COLLECTIEVE ONGEVALLENVERZEKERING Het is algemeen bekend, dat bij ongevallen in dienstverband de ge troffenen in aanmerking komen voor uitkering krachtens de On gevallenwet. Indien bij een ongeval echter geen rechtstreeks verband bestaat tussen het ongeval en het dienstverband, geeft de Ongevallenwet geen recht op uitkering. Bij een dodelijk ongeval of blijvende invaliditeit kan daardoor het gezin in ernstige moeilijkheden komen. Bovendien zijn de uitkeringen krachtens de Ongevallenwet beperkt tot bedragen, die vooral voor de hoger gesalarieerden een aan merkelijke teruggang van inkomsten kunnen medebrengen. Door de toenemende gecompliceerdheid van het maatschappelijk leven is het ongevals-risico in de privé-sector aanmerkelijk toegenomen. Bijna ieder neemt op een of andere wijze deel aan het verkeer, bij voorbeeld als wielrijder of automobilist, berijder van bromfietsen of scooters, gebruiker van openbare vervoermiddelen (te land, te water of in de lucht) en stelt zich aan risico's bloot. Ook bij sportbeoefening tijdens de week-ends en in de vacantie worden gevaren gelopen. De gevolgen, die ongevallen kunnen hebben, worden niet steeds tijdig gerealiseerd. Het zou wenselijk zijn dat ieder een ongevallenverzekering afsluit, die uitkering geeft onafhankelijk van de Ongevallenwet of andere instanties, voor ongevallen die plaats hebben zowel IN als BUITEN beroep. De premielast voor een dergelijke verzekering is voor velen be zwaarlijk. Collectieve verzekering Door een dergelijke ongevallenverzekering collectief af te sluiten, is het echter mogelijk deze binnen ieders bereik te brengen. Wat denkt U over deelneming aan een door ons voor onze werk nemers af te sluiten verzekering bij Lloyd's te Londen op zeer gun stige condities tegen de lage premie van: Verzekering A. 15.000,- a 0 15 eek of 0i60 per 4 weken B. 15.000,— Verzekering A. 25.000,- week of j,_ per 4 weken B. 25.000,— Verzekering A. 25.000,- j Qf f per 4 weken B. 50.000,— A. uitkering in geval van overlijden. B. uitkering in geval van algehele levenslange invaliditeit of bij gedeeltelijke blijvende invaliditeit volgens hierna genoemde percentages.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 5