Goed inkopen is meer dan goedkoop inkopen Marie Holkamp maakt het goed in Canada Judo start weer Fiets lenen Bartelson werd bezocht Met Zonnebloem naar Zuid-Limburg Wees hygiënisch met bloed Jubilaris in de Vermicelli Superfliisen Zegel-chef jubileerde 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 16e jaargang No. 9 Augustus 1959 Verantwoordelijk eindredacteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Aan dit nummer werkten o.a. mede: A. v. d. Hazel, J. Breeschoten, Mej. C. Buntsma, M. Barrette, A. A. Koopman, J. Janse, J. Zeeman, G. A. van Rooijen, R. J. Sinia, L. J. A. S. Kloos. Druk: Ramshorst. Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Het huis rechts op de foto. met de twee schoorstenen, is nu de woning van Maria Nieuwboer-Holkamp. Jarenlang werkte Marie Holkamp op de biscuitafdeling bij de heer van Noort. Toen trouwde ze met Nico Nieuwboer, een landbouwer uit Bovenkarspel. Interview mei de heer P. Ligtenstein „Vroeger was het mogelijk dat één persoon de inkoop behar tigde, maar dat zou nu absoluut onmogelijk zijn," aldus vertelde ons de heer Ligtenstein. „Wij hebben een inkoop-organisatie met diverse specialisten op allerlei gebied. Zij nemen dus ieder een bepaalde sector van ons assortiment voor hun rekening. Wanneer men over een inko-1 per spreekt of men hoort dit woord, dan is men meestal ge neigd te denken dat dit iemand is die er alleen maar voor be hoeft te zorgen, dat hij zo goed- i koop mogelijk inkoopt. Daar zit natuurlijk een grote grond van waarheid in, maar speciaal in ons bedrijf komt er voor een inkoper veel meer kijken. Allereerst is het nodig dat wij ge oriënteerd zijn op alle wereldmark ten en op de hoogte zijn van de diverse noteringen, verwachtingen en oogsten, of dit nu in Amerika, Brazilië, Japan, Spanje of waar ook is. Bovendien moeten wjj at tent zijn op nieuwe artikelen, de verkoopmogelijkheden hiervan, enz." aan directie en personeel wegens de bewezen attenties: De heer W. Delforno bij zijn 12}/j- jarig huwelijksfeest; de heer C. Hartland bij zijn 25- jarig huwelijk; de heer J. A. van Leuverden bij zijn 25-jarig huwelijk; de heer B. Vinke bij zijn 12}/)- jarig zakenjubileum; de heer L. v, d. Steen bij zijn l2}/2-jarig zakenjubileum; de heer en mevrouw R. A. Huis man bij de geboorte van hun zoon; de heer en mevrouw A. van Lccr- sum-lmminga bij hun huwelijk; de heer J. Pli. Bartclson bij zijn ongeval; de heer A. Bestervclcl bij 12] 2-jarig jubileum; dc heer W. P. Hacser bij 12} 2 jarig zakenjubileum. zijn De heer P. Ligtenstein. directeur in- en verkoop Hier keken wij de heer Ligtenstein waarschijnlijk enigszins vreemd aan. want het drong niet dadelijk tot ons door, waarom een inkoper zich zorgen zou maken over de verkoopmogelijk heden van een artikel. ,,Toch is dit zo", aldus vervolgde de heer Ligtenstein zijn verhaal, „en zo is de intensieve samenwer king te begrijpen, die er tussen de in- en verkoopafdeling bestaat. De Zoals zo vele boeren vond haai man het in Nederland te eng wor den, te klein om het boerenbedrijf nog op een behoorlijke manier te kunnen voortzetten. Kort en goed: hij emigreerde naar Canada en Marie ging natuurlijk met hem mee. Dat was in juni 1952. Nu, 7 jaar later, blijkt, dat ze een wijs besluit hebben genomen. Het gaat hun in hun nieuwe vaderland naar den vleze. Ze hebben een mooi huis met garage in Merritt (B.C.) en al drie kinderen. De landstreek waar ze wonen is bergachtig en het klimaat is te vergelijken met dat in Ne derland. Alleen is de lucht wat droger dan hier. „Doe alle be kenden de hartelijke groeten", schreef Marie aan haar vader, die postloper is. „Vooral aan de bis cuitafdeling". Vader Holkamp brengt haar groeten natuurlijk graag over. Als hij over een half jaartje gepensioneerd wordt, steekt hij voor een paar maanden de Oceaan over. Naar zijn dochter De trainings- en wedstrijdavonden van de Judo-vereniging van het nieuwe seizoen beginnen op dins dag 2 september a.s. Alle leden, zowel junioren als senioren worden dus weer verwacht. Vanzelfspre kend zijn belangstellenden van harte welkom. HET BESTUUR. De fietsers onder ons zetten hun rijwiel in de stalling tegenover het Ontspanningsgebouw, omdat ze hun karretje niet onbeheerd willen achterlaten. Het is nu al verschil lende malen gebeurd, dat de be waarders het verzoek kregen de fiets van een ander even aan te geven met de mededeling dat men daarvoor toestemming zou hebben gekregen. Natuurlijk zijn de fietsbewaarders graag bereid dit laatste direct aan te nemen maar zij zijn terecht van mening dat deze leners een briefje van de eigenaar van de fiets moe- Elke maand vinden wij in onze A.H.-Flitsen een kolommetje, waarin onze vriend Bartelson vertelt hoe het met onze zieken gaat en welke bijzonderheden zich in onze grote A.H.-familie hebben voorgedaan. Deze maand zult U het moeten missen, daar zoals U allen wel bekend zal zijn, onze vriend een ongeluk is overkomen en hij dus zijn werkzaamheden niet kan verrichten. Dit was voor de redactie aanleiding om nu eens Bartelson te bezoeken en daar te horen, wat hij ons voor nieuws te vertellen had. Bartelson heeft dan nadat hij was aangereden bij Diemen met een gebroken elleboog eerst elf da- gen in het ziekenhuis vertoeft. (Hij heeft ons nu al beloofd, dat de gepensioneerden volgend jaar bij het eventuele uitstapje wijze raad gevingen van hem zullen ontvan gen en een verhaal hoe het in het ziekenhuis allemaal verlopen is.) De aardige verpleegsters en de goe de verzorging hielpen wel een handje mee om hem weer spoedig thuis te krijgen en nu is het oefe nen geblazen. U moet u dus niet verwonderen, als u Bartelson vandaag of morgen tegenkomt, volop zwaaiend naar iedereen, want dat zwaaien is oefe nen. Hij laat echter niet de AH-ers in de steek. Neen, deze week, toen hij dus weer de straat op mocht, is hij alweer begonnen met een paar zieken in zijn naaste omgeving te bezoeken. Het moet nu lopend gaan, want de brommer ligt nog uit elkaar, dus u moet niet boos zijn, als u nu niet aan de beurt komt. Wat Bartelson wel erg prettig vond: dat zo velen nu ook even naar hem zijn komen kijken en er van alle kanten belangstelling was. 27-8: De heer (K.B.) en mej. T. Böhmer- mann (O.G.). Mej. D. Dorgelo (K.B.) en de heer K. Kamper. Mej. E. van Zijl (B.W.) en de heer G. Kornet. Mej. L. Neijman (Mag.) en de heer L. Zwan. ten kunnen tonen, waarop de toe- j Wij wensen onze vriend toe, dat hij stemming te lezen is. Er worden dus geen fietsen afge- weer spoedig geheel hersteld in ons I midden terug komt om zijn por- tiersloge te bezetten èn om zijn op geven dan op vertoon van een wekkende bezoeken aan onze zie- briefje van de eigenaar. ken te brengen. Vijf meisjes van de fabrieken, t.w. Thea Otto, Tiny Dolleman, Tilly Emous, Margriet Visser en Netty van Eerde hebben van 24 juli tot en met 31 juli het jaarlijkse trip je gemaakt met de Zonnebloem. In totaal bedroeg het groepje 19 meisjes en 4 leidsters. Ditmaal ging de tocht naar het prachtige natuurlandschap van Zuid-Limburg, waar de meisjes vlak bij Slenaken in tenten kam peerden. Ze kookten zelf hun potje op kooktoestellen en dat ging hen best af. Vanuit hun bivak maakten ze ie dere dag wandelingen, speurtoch ten en excursies in de bronsgroene omgeving. Ze hebben plezier gehad voor tien en daaraan heeft het regenweer van drie dagen achter een niets af kunnen doen. Al spoelden de kampeersters bijna de tent uit! Ze maakten een mooie boottocht over de Maas en de uit stapjes naar Maastricht, Valken burg, Gulpen, Vaals (drie landen- punt) en Monschau (Duitsland) zullen ze niet licht vergeten. Ze hebben veel herinneringen aan een fijne vacantie. uiteindelijke beslissing over het op nemen van een nieuw artikel wordt genomen in overleg met de ver koopafdeling. Deze moet beslissen of dit artikel in de verkoop-plan ning kan worden opgenomen en hoe groot de hoeveelheid moet zijn. In eerste instantie komen de offer tes dus bij de afdeling inkoop en dan begint het overleg met de af deling verkoop. Is er besloten een artikel op te nemen en weet de betreffende inkoper het kwantum, dan zou men dus kunnen denken, dat het nu alleen maar een kwestie van zo goedkoop mogelijk inkopen wordt. Maar dan gaat de beroemde A.H.- kwaliteitsgarantie een rol spelen en wordt het betreffende artikel aan allerlei kwaliteitsproeven on derworpen, waarbij wij vanzelf sprekend veel steun hebben van ons moderne laboratorium. Wordt het artikel goed bevonden, dan gaat de inkoper verder aan het werk, maar daar U alle inkopers Veerman persoonlijk gaat interviewen, lijkt het mij beter, dat deze heren zelf de diverse bijzonderheden, die met het vak van inkoper verband hou den, vertellen. Onnodig te zeggen, dat dit vak zeer interessant is en steeds de volle belangstelling moet hebben, willen wij volkomen ge oriënteerd zijn, zowel op de binnen- als buitenlandse markten". Het is geen prettig gezicht als iemand met een bloedende hand door de fabriek loopt en op weg naar de medische dienst een rood spoor achterlaat. Het is begrijpe lijk en goed dat men een bloedende wonde op de juiste manier wil la ten verzorgen. Maar is het nodig dat dit gebeurt zonder dat op de afdeling een voorlopig verband is Op iedere afdeling is een gevulde J. G. P. Meijer, afd. V.F., vierde op 13 aug. z'n 1212-jarig dienstver band. Jan Meijer begon zijn loop baan bij de „Allan wagon fabriek" te Rotterdam als algemene hulp. Via dit bedrijf werd hij in de oorlog naar Duitsland getransporteerd, waar hij tewerkgesteld werd in de landbouw. Na de oorlog kwam hij in onze dienst en heeft gedurende de 12 V-> jaar op diverse afdelingen in ons bedrijf gewerkt, om ten slotte een „vaste" plaats in de Vermicellifa- briek in te nemen. Ondanks het geldende ploegenstelsel in deze af deling (dag-nacht) vindt hij het er prettig werken. Jan houdt veel van goede muziek en lectuur. Door af wezigheid van de heer Schudde- boom werd hem de zilveren vork en lepel aangeboden door de heer P. P. Vink; de heer Zeeman bood bloemen aan namens de collega's van z'n afdeling. Het wordt nu toch werkelijk prettig op het hoofdkantoor te werken. Al les nieuw en fris in de kleuren. Ook de werkzaamheden in het voormalige gebouw van Holk vorderen nu zeer snel en als men de ruimte nu in ogen schouw neemt is het haast onvoor stelbaar zoals het hier veranderd is. Ook kunt u zien wat een zorgvuldig en met overleg gekozen vloerbeleg ging kan doen. Een betrekkelijk kleine ruimte. lijkt het met deze ar tistiek verantwoorde kleurschakerin gen op een veel grotere ruimte. De afdeling correspondentie beschikt sinds kort over een elektrische fran keermachine. Dit was wel zeer ge wenst, aangezien voorheen alle uit gaande post door een handfrankeer machine moest en de heer Biere, die er voor zorgt, dat alle post op ver antwoorde wijze verzonden wordt, een slingerarm bezorgde. Momenteel is het zo, dat men slechts op een knop behoeft te drukken en de te frankeren post aan de ene zijde in de machine te duwen. Automatisch stempelt de frankeermachine nu het te frankeren bedrag op de enveloppe inclusief de AH-embleem. Een grote vooruitgang dus. Voorts nog een klein berichtje voor verbandtrommel aanwezig. Zuster de personen, die zich in de toekomst Wagenaar zou dan ook gaarne zien op enigerlei wijze zullen bezeren. dat iedereen die een verwonding Voor dc eerste hulp bij ongelukken oploopt, deze eerst op de afdeling kunt u momenteel terecht bij de heer laat verzorgen en zich dan pas. zo W. J. Geerling Jr.. Correspondentie- nodig, naar de medische dienst 1 afdeling (toestel 245). Voor dringen- komt. Bloedspatten in de fabriek j de operaties gelieve u een schone worden, zo handelend, vermeden overal en een paar nette tafelmessen en u werkt mede aan het bewaren mede te nemen. van een goede hygiëne. Tot de volgende keer. Op de zegelafdeling herdacht I want de 3 dochters weten hem wel men op 27 juli het feit, dat de bez'& te houden, als hij 's avonds chef de heer A. Besterveld 12^2 jaar in dienst was bij A.H. Na een korte plechtigheid, waarbij retourafdeling en kwam via ver- de heren A. Heijn, C. Kraay en T.l voers-administratie en loonafde- Gruys aanwezig waren, werd het iing terecht op de zegelafdeling, couvert overhandigd en de jubila ris waarderende woorden toege- '-)e hele groei van ons obligatie- thuis komt van kantoor. De heer Besterveld begon op de sproken. systeem heeft hij „aan den lijve" De collega's en naaste medewer- ondervonden en in de drukke tijd kers ven-asten op die dag de heer bijv. na het knippen en inleve- Besterveld met een aktetas. Ook ren van de couponnetjes van onze de boekenbon werd zeer op prijs klanten heeft hij zelfs een be- gesteld. De enige hobby die de ju bilaris er op na houdt is lezen, zetting van circa 15 man nodig om de grote stapels te verwerken.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 2