Een nieuw arbeidsreglement AH-FLITSEN mens de werkgeefster gegeven; c) adreswijzigingen, eigen huwe lijk, geboorte- en sterfgevallen in zijn gezin, ten spoedigste, doch uiterlijk binnen een week ter kennis te brengen van de afdeling personeelszaken Een reglement is iets waar velen niet erg goed raad mee weten. Meestal is het een moeilijk leesbaar stuk en kost het inspanning om de inhoud en de bedoelingen te begrijpen. Met deze bezwaren is rekening gehouden toen wij het oude reglement nog eens doorlazen en tot de con clusie kwamen dat het toch wel tijd werd ons arbeidsreglement te vernieuwen. Wij hopen dan ook dat dit nieuwe reglement voor onze perso-^an worden gevorderd, naar neelsleden, die vallen onder de C.A.O voor de suikerverwer- zijn beste vei™ogen te verrich- kende industrie duidelijk is en dat U me. aandacht kennis van zult nemen. Inmiddels is dit reglement voorgelegd aan en be- wijzingen; sproken in de contactcommissie en de ondernemingsraad, waar- b) zich stipt te houden aan de bij aanvullingen en wijzigingen in de oorspronkelijke tekst zijn voorschriften, hem door of na- aangebracht. Wtt leggen het thans sum u voor Art. 1. DEFINITIES, opdat elk personeelslid in staat is In dit reglement wordt verstaan er kennis van te nemen en vóór onder: 15 september eventuele bezwaren werkgeefster: Albert Heijn N.V. te tegen of opmerkingen over dit Zaandam. reglement te maken. werknemer: de leden van het per- Ook voor u gelden namelijk na soneel van werkgeefster, op wie aan het einde van zijn dienst- 15 september de rechten en plieh- de arbeidsvoorwaarden van toepas- betrekking alle hem verstrek ten en andere bepalingen, die hier- sing zijn. te goederen van werkgeefster, in zijn vastgelegd, tenzij u meent arbeidsvoorwaarden, de collectieve in ongeschonden staat, behou- u hieraan niet te kunnen onder- arbeidsovereenkomst voor de sui- dens de normale slijtage, aan werpen. kerverwerkende industrie. haar terug te geven. Komt U, indien U opmerkingen hebt, eens praten op de afde ling personeelszaken Fabrieken, want daar kan men U nader in lichten. Over de inhoud willen we nog in het kort het volgende vermel den: Voor 'n deel zijn de bij C.A.O. vastgelegde voorwaarden over genomen, omdat deze o.i. dik wijls onvoldoende bekend zijn. Verder is aan de reeds vroeger „Gt/ajuiecil geldende regels o.a. een artikel verbindt hij zich om: toegevoegd over kledingver- a> alle voorkomende arbeid, on strekking verschillig op welke afdeling, li i ii welke hem wordt opgedragen Wij wensen U goede aandacht. en die redelijkerwijze van hem Art. 2. AANNEMING, PROEF TIJD, AANSTELLING. De werknemers worden door werk geefster aangenomen met een proeftijd van twee maanden. Alvorens in dienst te treden ont vangt de werknemer kosteloos een exemplaar van dit reglement, waarvan hij schriftelijk verklaart, dat hij het heeft ontvangen en dat hij zich met de inhoud verenigt. Art. 3. VERPLICHTINGEN VAN DE WERKNEMER. De werknemer is verplicht zich naar de in dit reglement gestelde bepalingen te gedragen, met name Art. 4. WERKTIJD. De normale werktijd bedraagt als regel 48 uur per week, gelijkelijk over de werkdagen verdeeld, waar bij de zaterdag als een halve dag wordt gerekend. Ieder personeelslid ontvangt bij in diensttreding een tijdkaart. Men dient: 1. deze kaart, zowel bij het aan vangen als bij het beëindigen van de werkzaamheden te stempelen in de daarvoor be stemde tijdklok; 2. bij het verlaten van de fabriek het controleapparaat aan te slaan en zich eventueel aan vi sitatie te onderwerpen; 3. zich 5 minuten voor de aanvang van de arbeidstijd (meestal dus bij het eerste fluitsignaalnaai de afdeling te begeven, waar men te werk gesteld is; 4. bij het tweede fluitsignaal of op het vastgestelde tijdstip met de opgedragen werkzaamheden te beginnen. Wie zich volgens het geldende con trole-systeem later dan zijn begin tijd meldt, is te laat en is boete verschuldigd als bedoeld in artikel 20, ongeacht de inhouding van loon wegens verzuim van werktijd, zo als geregeld in art. 5 punt C. Als regel wordt het einde van de werktijd aangegeven door een sig naal met de elektrische bel. Niemand mag, zonder schriftelijke toestemming van zijn afdelings chef, zijn afdeling vóór het einde van de werktijd verlaten of zich op andere afdelingen ophouden, tenzij zijn klokkaart op de betreffende afdeling is afgestempeld. Art. 5. LOON. Het loon van de werknemer wordt bij aanstelling bepaald. Wat de hoogte van het loon betreft en de vakgroepindeling van de mannelijke werknemers, wordt ver wezen naar de desbetreffende be palingen in de „Arbeidsvoorwaar den" en ten aanzien van de vrou welijke werknemers naar de dooi de direktie vastgestelde voorschrif ten. De loonweek loopt van de maandag begin werktijd tot en met zaterdag einde werktijd. Het verdiende loon wordt in de regel uitbetaald op de vrijdag van de lopende loonweek. De uitbetaling van eventuele pre mies heeft steeds plaats op de vrij dag volgende op de week, waarin de premies zijn verdiend. Ieder dient zich bij ontvangst van zijn loonzakje te overtuigen, dat het hem uitbetaalde loon overeen- komt met de daarbij gevoegde af rekening. Reclames moet hij in dienen bij de chef van zijn afdeling. Wordt aan deze bepaling niet vol daan, dan bestaat over een even tueel tekort geen verhaal. Art. 6. MEDISCHE DIENST. In de fabriek is een medische dienst ondergebracht. Ten einde het ver zuim zoveel mogelijk te beperken, make iedere werknemer bij voor keur van de dienst gebruik zowel voor opgedane verwondingen als ter consultatie over ongesteldheid. Men dient zich te onderwerpen aan de door deze dienst gegeven voorschriften. Art. 7. DOKTERSBEZOEK. Bij bezoek aan huisarts of specia list heeft men slechts recht op ver goeding van de noodzakelijk ver zuimde uren. De vergoeding is gebonden aan een maximum van 1V2 uur voor perso neel uit de Zaanstreek tot en met de Gemeente Krommenie en aan een maximum van 2V2 uur voor personeel buiten de Zaanstreek woonachtig. Is een langduriger verzuim onver mijdelijk dan kan eventueel van bovenstaande regeling worden af geweken. Art. 8. VAKANTIE. Op de vakantie is van toepassing het betreffende artikel van de Ar beidsvoorwaarden, waarnaar wordt verwezen. Art. 9. ALGEMEEN ERKENDE CHRISTELIJKE FEESTDAGEN Hiervoor wordt verwezen naar het betreffende artikel van de Arbeids voorwaarden. Volgens streekgewoonte wordt er op 3e Pinksterdag geen arbeid ver richt. Deze dag dient men te be-

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 8