe zen persoon, is streng verboden. Overtreding kan leiden tot onm'd- dellijk ontslag. Het medenemen van goederen of voorwerpen naar andere afdelingen, zonder dat men in het bezit is van een getekend briefje, als in het eerste lid be doeld, is verboden. Art. 14. VISITATIE. Indien de werknemer een pak, pak je, koffer of tas of dergelijke bij zich draagt, dient hij, indien de werkgeefster het nodig acht, toe te laten, dat de inhoud daarvan door een daarvoor aangewezen persoon wordt gecontroleerd. De werknemer dient, op vordering van een daartoe door werkgeefster aangewezen persoon, toe te laten, dat bij het verlaten van de fa brieksterreinen zijn kleding wordt onderzocht. In de regel zullen voor controle worden uitgenodigd de genen, die door het controleappa raat bij de uitgang worden aan gewezen. Mannelijk personeel wordt door mannen en vrouwelijk personeel door vrouwen onderzocht. Art. 15. MEDEDELINGEN. Mededelingen en bijzondere in structies worden aangebracht in de daarvoor bestemde kastjes, o.a. bij de kleedkamers of in het per soneelsorgaan. In bijzondere gevallen wordt een mededeling in het loonzakje inge voegd. Na publicatie wordt ieder perso- I neelslid geacht op de hoogte te zijn van de inhoud van de kennisgeving. Art. 16. AANSPRAKELIJKHEID: SCHADEVERGOEDING. De werknemer is aansprakelijk voor schade door zijn schuld of na latigheid toegebracht aan zaken, welke de werkgeefster in eigen dom toebehoren of haar door der den zijn toevertrouwd. De direktie is gerechtigd in de bo vengenoemde gevallen een redelijke schadevergoeding te eisen, welke kan worden verrekend met uit te betalen loon of premie, binnen de door de wet gestelde grenzen. Art. 17. VERZUIM. Verzuim met behoud van loon is geregeld in het betreffende artikel van de Arbeidsvoorwaarden. Bij verzuim wegens ziekte of on geval gelden de bepalingen van de I ziektewet, ongevallenwet en de be palingen van het betreffende arti kel van dc Arbeidsvoorwaarden, welke de direktie zich voorbehoudt, in de naar haar mening daarvoor in aanmerking komende gevallen, in voor de werknemer gunstiger zin toe te passen. De ziekmelding moet vóór 10 uur 's morgens geschieden en voor hen, die 's avonds werken, vóór 16 uur. Dit melden kan geschieden, hetzij telefonisch (02980-62851), hetzij schriftelijk, of via een collega, bij de portier aan de fabriek. In Am sterdam kan men zich 's morgens ook melden bij de heer C. v. d. Vliet, tel. 121103. Is de ziekmelding te laat, dan telt de dag van ziekmelding niet mede bij de berekening van het zieken geld. Art. 18. ONTSLAG. Behalve de in de wet genoemde gevallen, zullen als reden tot ont slag op staande voet gelden: a) roken of het zich met branden de pijp, sigaar of sigaret op houden in één der fabrieksge bouwen; b) het zich onttrekken aan de door de direktie ingestelde visitatie; c) het door een ander doen af stempelen van de stempelkaart. Indien de werkgeefster van me ning is, dat de ernst van het feit zulks rechtvaardigt, kan zij de werknemer, die een voor hem uit AH-FLITSEN de arbeidsovereenkomst voort vloeiende verplichting niet nakomt, ontslaan met inachtneming van de geldende opzeggingstermijn, als de toestemming van de direkteur van het Gewestelijk Arbeidsbureau is verkregen. Art. 19. SCHORSING. Schorsing zonder behoud van loon is voor ten hoogste drie dagen mo gelijk in gevallen, waarin de direk tie tot onmiddellijk ontslag kan overgaan wegens een dringende reden, als bedoeld in art. 1639 p van het Burgerlijk Wetboek, zoals o.a. bij wangedrag, belediging, be drog. Art. 20. BOETEN. Voor zover in dit reglement niet anders is bepaald, kan werkgeef ster de werknemer, die een hem in dit reglement opgelegde verplich ting niet nakomt, straffen met een boete van ten hoogste 2.tenzij er voor werkgeefster aanleiding bestaat de betrokkene een van de in artikel 19 (betreffende schor sing) of artikel 18 (betreffende ontslag) bedoelde straffen op te leggen. De krachtens dit artikel opgelegde boeten komen ten bate van het personeelsfonds. Binnen een week kan aan de werk nemer geen hoger bedrag aan ge zamenlijke boeten worden opge legd dan het vastgestelde loon van één dag. Art. 21. Dit reglement kan te allen tijde door de direktie na overleg met de ondernemingsraad worden gewijzigd.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 9