Feestagenda G.K.W. kampioen Voetbalcompetitie Zaanstreek beslist Van alles over de muziek AH-korps had drukke zomermaanden Cis Kuikens liep vierdaagse A.H. I - De Zaan II 3-1 Hoe kan ik Zonder inspanning geld verdienen? Nieuw personeel fabrieken kantoor De heer v.d. Steen 121/2 jaar in dienst Rondje warme worst op de S.B. AH-FLITSEN 3 3-9: J. van Harlingen, 25-ja rig zakenjubileum. 10-9: H. Beekman, 12 14-jarig zakenjubileum. 14-9: C. de Ligt, 25-jarig za kenjubileum. Dat er onder ons sportieve mensen zijn, die iets aandurven, is wel ge bleken bij de zwempartij, die on langs plaats vond. Dat er ook op ander terrein iets te presteren valt, hoorden wij na een gesprekje met de 23-jarige mej. Cis Kuikens van de Factuurafde ling, die het samen met haar twee lingzus Noor geprobeerd heeft om de Vierdaagse te lopen. ,,Het was eigenlijk te warm om te lopen," aldus Cis, „vandaar ook de vele uitvallers. Maar het was ge zellig en je gaat er zo in op." Vrijwel zonder training waren de twee dames er enthousiast op af gegaan en ondanks de hitte en de onvermijdelijke blaren kwamen zij op tijd binnen en mochten dus na 4 zware dagen het „kruis van ver dienste" in ontvangst nemen. Onze felicitatie met deze prestatie! Vrijdag 19 juni bereikte ons het droeve bericht dat ons trouw lid de heer D, van Capelleveen na een langdurig ziekbed was over leden. Dirk was ondanks zijn tegenslag en de vele ziekte van zijn vrouw een prima muzikant en lid. Op 23 juni brachten wij hem naar zijn laatste rustplaats. Nadat de fabrieksdirecteur de heer Schuddeboom gesproken had, sprak de voorzitter, de heer Vinke, gevoelvolle woorden. Veel leden van ons korps waren aan wezig. Dat Dirk moge rusten in vrede DONDERDAG 25 JUNI vierde on ze commissaris van materiaal, de heer A. Groot, zijn 25-jarig zaken jubileum bij A.H. Door het over lijden van de heer v. Cappelleveen werd hem geen serenade gebracht. Het was dus wat de muziek be treft een rustige dag voor Ap. WOENSDAG 1 JULI speelden wij voor de intocht van de T.O.V. Half acht startten we naar het West- zijderkerkplein en gingen met Soli en K. en V. door naar de Burcht. Daar werd nog een rondje gelopen en toen ging het naar het O.G. voor een kopje koffie. DINSDAG 7 JUUI vierde ons lid de heer A. van den Brink zijn 40- jarig zakenjubileum bij A.H. Een warme dag maar 's avonds om half acht marcheerde ons korps naar de Botenmakersstraat om ons trouw lid een serenade te brengen. Nadat wij enige marsen hadden ge speeld, bedankte de heer v. d. Brink de leden voor de muzikale hulde. Daarna terug naar het O.G. Hier was koffie, koek en een rokertje VRIJDAG 17 JULI speelde het kwartet van onze Krommenieërs, bestaande uit 3 heren Zwart en de heer Pruim van tien over zeven tot half acht voor de N.C.R.V. Er werd goed gespeeld.Ditbewees wat met gedegen studie kan worden be reikt. Ook was er een kort ge sprekje met. de heer Harm Zwart. Een leuk idee De avond van de 17de was een huldigingsavond. Om half tien, na de repetitie vond de huldiging plaats van de heren Kat en Van unen in verband met de resultaten van het concours in Weesp. Van de Directie was aanwezig de heer A. Heijn. De heer Schuddeboom zond een telegram. De heer Heijn richtte vriendelijke woorden tot de heren en overhandigde een enveloppe met inhoud. Voorzitter de heer Vinke sprak ook waarderende woorden en overhandigde eveneens een enve loppe met inhoud. De dames kre gen bloemen. Verder werden de heren R. Boom en J. van Dam ge huldigd met hun 25-jarig lidmaat - I schap. Zij ontvingen een mooi speldje, sigaren en een vierkleuren potlood. De volgende heren vierden Ihun 1214-jarig lidmaatschap: E. I Smit, G. Vinke, B. Kuijt, C. Bun schoten, S. Dil, M. Barette en D. de Hondt. Vijf ontvingen sigaretten en 2 niet-rokers een blikje koek. En allemaal een speldje. Daarna was er een gezellig samenzijn met een kop koffie en een glaasje wijn. ZATERDAG 18 JULI Concours Hippique in Blaricum. Een warme dag. Met 3 oranje bussen werd om elf uur vertrokken. Na een mooie cocht werd om 1 uur gestart in Blaricum. Wij hebben hier weel een prachtige middag meege maakt. Veel fraaie nummers. O.a. postkoetsen met 4 paarden be spannen van Van Gend Loos. Verder werd ook het kampioen schap van Nederland voor jacht paarden verreden. Een meisje werd winnares. Wjj speelden hiervoor 't vVilhelmus. Verschillende keren werd door ons opgetreden in het overhemdje vanwege de warmte. Om zes uur was het afgelopen. Toen hebben we een broodje ge geten en wat uitgerust. Om 8 uur werd vertrokken naar Amsterdam waar in Tusschinsky naar de film De Huisboot werd gekeken. Om 1 uur was ieder weer thuis. Het was een prachtige dag. ZATERDAG 15 AUGUSTUS. Bra derie-optocht in Hilversum. Het was weer prachtig weer, toen om kwart over twaalf het korps met 2 bussen startte om medewerking te verlenen in Hilversum. Wij misten zeker 25 leden. Laten wij elkaar toch goed begrijpen dat als er wordt afgesproken, men ook zijn woord gestand doet. Na een snelle reis bereikten wij Hilversum. Het was dadelijk opstellen. De optocht ging door verschillende delen van Hilversum en duurde ongeveer 1 y2 uur. Na afloop vond nog een inci dentje plaats. Een heer kwam vra gen naar de voorzitter, daar een der leden een richtingaanwijzer van zijn (oude) auto had afgelo pen. Of degeen die dit gedaan had zich even wou melden. De heer Vinke op zoek met de gedachte: dat zal wel een van de jongens ge daan hebben. En zo was het ook; een jongen van 73 jaar, n.l. de heer- Bunschoten. De schade was 5.--. Er werd botje bij botje gedaan ieder lid een dubbeltje en de zaak was weer O.K. Daarna reden wij naar de Anna Hoeve. Hier werd gezellig nog een uurtje vertoefd. Om half acht was ieder weer thuis. Zo, dit was het dan weer, tot de volgende keer. Ons eerste elftal heeft haar best gedaan, maar het tweede ook! (24-8-59 Het sterke elftal van G.K.W. Gebr. Klinkenberg te Wormer- veer is kampioen 1959 geworden van de zomeravondcom petitie voor bedrijfselftallen in de Zaanstreek. Na twee maanden voetbal allerplezierigst verlopen is G.K.W. van de 14 deel nemende elftallen de sterkste gebleken. Op een drukbezochte receptie waar de voltallige directie van Gebr. Klinkenberg aanwezig was, werd de wisselbeker aan het winnende team overhandigd door een afgevaardigde van de KNVB. Namens de voetbalver eniging Albert Heijn bood de heer J. W. Noortman zijn ge lukwensen aan en overhandig de bloemen. Het tweede elftal van de cacao- makers is van het begin af aan in de minderheid geweest, zodat de Wij heien welkom 31 overwinning van ons eerste zeker is verdiend. Toch duurde het nog tot diep in de tweede helft eer de eerste goal tot stand kwam. De bal kwam op het middenveld bij Koelemay die zuiver doorschoof naar Blaese. Middenvoor Vermee- ren liep zich snel vrij, kreeg de bal in gunstige positie, liep even door schoot onhoudbaar in (10). Na de thee vertoonde het spel hetzelf de beeld. Toch kwam de stand on- Tegenover de kanonnen van de Ar tillerie Inrichting kon AH II geen gelijk wapen in de strijd brengen. Voor rust kon A.I. door enkele har de en goedgerichte schoten de stand op 30 brengen. Na rust ging het er even op lijken dat AH de achterstand wat zou verkleinen. Rechtsbuiten Broeks- ma passeerde enkele keren de A.I.- verdediging en wist de bal goed voor te zetten. Deze kansen werden echter ge mist. Na deze krachtsinspanning van AH kwam A.I. weer opzetten. Het vierde en het vijfde doelpunt waren onhoudbaar voor keeper Kloos. Het zesde rake schot werd van zo'n afstand gelost, dat Kloos daardoor volkomen verrast werd. Het werd een „ontnuchterende" nederlaag voor het elftal, dat Zaan I wist te kloppen met 20. Een vreemde vraag zult U misschien denken. Deze mogelijk heden moet je hier niet zoeken. Toch is de kans om een extratje te verdienen elke dag aanwezig in de vorm van de ideeënbus. J. Bruijning Emb. E. Bruijning-de Hoeve S.B. G. E. Gevers S.B. M. Heijnis B.A. D. Schrijver-Bechem K.B. M. M. J. van Koert V.A. f. Vermeulen L.F. V. de Witt Emb. K. Jonkman T.A. P. Stam V.A. M. J. J. v. d. Linden C.M. G. Plessius K.B. H. P. C. Plessius K.B. R. Broekmeijer K.B. M. Struiker-Stegehuis K.B. H. Meijer B.A. H. J. Edelenbos V.A. 0. S. Reekers C.F. S. C. Wijngaard Bedr.Bur. E. G. Smit S.B. G. J. Leoné S.B. J. C. Goedhart S.B. J. Jongboom C.F. J. Akkerman K.B. J. M. Plat Mag. I S. Kleefman S.B. H. Bulham Kaas J. J. Leeflang K.B. P. J. de Jong Exp. M. L. Vërkoelen-Hengeveld S.B. G. J. Heek Bedr.Bur. J. Gmelick-Scholten C.B. J. R. Jonker K.B. S. C. van Lunenberg C.F. J. C. de Wit S.B. J. C. Huber-Aukes S.B. G. de Vink S.B. J. T. Birahy K.B. W. Wattmury K.B. J. v. d. Wiel K.B. N. Szabo V.A. C. de Graaf V.A. A. Verhoeven B.A. 1. H. de Boef Kaas A. Dijkstra C.M. C. Regeling-van Saane K.B. Mej. A. Heidcman Techn. Bur. Mej. L. H. Wilken, V erkoopafd.. Mej. E. Schagen Hollerith A. M. Hooijschuur, Inkoop-adm. K. Kramer Factuur-controle Mej. R. G. W. v. d. Galiën, Bedrijfsecon. afd. Bij de mannen heeft deze bus meer bekendheid dan bij de vrouwen en de meisjes, gezien de inzendingen van nieuwe ideeën. Toch moet hier bij verklaard worden, dat ook zij in staat zijn suggesties naar voren te brengen, waarbij zy zelf en ons bedrijf gebaat zijn. Daarom willen wij nogmaals de aandacht vestigen op de ideeënbus. In de omgeving waar u werkt zijn er altijd nog wel dingen, die ver beterd kunnen worden, waardoor het werk beter gaat en u een extra tje verdient. Vaste klant Een van onze vaste ideeën-inzen ders is wel de heer B. Kuyt, de ovenist van de bandovens. „Nee, niet elk idee, wat ik inge stuurd heb, is beloond, maar toch heb ik al wat beloningen in de wacht gesleept" vertrouwde hij ons toe, toen we hem hierover vroegen. „Of het moeilijk is om op een idee te komen? Weet u wat het Mm gekke is met die '.'jqSjg, ideeën? Soms heb je nog al T; M hoge verwaeh- s#* msk ting van je idee, maar dan valt gen. En volgen. e keer denk je, I het zal wel niets worden en dan krijg je een flinke beloning. Om op een idee te komen, ja, wat zal ik u zeggen. Je ziet soms dingen, waarvan je denkt, wat loopt dat stroef, zou dat beter kun nen gaan Dan ga je daar eens over denken, tot je meent een oplossing gevonden te hebben. Daarna is het natuurlijk afwachten of de ideeën- commissie er wat in ziet." Verder wordt eens in de drie maan den nog een extra premie uitge keerd aan diegene, die in deze maanden de hoogste beloning ont vangen heeft. U ziet dus, dat er zonder inspan ning nog een extra-tje verdiend kan worden. verwacht in evenwicht toen Kloos verzuimde uit te lopen en dit kostte een goal (11). De Zaan probeer de door te drukken. Maar al gauw bleek dat slechts ons eerste elftal aanspraak mocht maken op de overwinning. Met rustig aanvals- spel dat door zuiver plaatsen en positiekiezen werd uitgevoerd, kwam het doel van de Zaan onder druk te staan. Uit een van de aan vallen kreeg Drost de bal in zijn bezit, passeerde de back en loste vanuit een moeilijke positie een prachtig schot (21). De derde goal, eveneens van Drost, droeg eenzelfde stempel. Werkelijk twee kwaliteitsdoelpunten. Het laatste kwartier van de wedstrijd was een kat en muisspelletje. De heer v. d. Steen trad op 20 januari 1946 in dienst van de fa. Keg, en bleef daar tot aan de overname van dit bedrijf door A.H., waarbij hij ook mee overging. Z'n oude werk, koffiebranden en toezicht op het papiermagazijn van Keg, was bij ons al goed bezet, zodat Steen, na enige maanden, in de Groothandel op het Centr. Mag. te werk werd gesteld, waar hij nog steeds een zeer gewaar deerde kracht van chef Teunisse is. Hobby's? Ja hoor!, toneelspelen en muziek, hoewel de laatste tijd niet meer actief. Nog vele jaren, v. d. Steen! De heer C. Hartland vierde op 3 augustus jl. zijn 25-jarig huwelijks feest. Zijn collega's van de S.B. ver sierden het deel van de suikerbak kerij waar hij werkt met slingers en kleurig crèpepapier en tekenden een groot bord met het cijfer 25. De brui degom liet zich niet kennen en vierde het heuglijke gebeuren met een rondje warme worst.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 3