Condities De voornaamste condities zijn: De verzekering geldt zowel in als buiten beroep en dekt het risico van overlijden tengevolge van een ongeval binnen 12 maanden na dit ongeval. Zij dekt het risico van algehele levenslange invaliditeit en levens lange gedeeltelijke invaliditeit volgens onderstaande schaal: Dood 100 Blijvend totaal verlies van het gezichtsvermogen van beide ogen, of verlies van twee ledematen100 Ongeneeslijke krankzinnigheid of organische paralysis 100 Verlies van een ledemaat, tenzij hieronder nader genoemd 50 Blijvend totaal verlies van het gezichtsvermogen van één oog 30 Totale doofheid aan beide oren 50 Totale doofheid aan één oor 20 Verlies of algehele onbruikbaarheid van: rechterarm of rechterhand 60 linkerarm of linkerhand 50 rechterduim 25 linkerduim 20 rechterwijsvinger 15% linkerwijsvinger 12 iedere andere vinger van de rechterhand 10 iedere andere vinger van de linkerhand 3 een been of een voet 50 een grote teen 10 iedere andere teen 3 „Blijvend" betekent gedurende 12 maanden, zonder hoop op ver betering aan het einde van die periode. Indien de verzekerde linkshandig is, zullen de percentages als boven vastgesteld voor rechter- en linkerledematen aangenomen worden te gelden voor linker- en rechterledematen mits dit op het aanmeldings formulier is opgegeven. De polis is geldig over de gehele wereld. Zij dekt het risico van vliegen als betalend passagier in elk type vliegtuig excl. militaire vliegtuigen, alsmede het berijden van auto mobielen, autobussen, trucks, tractoren, kranen, lorries, motor fietsen, bromfietsen, fietsen enz. zowel als bestuurder, inzittende of (duo)passagier, (doch niet bij deelneming aan races). Voorts verleent zij dekking tegen practisch alle overige ongevallen, waaronder ook die tijdens herhalingsoefeningen in vredestijd, met uitsluiting van ongevallen door oorlog, zelfmoord, opzettelijke zelf- verwonding, misdadige handeling door verzekerde, moedwillig bloot stellen aan bijzonder gevaar, tenzij om mensen te redden, een toestand van krankzinnigheid van verzekerde, directe of indirecte gevolgen van ziekte of natuurlijke oorzaak, medische of chirurgische behande ling, tenzij de behandeling voortvloeit uit een verzekerd ongeval. Uitkeringen in Nederlandse guldens geschieden via het bedrijf aan de rechtverkrijgende (n) en zijn geheel onafhankelijk van andere uit keringen, zoals pensioen, ongevallenwetsuitkering e.d.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 6